انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 13 اردیبهشت1403 - 4:17pm

پاسخ به موضوع  [ 61 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7  بعدی
 Mineoro FG90 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام. آ بارک الله بهرام جون. خوب عزیزم همین دیگه. این قالب دوم یا سومه. بعداً رو این قالبها دونه دونه اصلاحات انجام شد. عزیزجون اگرچه دیگه چشمام مثل اونموقعها یاری نمیکنن و باوجودیکه خیلی هم عجله دارم( باید برم برسم به مجلس عروسی :D ) ولی در همون نگاه اول 6 تا تفاوتشو دیدم. برات با دایره مشخص کردم. ببین چقدر فرق دارن. راستی ؛ همینکه گفتی میخواهی یه دونه ازونا برام بفرستی خیلی ذوق-زده شدم. :D :ymhug: نفرستادی هم فکرش برام زیباست وکافی.

ضمناً آقای سنه دژ، اونقدر سیستم حساس هم که مزیت نیست میشه همون همه چیز زن. وگرنه یکی در یونان چیزی زده بود که سکه رو از 10 متری میزد ولی چه فایده قدم به قدم یه چیزایی میزده که طرفو روانی کرده بود.

پیوست:
PD errors.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 2 دی1394 - 4:11pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
آقا محمود بنده یه شماتیک دیگه دارم که همین شماتیک هست و سیاه و سفیده ، شاید قدیمی تر باشه . بزارید پیداش کنم ، نسبت به این یکی ، بررسی میکنم .
ضمنا بردهایی که بدست آوردم ، از حساسیت زیاد نیست ، از ساخت خوب و کالیبره کردن خوب هست . نسبت به آهن کاملا زنگ زده داخل خاک واکنش ندارد اما به برنج پاتین بسته واکنش دارد . بیرون هم تست کردم ، بیخودی بوق نمیزنه و میتونه سمت رو نشون بده .

لا اله الا هو

چهارشنبه 2 دی1394 - 5:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خوب آقا سنه دژ مبارکه. چیزیکه شما زدی باید خیلی کاردرست و معرکه باشه. خوب نتایج عملی کاوشتون با اون چی بوده؟ نمونه فیلمی هم از کارش داری؟ پس نشون میده که واقعاً همون فرد حرفه ایی هستی که برای زحمت ساخت کویل دنبالش بودیم. :D
منظور از شماتیک فدیمیتر چیه؟ هرچی قدیمیتر باشه که پر ایرادتره. اینیکه بنده ارائه دادم مطمئنم عاری از اشکاله.
الآن ایناییکه علامت زدم یعنی درستشونه. با شماتیک صفحه قبل که آقا بهرام گذاشتن مقایسه کنید.

پنج شنبه 3 دی1394 - 10:12am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سنه دژ نوشته است:
اگر مقداری بیاندیشیم ، تا حالا دهها طرح ارائه شده و توسط هزاران نفر ساخته شده . اما در کاوش واقعی نتیجه ای نداشته .
همه ی این طرحها شاید فقط یونیاب یا میدان یاب باشند .
تا به خصوصیات هدف نزدیک نشوید ، هیچکدام از اینها جوابگو نخواهد بود . وگرنه بنده تا چندین برابر بردهای بدست آمده توسط دوستان ، برد داشته ام . جرقه باتری تا 5 متر - کنترل تلویزیون تا 6 متر - تلویزیون تا 10 متر . اما چه فایده

چه جالب واقعا 5 متر یک جرقه خب من قبول دارم که گیرنده پ د قوی هست اما امکان نداره 5 متر یک جرقه رو بزنه نهایت با بهترین قطعات وجنس سیم وقطر مناسب فریت شاید تا 3متر حداکثر جواب بده اما دیگه این دومتر اضافه واقعا ادمو مشکوک میکنه من که باور ندارم البته حق بدین که باور نکنم چون هیچ مستندی ارائه ندادین نگین الان دم دستم نیست که :(( :D .از همه مهمتر پی سی بی که ساختین رو بزارین تا ماهم به این برد برسیم.بعدشم گیرنده یعنی همین مداری که بر پایه سنجش یون ساخته بشه به میدانهای الکترواستاتیکی باید جواب بده وگرنه دیگه نمیگن یون یاب

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

پنج شنبه 3 دی1394 - 12:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mahmood51 نوشته است:
سلام. آ بارک الله بهرام جون. خوب عزیزم همین دیگه. این قالب دوم یا سومه. بعداً رو این قالبها دونه دونه اصلاحات انجام شد. عزیزجون اگرچه دیگه چشمام مثل اونموقعها یاری نمیکنن و باوجودیکه خیلی هم عجله دارم( باید برم برسم به مجلس عروسی :D ) ولی در همون نگاه اول 6 تا تفاوتشو دیدم. برات با دایره مشخص کردم. ببین چقدر فرق دارن. راستی ؛ همینکه گفتی میخواهی یه دونه ازونا برام بفرستی خیلی ذوق-زده شدم. :D :ymhug: نفرستادی هم فکرش برام زیباست وکافی.

ضمناً آقای سنه دژ، اونقدر سیستم حساس هم که مزیت نیست میشه همون همه چیز زن. وگرنه یکی در یونان چیزی زده بود که سکه رو از 10 متری میزد ولی چه فایده قدم به قدم یه چیزایی میزده که طرفو روانی کرده بود.

پیوست:
PD errors.jpg

محمود جان اینها اصلاحه شده شما هست یا خودشون اصلاح کردن چون همین شماتیک شمارو جناب qiaozhi نسخه 1.19 که مربوط به 2008 میشه گذاشتن پس چطور این فایل محرمانه مونده اگه اصلاحات دیگه ایی هست که ما در جریان نیستیم خب بزارین چون این تغییراتی که توی شماتیک ایجاد شده همه الان موجوده وخیلیها بر اساس همین شماتیک مدارو زدن ونتیجه نگرفتن البته این که چقدر در الکترونیک مهارت داشته باشی هم شرط اصلی هست چون کسی که از الکترونیک چیزی ندونه بخواد مدار حساس ی مثل پ د رو بسازه مسلما ناکام میمونه.نه خواهش میکنم مدار توپیه فقط نمیشه توی شهر ازش استفاده کرد چون تماما سیگنال رو دریافت میکنه شما دیگه خودت بسنج مداری که بدون دخالت فرستنده بتونه جنبش مولکولی یک فلز رو اشکار کنه در چه حدی هست البته اگه مثل جناب سنه دز عزیز یون یاب رو با پ د اشتباه نگیری :D

پنج شنبه 3 دی1394 - 12:39pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

یعنی بنده یونیاب رو از pd تشخیص نمیدم :D
اصلا سوالتون خودش بی تشخیصه #-o یونیاب یعنی سیستمی که یون رو پیدا کنه و pd یعنی پیستول دتکتور ، یعنی پیدا کننده ای به شکل کلت . حال اون تفنگ پیدا کننده ی چی باشه مهم نیست ، میشه بهش گفت pd . بخواد فلز پیدا کنه ، بخواد یون پیدا کنه ، بخواد نخود پیدا کنه ، فرقی نمیکنه . دماسنج لیزری هم یه نوع پیستوله - زاهوری هم یه نوع پیستوله
اتفاقا تا اینجا که پستهای دوستان رو دیدم ، متوجه شدم که با این توضیحات ، بچه ها کلا pd و یونیاب و میدان یاب و الکتریسیته ساکن یاب و همه جور یون یاب و مغناطیس یاب و یون منفی یاب رو با هم قاطی کردن و هیچکی نمیدونه چی به چیه و کی به کیه ~X(
آقا اگر یونیابی ، نتونه جرقه رو از 5 متری بزنه ، پس چطور انتظار داشته باشیم سکه رو از 5 متری بزنه ؟
ضمنا نوع جرقه با باتری 1/5 ولتی بوده وگرنه باتریهای دیگر را میتونه بیشتر بزنه

لا اله الا هو

پنج شنبه 3 دی1394 - 8:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سنه دژ نوشته است:
یعنی بنده یونیاب رو از pd تشخیص نمیدم :D
اصلا سوالتون خودش بی تشخیصه #-o یونیاب یعنی سیستمی که یون رو پیدا کنه و pd یعنی پیستول دتکتور ، یعنی پیدا کننده ای به شکل کلت . حال اون تفنگ پیدا کننده ی چی باشه مهم نیست ، میشه بهش گفت pd . بخواد فلز پیدا کنه ، بخواد یون پیدا کنه ، بخواد نخود پیدا کنه ، فرقی نمیکنه . دماسنج لیزری هم یه نوع پیستوله - زاهوری هم یه نوع پیستوله
اتفاقا تا اینجا که پستهای دوستان رو دیدم ، متوجه شدم که با این توضیحات ، بچه ها کلا pd و یونیاب و میدان یاب و الکتریسیته ساکن یاب و همه جور یون یاب و مغناطیس یاب و یون منفی یاب رو با هم قاطی کردن و هیچکی نمیدونه چی به چیه و کی به کیه ~X(
آقا اگر یونیابی ، نتونه جرقه رو از 5 متری بزنه ، پس چطور انتظار داشته باشیم سکه رو از 5 متری بزنه ؟
ضمنا نوع جرقه با باتری 1/5 ولتی بوده وگرنه باتریهای دیگر را میتونه بیشتر بزنه

نه سنه جان اتفاقا درست تشخیص دادی پ د یک یون یاب به هراه فلزیابش هست چرا به خودت شک میکنی =))
خب معلومه عزیز دلم جرقه یک بار الکترواستاتیکی ایجاد میکنه که زمین تا اسمون با یون فلزات فرق میکنه حالا شما بیا جرقه رو به 10متر برسون.اما من هنوز هم باورم نمیشه مدار شما 5متر یک جرقه رو بزنه حالا ما میگیریم که بزنه چرا مدارو کامل نکردی وقتی گیرنده خیلی سرپاست یعنی درست کردین وجواب نداده خب این مباحث به ادامه مسیر تایپیک کمک میکنه

پنج شنبه 3 دی1394 - 8:52pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

فرقش اینجاست که جرقه هم میتونه الکترواستاتیک باشه و هم اینکه باتری میتونه در حال جرقه زدن یون تولید کنه .
پس جرقه باتری را هم میدان یاب حس میکنه و هم یونیاب . حتی FG80 و FG90 هم جرقه رو حس میکنند . اما نسبت به میدان یابها ، در فاصله ی کمتری جرقه رو حس میکنند . این نشون میده که کاری به میدانش ندارند و یونش رو میگیرند . و گرنه نباید از میدان یابهای ساده ضعیفتر باشند .
حالا برای اینکه بدونیم سیستممون یونیابه یا میدان یاب ، تست بیرون و بر روی اجناس قدیمی معلوم میکنه . اونجا دیگه از جرقه خبری نیست :ymhug:
اگر میدان یاب باشه ، اونجا دیگه نباید جیکش دربیاد . تنها حالتی که ممکنه در تشخیص نوع سیستم اشتباه کنیم و در محیط بیرون فعال بشه ، رد شدن کویل از مسیر شمال و جنوب مغناطیسی هست . اگر در جایی بغیر از این دو مسیر بوق زد ، امیدی داره

لا اله الا هو

پنج شنبه 3 دی1394 - 9:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سنه دژ نوشته است:
فرقش اینجاست که جرقه هم میتونه الکترواستاتیک باشه و هم اینکه باتری میتونه در حال جرقه زدن یون تولید کنه .
پس جرقه باتری را هم میدان یاب حس میکنه و هم یونیاب . حتی FG80 و FG90 هم جرقه رو حس میکنند . اما نسبت به میدان یابها ، در فاصله ی کمتری جرقه رو حس میکنند . این نشون میده که کاری به میدانش ندارند و یونش رو میگیرند . و گرنه نباید از میدان یابهای ساده ضعیفتر باشند .
حالا برای اینکه بدونیم سیستممون یونیابه یا میدان یاب ، تست بیرون و بر روی اجناس قدیمی معلوم میکنه . اونجا دیگه از جرقه خبری نیست :ymhug:
اگر میدان یاب باشه ، اونجا دیگه نباید جیکش دربیاد . تنها حالتی که ممکنه در تشخیص نوع سیستم اشتباه کنیم و در محیط بیرون فعال بشه ، رد شدن کویل از مسیر شمال و جنوب مغناطیسی هست . اگر در جایی بغیر از این دو مسیر بوق زد ، امیدی داره

خب من که گفتم جرقه باطری بار الکترواستاتیکی داره البته منظورم این نیست که شامل بارهای دیگه هم نشه.خب یون میدونی یعنی چی.یون یعنی الکترونهای ازاد شده از دور هسته اتم.خب وقتی یک باطری جرقه میزنه همین اتفاق میفته پس هر میدان یاب ویون یابی میتونه بگیره که بستگی به سنسور گیرنده داره چون هر یونی هم بازه فرکانسی خودشو داره و براساس نوع الکترونها میتونه کاتیون بشه یا انیون بشه خب واسه همین هم هست که بعضی سیستمها میتونن یون منفی رو بهتر بگیرن وبعضیها مثبت.نه سنه جان اول اینکه در مورد یون یابها کاملا در اشتباهی اینجا سنسور هست که میتونه تک قطبی رفتار کنه من بر همین اساس مگ توم رو درست کردم ودقیقا یک میدان سنج فوقعلاده قوی شد یعنی به راحتی میتونی یک اهنربای کوچیک رو از یک متری بزنی اما حکایت یونیاب مخصوصا یونیابی مثل پ د کا که ازقانون سرانگشتی پیروی میکنه تو هر جهتی میتونه سیگنال بگیره وقطبین براش بی معنی هست حتی از انتنهای جهت داری مثل هسته فریت هم برای سنس کانال اصلی بهتر میشه استفاده کرد اما تاثیر قطبین روی این سیستمها خیلی ناچیزه.اما اینکه بگیم مثلا یونیاب اونجا عمل نکرد پس میدان سنج کاملا اشتباه هست چون همینطور که گفتم یونها بارهای متفاوتی دارن وپیکربندی مدار شرط اصلی گیرندگی این دو یون.امیدوارم متوجه شده باشی

جمعه 3 دی1394 - 12:04am
استاد
استاد
آواتار کاربر

بله درسته ، حرفهای شما هم همون حرفای بنده ست
من که نگفتم میدان یاب خوبه
فقط گفتم جرقه باتری را هم میدان یاب و هم یونیاب حس میکنه . پس ملاک تست هر سیستم را فقط با تست بر روی هدف واقعی میسنجم .
کلمه ی یونیاب که خودش اشتباهه ، لازم نیست که بنده در موردش در اشتباه فکر کنم .
فقط تفکیک و تست بر روی هدف واقعی را قبول دارم .

لا اله الا هو

جمعه 4 دی1394 - 7:23pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 61 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 و 61 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure