انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 7:06pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 90 , 91 , 92 , 93 , 94 , 95 , 96 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

الان اکثر ترانزیستور های موجود در فروشگاه ها سری بی هستند و بتای اونا حدود 470 هست . برای خرید با بتای حدود 500 تا 550 باید از اون فروشگا های قدیمی اقدام کنید که ممکنه داشته باشند .

شنبه 4 تیر1395 - 1:18am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دروود به همه
دوستان من خودم BC109B فلزی از چهره گرفتم بتاش 380 بود ولی یکی از دوستان همونو از پایا گرفت بتاش بالای 550 تا 600 بود حالا نمیدونم چرا انقدر با هم فرق دارن.
من خودم این مدارو ساختم فقط چیزی که هست مدار من به گوشی در حال زنگ واکنشی نداره ولی 3 تا چراغش در حالت تست روشن میشه و وقتی نزدیک آستانه میزاری و دست به آنتن میزنی یه چراغ روشن میشه.
حالا سیستم درسته یا نه نمیدونم

شاید همین شفق، فلقی برای رهروان ره عشق باشد.

شنبه 4 تیر1395 - 1:24am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

و رو مداره خودم از ترانزیستور BC237B استفاده کردم

شنبه 4 تیر1395 - 1:29am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

ASHIL نوشته است:
دروود به همه
دوستان من خودم BC109B فلزی از چهره گرفتم بتاش 380 بود ولی یکی از دوستان همونو از پایا گرفت بتاش بالای 550 تا 600 بود حالا نمیدونم چرا انقدر با هم فرق دارن.
من خودم این مدارو ساختم فقط چیزی که هست مدار من به گوشی در حال زنگ واکنشی نداره ولی 3 تا چراغش در حالت تست روشن میشه و وقتی نزدیک آستانه میزاری و دست به آنتن میزنی یه چراغ روشن میشه.

جناب ASHIL
این دوستون کی این ترانزیستور رو گرفته بودشاید نوع سی بوده.
به قول دوستمون (شکست خورده)سری های بی بتا شون حدود 470 هستش تو بهترین شرایط.
اگه تازه گرفته ما هم از اونجا خرید کنیم

فقط کمی انسان باشیم گرچه سخته ولی شدنیه !

شنبه 4 تیر1395 - 1:39am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

baran94 نوشته است:
ASHIL نوشته است:
دروود به همه

جناب ASHIL
این دوستون کی این ترانزیستور رو گرفته بودشاید نوع سی بوده.
به قول دوستمون (شکست خورده)سری های بی بتا شون حدود 470 هستش تو بهترین شرایط.
اگه تازه گرفته ما هم از اونجا خرید کنیم

دروود
نه نوع B بودن و بله تازه گرفتن از پایا
شما هم از این بگیرید هم از نوع BC549C اونم پایا داره و قیمتش 50 ت.من به تعداد زیاد بگیرید از توش خوبارو جدا کنید

شنبه 4 تیر1395 - 2:13am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

ممنون

فقط کمی انسان باشیم گرچه سخته ولی شدنیه !

شنبه 4 تیر1395 - 2:19am
کاربر فعال
کاربر فعال

عرض سلام خدمت دوستان

من این ردیاب رو ساختم البته بصورت smd و با استفاده از AVR بصورت دیجیتال که دیتای دریافتی رو در LCD نمایش میده. ترانزیستور مورد استفاده بنده BC517 دارلینگتون با hfe 700 این روش استفاده از میکروکنترلر میتونه در حد چند میلی ولت رو آشکار کنه.

این دستگاه نسبت به یون هم حساس هستش و فندک اجاق گاز رو میتونه تا 7 الی 10 متری آشکار کنه.

در محیط بیرون و تست میدانی هیچگونه واکنشی نداشتم یا چیزی نبود :-? یا دستگاه باید تغییراتی روش انجام بگیره.

به نظر من این دستگاه زیاد هزینه برنمیداره و هر کسی هم میتونه با هزینه بسیار اندک بسازه ولی باید تقسیم کار بشه و هر کسی با تغییرات روی فرکانس دیتای دریافتی ( تغییر خازن 22 و سیم پیچ) روش کار کنه بلکه به نتایج متفاوتی برسه. البته در مورد سیم پیچ من 4 دور با قطر 7 میلی متر سیم 1 میلی استفاده کردم. که همون فرکانس 100 مگاهرتز میشه.

موفق باشید

فیلم:

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

همه آنچه را میبینی نصفشو باور کن و هیچ یک از آنچه را که میشنوی باور نکن

شنبه 4 تیر1395 - 3:10am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: آذربایجان
baran94 نوشته است:
ممنون از پاسخی که دادی
ما که شهرستان رو زیرو رو کردیم پیدا نکردیم تو نت هم که همش سری b هست.

شما باید از مغازه های قدیمی که جنساشون خاک میخوره دنبال این ترانزیستوربگردی.جدیدا ندارن.

شنبه 5 تیر1395 - 9:29am
کاربر فعال
کاربر فعال

هادی مگنت نوشته است:
عرض سلام خدمت دوستان

من این ردیاب رو ساختم البته بصورت smd و با استفاده از AVR بصورت دیجیتال که دیتای دریافتی رو در LCD نمایش میده. ترانزیستور مورد استفاده بنده BC517 دارلینگتون با hfe 700 این روش استفاده از میکروکنترلر میتونه در حد چند میلی ولت رو آشکار کنه.

این دستگاه نسبت به یون هم حساس هستش و فندک اجاق گاز رو میتونه تا 7 الی 10 متری آشکار کنه.

در محیط بیرون و تست میدانی هیچگونه واکنشی نداشتم یا چیزی نبود :-? یا دستگاه باید تغییراتی روش انجام بگیره.

به نظر من این دستگاه زیاد هزینه برنمیداره و هر کسی هم میتونه با هزینه بسیار اندک بسازه ولی باید تقسیم کار بشه و هر کسی با تغییرات روی فرکانس دیتای دریافتی ( تغییر خازن 22 و سیم پیچ) روش کار کنه بلکه به نتایج متفاوتی برسه. البته در مورد سیم پیچ من 4 دور با قطر 7 میلی متر سیم 1 میلی استفاده کردم. که همون فرکانس 100 مگاهرتز میشه.

موفق باشید

سلام .
جسارته آقا هادی میتونم بپرسم ولتاژ خروجی بخش سنسور شما چند ولت بود ؟

شنبه 5 تیر1395 - 11:55am
کاربر فعال
کاربر فعال

اینم متن یک بنده خدا که در فروم خارجی گذاشته بود برای شما اینجا کپی میکنم

The device works I have a test field reveals a 3-meter 2 silver ring and some copper small cutting depth of 40 cm and I want beyond that disclosure Is there a way to increase earnings

شنبه 5 تیر1395 - 11:58am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 90 , 91 , 92 , 93 , 94 , 95 , 96 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: 0094 و 58 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure