انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 12:13pm

پاسخ به موضوع  [ 50 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5  بعدی
 مدار یون یاب کارآمد 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Amir.s.m نوشته است:
ممنون از توضیحاتتون هر چند که هیچی رو روشن نکرد.

قرار شد شما اگر در این زمینه اطلاعات مستند علمی واقعی وجود داره منابعش رو لطف کنید .
وگرنه یه سری عبارت رو پشت سر هم به فرمهای مختلف گفتن و آخرش هم بعنوان امضا نوشتن اینکه مگر اینهمه دانشمند وقت اضافی دارن هدر بدن و دارن روی همین چیزایی که ما ادعا کردیم کار میکنن اسمش توجیه غیر علمی بدون منبعه.

در دید علمی مبحثی تا اثبات ...تعریف ... طبقه بندی و آزمایش پذیر به کررات نشه اسمش علم نیست شاید نظریه باشه هر چند نظریه هم یه سری پیش نیاز میخواد از تعریف اصول تا دستگاه ریاضیات خاص.

هر چیزی غیر از این دو حالت باشه نه نظریه است و نه اصل علمی .

دانشمندان تا جاییکه ما میدونیم و شناخت داریم فقط روی این دو فرم کار میکنن و خیلی فبل از اینکه حتی تحقیق در یک مورد خاص رو شروع کنن اطلاعات اولیه اش رو بصورت عمومی منتشر میکنن.

مجددا مجبورم یادآوری کنم اگر منبع مستند برای مواردی که گفتید موجوده لطف کنید معرفی کنید .
در غیر اینصورت مثل خیلی چیزای دیگه در حوضه ادعا و منافیزیک و خرافات و عقیده و غیره طبقه بندی میشن نه موضوعات علمی.

خواهش میکنم نباید هم روشن کنه چون دنبالش نرفتیم.نظریه :) نه اینهایی که گفتم همشون قبلا توسط دانشمندان عزیز کشف شده نظریه زمانی مهم میشه که با یک مچهول روبه رو بشیم ولی من اینجا مچهولی نمیبینم همه چیز سر جای خودش وبا نظم رخ میده و همه میدونن که این مباحث کاملا در حالت پایه فیزیک هست قدرت جذب ودفع یونها مخالف وموافق وتاثیرات شدید بار مغناطیسی زمین روی انتن همه چیز رو روشن کرده فقط نمیخوایم باور کنیم وهمه چیز رو باید به ذهن ویا مگنت بدن مرتبط کنیم.من یک کلیپ کوتاه هم به زودی برای شما درست میکنم تا متوجه بشین هر چند تا خودمون نخوایم وتحقیق ومطالعه نکنیم جز محالات هست.بله منبع بزرگی هست که پایه واساس همه چیز رو روشن کرده دانشنامه ویکیپیدایا در مورد کوچکترین چیزی که شما شک دارین توضیح کاملی داده اما انتظار نداشته باشین که بیان در مورد روند سنس فلزات با انتن توضیح بدن شما فقط باید اصول وقواعد فیزیک ومغناطیس رو متوجه بشی تا بدونی انتن به چه صورت کار میکنه .موفق :) باشی

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

چهارشنبه 7 بهمن1394 - 7:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بهرام نوشته است:
Amir.s.m نوشته است:
ممنون از توضیحاتتون هر چند که هیچی رو روشن نکرد.

قرار شد شما اگر در این زمینه اطلاعات مستند علمی واقعی وجود داره منابعش رو لطف کنید .
وگرنه یه سری عبارت رو پشت سر هم به فرمهای مختلف گفتن و آخرش هم بعنوان امضا نوشتن اینکه مگر اینهمه دانشمند وقت اضافی دارن هدر بدن و دارن روی همین چیزایی که ما ادعا کردیم کار میکنن اسمش توجیه غیر علمی بدون منبعه.

در دید علمی مبحثی تا اثبات ...تعریف ... طبقه بندی و آزمایش پذیر به کررات نشه اسمش علم نیست شاید نظریه باشه هر چند نظریه هم یه سری پیش نیاز میخواد از تعریف اصول تا دستگاه ریاضیات خاص.

هر چیزی غیر از این دو حالت باشه نه نظریه است و نه اصل علمی .

دانشمندان تا جاییکه ما میدونیم و شناخت داریم فقط روی این دو فرم کار میکنن و خیلی فبل از اینکه حتی تحقیق در یک مورد خاص رو شروع کنن اطلاعات اولیه اش رو بصورت عمومی منتشر میکنن.

مجددا مجبورم یادآوری کنم اگر منبع مستند برای مواردی که گفتید موجوده لطف کنید معرفی کنید .
در غیر اینصورت مثل خیلی چیزای دیگه در حوضه ادعا و منافیزیک و خرافات و عقیده و غیره طبقه بندی میشن نه موضوعات علمی.

خواهش میکنم نباید هم روشن کنه چون دنبالش نرفتیم.نظریه :) نه اینهایی که گفتم همشون قبلا توسط دانشمندان عزیز کشف شده نظریه زمانی مهم میشه که با یک مچهول روبه رو بشیم ولی من اینجا مچهولی نمیبینم همه چیز سر جای خودش وبا نظم رخ میده و همه میدونن که این مباحث کاملا در حالت پایه فیزیک هست قدرت جذب ودفع یونها مخالف وموافق وتاثیرات شدید بار مغناطیسی زمین روی انتن همه چیز رو روشن کرده فقط نمیخوایم باور کنیم وهمه چیز رو باید به ذهن ویا مگنت بدن مرتبط کنیم.من یک کلیپ کوتاه هم به زودی برای شما درست میکنم تا متوجه بشین هر چند تا خودمون نخوایم وتحقیق ومطالعه نکنیم جز محالات هست.بله منبع بزرگی هست که پایه واساس همه چیز رو روشن کرده دانشنامه ویکیپیدایا در مورد کوچکترین چیزی که شما شک دارین توضیح کاملی داده اما انتظار نداشته باشین که بیان در مورد روند سنس فلزات با انتن توضیح بدن شما فقط باید اصول وقواعد فیزیک ومغناطیس رو متوجه بشی تا بدونی انتن به چه صورت کار میکنه .موفق :) باشی

دوست عزیز نتیجه گیری از این صحبتهای جسته گریخته رو میگذاریم بعهده خواننده .

چیزی که برای من نوعی مسلم بوده و مجددا اثبات میشه همونیه که اول گفتم

علیرغم ادعاهای مختلف حتی یک نیم صفحه توضیح علمی مستند و منبع دار که جایی تاییدش کنه در این زمینه وجود نداره .
شما اگر مساله رو براش منبع و توضیح داری لینک رسمی اش رو بده کلیپ و فیلم و نقل خاطرات به درد من نمیخوره نتیجتا خودتون رو برای ساخت کلیپ به زحمت نندارید.

هر مدل توضیح در این زمینه دیده شده اول و آخرش علوم فورومهای فلزیابه و هر کسی یه چیزی رو بعنوان علم میخواد جا بزنه

ولی خب عزیز من استفاده از لفظ فیزیک برای چنین ادعاهایی حرف کلا بی اساسیه .

کما اینکه تا حالا کسی نتونسته نصف خط توضیح فیزیکی برای این ادعاها بده

شما هم موفق باشید .

چهارشنبه 7 بهمن1394 - 9:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خب نگاه شما به مسئله به این سادگی اینطوری هست به هر حال شما نه فیلم میخوای نه حرف کسی رو باور میکنی واسه ما ملت هم مرغ فقط یک پاداره سایت خارجی اگه همین حرفها رو بزنن به به چه چه راه میندازیم در صورتی که واقعا نتیجه تحقیقات پروفسورها ودکترهای غربی هست به هر حال من نمیخوام چیزی رو به کسی ثابت کنم چون بحثها کاملا ابتدایی و همه چیز مشخصه.چرا بی اساس فیزیک وشیمی پشت همه ماجراهای زندگی بشری هست بعد شما هنوز تو حرکت یک سیم موندی. :D کسی نتونسته ثابت کنه چون نخواستن باور کنن ما دوقطب داریم جاذبه ودافعه :D در عجبم چرا دوستان دنبال چیزهای بیخودی هستن اگه واقعا به ردیابی ایمان ندارین خب نرین دنبالش اگه دارین ومیتونین کار کنین پس چرا شک دارین اینجا هم پروفسور نداریم که چیزی رو علمی ثابت کنه فقط حرفهای کاملا منطقی میزنیم که پایه واساس علمی داره وقرار نیست همشون درست باشن ویا غلط مثل این میمونه بگی چرا ماه باعث جذر ومد میشه شما خودت میتونی مسله رو روشن کنی سیم وانتن پیشکش.اینها بر اساس فیزیک والکترونیک وشیمی بنا شدن نه متافیزیک :D من هم برای شما ارزوی موفقیت دارم ;;)

چهارشنبه 7 بهمن1394 - 10:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

استاد شما تا هر وقت دوست داشته باشید فرصت ارایه توضیح از منابع معتبر داخلی یا خارجی رو دارید .

کسی تا یه سایت خارجی ببینه به به و چه چه نمیکنه .

کسی که منبع معتبر رو میبینه قبولش میکنه .

شما علیرغم اینهمه صحبتی که کردی و ادعای دانشمندان و قضایای علمی زیادی پشت موضوع هست هنوز یک منبع حتی غیر معتبر برای گفته هاتون ارایه ندادید .

وقتی شما چیزی رو ارایه نکردی ممکنه بگی طرف به چه دلیل باید قبول کنه و اصلا چی رو قبول کنه ؟

این مسایل که مساله نظری و دینی نیست بگی با ندای درونت ببین و قبول کن .
اگر شما داری راجع به موضوع علمی اثبات شده و مدون صحبت میکنی لطف کن از اونهمه تحقیقی که ادعاش رو داری یه منبع معرفی کن .
وقتی دکترها و پروفسورهای زیادی روش کار کردن اابد شما میتونستی بجای چند تا کامنت طولانی دو تا لینک از دو تا دانشگاه معتبر براشون ارایه کنی .
این دکترها و پروفسورها که تصادفا در سرکتهای سازنده ردیاب و انجمنهای فلزیاب فعالیت نمیکنن.

اگر منبع نداری ( که ظاهرا نداری ) بعید میدونم کسی قبول کنه گفته شما چون شما گفتی و قبول داری و مدعی هستی پشتوانه علمی زیاد داره بقیه هم باید ایمان بیارن

دوست محترم بنده نه علاقه ای به این اصطلاحا یابها دارم نه نیازی میبینم حتی بررسی اشون کنم .

ولی کسانی که مدعی هستن این چیزا بر مبنای موارد علمی کار میکنن مجبورن اول برای ادعاشون منبع معتبر ارایه کنن.

وگرنه بنده بحث شخصی با شما ندارم این سوال و جوابها برای روشن شدن خوانندگان مبتدی و کم اطلاعه بلکه روشن بشن و کمتر مورد سوء استفاده قرار بگیرن.

حالا بحث سوء استفاده توسط شمای نوعی نیست فروشندگان و سازندگان این دستگاههای من درآوردی چند ساله جیب ملت رو دارن خالی میکنن. ( جیب من رو خالی نکردن بنده هر مداری رو نیاز داشته باشم هم بلدم بسازم و هم بلدم از اساس طراحی اش کنم )

منتهی اگر من نوعی اومدم تاییدش کردم و به صحبتهام خواستم جنبه واقعی و علمی هم بدم با وجودیکه 1 ریال عواید توی جیبم نرفته خودبخود شریک اون شرکت کلاه بردار و فروشنده این جور اسباب بازیها خواهم بود .

البته اگر قبلش توجیه منطقی بشه پیدا کرد که اگر کسی واقعا ذینفع این جور کلاه برداریها نیست از اساس چرا باید مدافع اشون باشه ؟

در هر صورت اگر خواستید جواب بنده رو بدید لطف کنید فقط لینک منابع خواسته شده رو بدید توضیحاتش رو نیاز نداریم .

چهارشنبه 7 بهمن1394 - 11:56pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
Amir.s.m نوشته است:
سنه دژ نوشته است:
دوست عزیز همه چیز را با علم نمیشه ثابت کرد ، مگر اینکه علم کامل باشد یا روزی کامل بشود
علم کامل نیز پیش خداست
مثلا یه سوال ساده رو از همه دوستان مخالف میپرسم : شما کاملا میدانید که چرا وقتی سنگی را از دستمان رها میکنیم ، سنگ به طرف زمین میرود ؟
احتمالا 100% از شما ، میفرمائید که میدانید .
اما اینطور نیست شما هم کاملا نمیدانید .
فقط میفرمائید : جرم زمین سنگ را بطرف زمین میکشد و سنگ می افتد .
اما آیا این مسئله ی به ظاهر ساده را میتوان از نظر علمی بازسازی کرد ؟
هنوز هم علم نمیداند که چطور همه ی اجسام با جنسهای مختلف به طرف زمین کشیده میشوند . در این مورد ، دانشمندان فقط میتوانند تصور میکنند که نیرویی نامرئی این اجسام را به طرف زمین میکشد . این تصور را یک میمون هم میتواند بکند . ( دور از جون )
اگر دانشمندان کاملا این نیرو را کشف کرده اند ، یک آزمایش بر روی همین زمین ترتیب بدهند و از تمام مواد و علم و تکنولوژی مدرن هم استفاده بکنند ، و بتوانند چیزی بسازند که همه ی اجسام را بطرف خودش جذب کند
با این همه پیشرفت علم فقط یک آهنربا را کشف کرده اند که فقط آهن را جذب میکند و اونم خدا خودش ساخته بود و اونا فقط کشف کردند .
هنوز مواد بازیافتی آشغالیهای تمام دنیا را ، در کارخانه های پیشرفته ی دنیا ، کارگران با تشخیص چشم و بصورت دستی از هم جدا میکنند . فقط آهن را با آهنربای جدا میکنند .
پس : چیزی را علم بتواند کاملا تشریح کند ، باید بتواند کاملا آنرا بسازد و در آن تغیرات ایجاد کند .
( در فضاهای دوردست از کره ی زمین ، چیزهایی به اسم سیاه ... وجود دارد که جنسشان فقط از تاریکی است و تاکنون علم هیچ ذرات و گرد و غبار و غیره را در تشکیلاتش یافت نکرده . یعنی چیزی کاملا برعکس نور .
و جالب اینکه اجسام دیگری به بزرگی زمین در فضا هستند که آنقدر نیروی جاذبه ی زیادی دارند که این تاریکی را به درون خود میکشند و جذب میکنند . یعنی جذب تاریکی )

دوست عزیز این حرف رو هیچ جای دیگه نزن .

جاذبه یکی از چهار نیروی بنیادی و تعریف شده فیزیکه .

شما شناسایی کافی ازش نداری به این معنی نیست کسی نمیتونه توضیحش بده یا تحلیلش کنه.

من که اول بحث گفتم مسایلی رو که برخی دوستان مدعی یافتنش هستن وقتی نمیتونن توضیحات اولیه راجع بهش بدن بحث رو به صحرای کربلا میکشونن .

حقیقتش اینه که ادعای خیلی از یابها ادعای بدون پشتوانه است .

چشم دیگه این حرفو نمیزنم :D نکنه دانشمندان تونستن جاذبه رو بازسازی بکنن ما خبر نداریم
مثال بنده هم برای همین بود که شما از ما توضیح علمی نخواید
اگر چیزی توسط علم نتونه توضیح داده بشه ، به این معنی نیست که حقیقت ندارد ، شاید علم به حد توضیح دادن نرسیده باشد .
شما فرض کنید که ما برای طرزکار ردیاب یا یونیاب ، هیچ توضیح علمی نداریم
اما بنده به چشمهای خودم اطمینان دارم و همین برای بنده کافیست .

لا اله الا هو

پنج شنبه 7 بهمن1394 - 12:40am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Amir.s.m نوشته است:
استاد شما تا هر وقت دوست داشته باشید فرصت ارایه توضیح از منابع معتبر داخلی یا خارجی رو دارید .

کسی تا یه سایت خارجی ببینه به به و چه چه نمیکنه .

کسی که منبع معتبر رو میبینه قبولش میکنه .

شما علیرغم اینهمه صحبتی که کردی و ادعای دانشمندان و قضایای علمی زیادی پشت موضوع هست هنوز یک منبع حتی غیر معتبر برای گفته هاتون ارایه ندادید .

وقتی شما چیزی رو ارایه نکردی ممکنه بگی طرف به چه دلیل باید قبول کنه و اصلا چی رو قبول کنه ؟

این مسایل که مساله نظری و دینی نیست بگی با ندای درونت ببین و قبول کن .
اگر شما داری راجع به موضوع علمی اثبات شده و مدون صحبت میکنی لطف کن از اونهمه تحقیقی که ادعاش رو داری یه منبع معرفی کن .
وقتی دکترها و پروفسورهای زیادی روش کار کردن اابد شما میتونستی بجای چند تا کامنت طولانی دو تا لینک از دو تا دانشگاه معتبر براشون ارایه کنی .
این دکترها و پروفسورها که تصادفا در سرکتهای سازنده ردیاب و انجمنهای فلزیاب فعالیت نمیکنن.

اگر منبع نداری ( که ظاهرا نداری ) بعید میدونم کسی قبول کنه گفته شما چون شما گفتی و قبول داری و مدعی هستی پشتوانه علمی زیاد داره بقیه هم باید ایمان بیارن

دوست محترم بنده نه علاقه ای به این اصطلاحا یابها دارم نه نیازی میبینم حتی بررسی اشون کنم .

ولی کسانی که مدعی هستن این چیزا بر مبنای موارد علمی کار میکنن مجبورن اول برای ادعاشون منبع معتبر ارایه کنن.

وگرنه بنده بحث شخصی با شما ندارم این سوال و جوابها برای روشن شدن خوانندگان مبتدی و کم اطلاعه بلکه روشن بشن و کمتر مورد سوء استفاده قرار بگیرن.

حالا بحث سوء استفاده توسط شمای نوعی نیست فروشندگان و سازندگان این دستگاههای من درآوردی چند ساله جیب ملت رو دارن خالی میکنن. ( جیب من رو خالی نکردن بنده هر مداری رو نیاز داشته باشم هم بلدم بسازم و هم بلدم از اساس طراحی اش کنم )

منتهی اگر من نوعی اومدم تاییدش کردم و به صحبتهام خواستم جنبه واقعی و علمی هم بدم با وجودیکه 1 ریال عواید توی جیبم نرفته خودبخود شریک اون شرکت کلاه بردار و فروشنده این جور اسباب بازیها خواهم بود .

البته اگر قبلش توجیه منطقی بشه پیدا کرد که اگر کسی واقعا ذینفع این جور کلاه برداریها نیست از اساس چرا باید مدافع اشون باشه ؟

در هر صورت اگر خواستید جواب بنده رو بدید لطف کنید فقط لینک منابع خواسته شده رو بدید توضیحاتش رو نیاز نداریم .

دوست عزیز تا الان هیچ جای نت چیزی به صورت اماده در مورد گردش انتن مستند نشده اتفاقا به راحتی هم قابل اثبات هست اما غربیا وقتشونو بیشتر به ساخت وازمایشاتی میزارن که ارزش داشته باشه نه این که به گردش یک سیم
روزشون رو شب کنن مطالبی هم که گفتم در واقع کاملا علمی بود نه نظر شخصی. من کجای دنیای فیزیک شیمی قرار گرفتم که حرفها واسه من باشه این مطالب تحقیقات انور هست نه حرفهای بنده که کاملا هم ثابت شده هست.وقتی یک جسمی باردار میشه قابلیت جابجایی داره وصد البته دوشرط برای جابجایی وجود داره شما یک شونه به موهات بکش وبعد به سمت کاغذ ببر کاغذ جذب شونه میشه ومسیر میده این یک قانون کلی هست در این رابطه قرار نیست معجزه ایی پشتش باشه که سعی در حل این معما میکنین. مابقی حرفهای گفته شده هم توی نت به کرار موجود هست .دوست عزیز همیشه منبع معتبر تحقیقات خودت هستی نه دیگران من با 8 سال سابقه انتن زدن حتی یک پیچ هم پیدا نکردم اما همین منبع معتبری که شما اسم میبری مغز خودم بود که تونستم ازش کمک بگیرم والان انتنی دارم که حداقل فلز رو میزنه اینو که دیگه ثابت کردم واگه قبول نمیکنین باید تا بهار صبر کنید تا حفاری بعدی نتیجه چی میشه :D
کسانی هم که مورد سوء استفاده قرار گرفتن مقصر فقط خودشون هستن کسی که به دنبال چیزی میره که هزاران حرف وحدیث وبحث درش هست وبه قول معروف هر کسی سازی میزنه نباید دست به خرید این سیستم بزنین وقتی اطلاعات کمی ازش موجوده یا لااقل به تاییده چندین نفر احتیاج هست تا راضی کننده باشه.وگرنه شما دنبال چیزی هستی که جوابی واسش نیست شما میگی چرا زمین گرده خب تا بوده کلاه بردار وسود جو هم بوده اصلا زندگی الان به دون این کلاه برداریا دیگه جالب نیست البته اگه زرنگ نباشی که مشخصه چی میشه.من هم بیشتر به این بحث ادامه نمیدم چون فایده ایی توش نمیبینم اما یک نصیحت برادرانه میکنم اگه واقعا میخوای موفق بشی خودت برو دنبالش کشفش کن نه اینکه یکی بیاد بگه من نوشتم که چیکار باید بکنی.شاید بگی فایدش چیه فایدش تو همون تجربیاتی هست که بدست میاری علم اونجاست نه جای دیگه :YMPEACE:

پنج شنبه 7 بهمن1394 - 12:42am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست عزیز خیلی ممنون از اینهمه توضیح و علمی که به هرم تجربیات و شناخت علوم بشری اضافه کردی !
*فقط برای نتیجه گیری خودت یکبار چکیده صحبتهات رو جمع بزنن ببینن مشخصا چی گفتی .

از اول یک کلمه همینایی رو که الان داری میگی رو میگفتی ( یا اصلا چیزی نمیگفتی ... کسی رو که به زور وادار نمیکنن در تاپیک عمومی فعالیت کنه) نه بحثی پیش میومد نه وقت من و شما و خواننده بابت یه چیز تخیلی و ذهنی اونم در حیطه ذهن شما هدر نمیرفت .

چیزی رو که حتی تا حالا یه بار تحقیق نکردی ....
تجربه ات هم که به نقل از عین عبارتت بعد 8 سال میله گردوندن یدونه پیچ نبوده ...
میای ادعای علمی و پروفسور و دانشمند و انستیتو پشتش هست رو مطرح میکنی آخرش بعد از یه روز گشتن تازه متوجه میشی اصلا قابل اثبات علمی نیست ... دو تا تکنسین هم تاییدش نمیکنن چه رسد به مجامع علمی معتبر ( اینا رو که من قبل از کل کامنتهای شما هم میدونستم هم گفته بودم )

حالا این نسخه چقدر موفق بوده که برای بقیه هم تجویزش میکنی من نمیدونم .

بدون اطلاع اظهار نظر کردن نهایتا باعث میشه توی رودروایسی قرار بگیری مجبور میشی آسمون رو به ریسمون ببافی و از جاذبه تا قوانین عمومی کیهانی رو ببری زیر سوال که آخرش هم برسی به نقل خاطرات ناموفق .
دو تا میله چرخوندن اینقدر ارزش نداره که شما بخوای فیزیک رو از نو تعریف کنی منم بشینم در انجمن فلزیاب توضیح اصطلاحات اولیه علوم تجربی دبستان رو بدم .
کسایی که اینجور صحبتها رو میکنن ( شما که ظاهرا اولین باره رفتی دنبال منبعش بگردی ... ) همونایی هستن که فکر میکنن بدون بلد بودن الفبای روسی میتونن بشینن آثار تولستوی رو نقد کنن و بهترش رو بنویسن .
هر چند بعید میدونم امیدوارم بهار بتونی به اون پیچ مد نظرت بعد 8 سال دست پیدا کنی

موفق باشی

پنج شنبه 8 بهمن1394 - 4:09am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Amir.s.m نوشته است:
دوست عزیز خیلی ممنون از اینهمه توضیح و علمی که به هرم تجربیات و شناخت علوم بشری اضافه کردی !
*فقط برای نتیجه گیری خودت یکبار چکیده صحبتهات رو جمع بزنن ببینن مشخصا چی گفتی .

از اول یک کلمه همینایی رو که الان داری میگی رو میگفتی ( یا اصلا چیزی نمیگفتی ... کسی رو که به زور وادار نمیکنن در تاپیک عمومی فعالیت کنه) نه بحثی پیش میومد نه وقت من و شما و خواننده بابت یه چیز تخیلی و ذهنی اونم در حیطه ذهن شما هدر نمیرفت .

چیزی رو که حتی تا حالا یه بار تحقیق نکردی ....
تجربه ات هم که به نقل از عین عبارتت بعد 8 سال میله گردوندن یدونه پیچ نبوده ...
میای ادعای علمی و پروفسور و دانشمند و انستیتو پشتش هست رو مطرح میکنی آخرش بعد از یه روز گشتن تازه متوجه میشی اصلا قابل اثبات علمی نیست ... دو تا تکنسین هم تاییدش نمیکنن چه رسد به مجامع علمی معتبر ( اینا رو که من قبل از کل کامنتهای شما هم میدونستم هم گفته بودم )

حالا این نسخه چقدر موفق بوده که برای بقیه هم تجویزش میکنی من نمیدونم .

بدون اطلاع اظهار نظر کردن نهایتا باعث میشه توی رودروایسی قرار بگیری مجبور میشی آسمون رو به ریسمون ببافی و از جاذبه تا قوانین عمومی کیهانی رو ببری زیر سوال که آخرش هم برسی به نقل خاطرات ناموفق .
دو تا میله چرخوندن اینقدر ارزش نداره که شما بخوای فیزیک رو از نو تعریف کنی منم بشینم در انجمن فلزیاب توضیح اصطلاحات اولیه علوم تجربی دبستان رو بدم .
کسایی که اینجور صحبتها رو میکنن ( شما که ظاهرا اولین باره رفتی دنبال منبعش بگردی ... ) همونایی هستن که فکر میکنن بدون بلد بودن الفبای روسی میتونن بشینن آثار تولستوی رو نقد کنن و بهترش رو بنویسن .
هر چند بعید میدونم امیدوارم بهار بتونی به اون پیچ مد نظرت بعد 8 سال دست پیدا کنی
موفق باشی

داداش اینجا پروفسور نداریم که مطالب رو برای شما به اثبات برسونه شما حتی نمیدونستی یون چیه الان شاید فهمیده باشی :D بله هنوز هم میگم با دوتا میله من نتونستم حتی یک پیچ پیدا کنم اما مسئله شما کارکرد انتن بود نه پیدا کردن اشیاء :D شما دنبال کسی هستی به اسم آلبرت اینشتین که بیاد بگه ای دوستان سرزمین پارس من میدونم میله برنجی شما چرا گردش میکند فقط نظریه تئوری کوانتوم و مکانیک آماری ودکترای فیزیک رو دارم بقیه حرفها برای نظریات فیزیک کشکه=)) دوست عزیز دنبال کسی نباش که چیزی رو بهت ثابت کنه چون عقل بشر بیشتر ازاین کشش نداره من مثالهای خیلی اسونی زدم تا متوجه بشی انتن چرا کار میکنه این حرفها هم همش تجربیات شخصی خودم ودیگران به انضمام قانون کلی فیزیک پایه نه اینکه بخوایم فیزیک رو دوباره نویسی کنیم دوست عزیز تعاریفی که از تولید یون بود اصلا حرفهای من نبود که شما اگه میدونستی که به من نسبت نمیدادی هر چند خیلی خوشحال میشدم چنین نظریه مهمی رو من ثابت کرده بودم الان جایگاهم معلوم بود =)) دیگه خودتون میدونید دوست دارین بگردین اگه پیدا کردین ما رو هم در جریان امور قرار بدین.شما میگی کل ردیاب مشکل داره من وخیلیها باهاش جنس در اوردیم اون پیچی که اشاره کردم واسه انتن معمولی بود نه انتن طرح جدیدم بعدش یک سینی ناز مسی از فاصله 100 تو عمق 160 در یک ماه اول ساخت در اوردم الان هم دنبال پیچ نیستم دنبال بهترشم :D شما هم به نظریاتی که فارادی و آرنیوس گفتن وما برای شما دوباره باز گو کردیم وثابت شده هست فکر کن وبه دیگران نسبت بده اتفاقا جای خوشحالی هست امثال شما دنبال ثابت کردن چیزی نیستن دنبال به چالش کشیدن چیزی هستن که مدتها قبل ثابت شده فقط یک جای مشکل داره که بهتره نگم تا بدونی وگرنه کامل جایگاهمو به یکی از دانشمندان میدم بقیه صحبتها هم اگر گفته بشه فقط فلسفه بافی هست من اصل موضوع رو روشن کردم گویا هدف شما تخریب اذهان عمومی هست نه هوشیاری دیگران نسبت به کارکرد ردیاب ویونیابها =)) .موفق باشید

پنج شنبه 8 بهمن1394 - 12:22pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
:ymapplause:
همین کافیه
آقا ما اصلا و ابدا نمیدونیم که چرا و چطور ردیاب کار میکنه ، اما حداقل اینو میدونیم که کار میکنه . اگر توضیح علمیش رو نمیدونیم ، دلیل نمیشه که به چشم خودمون هم شک کنیم .
هنوز در دنیا کلی چیزهای عجیب و مجهول وجود دارند و علم توضیحی برای وجود و کارکرد و چگونگی آنها ندارد . اما چون علم توضیحی برای این مسائل ندارد ، نمیتوان گفت که وجود ندارد - نمیشه - درست نیست و ...
با چشم خود میبینیم و با دست خود انجام میدهیم و جواب میگیریم . اما چون دلیل علمیشو نمیدونیم ، بیایم بگیم نمیشه
هرگز
این بحث اثبات ردیاب کاملا شبیه بحت دینی بین دو نفر ، با عقیده و بی عقیده هست . مثلا در بحث کرامات :
فرد با عقیده اسرار میکنه که فلان کار عجیب را از فلان شیخ با چشم خودش مشاهده کرده
در مقابلش
فرد بی عقیده اسرار میکنه که طبق قوانین فیزیک و شیمی و فلان و فلان ، این کار امکان ندارد و غیر ممکن است و از فرد باعقیده میخواد که به چشمان خودش اعتماد نکنه و بهشون بگه : شما اشتباه میبینید
لال شوم کور شوم کر شوم لکن محال است که خر شوم
علم کامل پیش خداست
شما اولیت نفری نیستید که از این بحثها راه میندازید و اولین نفری نیستید که بنده با این جواب منطقی به بن بست میرسونمش

لا اله الا هو

پنج شنبه 8 بهمن1394 - 12:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سنه جان موضوع کارکرد انتن هست وهمه به عینه دیدن وکار کردن مشکل اینجاست که دوستانی مثل اقا امیر فکر میکنه چون انتن گردش میکنه مجبوره فلز رو بزنه این کجا با عقل جور در میاد ایشون حتی مدعی این هستن که زندگی بشر بر پایه فیزیک وشیمی والکترونیک .غیره هست چه برسه به انتن :)) دوستان اگه نمیدونن بدون من فیزیک نمیدونم اما ابتدایی ترین اثبات شده ها در نظریات یون که چندین دانشمند معتبر وبه بنام پشتش هست حتی کتابهای مقطع متوسطه پیدا میشه.اما جناب امیر اقا شما با یک نظریه روبه رو نیستی دنبال دوتا نظریه بگرد.1انتن چرا گردش میکنه 2 انتن چرا فلز رو میزنه اگه روزی به جواب رسیدی که میدونم نمیرسی دیگران رو متهم به جرم باز گو کردن فرضیه های به اثبات رسیده نکن برادر YMWHISTLE

پنج شنبه 8 بهمن1394 - 1:13pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 50 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 72 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure