انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 13 اردیبهشت1403 - 7:29am

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

موفق باشی دوست عزیز.قطعات رو طبق فیبر سبز و 2 تا pdf که پیوست کردم تهیه کردید دیگه؟من فایل های اصلی ورژن 3 رو دوباره برات می ذارم.حتما خازن 13 و 14 رو به روشی که گفتم تنظیم کن.اون 3 تا led در حقیقت قدرت دریافت رو نشون می ده و تفکیک رو انجام نمی ده.فرکانس این دستگاه ثابته و سازندش به تغییر فرکانس در یافتن فلزات اعتقادی نداره.خوبیش اینه که فقط به فلزات غیر مغناطیس مثل طلا و نقره واکنش نشون می ده و به همین دلیل نبود تفکیک مشکلی ایجاد نمی کنه.ماهم شروع به ساخت می کنیم انشالله.سؤالی داشتی بپرس،شاید با اطلاعاتی که کسب کردم بتونم راهنمایی کنم، هرچند که من از تئوری ساخت این دستگاهها سر در نمی یارم، ولی همشون یکسانن، به عنوان مثال یکی از دوستان فرمودند که رو دستگاه یه چیزی شبیه ماشین حساب بوده، بهتره این دوست بدونن که اون واقعا ماشین حساب بوده و اون دستگاه خیلی ساده تر از اینه، فکر کنم از اون ماشین حساب واسه ساخت فرکانس ثابت استفاده میشه!!!

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 7 اردیبهشت1394 - 11:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

آقای ancientشما کدوم فیبر رو زدین.و لطفا لیست قطعات رو بفرمایید.من میخوام یه ورژن دیگش رو درست کنم تا نتیجه هاش رو باهم مقایسه کنیم.
ظاهرا فیبر دورو اونطوری که دیدم از رموز این وسیله هستش.
اگر امکان داره یکی از دوستان پی سی بی رو بذاره و لیست قطعات رو.منم بدم واسن فیبر بزنن.منتظرم

دوشنبه 7 اردیبهشت1394 - 11:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

آقا محسن من پست قبلیم رو بدون اینکه پست شمارو ببینم زدم.عذر میخوام
به نظرتون بهتر نبست منم یه ورژن دیگه بسازم تا کاراییش رو باهم مقایسه کنیم؟
یادمه تو فرومشون آقای فرانکو گفته بود که فیبر دورو بهتر جواب میده.درسته.نظر شما چیه.

دوشنبه 7 اردیبهشت1394 - 11:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: Iran
با تشکر از دوستان عزیز
بنده همین فیبری که جناب محسن زحمتش رو کشیدن استفاده کردم
بله آقا محسن قطعات رو دقیقا طبق همین پی سی بی سبز و فایلهای پی دی اف تهیه کردم
انشاالله پس از مونتاژ نتیجه رو بصورت تصویری قرار میدم :x

اپراتور باید اپراتور باشد ،
اپراتوری که اپراتور نباشد ، اپراتور نیست!
Ancient (ره)

دوشنبه 7 اردیبهشت1394 - 11:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

lrl نوشته است:
آقا محسن من پست قبلیم رو بدون اینکه پست شمارو ببینم زدم.عذر میخوام
به نظرتون بهتر نبست منم یه ورژن دیگه بسازم تا کاراییش رو باهم مقایسه کنیم؟
یادمه تو فرومشون آقای فرانکو گفته بود که فیبر دورو بهتر جواب میده.درسته.نظر شما چیه.

فیبر دو رو هیچ فرقی با تک رو نداره فقط ایشون اومدن یک طرف روزمین کردن که نویز واستاتیک کمتر بشه.اگه همین کارو با تک رو هم انجام بدیم بهتر میشه.

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

سه شنبه 7 اردیبهشت1394 - 12:02am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

من که از رو فیبر قطعات رو متوجه نشدم.اصن معلوم نیست مقاومت ها 4.7 یا 47.
رو پی سی بی هم که بعد ال ای دی ها که اتصال داریم ولی رو فیبر سبز هیچ قطعه ای روشون نیست.
لطفا یکی از دوستان بزرگواری کنه لیست قطعات رو بزاره لطفا.

سه شنبه 7 اردیبهشت1394 - 12:16am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست عزیز من این مسئله فطعات بعد از led ها رو شرح دادم و آقا بهرامم توضیح داد.اون قطعات (شامل lm7812 و 3 عدد خازن) جزء مدار اصلی نیستند، بلکه برای تثبیت ولتاژ 12 ولت به مدار مورد استفاده قرار گرفتن.بی زحمت آقا بهرام مقدار اون 3 تا خازن رو بگید بی زحمت.

سه شنبه 7 اردیبهشت1394 - 12:22am

سلام دوستان
این مدار چطوری فرکانس تولید میکنه
اون ولوم برای چیه

سه شنبه 7 اردیبهشت1394 - 12:25am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mohsenlrl نوشته است:
دوست عزیز من این مسئله فطعات بعد از led ها رو شرح دادم و آقا بهرامم توضیح داد.اون قطعات (شامل lm7812 و 3 عدد خازن) جزء مدار اصلی نیستند، بلکه برای تثبیت ولتاژ 12 ولت به مدار مورد استفاده قرار گرفتن.بی زحمت آقا بهرام مقدار اون 3 تا خازن رو بگید بی زحمت.

آقا محسن ممنون که توضیح دادید.والله من زیاد سردرنمیارم.به همین علت سوالات بی مورد میپرسم.به بزرگواری خودتون ببخشید
فردا میدم فیبرش رو واسم بزنن

سه شنبه 7 اردیبهشت1394 - 1:22am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود بر دوستان واساتید گرامی وآفرین به پشتکار همگی کاش منم از الکترونیک سر رشته داشتم تا میتونستم درستش کنم.ما بیصبراته منتظر نتایج مثبت زحمات شما عزیزان هستیم امیدوارم موفق وسربلند باشید.

از پل نامردان عبور مکن بگذار اب تورا ببرد.از ترس شیر به روباه پناه مبر بگذار شیر تورا بدرد.درنده باش ولی از کنار اهوی بی پناه به ارامی گذر کن.کورش بزرگ

سه شنبه 8 اردیبهشت1394 - 8:27am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Jamalsixty و 73 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure