انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 12 اردیبهشت1403 - 9:22pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

در ورژن 4 مدار، مقدار 3 تا از خازنها عوض شده که شما باید به جای مقادیری که در فایل PCB و PDF گفته شده از اونا استفاده کنید. شما ابتدا باید C2, C3 and C4 رو یک pF بذارید و مقدار سیگنال خروجی رو اندازه بگیرید (TR5 emitter) اگر سیگنال DC صفر است باید مقدار خازن C13 و یا C14 را افزایش دهید تا یک سیگنال پایدار (از 1 تا 5 ولت) ظاهر شود. برای این کار ابتدا C13 = C14 = 100nF قرار داده و سپس مقدار آن را از 1 تا 1.8 پیکو فاراد افزایش دهید تا سیگنال پایدار (از 1 تا 5 ولت) ظاهر شود. مقدار به دست آمده برای فرانک C13 = 33nF, C14 = 10nF بوده است. به همین منوال اگر سیگنال ناپایدار بود باید C13 و یا C14 را کاهش دهید.

این ورزن 4 رو من ندیدم .صحبتهای بالا هم با مدار ورزن 2 مطابقت نداره به عنوان مثال C14.13 رو به نانو گذاشتن در صورتی که در فایل نهایی ایشون در ورزن 2 این مقدار 560پیکو قید شده اینها تضادهایی هستن که باید برطرف بشه
درواقع منظور فرانکو تغییر مقادیر C16.15 در ورزن 2 هستن پس باید به این نکات ریز توجه کرد وگرنه بعد ساخت نتیجه چیز دیگری هست

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

دوشنبه 7 اردیبهشت1394 - 5:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بهرام جان ورژن 4 رو رسمی مطرح نکرده، فقط این دو تا خازن 13 و 14 رو از ورژن 3 عوض کرده. ردیاب فانتوم هم از روی همین ورژن 3 زده شده.اصول کار ورژن اول و سوم مثل همه، ولی ساخت ورژن 3 راحتره.اونطوری که من متوجه شدم بعد از معرفی ورژن 2 بعضی ها که سعی کردن بسازن نتونستن، بعد فرانک اومد بر مبنای ورژن 1، ورژن 3 رو طراحی کرد، شما باید رو ورژن 3 کار کنید. بنده در چندتا پست قبل یه سری فایل گذاشتم، اونجا 2 تا pdf می بینید، اون دو تا pdf مدل کامل مدار و قطعات رو قرار داره، اون 2 تا pdf مکمل همند و هر کدوم یه قسمت از مدار رو گذاشتن، فقط شما باید دو خازن 13 و 14 رو به شکلی که در پست آخر گفتم تنظیم کنید.این تضاد که می فرمائید در حقیقت تضاد نیست،اصلاحی که انجام داده. از بین کسایی که ورژن 3 رو ساختن، میشه رو فیبری که گذاشتم (همونی که یکیش سیاه و سفیده و یکی هم سبز و در فیبر سبز اندازه قطعات رو گذاشته) حساب کنید.پس شما همون ورژن 3 رو باید بسازید ولی باید مقدار خازن 13 و 14 رو تغییر بدید (تا به ورژن 4 برسید،پس ورژن 3 و 4 فرق خاصی باهم ندارند). بنده دارم یه pcb برای ورژن 4 می ذارم،آزمایشات لازم هم روش انجام می دم.واسه افزادی مثل من که نقطه زن آقا حمید رو ساختن و ردیاب هم دارن،آزمایش روی این مدارها سرگرمی خوبیه، شاید جواب داد!!!!

دوشنبه 7 اردیبهشت1394 - 8:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بسیار عالی.پس منتظر نتایج شما میمونیم :ymapplause: .دوستان محسن جان مشابهات ترانزیستورها رو هم گفتن اینم چندتا مشابه که با وی ار تی در اوردم خدمت دوستان.BC 167, BC 237, BC 547 مشخصات خود 183 هم45V, 0,2A, 0,3W, 280MHz

محسن جان منظورتون دقیق همین فایل هست چون من این فایل رو داشتم.خازن 13.14 اصلا ربطی به تنظیم ولتاز tr5 نداره.اگه حرفهای فرانک درست باشه واسه تنظیم باید مقادیر خازن 15.16 تغییر کنه تاولتاز مناسبرو روی امیتر ترانزیستور5داشته باشیم حالانمیدونم این همون فایلی هست که گفتین لطفا چک کنین

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 7 اردیبهشت1394 - 8:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بله آقا بهرام.بله خودشه. نه دقیقا 13 و 14 گفته.حتی تو پست های بعدم تأکید کرده. حتی بعضی ها آزمایشم کردن. اینم لاتینش:
The RF gain of the amplifier,for a certain range of frequencies, depends on the value of C13 and C14, the lowest value = less amplification and vice versa. I suggest using instead C2, C3 and C4, a single capacitor of 1 pF and measure the output signal (TR5 emitter), if the DC signal is zero should be increased C13 and / or C14 until a stable signal (from 1 to 5V is not critical), if the signal is still zero with C13 = C14 = 100nF increase the value from 1 pF to 1.8pF and repeat the process. In my case I used 1.8pF, and C13 = 33nF, C14 = 10nF. If the signal is unstable even removing the capacitor 1pF must decrease C13 and / or C14.The important thing to point out is that of not increasing too much the value of the capacitor consisting of C2, C3 and C4 in order to obtain a signal at the outputas in this way is masked the low gain of the transistors.

دوشنبه 7 اردیبهشت1394 - 9:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام.آقا من میخوام صددرصد اینو درست کنم.فقط نمیدونم از کجا شروع کنم.اول فیبرش رو برنم.به نظرتون کدوم فیبر رو بزنم

دوشنبه 7 اردیبهشت1394 - 10:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اما من هنوزم به این باورم که 15.16 میتونن ولتاز دی سی رو روی پایه امیتر تغییر بدن.به هر حال باید تست بشه.. :-?

دوست عزیزlrl شما باید یکی از مدارات رو انتخاب کنید ایشون بهترین گزینه رو همون پی دی اف مروط با کریستال 8مگ میدونن وخیلی هم تعریف کردن اما من 4046 رو میسازم تا ببینیم نتایج هر دو مدار به چه صورتی هستن.تنها مزیت اون مدار ثبات بیشتر هست وهم اینکه تا هر چند بخوای میتونی کریستال رو کم وزیاد کنی بر حس فرکانس کاری اما در مورد 4046 محدودیت داره وبیشتراز این نمیتونه فرکانس تولید کنه ونقش vco داره ویکی از عیبهاشم تغیر شکل موج در فرکانسهای بالاتر هست حالا شاید زیاد تاثییری روی این مدار نزاره اما مشکلاتش همینها بود که گفتم.شما همون فایل پی دی اف و نمایشکر 358 رو بساز

دوشنبه 7 اردیبهشت1394 - 10:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mohsenlrl نوشته است:
خوب برای ساخت شما این pcb رو بسازید که ورژن آخره. لازم به ذکره که pcb سبز با سیاه و سفید چند تا فرق داره که شامل 3 تا خازن و یک رگلاتور 1m7812 می باشد. این قسمت که در فیبر سیاه و سفید وجود دارد ارتباطی به مدار اصلی نداره و برا تثبیت ولتاژ 12 ولت هستش. حالا اگه دوستان بتونن مقدار اون 3 تا خازن رو معلوم کنن عالی میشه.اون قطعات که مشخص کردم جزء لیست قطعات نیست.اندازه قطعات روی فیبر سبز مشخصه ولی تو فایل pdf که گذاشتم می تونید اندازه شون رو چک کنید (فایل pdf مربوط به ورژن آخره).

آقا محسن شما که انگار خودتون ساختيد پس نتايج رو بگيد

خدايا مددی کن

دوشنبه 7 اردیبهشت1394 - 10:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

نه آقا محسن نساختم، من فقط مترجمم :D .دارم نظرات خارجی ها رو ترویج می دم. دارم واسه ورژن 3 فایل پروتسش روآماده می کنم، آماد شد می ذارم تا روش کار کنیم

دوشنبه 7 اردیبهشت1394 - 11:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: Iran
شب بخیر
دوستان من فیبر رو زدم .غروب هم رفتم قطعات رو تهیه کردم
انشاالله بعد از ساخت نتیجه رو اعلام میکنم :ymhug:
پاینده باشید @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

اپراتور باید اپراتور باشد ،
اپراتوری که اپراتور نباشد ، اپراتور نیست!
Ancient (ره)

دوشنبه 7 اردیبهشت1394 - 11:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: خراسان شمالی
سلام دوستان عزیز میشه یه مختصر توضیح بدین که اینجور سیستم ها چطوری کار میکنن . شرمنده که وقت شریفتان را میگیرم.

خداوندا ارامشی ده تا بپذیرم انچه را نمیتوانم تغییر دهم

دوشنبه 7 اردیبهشت1394 - 11:15pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 62 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure