انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 3:31pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 611 , 612 , 613 , 614 , 615 , 616 , 617 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

طلا نوشته است:

مهندس میدونم باعث میشه فکر کنید بنده دارم اغراق میکنم اما مدارم با این پیکر بندی سیگنال میگیره !!! :-o البته بعنوان یک فلزیاب از فرستنده ینی مدار و ساختار اصلا رفتار متفاوتی دارن . حالا تو تاپیک خودم اینو توضیح میدم خودتون مشاهده کنید ، چجوریه ... اگه خیلی دیگه بحث پیچیده شد تو تاپیک دیگر که داریم بحث میکنیم فیلم قرار میدم واضح که دیگه لا اقل شکی نمونه

ممنونم

بحث اغراق نیست بلکه بحث جواب دادن و ندادن هست! شما با افزایش زیاد مقدار مقاومتهای امیتر در کنار حذف خازنهای 560 پیکو همون تقویت 100 برابری مجموع طبقه دوم و سوم رو عملا خنثی کردی. حالا اگر سیگنالی هم بگیره طبیعیه که باید خیلی قویتر باشه تا آشکارسازی بشه. بعلاوه اینکه چون مدار بشدت تضعیف میشه ؛ به میزان بسیار بیشتری سیگنال اسیلاتور در میکسر ورودی نیاز هست تا ولتاژ خروجی رو به حد مطلوب برسونه! این هم از جهت دیگری باعث میشه حساسیت ترانزیستور اول به سیگنالهای بیرونی به شدت کاهش پیدا کنه. لذا از نظر الکترونیکی و بصورت مبنایی و الفبایی طبیعی هست که جواب نمیده. چیز شانسی و احتمالی هم نیست که من شک داشته باشم!
این نوع مدارات فلزیاب نیستن و بحث یون یاب هم با فلزیاب کلا متفاوت هست. با فرستنده و گیرنده رادیویی هم اگر میشد فلزیاب ساخت مطمئن باشین این همه شرکت معتبر نظیر مینلب و گرت و فیشر و وایتز و لورنز و جمینی و ... با دهها سال تجربه و اعتبار جهانی حداقل یکیشون یک مدل فلزیاب با این روش تولید کرده بود! با فرستنده و گیرنده رادیویی فقط میشه بازتاب موج رو دریافت کرد که مختص فلز نیست و حالت فلزیابی نداره. همونطور که پیشرفته ترین نوعش یعنی GPR فلزیاب نیست! حالا اگر بعضی نوابغ گمنام داخلی با انواع رنگارنگ ماجول مخابراتی و آنتن ادعای ساخت فلزیاب دارن در عمل دارن کلاهبرداری انجام میدن. گرفتن بازتاب موج رادیویی از در و دیوار و سنگ و موزاییک و غیره که در خیلی از این فیلمها شاهد هستیم اسمش فلزیابی نیست!!!
دوست عزیز اتفاقا شما اصلا بحث پیچیده ای مطرح نمیکنی. یک سری مسائل ساده بدون منطق الکترونیک که سر و تهش با هم سازگاری نداره. شما حتی محاسبه و شبیه سازی ترانزیستوری رو هم بلد نیستی تصور میکنی بتای 500 اولی در دومی ضرب میشه و به همین سادگی هست؟! حالا بفرض اینطور هم بود آیا 500 ضربدر 500 میشه 2500 ؟؟!! حداقل در حد چهار عمل اصلی یه حساب کتاب میکردین ما شک کنیم شاید واقعیتی پشت این کارها وجود داره! عزیز من لطفا این بازیها رو کنار بذارین. محیط بحث علمی و فنی جای شیرین کاری و مسخره بازی و علاف کردن دیگران نیست. با این همه اگر واقعا فیلم خاصی از حاصل عملکرد مدارات خودتون دارین قبل از هر بحث دیگری اون فیلمها رو قرار بدین تا بررسی کنیم.

سه شنبه 21 شهریور1401 - 12:48am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: سانفرانسیسکو
حمید نوشته است:
طلا نوشته است:

مهندس میدونم باعث میشه فکر کنید بنده دارم اغراق میکنم اما مدارم با این پیکر بندی سیگنال میگیره !!! :-o البته بعنوان یک فلزیاب از فرستنده ینی مدار و ساختار اصلا رفتار متفاوتی دارن . حالا تو تاپیک خودم اینو توضیح میدم خودتون مشاهده کنید ، چجوریه ... اگه خیلی دیگه بحث پیچیده شد تو تاپیک دیگر که داریم بحث میکنیم فیلم قرار میدم واضح که دیگه لا اقل شکی نمونه

ممنونم

بحث اغراق نیست بلکه بحث جواب دادن و ندادن هست! شما با افزایش زیاد مقدار مقاومتهای امیتر در کنار حذف خازنهای 560 پیکو همون تقویت 100 برابری مجموع طبقه دوم و سوم رو عملا خنثی کردی. حالا اگر سیگنالی هم بگیره طبیعیه که باید خیلی قویتر باشه تا آشکارسازی بشه. بعلاوه اینکه چون مدار بشدت تضعیف میشه ؛ به میزان بسیار بیشتری سیگنال اسیلاتور در میکسر ورودی نیاز هست تا ولتاژ خروجی رو به حد مطلوب برسونه! این هم از جهت دیگری باعث میشه حساسیت ترانزیستور اول به سیگنالهای بیرونی به شدت کاهش پیدا کنه. لذا از نظر الکترونیکی و بصورت مبنایی و الفبایی طبیعی هست که جواب نمیده. چیز شانسی و احتمالی هم نیست که من شک داشته باشم!
این نوع مدارات فلزیاب نیستن و بحث یون یاب هم با فلزیاب کلا متفاوت هست. با فرستنده و گیرنده رادیویی هم اگر میشد فلزیاب ساخت مطمئن باشین این همه شرکت معتبر نظیر مینلب و گرت و فیشر و وایتز و لورنز و جمینی و ... با دهها سال تجربه و اعتبار جهانی حداقل یکیشون یک مدل فلزیاب با این روش تولید کرده بود! با فرستنده و گیرنده رادیویی فقط میشه بازتاب موج رو دریافت کرد که مختص فلز نیست و حالت فلزیابی نداره. همونطور که پیشرفته ترین نوعش یعنی GPR فلزیاب نیست! حالا اگر بعضی نوابغ گمنام داخلی با انواع رنگارنگ ماجول مخابراتی و آنتن ادعای ساخت فلزیاب دارن در عمل دارن کلاهبرداری انجام میدن. گرفتن بازتاب موج رادیویی از در و دیوار و سنگ و موزاییک و غیره که در خیلی از این فیلمها شاهد هستیم اسمش فلزیابی نیست!!!
دوست عزیز اتفاقا شما اصلا بحث پیچیده ای مطرح نمیکنی. یک سری مسائل ساده بدون منطق الکترونیک که سر و تهش با هم سازگاری نداره. شما حتی محاسبه و شبیه سازی ترانزیستوری رو هم بلد نیستی تصور میکنی بتای 500 اولی در دومی ضرب میشه و به همین سادگی هست؟! حالا بفرض اینطور هم بود آیا 500 ضربدر 500 میشه 2500 ؟؟!! حداقل در حد چهار عمل اصلی یه حساب کتاب میکردین ما شک کنیم شاید واقعیتی پشت این کارها وجود داره! عزیز من لطفا این بازیها رو کنار بذارین. محیط بحث علمی و فنی جای شیرین کاری و مسخره بازی و علاف کردن دیگران نیست. با این همه اگر واقعا فیلم خاصی از حاصل عملکرد مدارات خودتون دارین قبل از هر بحث دیگری اون فیلمها رو قرار بدین تا بررسی کنیم.

در مورد محاسبات که مثال بود ، هر چند بنده کارم الکترونیک تخصصی نیست و یک فرد کم سواد تو این رشته هستم و بیشتر ازمون خطا میکنم
بله صحیح فیلم قرار میدم با جزییات لازمه

درود

سه شنبه 21 شهریور1401 - 12:52am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

:-w :-w :-w :-w ممنون استاد

سه شنبه 21 شهریور1401 - 12:57am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام دوستان و اساتید بزرگوار
برای ساخت این مدار پیشنهادتون کدوم پی سی بیه؟سه چراغه؟
من lm158ah دارم میتونم جا ۳۵۸ ازش استفاده کنم؟
و اینکه میتونم پی سی بی رو تغییر بدم؟تا حد ممکن قطعات جمع و جور تر باشن و پی سی بی از پهناش کم شه تا دستگاه در کل یکم کوچیکتر شه و جا گیر نباشه و به قول معروف خوش دست تر باشه؟

@};- كوچيك همه،امير حسين @};-
تصویر

پنج شنبه 24 شهریور1401 - 5:09pm
مدیر کل
مدیر کل

اگر از من بپرسین فقط فیبر 3 چراغه که آقا پیام زحمتشو کشیدن و در پست اول تاپیک قرار داره رو توصیه میکنم.
158 مدل نظامی 358 هست و از این حیث کیفیت بهتری هم داره.
فیبر رو میتونین تغییر بدین و مثلا کوچکتر بکنین ولی کیفیت فیبر و مونتاژ نقش مهمی در کارکرد این مدار داره. اگر طراحی فیبر یا مونتاژ خوب نباشه ممکنه اصلا مدار کار نکنه! بهمین لحاظ توصیه میکنم اون رو تغییر ندین یا حداقل ابتدا فیبری که جواب داده رو بسازین و بعد اگر خواستین فیبر دیگری رو مونتاژ کنین تا نتیجه قابل مقایسه باشه.

جمعه 25 شهریور1401 - 2:03pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
اگر از من بپرسین فقط فیبر 3 چراغه که آقا پیام زحمتشو کشیدن و در پست اول تاپیک قرار داره رو توصیه میکنم.
158 مدل نظامی 358 هست و از این حیث کیفیت بهتری هم داره.
فیبر رو میتونین تغییر بدین و مثلا کوچکتر بکنین ولی کیفیت فیبر و مونتاژ نقش مهمی در کارکرد این مدار داره. اگر طراحی فیبر یا مونتاژ خوب نباشه ممکنه اصلا مدار کار نکنه! بهمین لحاظ توصیه میکنم اون رو تغییر ندین یا حداقل ابتدا فیبری که جواب داده رو بسازین و بعد اگر خواستین فیبر دیگری رو مونتاژ کنین تا نتیجه قابل مقایسه باشه.

سلام مهندس و استاد عزیز.ممنون مثل همیشه شما جواب دادید.مثل همیشه کامل و مفید.بسیار ممنون
فقط یه سوال دارم.شماتیک مدار ۳ تا آی سی که هر کدوم به دو پارت جدا شدن رو نشون میده ولی تو پی سی بی دوتا آی سی دیده میشه پس آی سی سومی کو؟
نکنه دوتا آی سی a و b داریم که به ۳ تا پارت 1 و 2 و 3 تجزیه شدن؟!

یه شماتیک کشیدم ازش یه نگاهی بندازید ببینید چیکار کردم اصن
https://s25.picofile.com/file/8453231484/PCB_Project.pdf.html

تصویر

یکشنبه 27 شهریور1401 - 4:48am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
بله در فیبری که آقا پیام زدن بنا به پیشنهاد من بخش مربوط به مشخص کردن ضعیف شدن باطری حذف شده تا ساخت ساده تر باشه. شما همون فیبر رو بسازین و فقط اگر در اتصالات شک داشتین با شماتیک مطابقت بدین.

یکشنبه 27 شهریور1401 - 1:54pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
بله در فیبری که آقا پیام زدن بنا به پیشنهاد من بخش مربوط به مشخص کردن ضعیف شدن باطری حذف شده تا ساخت ساده تر باشه. شما همون فیبر رو بسازین و فقط اگر در اتصالات شک داشتین با شماتیک مطابقت بدین.

بله حق با شماست.زیاد به اون قسمت نیاز نیست ولی بودنش هم اگه به عملکرد دستگاه یا به طراحی مشکلی وارد نکنه همچین بدم نیست.
من دستگاه هایی که میسازمو پی سی بی هاشو شرکتی سفارش میدم تا هیچ خطایی نداشته باشه و با کیفیت در بیاد.از مجموع مطالب و پستاییم که خوندم تو این تاپیک (البته کل۶۵۰ صفحه رو که نمیشه خوند) یکم گیج شدم خداوکیلی.اگه شماتیک همونیه که تو بایو به اسم آقای فرانکو هست باید یکم وقتبذارم خودم پی سی بی شماتیک اصلی رو درست کنم.شرکت هم فایل پی دی اف قبول نمیکنه در هر حال مجبورم پی سی بی رو با دقت درست کنم تا مشکلی پیش نیاد نمیخوام دوباره کاری بشه

تصویر

یکشنبه 27 شهریور1401 - 2:19pm
مدیر کل
مدیر کل

توصیه اکید میکنم ابتدا همون فیبر رو بسازین. چون بارها ساخته و تست شده و مشکلی نداره. این نوع مدارات اینجور نیستن که به صرف صحت سیمکشی درست جواب بدن! جابجایی یک خازن یا تغییر نامناسب مسیر سیمکشی میتونه مدار رو دچار خودنوسانی بکنه و در اون صورت دیگه کلا کار نمیکنه.

یکشنبه 27 شهریور1401 - 2:37pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
توصیه اکید میکنم ابتدا همون فیبر رو بسازین. چون بارها ساخته و تست شده و مشکلی نداره. این نوع مدارات اینجور نیستن که به صرف صحت سیمکشی درست جواب بدن! جابجایی یک خازن یا تغییر نامناسب مسیر سیمکشی میتونه مدار رو دچار خودنوسانی بکنه و در اون صورت دیگه کلا کار نمیکنه.

چشم استاد هر چی شما بفرمایید
اون پی سی بی رو می سازم منتها فایل آلتیومشو لازم دارم.شرکت فایل آلتیوم میخواد

تصویر

یکشنبه 27 شهریور1401 - 6:03pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 611 , 612 , 613 , 614 , 615 , 616 , 617 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Reza1569 و 51 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure