انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 8:14pm

پاسخ به موضوع  [ 179 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 ... 18  بعدی
 درایور سنسور ems-100 flc-100 حالشو ببرید 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دقیقا. منم خواهشمندم این داستان رو آقا حمید تموم کنه و یک مدار ازشمند طراحی و تهیه کنه و دست همه ی فروشندگان رو ببنده.الان دوره دوره ی فروشندگان مگنومتر شده.

مدار جان بکر هم سنسورش قدیمی هست و متاسفانه گیر هم نمیاد به این سادگی...

پنج شنبه 23 شهریور1396 - 8:31pm
مدیر کل
مدیر کل

چند بار در این مورد توضیح دادم. شما یک فیلم مشخص از تجربه کاوش واقعی با انواع مگنتومتر برای ما بذارین اگر دیدیم واقعا با این مدل دستگاه در کاوش میشه کاری از پیش برد و ارزشش رو داره ؛ چشم من اقدام میکنم! وگرنه اینکه فلان فروشنده معلوم الحال بواسطه اسم تصویری و اسکن و غیره مشغول سودجویی از مدارات مختلف هست که نمیتونه کسی مثل بنده رو از لحاظ فنی مجاب کنه که سیستم مربوطه ارزش وقت و انرژی و هزینه کردن رو داره! بخصوص که سنسور این دستگاهها هم گران و کمیاب هست و بخودی خود چالش جدیدی از نظر ساخت عمومی به حساب میاد. وانگهی هزاران فروشنده و شرکت در دنیا هستن که دستگاههای مختلف عرضه میکنن. بنظر شما چند درصد این دستگاهها در کاوش کارایی داشته؟! کمی روی این موضوع فکر کنین متوجه میشین تبلیغات و آب و رنگی که در دستگاههای این فروشندگان میبینین اصلا معیار درستی برای سنجش ارزش دستگاه نیست. در واقع اکثریت قریب به اتفاق دستگاهها فاقد کارایی یا دارای کارایی خیلی پایین تر از اون چیزی که فکر میکنین هستن مگر اینکه خلافش ثابت بشه!

پنج شنبه 23 شهریور1396 - 9:03pm

با سلام
مهندس حمید عزیز این تست را با مدار مهندس بهزاد گرفتم منتهی چون امکانش نبود از فاصله بیشتر تست کنم تونستم از فاصله حدود نیم متری از یه چاقوی شکاری اسکن تصویری بگیرم. اگر دقت کنید پایین مانیتور هم متراژ را نوشته. البته بخش تقویت مدار ظاهرا مشکل داره.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 23 شهریور1396 - 10:56pm
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون.
البته منظور من چنین تستی نبود چون مشابهش رو زیاد دیدم! چاقویی که از جنس فلز مغناطیسی هست اون هم با این اسکن نامشخص تصویری و تنها در فاصله نیم متری ارتباطی با یک هدف واقعی حین کاوش نداره. اصلا اگر قرار باشه کارایی این دستگاهها به این شکل باشه که یک فلزیاب خیلی مطمئن تر جواب میده!

جمعه 23 شهریور1396 - 12:09am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

این اسکن های جناب آرچیلو هستند.

download/file.php?id=45740&mode=view

viewtopic.php?f=24&t=594&start=460

که فکر میکنم بسیار خوب و قانع کنندس.

آقا حمید من از شما خواهش میکنم .شما یه مدار بسیار خوب ارائه بده با دیتا لاگرش. علاوه بر این که مردم استفاده میکنند و شمارو دعا میکنند

مردم از هزینه ای که واسه زنو بچشون میخوان بزنن برن از فروشندگان کلاهبردار دستگاه رو بخرند. حداقل پول قطعات بدن و خودشون بسازند. اینطوری دست این کلاه برداران هم برای همیشه بسته میشه.مردم و خانوادهاشون گناه دارن. این کارو به خاطر مردم بکنید.
شما که همیشه در حق این انجمن لطف داشتید و دارید من از شما خواهش میکنم اینکارو انجام بدید.امید خیلی ها به دستان توانمند شماست و حسرت این که کاش مهندس حمید این مدار رو میساخت . تو این دوره ای از زمان که مردم غرق در مشکلات اقتصادی هستند این مدار ممکنه باعث امیدواری و روشنی دلشون بشه
تشکر @};- @};-

جمعه 24 شهریور1396 - 9:53am
مدیر کل
مدیر کل

بله این رو قبلا دیدم. ولی اولا این مربوط به مگنتومتر تصویری جان بکر هست که مدارش با توضیحات کامل در انجمن موجوده و دوستان میتونن بسازن! دیگه نیاز به دوباره کاری نداره. در ثانی بنده این مدل اسکنها رو نمیپسندم چون بدرد استفاده عموم نمیخوره و کمتر کسی متوجه میشه معنی این تصاویر چی هست! ثالثا همین تستها و تصاویر مدتها قبل گرفته شده و در واقع دستگاه مزبور به بهره برداری کامل رسیده پس چرا به وفور ازش استفاده نشده و مورد موفقیت خاصی گزارش نشده؟ بنظر شما این حجم از کار و تلاش و هزینه با نتیجه ای که حاصل شده تناسب داشته؟! چه کار بیشتری نسبت به یک فلزیاب قراره انجام بده؟ اینها رو کنار هم بذارین متوجه میشین چرا من هیچ انگیزه ای برای کار روی اینجور سیستمها ندارم.
در مورد هزینه و قیمت هم توجه کنین تمام این دستگاهها دارای سنسورهایی هستن که هم کمیاب و هم گران هست! فکر نمیکنم هیچکدوم این سنسورها زیر 400 هزار در ایران قیمت داشته باشه. اگر هم قرار باشه از 2 سنسور استفاده بشه قیمت دو برابر میشه و این فقط مربوط به بخش سنسور هست. در ساخت عمومی یک اشتباه کوچک دوستان میتونه منجر به سوختن سنسورها بشه که خودش مشکل دیگری هست! حالا اینکه FGM-3 باشه یا FLC-100 یا EMS-100 از نظر من زیاد فرقی نمیکنه چون هیچکدوم رایج بازار نیستن که مثلا بریم از فلان مغازه بخریم و هیچکدوم هم ارزان نیستن. حاصل نهایی هم که دیگه نیاز به توضیح مجدد نداره. سیستمی که فقط آهن و تا حدی حفره رو مشخص کنه و تحلیل تصاویرش نیاز به کارشناسی داشته باشه. آخرش هم از کیت فروشیها و دکانهای فروشندگان معلوم الحال سر در بیاره! وانگهی اون که فلزیاب بود اینطور سودجویی کردن وای به اسم کاذب سیستم تصویری! حالا شما در نظر بگیرین من حساب این همه چیز رو بکنم اصلا دست و دلم به چنین کاری میره؟ تلاش فراوان بابت نتیجه ای کم ارزش و در نهایت به کام سودجویان؟!

جمعه 24 شهریور1396 - 2:20pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

ممنون از پاسختون مهندس جان. در مورد مدار جان بکر باید خدمتتون عرض کنم که واقعا سنسور FGM_3 رایج نیست شما یک جا به من نشون بدید که داره این سنسور رو؟ وبه قیمت مناسب میده...در بازار ولی سنسور EMS-100 و سنسورFLC-100 رو فروشگاهECA با قیمت 400 تومن داره عرضه میکنه که به بهترین نحو ساخته شه.

https://eshop.eca.ir/%D8%B3%D8%A7%DB%8C ... &results=1

این سنسور ساخت ECA هست پس میشه ساختش وفکر میکنم نکته مهمش همون سیمپیچه

این سنسور روجهان کیت هم داره.نماینده استفان مایر اصفهان هم داره . در مورد تصویر اتاق هایی که آرچیلو گرفتن... فکر کنم همه چی واضح هست و واقعا اون قدر ها هم نیاز به کارشناسی کردن به اون شدت واقعا نداره... احساس میکنم در این مورد یک مقدار دارید سخت میگیرید.اگه به چند صفحه بعدش رو برید اسکن یک قبر گذاشتن که اون هم قبر واضح هست. در کل اگر چیزی واقعا باشه(تونل، حفره،) واضح هست مگر این که نباشه و ما بخوایم به زور از توش حفره و تونل دربیاریم!در مورد سوختن سنسور هم این هنر شماست که مانند دستگاه پالسیتون حتی با بر عکس زدن قطب مثبت و منفی اتفاقی واسه مدار نمیفته این علم رو در مدار پیاده کنید.مدار جان بکر رو اگه ملاحظه کنید میبیند که سنسورش همون موقع هم نایاب بود.الانشم که نیست.چون من میخواستم بسازم مدارو پیدا نکردم سنسور رو در ایران. از فروشگاه جهان کیت هم سفارش خارج زدم قبول نکردن.... دلیل این که این تیپ مدار رو کسی سمتش نمیره بیشترش اینه که ما حاضریم هزار بار هزینه 200-300 بکنیم و صد ها مدارردیاب بسازیم ولی هیچوقت یه بار هزینه نکنیم یه دستگاه خوب بسازیم .نمونش هم اینجانب که یه کارتن مدار ردیاب دارم که آخرش هم هیچ کدوم بدرد ما نخورد.!
در مورد سودجویی فروشندگان از مدار شما هم باید خدمتتون عرض کنم مهندس جان اگر واقعا بنای فکریتون رو بخواین رو این موضوع بزارین .شما نه پالسی تون رو باید طراحی و عمومی میکردین نه همین ردیاب خودتون که بعضا میدونین با چه قیمتایی میفروختن. دیدین که پالسیتون رو فرید باقری جای gpx میندازه به ملت! سوال اینجاست پس امثال بنده این وسط چه گناهی کردن؟ما چه جوری ثابت کنیم حرفمون رو؟ البته میشه کارهایی کرد مثل پالسیتون. من به طور مثال پیشنهاد ال سی دی رنگی یا گرافیکی میدم که در اول مدار نام فلزجو بیاد و توضیح این که این مدار رایگان هست .یا مثلا در موقع انتقال دیتا به کامپیوتر رو ال سی دی توضیح مدار رایگان و... برای مبارزه با سودجویان ساخته شده وو... (روی ال سی دی رنگی) اینطوری خیلی واضح همه چی معلوم میشه. آقا حمید نباید مردم رو به پای کلاه برداران گذاشت! بالاخره باید از این دستگاه استفاده بشه...مهندس جان یک مقدار با مردم راه بیاین. صد ها بار از شما به شکل های مختلف درخواست کردیم. و خواهش کردیم. شما ابتدای همین تاپیک ببینید همین آقا بهزار که رایگان مدارشو گذاشته. دام گذاشته واسه ملت .مدارشو گذاشته مردم یه تصویر بگیرن. زیرش گروه تلگرام رو گذاشته وبرین اونجا اسم 3 میلیون تومن واسه مدار فلانو بهمان میاد! خدا هم میدونه چند نفر خرید کردن.شما همیشه کمک کردین.دست شیادان رو ببندید. من مطمئن بودم اگر مدار شما بود حداقل 70 درصد ملت سرشون کلاه نمیرفت... که 3 میلیون پول مدار بدن... خودتون بیشتر در جریانین که... مگنومتر واسه حفره واقعا کارایی داره .اسکن هاشم همون طور که دیدین موجوده... من ازتون خواهش میکنم این لطف رو بکنین.چون میدونم همیشه براتون مهم بوده که مردم پولی که واسه خرج زنو بچشونه و از اون میزنن به یه سری کلاه بردار ندن. @};- @};-

جمعه 24 شهریور1396 - 3:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ :-ss

زندگی در بردگی شرمندگی‌ست

جمعه 24 شهریور1396 - 8:40pm
مدیر کل
مدیر کل

سجاد عزیز سنسور FLC-100 هم نه رایج هست و نه ارزان! درسته در حال حاضر سایت ECA این سنسور رو با قیمت 420 گذاشته ولی توجه کنین ما یک پروگرامر بسیار رایج تر و ارزان تر از این شرکت رو جهت پروگرام توصیه کرده بودیم و بسیاری از دوستان در تهیش مشکل داشتن دیگه چه برسه به این سنسور که خیلی گرانتر و کمیاب تر هست! از این گذشته حتما میدونین بنده حتی اگر یک آیسی ساده در مداری استفاده کنم و عمومی بشه چه بازار سیاهی درست خواهد شد! چندین بار تجربش رو در مدارات مختلف داشتیم. حالا حساب کنین تکلیف این سنسور بنظر شما چی میشه؟! :D پس مسلما در همین بخش اولیه مشکل جدی وجود داره. حالا اگر کارکرد این دستگاه در کاوش واقعی و نه در تست هایی که دیدیم در حدی اثبات بشه که قانع کننده باشه شاید کمی داستان فرق کنه و بقول معروف به دنبال این طاووس جور هندوستان رو بکشیم! واقعا نه در مورد این مگنتومترها و نه حتی دستگاههای حرفه ای که شرکتهایی نظیر OKM تولید کردن من چنین چیزی ندیدم و نشنیدم. بالای 90 درصد تبلیغ فروشندگان بوده و بس! در عین حال مگنتومتر به نوعی سیستم نقطه زن هست و تقریبا شعاعزنی نمیکنه. در حال حاضر ما یک نقطه زن خوب بعنوان فلزیاب که بسیار مطمئن تر هست و خود فلز رو با تفکیک خوبی سنس میکنه در اختیار داریم که حتی برای تشخیص حفره هم قابل استفادست. بنابراین لزوم نقطه زنی از نوع دیگه و با خطای بیشتر که خود فلز رو هم سنس نمیکنه و از نظر طراحی و ساخت و هزینه دردسرهای خاص دیگری داره واقعا توجیه قوی نداره. از این گذشته مطمئنا برای سنس حفره سیستم زمین شناسی که با پراب کار میکنه مطمئن ترین روش هست. سیستمهایی که بر پایه سنجش مغناطیس کار میکنن همیشه خطای بیشتری دارن چون میدانهای مغناطیسی که از نظر ما خطا محسوب میشن در محیط های مختلف فراوان هست.
بله البته شما و بسیاری از دوستان مصرف کننده گناهی ندارین! ولی بفرمایین من چه گناهی دارم؟! مدار میذاریم از هر جهت توبه کار میشیم! پروسه مشکل و طولانی طراحی به جای خود ؛ سودجویی فروشندگان همیشه در صحنه هم جای خود! پشتیبانی طولانی مدت پروژه و جواب سوال دادن هم که جای خود! آخرش مدعیان علم الکترونیک هم تشریف میارن به کار ما ایراد میگیرن و این روزها و درخواستها و تمنا ها هم که در آینده از یاد همه میره و در نهایت ماهیت عملکرد این دستگاهها هم خواب و خیالات کاوشگران پر توقع ما رو براورده نمیکنه و همه وقت و عمر و انرژی بندست که به هدر رفته! بخصوص اگر پروژه تجاری بشه عملا از مدار منتشر شده به عنوان ابزاری علیه خود ما استفاده میکنن طوریکه آدم دیگه پشت دستش رو داغ کنه و از این کارها نکنه!!!
در مورد اینکه تصور کنین فقط نام فلزجو اول دستگاه نوشته بشه کافی هست اصلا مساله درستی نیست! مگه ما فراتر از این رو در فلزیاب فلزجو انجام ندادیم و خیلیها به طرق مختلف سوء استفاده نکردن؟ اصلا حفظ حقوق بنده در چنین پروژه ای با این کارها ممکن نیست. وانگهی شما حساب کنین شرکتی مثل مایکروسافت با همه عظمتش یک سیستم عامل ویندوز بیرون میده که هیچ کمپانی در دنیا نمیتونه نظیرش رو طراحی کنه ولی تنها بعد مدت کمی قفلش شکسته میشه و شما مجانی ازش استفاده میکنین! حالا مثلا بنده چه کار محیر العقولی میتونم در این مورد انجام بدم که مطمئن باشم؟! طراحی کار مشکلی هست ولی قفل شکستن و نفوذ در برنامه هر طور هم که حساب کنیم آنچنان مشکل نیست و بهرحال پس از مدتی انجام میشه. بنابراین در این بین عملا هیچ تضمینی برای حفظ حقوق مادی و معنوی بنده وجود نداره. پروژه فلزیاب پالسی فلزجو آینه تمام نمای این قضیست و فکر میکنم بعد 3 سال میتونیم خیلی راحت همه این مسائل رو ببینیم.
بهرحال میبینید که مسائل و موانعی که در این راه و بخصوص در مورد چنین پروژه ای در برابر من وجود داره اصلا یکی و دو تا نیست! وگرنه هر زمان در مورد صدر تا ذیل مواردی که عرض کردم بتونم به جمع بندی قابل قبولی برسم قطعا اقدام میکنم.

شنبه 24 شهریور1396 - 12:43am
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
با عرض سلام خدمت مهندس حمید عزیز و دوستان گرامی
نظر بنده هم اینه که واقعا اکثر دوستان ، بنوعی لنگ یک حفره یاب هستند
- درسته که دستگاه زمین شناسی انجمن ، حفره رو بخوبی مشخص میکنه و روش کارش از مگنومتر بهتره . اما واقعا پراب زدن بر روی اکثر زمینها و خیلی از موارد خطرناک امکان پذیر نیست . خیلی از جاها چنین امنیتی ندارند که بتوان با خیال راحت پراب زد تو زمین مردم و نکات پراب زنی رو رعایت کرد . حتی رعایت تاریکی هم مشکله
خیلی از کوهها و صخره ها را نیز نمیشه اصلا پراب زد . پس یک سیستم حفره یاب ( بدون پراب ) با وجود اینکه دقت روش رسانایی رو نداره اما درکل چون سیار و قابل جابجایی هست ، میتونه خیلی بهتر و امنتر و راحت تر باشه
- نکته ی بعدی هم سنس فلز هست که دوستان تقریبا از مگنومتر انتظار اضافی دارند و یکی از دلایل مهندس هم بخاطر همین سنس فلز هست که در مگنومتر ضعیفتره و فلزجو رو توصیه می کنند . بنده نیز با ایشان موافق هستم و با وجود فلزجو یا سایر فلزیابها ، ساخت مگنومتر برای فلزیابی ، کار خوبی نیست
اما این انتظار اضافی باعث میشه که مهندس هم ، قید طراحی حفره یاب رو بزنه
- مسئله ی بعدی هم قیمت های آنچنانی برای خرید سنسورها هست که طبق فرموده ی مهندس نیز ، اگر چنین سیستمی توسط همه شروع به ساخت بشه ، قیمتها سر به فلک میکشه ( مانند آیسی 357 فلزجو . البته اینبار در حد میلیونی )
اما خدمت مهندس گرامی عرض کنم که ، با وجود قیمت بالای این سنسورها ، بازم ارزششو داره و خیلی از بچه ها تا حالا خیلی بیشتر از اینا برای این ساخت و سازها ، هزینه کردن . هر کدام از علاقمندان عالم فلزیابی ، تاکنون چندین میلیون هزینه کردن #:-s و به سیستم خوبی هم نرسیدن . و بازهم ادامه خواهد داشت ( مانند هزینه کردن بر سر فلزیابهای پالسی و نسخه های دمو نظیر ماینر و غیره که در نهایت با طراحی فلزجو و لطف شما تقریبا به پایان رسید )
- بنده نیز از شما خواهش می کنم که در صورت امکان فقط یک حفره یاب خوب طراحی کنید . انتظار فلزیابی ازش نداریم و اگر چنین توانایی را بصورت ضعیف هم داشت ، بازم جزو توانایی دوم محسوب میشه . از نظر قیمت سنسورها نیز واقعا ارزش داره و علاقمندان بنوعی مجبور به خرید مگنومترهای بازاری هستند . با اینکه آهی در بساط ندارند بازم لازمه ی کار هست و هزینه میشه
- خیلی از علاقمندان به خیلی از تپه ها و صخره ها ، مشکوک هستند . حتی خیلی از تپه ها را مطمئن هستند که اتاقک دارد اما چون کار سنگینی است ، نمیتوان همینوری چندین نفر را علاف کرد و از بالا شروع بحفاری کرد ( چون بعد از هفته ها و ماهها حفاری ، معمولا یا به سنگ میرسی یا همه از کار زیاد خسته میشن یا کار لو میره ) بلکه باید از راه ورودش وارد شد که معمولا راهرو داره و دهانه ی راهرو را زیر یکی دو متر خاک پنهان کردن ( یعنی کار یک هفته را ، یکشبه میشه انجام داد ) فقط لنگ یک حفره یاب هستند که بتونه ورودی را مشخص بکنه
یا اینکه ، خیلی از صخره ها ، چندین جاشون مشکوک به پلمپ هست ، اما بخاطر ارتفاع زیاد و خطرات بلندی ، نمیتوان پلمپ را تست کرد و همینطور نمیتوان سیستمهای پرابدار را استفاده کرد . در صورتی که یک حفره یاب ساده نیز براحتی میتونه فضای خالی پشت پلمپ رو نشون بده . چون معمولا پلمپهای صخره ای زیر نیم متر و یک متر ، لایه دارند و فقط کافیه که سنگ اول برداشته بشه که فضا نمایان بشه
- برای مشکل فروشندگان عزیز هم باید فکری کرد ، چون بمحض طراحی چنین سیستمی ، آنرا بعنوان سیستم تصویری طلایاب ، به قیمتهای چند میلیونی بفروش خواهند رساند . لذا نظر بنده این است که اگر صلاح دونستید ، آیسی آماده توسط شما یا آقا مجتبی برای اعضای سایت ارسال بشه که دست دیگران کوتاه بشه . حتی سنسورها را نیز میتوانید ارسال کنید یا کلا سیستم آماده را تحویل دهید ( ضمن اینکه هدف از ارسال آیسی و سنسور ، فقط جلوگیری از سواستفاده باشه وگرنه لطف شما با اینها جبران نخواهد شد )
بازم از شما تشکر می کنم و امیدوارم که همیشه سربلند و سلامت باشید @};- @};- @};-

لا اله الا هو

شنبه 25 شهریور1396 - 11:37am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 179 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 ... 18  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 31 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure