انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 8 اردیبهشت1403 - 2:34am

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 62 , 63 , 64 , 65 , 66 , 67 , 68 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست عزیز افرادی مثل شما بودن که با دست زدن روشن شده و فرانکم ایرادی نگرفته. در مورد موبایل هم دستگاه بنده هم مثل دستگاه شماست. من به نظرم دستگاه من و شما خیلی بهم نزدیکن. اینکه چند تا led روشن میشه رو باید تست کنیم. اگه شما چند گرم طلا رو در عمق نیم متر بذارید و دستگاه از 2 متری بزنه (مثل فیلمی که گذاشتم) می تونید مطمئن باشید که طلای بیشتر رو که 1000 ساله زیر زمینه در عمق و شعاع خیلی بیشتری می زنه. اگه ما بتونیم کارائی دستگاه رو به فیلمی که گذاشتم برسونیم می تونیم مطمئن باشیم در عمل هم ازش نتایج خوبی می گیریم. تست دستگاه خیلی مهمه. شما تو باغچه خونتون چند تا سکه طلا رو در عمق 30 سانت چال کن تا 2 ماه بمونه. من الان فقط جواب یک سوال رو نمی دونم، اونم اینکه فیلتری که تو دستگاه گذاشتم (سه دور سیم و خازن 22 پیکو) برای زمین ایران هم جواب می ده یا نه، خود فرانک گفته باید آزمایش کنیم، اگه جواب نداد اونو تغییر بدیم، مثلا خازن رو تا 100 پیکو افزایش بدیم، یا تعداد دور رو کم و زیاد کنیم. در کل ساخت و تست این دستگاه به این راحتی نیست که یه نفر بیاد بسازه و زود نتیجه بگیره که کارائی داره یا نه. ما الان یه فیلم داریم که اونجا دستگاه خوب کار می کنه، باید ماهم به اون نتایج برسیم

سه شنبه 21 اردیبهشت1395 - 4:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mohsenlrl نوشته است:
دوست عزیز افرادی مثل شما بودن که با دست زدن روشن شده و فرانکم ایرادی نگرفته. در مورد موبایل هم دستگاه بنده هم مثل دستگاه شماست. من به نظرم دستگاه من و شما خیلی بهم نزدیکن. اینکه چند تا led روشن میشه رو باید تست کنیم. اگه شما چند گرم طلا رو در عمق نیم متر بذارید و دستگاه از 2 متری بزنه (مثل فیلمی که گذاشتم) می تونید مطمئن باشید که طلای بیشتر رو که 1000 ساله زیر زمینه در عمق و شعاع خیلی بیشتری می زنه. اگه ما بتونیم کارائی دستگاه رو به فیلمی که گذاشتم برسونیم می تونیم مطمئن باشیم در عمل هم ازش نتایج خوبی می گیریم. تست دستگاه خیلی مهمه. شما تو باغچه خونتون چند تا سکه طلا رو در عمق 30 سانت چال کن تا 2 ماه بمونه. من الان فقط جواب یک سوال رو نمی دونم، اونم اینکه فیلتری که تو دستگاه گذاشتم (سه دور سیم و خازن 22 پیکو) برای زمین ایران هم جواب می ده یا نه، خود فرانک گفته باید آزمایش کنیم، اگه جواب نداد اونو تغییر بدیم، مثلا خازن رو تا 100 پیکو افزایش بدیم، یا تعداد دور رو کم و زیاد کنیم. در کل ساخت و تست این دستگاه به این راحتی نیست که یه نفر بیاد بسازه و زود نتیجه بگیره که کارائی داره یا نه. ما الان یه فیلم داریم که اونجا دستگاه خوب کار می کنه، باید ماهم به اون نتایج برسیم

محسن جان قبول دارم که خاک ایران سراسرمعدنی و اقلیم معدنی گوناگونی داره و به نسبت بقیه کشورها این تنوع بیشتر هست ولی بنظرت آیا منطقی هست که مقادیر سیم پیچ و خازن رو مقدار ثابتی قرار بدیم و یا بقولی با نوع خاک منطقه انتخاب کنیم؟؟مگه همه مناطق ایران از یک جنس خاک هستن؟
این گیلان خودمون ده نوع اقلیم داره که جنس خاک رو تغییر داده. هم گرم و خشک و بیابونی داره(لوشان و جمال آباد و قسمتی از منجیل) که خاکش هم فرق میکنه ،هم شرجی داره که خاکش هم فرق میکنه(رشت و اطراف)،هم کوهستانی داره که باز جنس زمین متفاوته(اشکور و .....)هم معتدل داره که باز جنسش فرق داره(رودبار) هم دشت و کوهپایه داره که باز فرق میکنه(عمارلو و دیلمان).
شما فرض بگیرید من سیم پیچ با خاک رودبار تنظیم کنم دیگه باهاش هیج جا نمیتونم برم.چون مقادیر سیم پیچ و خازن تابته و دیگه ازین ردیاب جای دیگه نمیشه استفاده کرد.بنظر من این ایده که ردیاب با خاک ایران تنظیم کنیم از اول این پرسش ایجاد میکنه که اصلا این حرف منطقیه؟آخه با کدوم خاکه ایران؟؟؟ وجب به وجبش با هم فرق داره.

اگه مبحث بالانس باشه مثه همین چیزی که تو نقطه زنها موجوده این کلام شما منطقیه.چون دست اپراتور تو تنظیم مقادیر موثر در بالانس بازه ولی این ردیابه و شما اگه مقدار مشخصی رو برای سیم پیچ و خازن در نظر بگیری دیگه بالانسی وجود نداره و ردیاب شما با تغییر مکان امکان داره اصلا کارایی نداشته باشه.به عقل ناقص من اگر ایده انطباق ردیاب با خاک رو دارید و اگر فرانکو منظورش همین بوده باشه باید بفکر ایجاد امکاناتی تو ردیاب باشید که بتونه دست اپراتور رو تو تغییر برخی مقادیر همیشه باز بزاره.یعنی همون بالانس تو نقطه زنها.
من الکترونیک حالیم نیست ولی اگر این امکان وجود داره که سیم پیچ رو مثه ریوستا که تو راهنمایی درسشو میخوندیم قرار بدیم که قابل تغییر باشه و یا خازن رو بشه به نحوی متغیر قرار داد نظر شما تکامل بیشتری داره.

سه شنبه 21 اردیبهشت1395 - 6:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست عزیز تنظیم سیم پیچ به خاطر جنس خاک که نیست، به خاطر موقعیت جغرافیایی ایران باید تنظیم کنیم نه جنس خاک. موقعیت جغرافیایی در نحوه اثر گذار گذاری میدان معناطیسی زمین بر روی طلا تأثیر می ذاره. من حرفی از جنس خاک نزدم. این دستگاه اصلا ذرات رو نمی زنه. حساسیتش رو میشه تا حدی کم کرد که مثلا کمتر از چند سکه طلا رو نزنه

سه شنبه 21 اردیبهشت1395 - 10:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنونم از توضیحت محسن جان.من اشتباه برداشت کردم عذر میخوام.
اگر واقعا این ویزگی هایی که گفتی در عمل هم رو ردیاب قابل اعمال باشه و در تست ها ثابت بشه خیلی پیشرفت خوبیه.

سه شنبه 21 اردیبهشت1395 - 11:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
سلام و درود به همه دوستان
بنده مدارم را ساختم ولی متاسفانه ال ای دی و بیزراش یکسره روشنه
آیسی هاشو عوض کردم درست نشد
ولتاژ پایه مشترک خازن 104 و مقاومت 3.3
بنده هم 5.38ولت هستش که خوشبختانه درست هستش
مقدار ولوم هم بالاتر بردم همینه
البته شک اصلیم از ترانزیستورهای 109فلزی هستش که hfe شون بین 540الی603 بودش
ممنون می شوم دوستان و اساتید راهنمائیم کنند

پنج شنبه 30 اردیبهشت1395 - 1:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

orginal نوشته است:

با تنظیم پتانسیومتر مولتی ترن روی برد مشکلتون حل میشه

زندگی در بردگی شرمندگی‌ست

پنج شنبه 30 اردیبهشت1395 - 2:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

1426539 نوشته است:
orginal نوشته است:

با تنظیم پتانسیومتر مولتی ترن روی برد مشکلتون حل میشه

خیلی از شما ممنونم
ولی من یک ولوم 500کیلو زدم ولی هرکاریش می کنم درست نمیشه ~X(

پنج شنبه 30 اردیبهشت1395 - 7:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اورجینال جان مشکلت اطراف همین پتانسیومتر هست به بقیه مدار کاری نداشته باش. حساسیت مدارت روی حداکثر گیر کرده

زندگی در بردگی شرمندگی‌ست

پنج شنبه 30 اردیبهشت1395 - 9:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

1426539 نوشته است:
اورجینال جان مشکلت اطراف همین پتانسیومتر هست به بقیه مدار کاری نداشته باش. حساسیت مدارت روی حداکثر گیر کرده

خیلی ممنون :x :-* :-BD

پنج شنبه 30 اردیبهشت1395 - 9:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان
باتری این مدار باید چند ولت باشه؟
آیا میشه باتری و مدارو در یک جعبه قرار داد یا باید از مدار دور باشه

پنج شنبه 30 اردیبهشت1395 - 10:40pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 62 , 63 , 64 , 65 , 66 , 67 , 68 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 38 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure