انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 8 اردیبهشت1403 - 2:31am

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 72 , 73 , 74 , 75 , 76 , 77 , 78 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: آذربایجان
hadip56 نوشته است:
pouya83 نوشته است:
سلام
بنده هم این مدارو ساختم.البته چون دیدم تعدادی از دوستان با پی سی بی آقا محسن مشکل ولتاژ داشتند بنابراین پی سی بی آقا هادی رو ساختم.مدار بخوبی کار میکنه.وقتی اونو به موبایل درحال تماس نزدیک میکنم از فاصله 20 الی 25 سانت ال ای دی اول شروع میکنه به چشمک زدن.
با نزدیکتر کردن آنتنها به موبایل ال ای دی های 2 و 3 هم بترتیب روشن میشن.
فقط من نمیدونم ولتاژگیری رو دقیقا باید از چه نقطه ای انجام بدهم.از آقا هادی خواهش میکنم اون نقطه رو دقیقا مشخص کنن.
با سپاس

این هم یه فیلم کوتاه از کارکرد مدار
http://uppit.com/4wtt52hb5qx9

با سلام خدا قوت دوست عزيز عاليه مدارت اينم نقطه مورد نظر
http://freeupload.in/uploads/650565950.1233.png

ممنون هادی جان

یکشنبه 9 خرداد1395 - 10:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

من خازن های 560 پیکو رو 330 پیکو انداختم و الان ولتاژم روی 6.8 ولت هست.
ال ای دی اول که در آستانه قرار می گیره با زدن دست بعضی وقت ها خاموش و بعضی وقت ها روشن تر میشه. یعنی دیروز خاموش میشد ولی امروز روشن میشه.
یک موبایل در حال زنگ زدن رو از ده تا 15 سانتی میگیره . از بغل آنتن بهتر میگیره.ولی فقط چراغ اول روشن و خاموش میشه و وقتی نزدیکتر میبرم جراغ اول روشن باقی میمونه و چراغ دوم روشن نمیشه.
بهره ترانس ها هم همگی بالای 560 هستن
قبلا که ولتاژ روی 8.1 بود حساسیتش کم بود الان که 6.8 شد حساسیتش بیشتر شده. بنظرتون خازن های یک پیکو رو کاهش بدم تا ولتاژ بیاد پایین؟
راستی من خازن خروجی رو بجای 22 پیکو ، 18 پیکو استفاده کردم و سه دور سیم نمره 0.9 به قطر 1.2 پیچیدم.

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

یکشنبه 9 خرداد1395 - 10:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ولتاژ خروجی مدار من با منفی مدار6.36ولته ولی با مثبت مدار 6.01
خازنهای 13و14 رو به 470پیکو کاهش دادم در این حالت ولتاژ با منفی مدار 6.4 و با مثبت مدار 5.98 شد.
حالا بنظرتون باید با منفی مدار ولتاژگیری کنم یا با مثبت مدار؟
در ضمن وقتی با ولوم 20 کیلو ال ای دی اول رو در حالت چشمک زن قرار میدم با تماس دست به آنتنها ال ای دی کاملا روشن میشه

ترانزیستورهاBc237cبا hfe480
ممنونم

یکشنبه 9 خرداد1395 - 11:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با منفي مدار دوست عزيز،ولتاژ بايد زير ٧ باشه،بالا بودن ولتاژ مي تونه به علت hfe بالاي ترانزيستور باشه،با كاهش خازن شما گين رو كاهش مي ديد تا اثر بالا بودن hfe كاهش پيدا كنه،دوستان براي چندمين بار خواهش مي كنم قبلا از هر كاري با طلايي كه خودتون چال كرديد تست كنيد، اين تايپك يك سال بي جهت نخوابيده بود،من اون موقم هرچي اسرار كردم گوش شنوايي نبود،الانم ديگه دارم نااميد ميشم

دوشنبه 9 خرداد1395 - 1:37am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mohsenlrl نوشته است:
با منفي مدار دوست عزيز،ولتاژ بايد زير ٧ باشه،بالا بودن ولتاژ مي تونه به علت hfe بالاي ترانزيستور باشه،با كاهش خازن شما گين رو كاهش مي ديد تا اثر بالا بودن hfe كاهش پيدا كنه،دوستان براي چندمين بار خواهش مي كنم قبلا از هر كاري با طلايي كه خودتون چال كرديد تست كنيد، اين تايپك يك سال بي جهت نخوابيده بود،من اون موقم هرچي اسرار كردم گوش شنوايي نبود،الانم ديگه دارم نااميد ميشم

ممنون آقامحسن
یادمه شما گفته بودین ولتاژ باید بین 2 تا 6 ولت باشه .بالای 6 ولت باشه معنیش اینه که مدار بدرستی کارنمیکنه.
خب اگه ولتاژ زیر 7ولت قابل قبوله پس با این حساب مدار من مشکلی نداره.ولتاژ خروجی مدار من با منفی باتری 6.4ولته.
hfe ترانزیستورها هم حدود 480 تا 495 است

آخرین بار توسط pouya83 در دوشنبه 10 خرداد1395 - 9:03am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

دوشنبه 10 خرداد1395 - 8:56am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

طلای دفن شده باید خاکش مرطوب و خیس باشه یا خشک.مثلا اگه توی باغچه حیاط که هر دو روز یه بارآبیاری میشه و خیس هست میشه این کارو کرد یا بهتره که خاک اون نقطه خیلی خیس نباشه؟

دوشنبه 10 خرداد1395 - 9:00am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان
اقا محسن نتیجه ی تست شما چی شد تونستید تو محلی ک طلا چال کردید نتیجه ی مثبتی بگیرید؟

دوشنبه 10 خرداد1395 - 12:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستانی که ولتاژشون زیاده
اگه تغییرات گفته شده توسط محسن عزیز افاقه نکرد بهتره این تغییراتو هم انجام بدین.
خازن c2 رو حذف کنین و بجاش یک جامپر بزنین و ولتاژ رو پک کنین اگه زیر 6 ولت بود که عالیه
اگه باز بالای شش ولت بود خاز C3 رو حذف کنین و بجاش جامپر بزنین و دوباره چک کنین
اگه درست نشد بجای خازن C4 یک خازن 2 پیکو یا 1.5 پیکو بزنین حله.
البته این تغییراتی که گفتم زمانی انجام بدین که تغییرات قبلی نتونست ولتاژ رو بیاره پایین تر.
الان سیستم من بدرستی کار میکنه و ولتاژ خروجی ابتدا 8.2 ولت بود که بعد از تغییرات شد 5.8 ولت.
دست به آنتن میزن چراغ اول خاموشه.
یک گ.شی در حال تماس رو از حدود 30 یا 40 سانت چراغ اول روشن میشه و نزدیک آنتن چراغ دوم روشن میشه ولی چراغ سوم اصلا روشن نمیشه . علتش رو نمیدونم شاید در مورد هدف واقعی روشن بشه.
در کل نیازمند تست و آزمایش هست.

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

سه شنبه 10 خرداد1395 - 1:56am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان خسته نباشید.
من فکر میکنم موقعیت برد در داخل جعبه دارای اهمیت هست چون ما روی برد یک سلف داریم که به آنتن وصل میشه . حال باید به نظر من این سیم پیچ باید به نحوی در جهت مناسب با آنتن قرار بگیرد تا بهترین نتیجه را داشته باشد. یا حتی سیم پیچ خارج از برد و چسبیده به آنتن باشه

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

چهارشنبه 12 خرداد1395 - 4:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست عزيز ارتباطي نداره،اون سيم پيچ با خازن ٢٢ پيكو يه فيلتر براي عبور فركانس ١٠٠ مگاهرتزي ورودي توسط آنتن هست،تعداد دور سيم پيچ و خازن رو بايد بررسي كنيم،احتمال داره واسه ايران خوب جواب نده

پنج شنبه 12 خرداد1395 - 12:54am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 72 , 73 , 74 , 75 , 76 , 77 , 78 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 38 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure