انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 7:24pm

پاسخ به موضوع  [ 29 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3  بعدی
 ساخت درایور سنسور های flc100- ems-100 
نویسنده پیغام

سلام و عرض ادب دوستان
در مورد اینکه چه سنسوری رو راه اندازی کنیم قکر میکنم باید به این نکته توجه کنیم که سنسور ما چه رنج ولتاژی رو در اثر برخورد با میدان تغییر میکنه مثلا سنسور flc-100 رنج تغییرات صفرتا 5 ولت هست که بیس اون یا همون نقطه بالانس اون 2.5 ولته در مورد سنسور fl1=100 تغیرات مینیموم تا ماگزیموم 1 تا 10 ولت هست پس بیس اون باید 5 ولت باشه خوب با این حساب تو مبدل انالوگ به دیجیتال ما اگر از خود میکرو بخوایم استفاده کنیم بیس رو 2.5 میگیره و یا از مبدل انالوگ به دیجیتالی که بخوایم استفاده کنیم و یا هر مداری باید از موضوع مطلع باشیم که چه در چه رنجی در حال محسابه هست و مورد مهمتر از اون مساله فرکانس کاری چونن این مدار به شدت نویز پذیره و باید در طراحی این مساله رو حتما در نظر گرفته بشه و اما اینکه اینگونه مدارات بتونن برای ما جنس بگیرن به اعتقاد بنده در مرحله اول حفره رو خوب میگیرن و در صورتی که از سنسور و طراحی خوبی بهره ببرند میتونن جنس هم بگیرن که مستلزم تجربه در تحلیل اسکن هست .

شنبه 14 اسفند1395 - 5:39pm
کاربر فعال
کاربر فعال

omidfullsystem نوشته است:
behnam karami نوشته است:
دوستان بنظرتون میشه خوده سنسور را ساخت ؟من یه شماتیک گیر اوردم اما نقص هایی داره مثلا تغذیه ای سی ها معلوم نیست بعضی اشکالات دیگه بهر حال میذارم ببیندش شاید بشه ساختش.
پیوست:
نقشه%20اف%20ال%20سی.JPG
[/img]

سلام جناب کرمی واقعا سپاسگذارم از شما و اطلاعاتی ک گذاشتید دیگه داشتم نا امید میشدم نسبت به ادامه این تاپیک در مورد مدار باید بگم بنده سیستم های مشابه زیادی دیدم که دارن کار میکنن و خود بنده نیز با یکی از این سیستم ها کار کردم برای حفره یابی بسیار مناسب اند و دقیقا
در مورد flc100 هم باید بگم که بنده نمونه بالاتر اونو که flc200 هست رو شخصی بهم معرفی کرد و میگفت توانایی این سنسور از flc100 و ems100 خیلی بالاتره که طبق جستجویی که انجام دادم گویا ساخت یک نخبه اورومیه ای هست که با تماسی که با ایشون گرفتم تصمیمم بر این شد که در این مدار به جای سنسور flc100 یا ems 100 از این سنسور استفاده کنم اینم سایت سازندش
http://yousefafshani.com/category/%D9%8 ... AA/page/2/

سلام امید جان خواهش میشود.اما در مورد سنسوراقای یوسفی والا چیزی که من تو فیلم دیدم خیلی ضعیف بود ومن خودم یا یک مدار ساده مگنومتر تونستم سیم چین را تو همین فاصله بزنم برد سی سانت برا یک سیم چین اون هم برا سنسورهایی مثل flc100ومشابه خیلی کمه حداقل باید از یک متر سنس بشه تا بشه گفت بدرد بخور هستش.درضمن بنظره من اصل درایور خوب هستش که بتونه اطلاعات را دقیق انالیز کنه و بصورت دیتا به ما بده تا بتونیم با ارائه اون اطلاعات به نرم افزارهایه زمین شناسی از لایه اهایه خاک باخبر بشیم وگرنه خوده سنسور را میشه با یه مولتی متر هم راه انداخت.در ظمن بنظر من سنسور حساس تر از flc100دیگه بکار ما نیاد چون خیلی به زمین حساس میشه و مطمنن میتونه بخاطر حساسیت زیاد ما را گمراه کنه.خوده مدار و قطعات اکترونیکی سنسور flc100 زیاد پیچیده نیست و میشه گیر اورد.قسمت اصلی سیم پیچ هست که از یه جنس مخصوص استفاده میشه و من تویه سایت روسی خوندم نوشه بود بعضی از این هسته ها تو بعضی وسایل قدیمی الکتریکی پیدا میشه اگه این هسته پیدا بشه فکر کنم ساخت خوده سنسور عملی باشه.

شنبه 14 اسفند1395 - 11:59pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: تهران
سلام حق با شماست اقای کرمی اما در مورد ساخت سنسور بهتره ریسک نکنیم و اونو تهیه کنیم از بین ems100 ,flc100 به نظرم ems بهتره چون بنده چندتا مقایسه داخل یوتیوب دیدم بهتر از flc100 بود از این گذشته قیمتشم کمتر از flc100 و مطلب مهمتر اینکه flc100 داخل بازار مدل المانی چینی وایرانی داره که همه شبه همن و تشخیص اینکه کدوم اصلیه کدوم ن خیلی سخته ولی ems 100 دستسازه و جنسش زیاد با هم فرقی نداره اگه ی دونش کار بکنه بقیه هم کار میکنن

آموزش مشاوره طراحی و انجام پروژه
پیج اینستا گرام
https://www.instagram.com/persianproject2020
کانال تلگرام
https://t.me/persianproject2020

یکشنبه 15 اسفند1395 - 10:55am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

موضوع بسیار خوبی هست :)
برای یه کاوشگر وجود یه مگنتومتر واقعن مفید هست..
امیدوارم بقیه ی دوستان و اساتید هم همکاری کنند،

پیروز باشید @};-

دوشنبه 16 اسفند1395 - 3:33am
آنلاین
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود و سلام
در دستگاه های شرکت اکوریت مثلا pinpointer pro از سنسور flc100 استفاده شده
اونهم جنس جدید رو نمیزنه مثلا سیم چین که مثال زدید رو نمیزنه اما جنسی که سالها در خاک مونده رو به خوبی شکار میکنه البته موقع کار حتما باید جهت حرکت روبه قطب رو در نظر بگیرید و پشت به شمال حرکت کنید.من تخصصی در الکترونیک ندارم اما بنظر من مهمتر از سنسور در این سیستمها پردازشگره.پیروز باشید

از پل نامردان عبور مکن بگذار اب تورا ببرد.از ترس شیر به روباه پناه مبر بگذار شیر تورا بدرد.درنده باش ولی از کنار اهوی بی پناه به ارامی گذر کن.کورش بزرگ

سه شنبه 17 اسفند1395 - 10:46am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: تهران
سلام به همه دوستان من یکی پیدا کردم که با تغییر توی فایل های نرف افزاری ک گذاشتم براتون تونست ای سی at mega8 برام پروگرام کنه و من باهاش ی درایور ساختم اما متاسفانه فایلش رو در اختیار من قرار نداد و من هرجایی ک رفتم برای کپی کردن فایل گفتن این ای سی ها قفل داره و نمیشه ازش کپی گرفت
کسی روشی برای کپی گرفتن ازش داره؟

آموزش مشاوره طراحی و انجام پروژه
پیج اینستا گرام
https://www.instagram.com/persianproject2020
کانال تلگرام
https://t.me/persianproject2020

چهارشنبه 18 اسفند1395 - 6:10pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان

قبلا در این مورد پست گذاشتم کاملا توضیح دادم . درایوری که دوست خوبمون گذاشته یه درایور معمولیه و احتمالا سنسوری که استفاده کردن

باید ems-100 باشه .قدرتش کم بود . سنسور باید flc-100 باشه که قدرق خوبی داره . در ضمن برد راه انداز سنسور باید تقویت بشه تا خوب کار کنه

وگرنه بیشتر از یک متر زیر خاک نمیزنه . flc-200 وجود خارجی نداره نمیدونم چرا یه سری شایعه پخش میکنند .

قوی تر از flc-100 سنسور fl1-100 یا flc3-70 هست که قدرت اندازه گیری میدان مغناطیسی تا 200 میکرو تسلا رو دارند . فقط فرقشون اینه که

flc3-70 سه جهته در هر صورت باید برد درایور تقویت بشه تا جواب بده تو کار

در پناه حق

سه شنبه 8 فروردین1396 - 7:27pm

سلام و خسته نباشید .اقا بهزاد شما که درایور رو ساختید پس چرا تو همین گروه فلزجو اطلاعاتی یا کمکی نمیکنید اگر هدف کمک هست بهتر نیست تو همین انجمن باشه بنده به شخصه یقین دارم گروهای تلگرامی نقطه تبلیغ فروش سیستم های دستسازی هست که عمومی نشده .

شنبه 26 فروردین1396 - 10:08am
کاربر فعال
کاربر فعال

aryan_CSP نوشته است:
سلام و خسته نباشید .اقا بهزاد شما که درایور رو ساختید پس چرا تو همین گروه فلزجو اطلاعاتی یا کمکی نمیکنید اگر هدف کمک هست بهتر نیست تو همین انجمن باشه بنده به شخصه یقین دارم گروهای تلگرامی نقطه تبلیغ فروش سیستم های دستسازی هست که عمومی نشده .

گذاشتمش دوست عزیز

viewtopic.php?f=24&t=3897

سه شنبه 12 اردیبهشت1396 - 8:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان با سنسور اف ال ۱۰۰ با بترین نوع سنسور خوب رو فلزیابییش تا چند متر میشه روش حساب باز کرد

چهارشنبه 17 خرداد1396 - 1:02pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 29 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 43 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure