انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 5:46pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 595 , 596 , 597 , 598 , 599 , 600 , 601 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
روش سنس یون یاب ها مشابه هم هست. لذا اگر هم تفاوتی در نحوه سنس میبینین مربوط به قسمت نهایی اعلام سنس یا دیسپلی هست. با تغییراتی جزئی میشه مدل چشمک چراغ یا بوق رو کلا عوض کرد یا اگر با ولتمتر یا عقربه کار کنین نوع برداشت شما از سنس میتونه عوض بشه. اینها بیشتر روی مدل اپراتوری و تشخیص اپراتور از نحوه سنس تاثیر میذاره و جنبه شخصی داره وگرنه چیزی که یون یاب سنس میکنه تفاوتی نداره. ضمن اینکه برخی از مطالبی که ایشون گفتن مورد تایید من نیست. مثلا همین مساله تشخیص هدف ارزشمند اصلا صحت نداره چون اهداف مختلفی اعم از طلا و مفرغ و مس و نقره و حتی ترکیبات خاصی از آهن وجود داره که سنس کاملا مشابه دارن. یا برعکس دو هدف مس دو مدل سنس کاملا متفاوت از هم دارن که به سایر پارامترها ربط داره. عرض کردم دستگاه بر اساس علم مشخصی کار میکنه نه بر اساس خواسته های خیالی ما یا قیمت اون فلز در بازار! حالا اگر مورد خاصی مد نظر شماست میتونین مطرح کنین در موردش بحث کنیم.

حمید نوشته است:
وقتی از سیگنال یا پالس سوزنی صحبت میکنم نتیجه مستقیمش همون سنس مسلسلی هست که شما بصورت چشمک ال ای دی میبینید! ولی این رو من مستقیما با اسیلوسکوپ سر هدف واقعی و با نمایش شکل موج اصلی دیدم. حالا اینکه در این مدار آپ امپ با چه ترکیب بندی بسته بشه حالت نمایش نهاییش تغییر میکنه. یعنی اگر حساس تر باشه چشمک ها بیشتر مشخص هستن و یا کلا بصورت یکسره در میاد. وانگهی ال ای دی برای بررسی چنین چیزی اصلا دقیق نیست. حالت کلی این هست که برای هر هدفی که کمی ضعیف باشه یا ازش فاصله داشته باشین سنس بصورت چشمک زن هست. وقتی از حدی قویتر بشه چراغ کلا روشن میمونه یا چراغ دوم شروع به چشمک زدن میکنه. حتی اگر از ال ای دی سبز به جای قرمز استفاده کنین بدلیل آستانه ولتاژ متفاوتی که دارن مدل چشمک کمی عوض میشه که البته ال ای دی قرمز در مجموع بهتر و حساس تر هست. اینها مسائل ساده الکترونیکی هستن که ربط مستقیمی به سنس یون ندارن چه برسه نیاز به کشف داشته باشن. ضمن اینکه تجربه سنس یک یا دو هدف قابل تعمیم به همه اهداف در مکانهای مختلف نیست. باید دهها هدف در نقاط مختلف رو سنس کرده باشین تا به نتیجه گیری درستی برسین.

ممنون از شما مهندس عزیز بابت توضیحاتتون @};-
اول یه پیش فرض بگم که اگر اشتباهی در نوع اپراتوری هست شما بفرمایید.
-----------------------------
"فرانکو رو به دست میگیریم پشت به شمال رو به جنوب، روه به رومون از خط موازی با زمین با آنتن کامل باز شده ، ولوم حساسیت رو تا اخر باز میکنیم و تنظیممون رو با ولوم 10 دور انجام میدیم. آروم شروع به بالا آوردن میکنیم تا زمانی که زاویه 90 درجه که دست ما با زمین ایجاد کرده بود مثلا به حدود 100 درجه برسه و سنس انجام بشه.در این حالت به آستانه میرسیم.بعد از این مرحله شروع به کاوش میکنیم و دست به صورت علامت بینهایت از چپ به راست به آرامی در حرکته تا زمان سنس...هنگامی که سنس شد دوباره اون نقطه رو از نظر سنس شدن امتحان میکنیم . اگر بازم سنس داشتیم میتونیمشک کنیم به نقطه...."
-----------------------------
سوالات: @};-

واقعیت من دنبال تفکیک نیستم پرسشم بیشتر حول این موضوع بود که با فرانکو (پیش فرضمون رو بذاریم بر اساس فیبر 3 چراغه آقا پیام ) فارغ از جنس هدف چه زمانی میشه فهمید اصلا اون سنسی که داریم میتونه یه هدف باشه؟ . و در واقع اسیر نویز یا عوامل محیطی نشدیم.
دومین سوالم اینکه من ولتمتر رو هم نصب کردم . اگر اشتباه نکنم با ولتاژ تقریبی 1.80 به آستانه میرسیدم. حالا میخواستم بدونم چطور میتونه این ولتمتر به اپراتور کمک بکنه که به قول معروف بفهمیم هدفی میتونه وجود داشته باشه آیا نکته خاصی در این زمینه هست بگین چون من زیاد با نحوه استفاده از ولتمتر اشنا نیستم برای ردیابی
. سوال بعدی اینکه آیا با فرانکو اگر به سنسی خوردیم که هدف بود اون هدف با توجه به اینکه طول آنتن اگر حدود 1 متر باشه . اون هدف کدوم قسمت آنتن یا دستگاه قرار میگیره
راجع به قسمت دوم فرمایشات شما این شیوه سنس با چراغ آبی رنگ به نظرتون به چه شکل باید باشه
کلا یه نوع سنس هم بگین که اگر اونجوری بود دیگه مطمئن باشیم مشکوکه X_X :D X_X
ببخشید زیاد شد :ymhug: @};-

آن‌کس که نداند و نداند که نداند// در جهل مرکب ابدالدهر بماند

سه شنبه 29 تیر1400 - 11:08pm
مدیر کل
مدیر کل

در مورد حرکت ترجیحا از سمت شمال به جنوب درست هست البته اگر بسته به موقعیت امکانش باشه. اما در مورد بالا اوردن دست متوجه نشدم چرا باید چنین کاری بکنین؟! کافیه در همون حالت موازی زمین ولوم 10 دور آستانه رو تا جایی تغییر بدین که فقط مقدار اندکی با سنس فاصله داشته باشه. این میزان اندک عملا حساسیت دستگاه به اهداف قوی یا ضعیف و حتی نویز رو تعیین میکنه و در واقع از خود ولوم حساسیت بسیار مهمتر هست. وگرنه بالا اوردن دست در برخی مناطق اصلا تفاوتی ایجاد نمیکنه. این همون مساله اثر آسمان هست که دوستان اغلب عنوان میکنن ولی در واقع مربوط به آسمان نیست و به امواج محیطی بستگی داره. در مورد نحوه حرکت دست هم در همین حد که نه خیلی آهسته و نه سریع بصورت نیم دایره به طرفین خودتون حرکت بدین مناسبه.

سوال اول بسیار مهم هست و در درجه اول بالا و پایین گرفتن دستگاه و مقایسه وضعیت سنس مشخص میکنه سنس امواج هست یا هدف. اگر هدفی در زمین باشه طبیعتا سیگنالش از سمت زمین میاد و اگر آنتن بصورت موازی زمین در ارتفاعی بین نیم تا 1 متر سنس قوی داشت و در فاصله بالاتر مثلا 2 متر ضعیف بود یا قطع شد نشون میده منشا سیگنال از طرف زمین هست. وگرنه اگر در ارتفاع بالاتر سنس قوی شد قطعا مربوط به هدف داخل زمین نیست و خطاست. بعلاوه سنس هدف واقعی در اکثر قریب به اتفاق موارد بصورت چشمک زن یا قطع و وصل هست در صورتیکه برای نویز اغلب اینطور نیست هر چند برخی انواع نویز هم حالت مشابهی دارن. تکنیک نهایی مهم هم برای اهداف معمولی پیدا کردن زاویه 45 درجه ؛ مرکز هدف و نهایتا تخمین عمق هست که طبیعتا در مورد نویز معنی نداره! یعنی وقتی هدفی رو سنس کردین از سمت شمال به طرف جنوب به سمتش حرکت میکنین. نقطه ای که اوج سنس یا بیشترین میزان چشمک چراغ یا حداکثر ولتاژ ولتمتر وجود داره نقطه 45 درجه شمالی هدف هست. همین مسیر رو دوباره به جنوب ادامه میدین تا نقطه ای که سنس به حداقل برسه. یعنی قبل و بعد این نقطه سنس قویتر هست! این نقطه مرکز هدف هست که حفاری باید روی اون صورت بگیره. فاصله بین نقطه 45 درجه شمالی و مرکز هدف هم معادل عمق حدودی هدف هست. البته این محاسبه فقط برای اهدافی معتبر هست که بصورت طبیعی داخل خاک قرار داشته باشن. برای برخی قبور یا اهداف داخل اتاقک و غیره این فرمول صدق نمیکنه یا خطای بیشتری داره. در مورد هواکشهای منتهی به یک هدف هم فقط دهانه هواکش که در حکم خروجی سیگنال یون عمل میکنه قوی سنس میشه. یعنی در این مورد در اطراف هواکش دیگه سنس باید ضعیف یا کلا قطع بشه.
در مورد ولتمتر بخشی رو اشاره کردم. در واقع مقدار افزایش عدد ولتمتر نشانه قدرت سنس هست و کم و زیاد شدن سریع ولتاژ مطابق همون چشمک زدن چراغ هست که البته بدلیل حساسیت بیشتر ولتمتر این رو حتی بهتر از چشمک هم مشخص میکنه. باقی دیگه به عادت کردن به سیستم ولتمتر بر اساس نحوه تغییر ولتاژ اون ربط داره.
همیشه نقطه ای که درست زیر وسط آنتن قرار داره ملاک هست. چون کل آنتن بعنوان گیرنده عمل میکنه و اصلا بهمین دلیل آنتن بلندتر قویتر هست. لذا محاسبه بر اساس نقطه وسط آنتن دقیق ترین حالت هست.
چراغ آبی هم حساسیت عملکردش بلحاظ ولتاژ آستانه روشن شدن پایین تر از ال ای دی قرمز هست. در نهایت باید عرض کنم اگر ملاک سنس بر اساس ال ای دی باشه نوع قرمز مات حساس ترین هست و حتی نوع کوچک این ال ای دی اندکی از نوع بزرگ حساس تر هم هست! البته تفاوت بسیار اندک هست ولی اگر بقول معروف مته به خشخاش بذاریم واقعیت الکترونیکی همین هست.

چهارشنبه 29 تیر1400 - 12:31am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام مهندس در جایی از پست ها خوندم دوستان برای اتصال انتن از پیچ فلزی استفاده کرده بودن به نظر شما مشکلی ندار و یه نوع انتن پژویی هست که فلزی نیست فقط پیچ اتصالش فلزی هست داخلش هم با سیم نازک مسی سیم پیچی شده طولش هم ۸۰سانته میشه ازش استفاده کرده

چهارشنبه 30 تیر1400 - 6:53am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
در مورد حرکت ترجیحا از سمت شمال به جنوب درست هست البته اگر بسته به موقعیت امکانش باشه. اما در مورد بالا اوردن دست متوجه نشدم چرا باید چنین کاری بکنین؟! کافیه در همون حالت موازی زمین ولوم 10 دور آستانه رو تا جایی تغییر بدین که فقط مقدار اندکی با سنس فاصله داشته باشه. این میزان اندک عملا حساسیت دستگاه به اهداف قوی یا ضعیف و حتی نویز رو تعیین میکنه و در واقع از خود ولوم حساسیت بسیار مهمتر هست. وگرنه بالا اوردن دست در برخی مناطق اصلا تفاوتی ایجاد نمیکنه. این همون مساله اثر آسمان هست که دوستان اغلب عنوان میکنن ولی در واقع مربوط به آسمان نیست و به امواج محیطی بستگی داره. در مورد نحوه حرکت دست هم در همین حد که نه خیلی آهسته و نه سریع بصورت نیم دایره به طرفین خودتون حرکت بدین مناسبه.

سوال اول بسیار مهم هست و در درجه اول بالا و پایین گرفتن دستگاه و مقایسه وضعیت سنس مشخص میکنه سنس امواج هست یا هدف. اگر هدفی در زمین باشه طبیعتا سیگنالش از سمت زمین میاد و اگر آنتن بصورت موازی زمین در ارتفاعی بین نیم تا 1 متر سنس قوی داشت و در فاصله بالاتر مثلا 2 متر ضعیف بود یا قطع شد نشون میده منشا سیگنال از طرف زمین هست. وگرنه اگر در ارتفاع بالاتر سنس قوی شد قطعا مربوط به هدف داخل زمین نیست و خطاست. بعلاوه سنس هدف واقعی در اکثر قریب به اتفاق موارد بصورت چشمک زن یا قطع و وصل هست در صورتیکه برای نویز اغلب اینطور نیست هر چند برخی انواع نویز هم حالت مشابهی دارن. تکنیک نهایی مهم هم برای اهداف معمولی پیدا کردن زاویه 45 درجه ؛ مرکز هدف و نهایتا تخمین عمق هست که طبیعتا در مورد نویز معنی نداره! یعنی وقتی هدفی رو سنس کردین از سمت شمال به طرف جنوب به سمتش حرکت میکنین. نقطه ای که اوج سنس یا بیشترین میزان چشمک چراغ یا حداکثر ولتاژ ولتمتر وجود داره نقطه 45 درجه شمالی هدف هست. همین مسیر رو دوباره به جنوب ادامه میدین تا نقطه ای که سنس به حداقل برسه. یعنی قبل و بعد این نقطه سنس قویتر هست! این نقطه مرکز هدف هست که حفاری باید روی اون صورت بگیره. فاصله بین نقطه 45 درجه شمالی و مرکز هدف هم معادل عمق حدودی هدف هست. البته این محاسبه فقط برای اهدافی معتبر هست که بصورت طبیعی داخل خاک قرار داشته باشن. برای برخی قبور یا اهداف داخل اتاقک و غیره این فرمول صدق نمیکنه یا خطای بیشتری داره. در مورد هواکشهای منتهی به یک هدف هم فقط دهانه هواکش که در حکم خروجی سیگنال یون عمل میکنه قوی سنس میشه. یعنی در این مورد در اطراف هواکش دیگه سنس باید ضعیف یا کلا قطع بشه.
در مورد ولتمتر بخشی رو اشاره کردم. در واقع مقدار افزایش عدد ولتمتر نشانه قدرت سنس هست و کم و زیاد شدن سریع ولتاژ مطابق همون چشمک زدن چراغ هست که البته بدلیل حساسیت بیشتر ولتمتر این رو حتی بهتر از چشمک هم مشخص میکنه. باقی دیگه به عادت کردن به سیستم ولتمتر بر اساس نحوه تغییر ولتاژ اون ربط داره.
همیشه نقطه ای که درست زیر وسط آنتن قرار داره ملاک هست. چون کل آنتن بعنوان گیرنده عمل میکنه و اصلا بهمین دلیل آنتن بلندتر قویتر هست. لذا محاسبه بر اساس نقطه وسط آنتن دقیق ترین حالت هست.
چراغ آبی هم حساسیت عملکردش بلحاظ ولتاژ آستانه روشن شدن پایین تر از ال ای دی قرمز هست. در نهایت باید عرض کنم اگر ملاک سنس بر اساس ال ای دی باشه نوع قرمز مات حساس ترین هست و حتی نوع کوچک این ال ای دی اندکی از نوع بزرگ حساس تر هم هست! البته تفاوت بسیار اندک هست ولی اگر بقول معروف مته به خشخاش بذاریم واقعیت الکترونیکی همین هست.

سلام مهندس جان عیدتون مبارک . تشکر از مطالب خوبی که بیان کردین @};- @};-
بالا آوردن رو به دلیل همون سنس اثر آسمان انجام میدادم که حالا با توضیحات شما متوجه شدم لازم نیست این کار انجام بشه
مهندس جان این آستانه که فرمودین میذاریم باید جوری باشه که در اثر حرکت دست یا حرکت خودمون چراغ سنس اصلا روشن نشه ؟ یا اونقدر آستانه رو نزدیک کنیم که در حالت حرکت دست یا حرکت خودمون به واسطه حرکات نا خودآگاه یه سری خشخش و خاموش روشن شدن ریز هم باشه ایرادی نداره؟
----
آیا در محیطی که به دور از همه منابع برقی یا زندگی هست نحوه سنس با جایی که نزدیک منابع برقی هست فرق میکنه ؟
پس میتونیم برای تایید هدف که آثار نویز هست یا داخل زمین به صورتی که آنتن موازی با زمین هست روی زانو بشینیم تا ببینیم سنس قوی تر میشه یا ضعیفتر یا بالعکس درسته؟

پس هدف ما در واقع در زوایه 45 درجه با نقطه سنس وجود داره نه دقیقا زیر آنتن؟ یعنی در واقع منظورتون از اینکه فرمودین ملاک وسط آنتن هست برای تشخیص نقطه خروج یون بود.

در قسمت زاویه 45 درجه خیلی گیج شدم خیلی فکر کردم ولی یهو همه چیز رو با هم قاطی میکنم :D X_X
در نهایت بعد از فکر کردن زیاد که به نظرم اشتباه هم به نتیجه رسیم این قسمت رو میگم شما ببینید درست متوجه شدم یا نه :D

اگر از سمت شمال به جنوب سنسی داشتیم اگر آنتنمون در هنگام سنس دقیقا مستقیم به سمت جنوب بود همون مسیر رو ادامه میدیم تا سنس ضعیف بشه نقطه ای که سنس به ضعیفترین حالت برسه زیر وسط آنتن میشه نقطه حفاری

ولی مثلا اگر از سمت شمال به جنوب به صورت مستقیم در حرکت بودیم و به طور مثال موقع حرکت آنتن در سمت چپ خودمون سنس داشتیم باید یه خط فرضی از نقطه سنس به سمت جنوب مغناطیسی زمین بکشیم و بعد بریم سر اون نقطه که سنس داشتیم و آنتن رو به سمت خط فرضی به سمت جنوب بگیریم و حرکت کنیم تا سنس ضعیف بشه و ضعیفترین نقطه سنس میشه هدف حفاری یعنی در اصل نقطه حرکتمون میشه از شمال شرقی به جنوب غربی
(برای این مدل یه تصویر هم گذاشتم برای دقیقتر شدن اون آبیها آدمه خط سبز هم آنتن قرمز هم که هدف :-ss )
پیوست:
sens.jpg

درست گفتم؟ البته خیلی پیچیده شده برام مغزم داغ کرد اگر اشتباه بود یه جور مبتدیانه بگین که بفهمم ممنون میشم :ymblushing:
بینهایت سپاسگذارم :x @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 30 تیر1400 - 1:03pm
مدیر کل
مدیر کل

madrek نوشته است:
سلام مهندس در جایی از پست ها خوندم دوستان برای اتصال انتن از پیچ فلزی استفاده کرده بودن به نظر شما مشکلی ندار و یه نوع انتن پژویی هست که فلزی نیست فقط پیچ اتصالش فلزی هست داخلش هم با سیم نازک مسی سیم پیچی شده طولش هم ۸۰سانته میشه ازش استفاده کرده

پیچ فلزی بخودی خود مشکلی نداره بشرطی که اتصال آنتن بدرستی انجام بشه و به جای دیگه اتصالی نکنه. اون مدل آنتن پژویی بنظرم زیاد مناسب نیست ولی یک مدل آنتن پژویی 120 سانتی در بازار هست که طبیعتا بدلیل طولش خوب جواب میده. اما در هر صورت یک تلسکوپی با همین طول خیلی بهتر هست چون امکان کوتاه کردن آنتن رو هم فراهم میکنه.

چهارشنبه 30 تیر1400 - 3:54pm
مدیر کل
مدیر کل

shadabad نوشته است:

سلام مهندس جان عیدتون مبارک . تشکر از مطالب خوبی که بیان کردین @};- @};-
بالا آوردن رو به دلیل همون سنس اثر آسمان انجام میدادم که حالا با توضیحات شما متوجه شدم لازم نیست این کار انجام بشه
مهندس جان این آستانه که فرمودین میذاریم باید جوری باشه که در اثر حرکت دست یا حرکت خودمون چراغ سنس اصلا روشن نشه ؟ یا اونقدر آستانه رو نزدیک کنیم که در حالت حرکت دست یا حرکت خودمون به واسطه حرکات نا خودآگاه یه سری خشخش و خاموش روشن شدن ریز هم باشه ایرادی نداره؟
----
آیا در محیطی که به دور از همه منابع برقی یا زندگی هست نحوه سنس با جایی که نزدیک منابع برقی هست فرق میکنه ؟
پس میتونیم برای تایید هدف که آثار نویز هست یا داخل زمین به صورتی که آنتن موازی با زمین هست روی زانو بشینیم تا ببینیم سنس قوی تر میشه یا ضعیفتر یا بالعکس درسته؟

پس هدف ما در واقع در زوایه 45 درجه با نقطه سنس وجود داره نه دقیقا زیر آنتن؟ یعنی در واقع منظورتون از اینکه فرمودین ملاک وسط آنتن هست برای تشخیص نقطه خروج یون بود.

در قسمت زاویه 45 درجه خیلی گیج شدم خیلی فکر کردم ولی یهو همه چیز رو با هم قاطی میکنم :D X_X
در نهایت بعد از فکر کردن زیاد که به نظرم اشتباه هم به نتیجه رسیم این قسمت رو میگم شما ببینید درست متوجه شدم یا نه :D

اگر از سمت شمال به جنوب سنسی داشتیم اگر آنتنمون در هنگام سنس دقیقا مستقیم به سمت جنوب بود همون مسیر رو ادامه میدیم تا سنس ضعیف بشه نقطه ای که سنس به ضعیفترین حالت برسه زیر وسط آنتن میشه نقطه حفاری

ولی مثلا اگر از سمت شمال به جنوب به صورت مستقیم در حرکت بودیم و به طور مثال موقع حرکت آنتن در سمت چپ خودمون سنس داشتیم باید یه خط فرضی از نقطه سنس به سمت جنوب مغناطیسی زمین بکشیم و بعد بریم سر اون نقطه که سنس داشتیم و آنتن رو به سمت خط فرضی به سمت جنوب بگیریم و حرکت کنیم تا سنس ضعیف بشه و ضعیفترین نقطه سنس میشه هدف حفاری یعنی در اصل نقطه حرکتمون میشه از شمال شرقی به جنوب غربی
(برای این مدل یه تصویر هم گذاشتم برای دقیقتر شدن اون آبیها آدمه خط سبز هم آنتن قرمز هم که هدف :-ss )
پیوست:
sens.jpg

درست گفتم؟ البته خیلی پیچیده شده برام مغزم داغ کرد اگر اشتباه بود یه جور مبتدیانه بگین که بفهمم ممنون میشم :ymblushing:
بینهایت سپاسگذارم :x @};-

ممنون. @};-
در مورد نحوه تنظیم آستانه این بیشتر به خودتون بستگی داره که آیا چشمک زدن کم رو بصورت شرایط عادی بالانس میپسندین یا نه. در این صورت بیشتر شدن چشمک چراغ رو باید معادل سنس در نظر بگیرین.
در محیط عاری از نویز میشه از آستانه بالانس حساس تر و حتی آنتن بلندتر هم استفاده کرد و جواب قویتری گرفت. نزدیک کردن آنتن به زمین و ملاحظه افزایش سنس بنظر من مهمترین راه تشخیص هدف از نویز هست.
در 45 درجه شمالی هدف حداکثر فعل و انفعال یونی هدف وجود داره. این ربطی به دستگاه و آنتن نداره. چیزی هست که بطور طبیعی در اهداف داخل زمین اتفاق میفته. در هر صورت هر نقطه ای که پیدا میکنین باید بر اساس جایی باشه که درست زیر مرکز آنتن هست.
در مورد پیدا کردن نقطه 45 درجه بنظرم توضیح واضح بود. حالا اگر سمت حرکت شما به طرف جنوب نباشه فقط محاسبه عمق هست که خطای بیشتری پیدا میکنه. وگرنه در هر صورت مرکز هدف و محل حفاری جایی هست که سنس نسبت به تمام نقاط اطرافش ضعیف تر هست. این همون حالتی هست که میگیم روی هدف چراغ خاموش میشه.

چهارشنبه 30 تیر1400 - 4:12pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

خیلی ممنون از شما استاد عزیز و گرانقدر :x :ymhug:
خداخیرتون بده @};- @};- @};-

چهارشنبه 30 تیر1400 - 4:57pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. @};-

چهارشنبه 30 تیر1400 - 5:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
madrek نوشته است:

پیچ فلزی بخودی خود مشکلی نداره بشرطی که اتصال آنتن بدرستی انجام بشه و به جای دیگه اتصالی نکنه. اون مدل آنتن پژویی بنظرم زیاد مناسب نیست ولی یک مدل آنتن پژویی 120 سانتی در بازار هست که طبیعتا بدلیل طولش خوب جواب میده. اما در هر صورت یک تلسکوپی با همین طول خیلی بهتر هست چون امکان کوتاه کردن آنتن رو هم فراهم میکنه.

مرسی مهندس @};-

چهارشنبه 30 تیر1400 - 10:49pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

مهندس حمید در هوای بادی هم میشه با فرانکو کار کرد یا اینکه کاراییش کم میشه؟ ممنون

برای کسی که می فهمد هیچ توضیحی لازم نیست
و برای کسی که نمی فهمد هر توضیحی اضافه است
آنان که می فهمند عذاب می کشند!و آنان که نمی فهمند عذاب میدهند!
مهم نیست که چه مدرکی دارید! مهم این است که چه درکی دارید.

یکشنبه 3 مرداد1400 - 11:37pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 595 , 596 , 597 , 598 , 599 , 600 , 601 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 40 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure