انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 5 اردیبهشت1403 - 8:06am

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 598 , 599 , 600 , 601 , 602 , 603 , 604 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
خیر اتفاقا برعکس هست! این رو باید خودتون در شرایط وجود نویز شدید تست کنین تا متوجه بشین در اون شرایط بدن ما مثل یک آنتن امواج رو جذب میکنه و به زمین مدار منتقل میشه. فراموش نکنین در ساختار این نوع آنتن گیرنده ؛ زمین هم بخشی از دریافت کننده امواج هست. لذا اگر اتصال دست به زمین تغییری داشته باشه بالانس دستگاه رو بهم میزنه. البته متاسفانه اگر داخل دسته باطری گذاشته باشین چون بدنه باطریهای لیتیوم منفی هست حتی دوری و نزدیکی دست به اون قسمت هم میتونه روی بالانس تاثیر داشته باشه!
صفحه فلزی در درجه اول اگر مس باشه بهتر هست و هر چه بزرگتر قویتر هم جواب میده. از نظر تئوری اندازه ایده آل تقریبا مطابق طول خود آنتن هست که چون خیلی بزرگ میشه در حدی که امکانش باشه باید بذارین.

چهارشنبه 24 شهریور1400 - 6:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
خیر اتفاقا برعکس هست! این رو باید خودتون در شرایط وجود نویز شدید تست کنین تا متوجه بشین در اون شرایط بدن ما مثل یک آنتن امواج رو جذب میکنه و به زمین مدار منتقل میشه. فراموش نکنین در ساختار این نوع آنتن گیرنده ؛ زمین هم بخشی از دریافت کننده امواج هست. لذا اگر اتصال دست به زمین تغییری داشته باشه بالانس دستگاه رو بهم میزنه. البته متاسفانه اگر داخل دسته باطری گذاشته باشین چون بدنه باطریهای لیتیوم منفی هست حتی دوری و نزدیکی دست به اون قسمت هم میتونه روی بالانس تاثیر داشته باشه!
صفحه فلزی در درجه اول اگر مس باشه بهتر هست و هر چه بزرگتر قویتر هم جواب میده. از نظر تئوری اندازه ایده آل تقریبا مطابق طول خود آنتن هست که چون خیلی بزرگ میشه در حدی که امکانش باشه باید بذارین.

ممنون مهندس پس من دسته را عایق میکنم
باطری هم داخل دسته نیست باطری داخل یک باکس کوچیک زیر پنل ولتمتر هست عکسشا میزارم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

خداوندا .... دوستانی دارم آیینه تمام نمای عشق . رسمشان معرفت . کردارشان جلای روح و یادشان صفای دلارای من است .
پس آنگاه که دست نیاز به سوی تو میاورند پر کن از آنچه در مرام خدایی توست

چهارشنبه 24 شهریور1400 - 6:56pm
مدیر کل
مدیر کل

مشکلی نداره. اگر شیلد دسته رو باز کنین و دسته رو از پایین تر بگیرین بنظر من بهتر هست.

چهارشنبه 24 شهریور1400 - 7:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
مشکلی نداره. اگر شیلد دسته رو باز کنین و دسته رو از پایین تر بگیرین بنظر من بهتر هست.

ممنون مهندس حتما انجام میدم

خداوندا .... دوستانی دارم آیینه تمام نمای عشق . رسمشان معرفت . کردارشان جلای روح و یادشان صفای دلارای من است .
پس آنگاه که دست نیاز به سوی تو میاورند پر کن از آنچه در مرام خدایی توست

پنج شنبه 25 شهریور1400 - 11:01am
کاربر فعال
کاربر فعال

درود خدمت دوستان و مهندس حمید عزیز
مهندس و اساتید محترم لطفا نظرتون در مورد استفاده از ترانزیستر 2n3904 روی فرانکو لطف کنید بگید.
موضوع دوم اینکه بنظر بنده اسیلاتور 100 مگاهرتز روی فرانکو را بجای 8 مگ دوستان یه تست بزنن و نتیجه را بگن :D

در مقابل تقدیر خداوند مانند کودک یک ساله ای باشید که هروقت او را به بالا می اندازند ، یقین دارد که او را خواهند گرفت

شنبه 27 شهریور1400 - 12:23pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون.
در مورد 2N3904 مشکلی نیست ولی بهتره دقت کنین بتای اون زیر 400 نباشه.
تقویت کننده مدار فرکانسهای بالای 10 مگاهرتز رو دیگه به اون شکل تقویت نمیکنه تا جاییکه مثلا روی 100 مگاهرتز عملا هیچ تقویتی وجود نداره و حتی اون رو تضعیف هم میکنه. در صورتیکه در فرکانسهای پایین چند هزار برابر تقویت وجود داره. لذا مشخص هست که اسیلاتور 100 مگاهرتز هیچ جوابی نمیده.

شنبه 27 شهریور1400 - 3:41pm

دوستان یه مبحثی دارم برای اینکه نمونه آزمایشگاهی داشته باشیم خواستم ببینم این درسته یا نه
ما توی چاه های ارتی که برای جاهای مختلف درست میکنیم صفحه مسی و شینه مسی میزاریم و روش رو با خاک بنتونیت پر میکنیم و بعدش هم خاک میریزیم خواستم ببینم آیا میشه ازش به عنوان تست استفاده کرد

1- حجم و وزنش بالا هست
2- عموما چند سال و در بعض موارد 10 سال ازشون گذشته
3-توی عمق بین 2 الی 3 متر هستند
4-همه جا در دسترس هستند عموما :ymsmug:

پیوست:
How-to-Install-Electrical-Earthing-System-in-a-Building-1024x576.jpg

پیوست:
copper.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 14 آبان1400 - 5:11am
مدیر کل
مدیر کل

به فلزجو خوش اومدین.
همونطور که قبلا مکانیزم تولید یون رو توضیح دادم ؛ برای شکل گیری حالت باطری و به طبع تولید یونهای مثبت و منفی فلزی حداقل به دو فلز بعلاوه محیط اسیدی نیاز هست. بهمین دلیل مس خالص اغلب در تستها جواب خوبی نمیده مگر اینکه درصد ناخالصی اون قابل ملاحظه باشه یا در خود خاک ذرات فلزی دیگری وجود داشته باشه که به مرور زمان با مس واکنش نشون بدن. لذا چاه ارت اغلب برای تست یون یابی جواب خوبی نمیده. البته در نظر داشته باشین سیستم های یون یاب علاوه بر سنس یونی به شدت به برخی انواع نویز هم حساس هستن. لذا اگر نویز قوی در منطقه وجود داشته باشه احتمال داره در نزدیکی چاه ارت بلحاظ انعکاس نویز سنس صورت بگیره که این ربطی به سنس یون نداره.

جمعه 14 آبان1400 - 4:35pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
به فلزجو خوش اومدین.
همونطور که قبلا مکانیزم تولید یون رو توضیح دادم ؛ برای شکل گیری حالت باطری و به طبع تولید یونهای مثبت و منفی فلزی حداقل به دو فلز بعلاوه محیط اسیدی نیاز هست. بهمین دلیل مس خالص اغلب در تستها جواب خوبی نمیده مگر اینکه درصد ناخالصی اون قابل ملاحظه باشه یا در خود خاک ذرات فلزی دیگری وجود داشته باشه که به مرور زمان با مس واکنش نشون بدن. لذا چاه ارت اغلب برای تست یون یابی جواب خوبی نمیده. البته در نظر داشته باشین سیستم های یون یاب علاوه بر سنس یونی به شدت به برخی انواع نویز هم حساس هستن. لذا اگر نویز قوی در منطقه وجود داشته باشه احتمال داره در نزدیکی چاه ارت بلحاظ انعکاس نویز سنس صورت بگیره که این ربطی به سنس یون نداره.

درود
ممنون از مهندس حميد بابت توضيحات . چند روز بود كه دنبال يه چنين چيزى بودم ( چاه ارت ) براى انجام تست . حالا واسه تست بايد چيكار كنيم ؟ با اين وجود يعنى اگر خودمون مس چال كنيم امكان سنس با يونياب ضعيف هست ؟آيا در اطراف ما فلز دفن شده ديگرى وجود داره كه ما بتونيم از اون به عنوان تست يونياب استفاده كنيم ؟ ممنون @};-

To be willing is to be able

شنبه 15 آبان1400 - 8:29pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
خب اگر به توضیحات توجه کنین پاسخ ساده و مشخص هست! بهترین فلز در دسترس برای تست فلز برنج هست که میتونین داخل خاک بذارین و البته قبل از پوشاندن با خاک کمی اسید باطری که در بازار رایجه روی خود فلز بریزین.

شنبه 15 آبان1400 - 9:59pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 598 , 599 , 600 , 601 , 602 , 603 , 604 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 43 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure