انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 2:39pm

پاسخ به موضوع  [ 14 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی
 تصویر برداری حرارتی از زمین به حالت تصویر لکه ای 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام به دوستان عزیز
دوستان من در یک انجمنی خونده بودم که با سنسور حرارتی mlx90614 میشه یک تصویر حرارتی از قسمت مورد نظر زمین رو بصورت لکه ای گرفت به این صورت که باید برای گوشی های اندروید یک نرم افزار نوشت و برای mlx یک مداری طراحی کرد واون رو به گوشی اندروید نصب کرد تا بشه تغییر حرارت اون نقطه از زمین رو با اندروید بصورت لکه ای مثل فلزیابهای حرارتی رو دید من فقط در همین حد اطلاعات دارم که میشه با این سنسور و نوشتن یک نرم افزار حرارتی لکه ای برای اندروید اینکار رو انجام داد به نظر من اگر بشه این مدار رو طراحی و نرم افزار رو نوشت مشکل خیلی از دوستان حل میشه چون در حال حاضر دوستان انجمن سخت پیگیر یک یون یاب خوب هستن این مدار میتونه کمک بزرگی به دوستان بکنه بنده از دوستان با تجربه و استاد گران قدر اقا حمید در خواست میکنم که در این مورد دوستان رو کمک کنن تا انشالله با کمک همدیگه بتونیم این مدار رو بسازیم
دوستان عریز یا علی
@};- @};- @};- @};- @};-

ای کاش زندگی هم دنده عقب داشت

جمعه 18 اردیبهشت1394 - 10:40am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بله میکرو جان نباید از قدرت پردازش گوشیهای هوشمند جدید غافل بود . همچنین سیستم اندوید که دست نرم افزار نویسان رو باز گذاشته و این دو ابزار ( گوشی و سیستم عامل اندروید) هم در دسترس و هم قابل حملند . پس دوستانی که در این زمینه دستی دارند باید از این قابلیتهای استفاده نمایند . نه تنها در زمینه ردیابی بلکه در تمامی امور .
من نمیدونم آیا دمای روی یک حفره تفاوتی با دمای اطراف اون داره یا نه ؟
اگر تفاوتی در دما وجود داشته باشه با فرو نمودن سنسور نیزه ای در زمین در فواصل مثلا 1متری و ذخیره ی آن ( بصورت شطرنجی )میتوان اسکنی کلی از دما در سطح مثلا 10 سانتی پوسته ی زمین گرفت و هر دما را با رنگی نشان داد و نموداری رنگی یا لکه ای گرفت .

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

جمعه 18 اردیبهشت1394 - 11:14am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست عزیز منظور من از سنسورmlx90614 سنسور غیر تماسی هست یعنی شما میتونید از فاصله چند متری حرارت اجسام رو اندازه گیری کنید بدون اینکه این سنسور رو به اونها بچسبونید مثل ترمومترها که تا فاصله 10 متری میتونن حرارت یک جسم رو اندازه بگیرن اگر ما بتونیم همچین سیستمی رو بسازیم میتونیم حداقل از فاصله 10 متری تفاوت حرارت زمین رو ببینیم البته با نرم افزار لکه ای چون طلا در هر نقطه از زمین که باشه دمای اون قسمت از زمین بیشتر از نقاط دیگست البته باید با این مدار فقط در شب کار کرد تا اختلاف دما برای دستگاه ملموستر باشه دوستان دیگه هم لطف کنن نظر خودشون رو اعلام کنن تا انشالله اگر نظر دوستان و استاد حمید گل مثبت بود روی این مدار کار کنیم
یا حق :YMPEACE: :YMPEACE: :YMPEACE:

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 18 اردیبهشت1394 - 2:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آقا ميکرو با اين سنسور تا چه عمقی ميشه اسکن حرارتی گرفت

خدايا مددی کن

جمعه 18 اردیبهشت1394 - 2:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

والا در مورد این سنسور اطلاعات کافی ندارم فقط میدونم بصورت غیر تماسی کار میکنه و تقریبا میشه تا فاصله 10 متری اختلاف حرارت رو مشخص کرد و میشه از اون به عنوان فلزیاب حرارتی که بیرون دارن به قیمتهای نجومی به مردم میفروشن استفاده کرد از اقا حمید خواهش میکنم در این مورد کمکمون کنن

جمعه 18 اردیبهشت1394 - 2:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

منظور من از نرم افزار لکه ای یه چیزی تو این مایه هاست که هرجا سطح دمای زمین از نقاط دیگه بیشتره رو بدین شکل نشون بده

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 18 اردیبهشت1394 - 3:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جالبه ميکرو جان
اگه دوستان وارد کمک کنند واقعا ارزش داره

خدايا مددی کن

جمعه 18 اردیبهشت1394 - 3:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بله غضنفر جان به نظر من نسبت به قیمت ساختش میتونه برای بچه های انجمن خیلی با ارزش باشه به نظر من حتی موقع حفاری هم داخل چاله خیلی به درد میخوره چون فلز مورد نظر هر چی بهش نزدیکتر بشی منطقه بیشتری درون چاله تفاوت حرارت خواهد داشت و به راحتی میشه درون چاله مسیر درست نسبت به هدف را تشخیص داد فقط باید دوستان عزیز کمک کنن
دوستان عزیز هر کس در نوشتن برنامه اندروید مهارت داره لطفا پیش قدم بشه
با تشکر :-BD :-BD :-BD

جمعه 18 اردیبهشت1394 - 3:34pm
مدیر کل
مدیر کل

سیستم های حرارتی زیادی وجود دارن که ابتدا میتونن مورد تست قرار بگیرن که ببینیم اصلا کاربردی در دفینه یابی یا حتی حفره یابی دارن یا نه؟! چون بحث تصویری بودنش نیست ؛ بحث اینه که اصلا این روش حرارت سنجی بدرد میخوره یا نه؟ متاسفانه بنده تا حالا در این مورد چیزی نشنیدم که جواب داده باشه! اگر هم جواب بده ممکنه در سطح باشه. مثل همون قضیه دوربین مادون قرمز که بررسی کردیم. بحث حرارت هم تقریبا شبیه همون هست. خلاصه اول باید اصول کارکرد یک سیستم تایید بشه تا بعد براش دستگاهی ساخته بشه. وگرنه یه اسباب بازی قشنگ بیشتر نخواهد بود که فقط بدرد سودجی فروشندگان میخوره! باز لااقل فلزیاب کارکردش مشخصه ولی اینجور سیستمها بیشتر اوقات ربطی به فلزیابی ندارن.

شنبه 18 اردیبهشت1394 - 12:16am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

از دوستان عزیز کسی نیست که در این مورد نظری داشته باشه

شنبه 26 اردیبهشت1394 - 12:55pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 14 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 35 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure