انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 13 اردیبهشت1403 - 4:18pm

پاسخ به موضوع  [ 61 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7  بعدی
 Mineoro FG90 
نویسنده پیغام
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
تشکر برای عکس
بله همین عکس منظور بنده بود . حالا بنده کاری ندارم که این عکس درست است یا ساختگی ، اما به برد هفتم عقیده دارم چون یک کمبود را واضحا در طرح شش بردی احساس میکنم . و از کارکرد ساخته شده های دنیا هم معلومه که یه جای کار میلنگه . ( البته این نظر شخصی بنده هست و خدای ناکرده نمیخوام کسی طبق نظر بنده هزینه یا اشتباهی متحمل بشه )
در مورد توباکسش ، قبول دارم که بنوعی همه چیز یاب شده ( اما نه همه چیز ) ،و برای نقطه کردن هم ، روش دارد و بی استفاده نیست . استفاده کردن درست از این توباکس هم برمیگرده به دانستن روش کارکرد مدار و ربط زیادی به دانش الکترونیک ندارد .
و منطقی تر این هست که نه بنده گرمش کنم و نه شما سردش کنید ، تا سیستم در اختیار نباشد و تست نشود ، نمیشه در موردش نظر قطعی داد .

بنده که کاری به ساخت این توباکس ندارم چون برای ساختش احتیاج به دو چیز ضروری هست ، که یکی از آن دو ، ( دانش الکترونیک ) هست که بنده ندارم :ymhug:
و برای اطلاع آن یکی هم ( هزینه نیست ) وگرنه اونم نداشتم :D

لا اله الا هو

یکشنبه 29 آذر1394 - 7:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نقل قول:

د، نه د. برادرم در اون تاپیکی که شما ایجاد کردی (ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه) بارها فریاد کردم که اصل شماتیک پی دی درست رو دارم و درهمونجا هم گذاشتمش ولی شما توجهی نکردی و گفتی: "این که در همه جای اینترنت پخشه"
!!!!نخیر جانم در همه جا پخش نیست. [-( بنده از اول یکی از اعضای تاپیک مخفی ژئوتک بودم که به تقاضای مورگان واستبان ایجاد شد و مورگانیکه از مینه اورو دل خوشی نداشت و از پی دی که به امانت در دستش بود حسابی جواب گرفته و راضی بود، اومد اونجا تا بتونه با کمک تیم موجود ولی مخفی(به دلیل تعهد اخلاقی به دکتر آلونسو) بتونه کم کم به پی دی شخصی دسترسی پیدا کنه لذا تمام تلاششو کرد تا شماتیک جمع و جورش تهیه بشه. اصل پی دی رو آلونسو به صورت 6 تا بورد جداگانه و کوچک ساخته بود. بعد از پیاده شدن شماتیک خود بنده هم شخصاً 6 مورد ایراد رو تونستم تشخیص بدم (اونموقعها چشمم بسی بهتر کار میکرد) و وقتی نهایی شد، ساختن و جواب داد.
لذا آنچه بنده قرار دادم وشما بهش بیتوجهی وکم لطفی کردی شماتیک درست درست درست بود + نکات مهم و طلایی فرمول ساخت کویل و فریت.
این سیستم یک اسیلاتور قوی و خوبی داره. ببینید ؛ بنده همۀ سیستمای ساخت مورگانو دارم؛ PD ، PDK2 و حتی PDK3 که این یکی رو برای هر کسی نمیسازه و نمیفروشه و به زعم خودش از همه دقیقتر وبهتره. PDK2 فقط گیرندست که همیشه ازش برای کنترل قدرت اسیلاتور یک سیستم استفاده میکنم. اون میتونه PDK3 رو از 10 سانتی، FG80 رو از 3 متری و PD رو از 7 متری دیتکت کنه.
یعنی PDK3 هم مثل FGهای مینه اورو یا PD اسیلاتور داره.
من تمام سیستمهارو بالاسر 2 محل 100% درست که باربزرگی هم دارن تست کردم فقط و فقط FG80 و PD واکنش دارند که واکنش PD به مراتب بهتر و با تکرار پذیری بسیار بیشتریه. ضمن اینکه هرجای دیگری هم که FG80 سیگنال قابل تامّلی داده PD هم همونجا سیگنالای واضحتر و تکرار شونده تری داده.
از اجماع اینها و طی مکالمات زیادی هم که با مورگان داشتم نتیجه گرفتیم که در ایران جهت ردیابی سیستمای مینه اورو و پی دی جواب میدن. (حالا چرا؟ نمیدونیم .یک احتمال الگوی میدان مغناطیسی ایران زمینه.)
تازه پی دی که بنده ساختم چندان حساس و با ثبات نیست یعنی در کارایی اپتیموم نیست. اگر بود خیلی کولاک عمل میکرد. ایکاش، ایکاش یک پدر آمرزیده ای پیدا میشد (مثلاً خودت آقا بهرام) یه پی سی بی جمع و جور و تمیز وکوچکی براش میزد و یکی هم به طور تجاری و فروشی کویلهای ردیف کالیبره شده(زیر اسکوپ) میزد برای کاربران.(مثلاً آقا کوهیار) اونموقع همه با حداکثر 100 یا 200 هزارتا صاحب چیزی بهتر از FG90 میشدند. خودم هم اولین خریدارش خواهم بود.
بنده نیز هر راهنمایی و کمکی از دستم بر بیاد دریغ نمیکنم.

قربانت محمود جان اما من قبل از اینکه شما اون شماتیک رو بزاری چندین سال قبل توی همون سایت گرفته بودم حالا اگه بین خودشون درز کرده که حتما هم همینطوره توسط خودشو ن گذاشته شده بود.خب اما در مورد بی توجهی باور بفرماین این طور نبوده چون من همیشه چندتا پروزه تو آستینم دارم ووقت سر خاروندن نداشتم حالا به هر دلیل یا نتیجه گرفتم یا نه دیگه بماند اما واقعا میگم من روی این سیستم تمرکز نکرده بودم علتش هم مشخصه این سیستم برخلاف سیستمهای دیگه حتما باید یک اسکپ داشته باشی وبهترین قطعات رو میخواد به هر حال چون تجربه شما توی این مدار بیشتر هست وخیلی وقته میبینم روی این سیستم زوم کردین مشخصه کاملا قبولش دارین.به هر حال من در خدمتم روی این همه مدار کار کردیم اینم یکیش من پی سی بی رو میزنم اما یک تایپیک خودت اقایی کن بزن وبریم تو جزیات ساخت البته اگه مطمئنی مدار مورد خاصی نداره من خودم امروز اگه وقت کنم شماتیک این مدارو اول تمیز در میارم بعد ببینیم دوستان هم در این راه پر مخاطره همراهی میکنن یا نه

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

سه شنبه 1 دی1394 - 1:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محمود جان یک سوال داشتم در مورد پ د کا-چون یک گیرنده هست وشما کلا تو راس کار بودین به چه صورت سنس رو انجام میده صرفا از راه دور یون رو میگیره ویا به فلزات جدید هم واکنش نشون میده چون یونیابی که جدیدا درست کردم ویک گیرنده هست و به اندازه 5سانت هم نمیشه این قابلیت رو داره که فلزات جدید رو از فاصله2تا5 سانت به صورت اهنی وغیر اهنی نشون میده البته هر چقدر بزرگتر باشه کمی بیشتر میزنه یک در قابله مسی رو از15 سانت شروع به سنس میکنه.میخواستم بدونم پ-د-کا هم میتونه به جز یون فلز جدید رو بزنه.راستش رو بگم به خاطر سردی هوا وبرف بیرون نبردم توی خونه هم سیستم صوت کاملا نشون میده که همه جا یونیزه شده هست ویک جای خالی ندیدم که صدا در حد نرمال در بیاد همه جا سیگنال رو دریافت میکنم.این هم تصویر تمام شده

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 1 دی1394 - 3:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

پیوست:
Image0214.jpg

سه شنبه 1 دی1394 - 3:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خواهش میکنم بهرام جان، آقایی از خودتونه. فکر کنم اون شماتیکی که شما داشتی این نبوده. بله بعداً اومدن در انجمن عمومی اونو گذاشتن ولی این نبوده .شما لینکشو بذاراثباتش میکنم. موارد تفاوتاشو نشونتون میدم چون قول و قرار مدیرش(Qiaozhi) بر حذف سریع شماتیک درست بوده. شماتیک ایراددار مجاز به ابقا بوده.
بنده فکر کنم اگر بخواهیم چنین تاپیکی بزنیم بهتره از یکسری داده های افراد دیگر در تاپیک اول PD همین انجمن خودمون هم استفاده کنیم. حالا بنده تاپیکو بزنم یا شما فرقی نمیکنه. شما بزنش بسم الله. بنده نیز در حد توانم همراهم. انشاالله از دم وعنایت اساتید عزیز محصوصاً مهندس حمید هم جهت ارتقا و بهینه سازیش بهره مند شویم. بابت توجهت نسبت به زدن شماتیک و پی سی بی هم خیلی ممنون.

در مورد PDKها هیچکدوم هیچ واکنشی به فلزات ندارن. نحوه تست صحّت کارکردشون انرژی بدنه. یعنی با نزدیک کردن کف دست از 5 سانتی واکنش نشون میدن ولی کلّاً بیخاصیتن. فقط وفقط PD و یا FG80/90 کار میکنن.
ماشالله سیستم شکیلی درست کردی :ymapplause: امیدوارم که حسابی کار کنه (اگرچه به ماها که نمیرسونیش :( ) اگر صرفاً گیرنده باشه به احتمال 99% برای دفینه یابی کارایی نداره.

سه شنبه 1 دی1394 - 7:49pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

بیشتر بچه ها پی دی رو طبق همون شماتیک قبلی ساختن . یعنی همون 6 تا برد که اونو جمع کرده بودن و روی یک کیت تکی پیاده شده بود .( با کویل امگا و فریت )
قبلا در انجمن ایرانپالس ، قسمت محرمانه بعضیها ساختن اما جوابی نگرفتند .
اگر شماتیک شما با اون شماتیک تفاوت داره ، لطفا براش تایپیک بزنید تا دوباره روش کار بشه .
در مورد PDK که بنده سنس سکه طلا و نقره رو در حدود 10 تا 20 سانتیمتری دیدم . و کف دست را بین 5 تا 10 سانتیمتر حس میکنه ، برای کالیبره کردن .( البته بستگی به دست داره )

لا اله الا هو

سه شنبه 1 دی1394 - 10:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mahmood51 نوشته است:
خواهش میکنم بهرام جان، آقایی از خودتونه. فکر کنم اون شماتیکی که شما داشتی این نبوده. بله بعداً اومدن در انجمن عمومی اونو گذاشتن ولی این نبوده .شما لینکشو بذاراثباتش میکنم. موارد تفاوتاشو نشونتون میدم چون قول و قرار مدیرش(Qiaozhi) بر حذف سریع شماتیک درست بوده. شماتیک ایراددار مجاز به ابقا بوده.
بنده فکر کنم اگر بخواهیم چنین تاپیکی بزنیم بهتره از یکسری داده های افراد دیگر در تاپیک اول PD همین انجمن خودمون هم استفاده کنیم. حالا بنده تاپیکو بزنم یا شما فرقی نمیکنه. شما بزنش بسم الله. بنده نیز در حد توانم همراهم. انشاالله از دم وعنایت اساتید عزیز محصوصاً مهندس حمید هم جهت ارتقا و بهینه سازیش بهره مند شویم. بابت توجهت نسبت به زدن شماتیک و پی سی بی هم خیلی ممنون.

در مورد PDKها هیچکدوم هیچ واکنشی به فلزات ندارن. نحوه تست صحّت کارکردشون انرژی بدنه. یعنی با نزدیک کردن کف دست از 5 سانتی واکنش نشون میدن ولی کلّاً بیخاصیتن. فقط وفقط PD و یا FG80/90 کار میکنن.
ماشالله سیستم شکیلی درست کردی :ymapplause: امیدوارم که حسابی کار کنه (اگرچه به ماها که نمیرسونیش :( ) اگر صرفاً گیرنده باشه به احتمال 99% برای دفینه یابی کارایی نداره.

نمیدونم شاید حق باشما باشه من با شماتیک شما مطابقت میدم اما خیلی شبیه یک نگاه بندازین.این رو من حدود چند سال پیش از سایت خودشون گرفتم اما کدوم تایپیک بود یادم نیست بگردم شاید فایل htmlداشته باشم .جدی پس باید به خودم تبریک بگم با این مدار فسقلی که ساختم واسه من که اصلا به نویز بدن واکنش نداره .خواهش میکنم قابل شما رو نداره اره اتفاقا گیرنده هست اما باید تست کنم چون بر خلاف یونیابهایی که ساختم به نسبت قویتره وفلز رو بدون دخالت فرستنده میزنه درسته خیل قوی نیست اما همین که میزنه نشون میده که میتونه یون زن خوبی باشه چون من خودم تا الان ندیدم گیرنده بتونه فلز رو بزنه جز گیرنده pd که با سکه طلا وامبر اهنی تست شده انشالله جواب بده حتما یک نمونه قابل ساخت رو واست میفرستم وعد سر خرمن هم نمیدما :D

چهارشنبه 1 دی1394 - 1:07am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

یونیابی درست کردم با ایسی 071و دوتا ترانزیستور مثبت خیلی راحت به گوشی تا دومتری وبه لامپ کممصرف تا یک متری جواب میده و اگر جلو لامپ صفحه اهن باشه براش فرقی ندارم فکر کنم ما با گیرنده مگا ةرتس طرفیم

چهارشنبه 1 دی1394 - 1:29am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اون مدار اگه اشتباه نکنم به اسم گلد مانیتور توی نت هست که من اون رو هم ساخته بودم اما فقط توی شهر جواب میده بیابون هم واسه تست بردم جواب نداد.بعد یک تغییراتی ایجاد کردم حتی راه رفتن من روی قالی توی خونه نشون میداد بیابون هم همینقدر حساس شده بود اما بدرد دفینه یابی نمیخوره

چهارشنبه 2 دی1394 - 12:40pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

اگر مقداری بیاندیشیم ، تا حالا دهها طرح ارائه شده و توسط هزاران نفر ساخته شده . اما در کاوش واقعی نتیجه ای نداشته .
همه ی این طرحها شاید فقط یونیاب یا میدان یاب باشند .
تا به خصوصیات هدف نزدیک نشوید ، هیچکدام از اینها جوابگو نخواهد بود . وگرنه بنده تا چندین برابر بردهای بدست آمده توسط دوستان ، برد داشته ام . جرقه باتری تا 5 متر - کنترل تلویزیون تا 6 متر - تلویزیون تا 10 متر . اما چه فایده

لا اله الا هو

چهارشنبه 2 دی1394 - 1:11pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 61 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 و 61 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure