انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 5:01pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 73 , 74 , 75 , 76 , 77 , 78 , 79 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mohsenlrl نوشته است:
دوست عزيز ارتباطي نداره،اون سيم پيچ با خازن ٢٢ پيكو يه فيلتر براي عبور فركانس ١٠٠ مگاهرتزي ورودي توسط آنتن هست،تعداد دور سيم پيچ و خازن رو بايد بررسي كنيم،احتمال داره واسه ايران خوب جواب نده

مرسی محسن جان
بله باید برای یافتن مقدار فرکانس اون فیلتر باید چند رنج تعریف کنیم و برای هر رنج فیلترش ساخته بشه و سپس تست هایی گرفته شود . تا محدوده فیلتر پیدا شود و در نهایت مقدار دقیق فیلتر کشف شود. یا اینکه از روی محاسبات این فیلتر ساخته بشه . در هر صورت من فکر میکنم طراح این طرح باتوجه به محل زندگی خود ( دور بودن یا نزدیک بودن به خط استوا - نیمکره شمالی زمین یا جنوبی و پاره ای کمیتهای فیزیکی دیگر ) این فیلتر را روی مدار گذاشته است ، فی الحال شما محسن جان بفرمایید طراح در چه منطقه ای از زمین جواب گرفته تا مشخصات و مختصات اون منطقه با منطقه خودمان مقایسه بشه.

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

پنج شنبه 13 خرداد1395 - 1:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام اقا محسن نتیجه تستاتون چی شد؟

پنج شنبه 13 خرداد1395 - 9:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست عزیز متاسفانه بنده آپارتمان نشینم، شهرستان به یکی از دوستانم گفتم تو زمین طلا چال کنه، این هفته انشالله بر می گردم شهرستان تست می کنم. شما هم تست کنید و نتیجه رو اعلام کنید. من 2 ماه پست دادم و تعدادی زیادی از دوستان دستگاه رو ساختن، ولی متأسفانه کسی نتایج تست طلای چال شده رو اعلام نمی کنم، والا اگه موقعیتش رو داشتم خودم تست می کردم، مگه یک تست چقدر زمان می بره، هرکی یه قدم برداره، اینطوری نمیشه که.

پنج شنبه 13 خرداد1395 - 11:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آقا محسن غصه نخور منم کاشتم. طلا نقره برنج ولی هنوز یک هفته بیشتر نگذشته مطمئن باش هرجور شده درستش میکنیم فقط ترس من از اینه که با خاک ایران سازگار نباشه.

زندگی در بردگی شرمندگی‌ست

جمعه 14 خرداد1395 - 9:49am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mohsenlrl نوشته است:
دوست عزیز متاسفانه بنده آپارتمان نشینم، شهرستان به یکی از دوستانم گفتم تو زمین طلا چال کنه، این هفته انشالله بر می گردم شهرستان تست می کنم. شما هم تست کنید و نتیجه رو اعلام کنید. من 2 ماه پست دادم و تعدادی زیادی از دوستان دستگاه رو ساختن، ولی متأسفانه کسی نتایج تست طلای چال شده رو اعلام نمی کنم، والا اگه موقعیتش رو داشتم خودم تست می کردم، مگه یک تست چقدر زمان می بره، هرکی یه قدم برداره، اینطوری نمیشه که.

محسن جان منم مثل خودت جای تست ندارم وگرنه تا حالا بارمم بسته بودم..ولی تو ده تا جایی ک باا این دسگاه رفتم فقط تو دوجا اونم سر دوتا قبر ج دادش ک اونم نمیشه الان حفاری کرد..ی نکته هم باید بگم اینه ک این دسگاه عملا تو باد کاراییش صفره کاش میشد حساسیت این دسگاه رو بالا برد درعین حال ذراتو اینارو نزنه چون حس میکنم ضعیفه و بیشتر از چندمتر شعاع نمیزنه..

جمعه 14 خرداد1395 - 11:12am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست عزيز خازن هاي ٥٦٠ پيكو رو افزايش بديم يا ترانزيستور با hfe بالاتر استفاده كنيم دستگاه قويتر ميشه،ولي نبايد اينقدر قوي بشه كه نويز يا مغناطيس زمين روش اثر منفي بذاره،اينكه حداكثر چه مقدار بايد و ميشه قوي بشه يكي از سوالاته كه با تست ميشه بهش برسيم،سوال دوم هم اينه كه اون قسمت فيلتر واسه ايران بايد چطوري باشه،اين بخشم راحت با تعويض خازن ٢٢ پيكو و تعداد دور سيم پيج از يك تا ٥ دور ميشه راحت تست كرد،اين دو تا تست همه كاريه كه لازمه انجام بديم كه خيلي هم راحته. ما دستگاه رو ساختيم ولي بهنش نكرديم،اينكه مي فرماييد دقيقا رو دو تا قبر ميزنه نكته مثبتيه،ولي شايد فلزات كوچك باشن واسه همين عكس العمل نشون ضعيفه،هرچي فلز بزرگتر باشه عكس العمل قويتره،واقعيت اينه كه امكان اينكه يك فلز غير مغناطيسي بزرگ زير زمين باشه و با ارزش باشه خيلي زياده.ما رو اين مدار تست انجام بديم تا بهينه بشه و بعد بريم واسه كاوش،وقتي طلا رو خدومون چال كنيم،با تغييري كه در تعداد دو سيم پيچ و خازن ٢٢ پيكو مي ديم و تستهاي دوباره روي طلايي كه چال كرديم مي فهميم چه فيلتري واسه اين خوبه،وقتي ٣ نفري اين آزمايش رو انجام بديم و به نتيجه واحدي برسيم يعني نتيجه درستي گرفتيم،پس چال كردن طلا خيلي خيلي مهمه

جمعه 14 خرداد1395 - 1:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستانی که دسترسی به چاه ارت دارند میتونند روی چاه ارت هم تست بزنند . چاه ارت در کارخانجات پمپ بنزینها باغهایی که انشعاب برق دارند منازلی که جدیدا انشعاب برق گرفته اند هم چاه ارت دارند چاه ارت دارای صفحات مسی و سیم مسی مدفون در عمق 2 تا 3 متری هست ، البته چاههایی که از میله ارت استفاده نموده اند دارای فولاد هستند یعنی میله ارت مغزش فولاده تا بتونند اونو در زمین بکوبند.

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

جمعه 14 خرداد1395 - 11:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ازونجایی که دوست ندارم این تایپیک سرد بشه گفتم یه نظری بدم راجع به این ردیاب اگر چه شاید این نظرم در نهایت غیر عملی و بی مصرف باشه.چون هیچ اطلاعاتی از الکترونیک ندارم.
اگر چه هنوز تست واقعی صورت نگرفته ولی چند نفری از دوستان رو نقاطی که احتمال بار میدادن این یونیاب تست کردن و نتیجه کم و بیش مثبت بوده. بنظر میاد دوستان حدس میزنن شعاع ردیابی این یونیاب کمه و حساسیتش باید افزایش پیدا کنه.
بنظرم اگه بتونیم به شعاع 20 متر برای یه هدف معمولی برسیم کاملا کافیه و افزایش بیش ازین شاید پیامدهای خطای ردیابی رو بهمراه داشته باشه.اگر چه ما نمیتونیم هیچوقت یه حجم معمولی از طلا رو تو مثلا دو متر چال کنیم و تست بگیریم ولی بصورت نسبی میتونیم این پیش بینی رو داشته باشیم که اگر این چند تکه طلایی که توسط دوستان تو عمق حدود 40 سانتیمتر چال شده و مدتی هم ازش گذشته ،این یونیاب بتونه از فاصله هفت هشت متری ردیابی کنه میتونیم تا حد زیادی امیدوارباشیم که این یونیاب میتونه طلای مدفون در حد یک تاس یا در حد یه کوزه رو که قرنهاست مدفونه براحتی از بیست متری تشخیص بده.البته فکر میکنم یونیابی قلق هایی داره که باید تو ردیابی لحاظ بشه.
باور کنید شعاع بیست متر کافیه دوستان.شما با قدم زدن و پیمایش مکانهایی که احتمال میدید میتونید کمبود شعاع ردیابی رو جبران کنید.مهم تر از شعاع ،کم خطا بودن و انطباق پذیری یونیابه.شما راحتی اپراتوری و دقت یونیاب رو به شعاع ردیابی ترجیح بدید مطمین باشید از ردیابی راضی خواهید بود.دیگه میمونه نصیب شما از زمین که باید از صاحبش بخواین دستتون بهش برسه.

یکشنبه 16 خرداد1395 - 5:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

من این یونیابو ساختم. با دست زدن به آنت چراغ خاموش میشه. ولتاژ زیر شش هم درسته . قبلا موبایل در حال تماس رو از حدود بیست سی سانتی میگرفت ولی الان اونو نمیگیره. نمیدونم مدارم ایراد کرده یا مشکل از کجا میتونه باشه

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

یکشنبه 16 خرداد1395 - 6:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوست عزيز،ولتازت هنوزم زير شش هستش؟هنوزم با دست زدن خاوش ميشه؟اگه جواب ها مثبته پس ايرادي نداره،حساسيت به موبايل نسبي هست،بسته به شرايط زماني و مكاني اثرات تغيير مي كنه،مرحله بعدي چال كردن يه تكه طلا هست
دوستان من ٤ شنبه شب نتايج تست ها رو اينجا مي ذارم

دوشنبه 16 خرداد1395 - 12:35am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 73 , 74 , 75 , 76 , 77 , 78 , 79 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 36 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure