انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 14 اردیبهشت1403 - 5:42am

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 593 , 594 , 595 , 596 , 597 , 598 , 599 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
1- توصیه نمیکنم! چون بدنه این باطریها منفی مدار هست و همونطور که قبلا توضیح دادم اگر خیلی نزدیک دست باشه بسته به شرایط در دست گرفتن دستگاه روی میزان گیرندگی و بالانس دستگاه تاثیر میذاره و ثبات رو پایین میاره. اگر از باطری کوچکتر داخل جعبه استفاده کنین خیلی بهتر هست.
2- مولتی لایر از عدسی معمولی مناسب تره. تنها عدسی مرغوب میتونه از مولتی لایر بهتر باشه که اون هم تفاوتش اندک و تقریبا نا محسوس هست.

سلام خدمت مهندس حمید عزیز @};- :x
یه سوالی راجع به سوکت آنتن و اتصالش به آنتن داشتم
من از این سوکتها که عکسش رو راتون ضمیمه کردم استفاده کردم و آنتن رو داخلش قرار دادم و به پین های داخل آنتن متصل کردم. همونجور که مطلعید بدنه فلزی با پینها اتصالی ندارن. من هم آنتن رو عایق کردم و از داخل قسمت فلزی رد کردم که به بدنه فلزی سوکت متصل نباشه. حالا سوالم اینه که به نظرتون آنتن باید به بدنه فلزی هم متصل باشه یا اینکه همینجور که عایق کردم خوبه؟
اگر باید اتصال داشته باشه میتونم یه رشته سیم مسی داخل سیم های افشان رو از آنتن بزنم به بدنه سوکت یا اصلا یه رشته سیم مسی داخل سیم افشان رو از پشت سوکت بزنم به پین ها مشکلی نداره؟
یا اگر نظر دیگه ای دارین ممنون میشم راهنمایی کنید.
تشکر از شما استاد عزیز. @};- @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

آن‌کس که نداند و نداند که نداند// در جهل مرکب ابدالدهر بماند

چهارشنبه 23 تیر1400 - 8:40pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون. خسته نباشین. @};-
مشکلی نداره. نیازی به اتصال بخش فلزی به آنتن نیست. ولی بهتر و قویتر این هست که بدنه فلزی به زمین مدار متصل بشه. البته بشرطی که از عایق بودن پینها و آنتن نسبت به بدنه فلزی اطمینان داشته باشین.

چهارشنبه 23 تیر1400 - 10:18pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
ممنون. خسته نباشین. @};-
مشکلی نداره. نیازی به اتصال بخش فلزی به آنتن نیست. ولی بهتر و قویتر این هست که بدنه فلزی به زمین مدار متصل بشه. البته بشرطی که از عایق بودن پینها و آنتن نسبت به بدنه فلزی اطمینان داشته باشین.

سلامت باشید . @};- فکر کنم آزاد بذارم خطرش کمتر باشه چون شاید به نحوی یهو اتصالی کنه و برد آسیب ببینه :D
البته قسمت فلزی سوکت رو وارنیش کشیدم که البته فکر نمیکنم ربطی به جلوگیری از نویز داشته باشه. :D مهندس جان یه سوال البته شاید سوالم یکم عجیب باشه ولی از نظر علمی میخواستم بپرسم آیا در مبحث عایق ها تا حالا چیزی کشف شده که خاصیت رسانایی نداشته باشه ولی بتونه مثلا جلوی ورود نویز رو بگیره؟ از نظر علمی به نظرتون یه همچین چیزی میتونه ممکن بشه؟ :-B
تشکر @};-

چهارشنبه 23 تیر1400 - 10:43pm
مدیر کل
مدیر کل

مدار که آسیب نمیبینه چون در واقع آنتن از طریق سیم پیچ به زمین مدار تقریبا اتصال داره اما اتصال آنتن بطور مستقیم به زمین مدار بدون اینکه متوجه بشین میتونه سبب بشه که دیگه دستگاه سنس نداشته باشه!
چیزی که میفرمایین در واقع شیلد غیر فلزی هست. من فقط در مورد بعضی پوشش های نانو بعنوان عایق امواج شنیدم که در سالهای اخیر رایج شده و برای شیشه پنجره استفاده میشه تا جلو امواج مزاحم رو بگیره. ولی شخصا تجربه ای در موردش نداشتم و فکر نمیکنم به خوبی پوشش فلزی جواب بده.

پنج شنبه 23 تیر1400 - 1:08am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
مدار که آسیب نمیبینه چون در واقع آنتن از طریق سیم پیچ به زمین مدار تقریبا اتصال داره اما اتصال آنتن بطور مستقیم به زمین مدار بدون اینکه متوجه بشین میتونه سبب بشه که دیگه دستگاه سنس نداشته باشه!
چیزی که میفرمایین در واقع شیلد غیر فلزی هست. من فقط در مورد بعضی پوشش های نانو بعنوان عایق امواج شنیدم که در سالهای اخیر رایج شده و برای شیشه پنجره استفاده میشه تا جلو امواج مزاحم رو بگیره. ولی شخصا تجربه ای در موردش نداشتم و فکر نمیکنم به خوبی پوشش فلزی جواب بده.

ممنون مهندس @};- مثل میشه به روز :ymapplause:

پنج شنبه 24 تیر1400 - 1:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام این هم فرانکوی من . باتشکر از دوستان و مهندس حمید عزیز بابت کمک در ساخت

خداوندا .... دوستانی دارم آیینه تمام نمای عشق . رسمشان معرفت . کردارشان جلای روح و یادشان صفای دلارای من است .
پس آنگاه که دست نیاز به سوی تو میاورند پر کن از آنچه در مرام خدایی توست

شنبه 26 تیر1400 - 9:49am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اینم بقیه عکسها

خداوندا .... دوستانی دارم آیینه تمام نمای عشق . رسمشان معرفت . کردارشان جلای روح و یادشان صفای دلارای من است .

شنبه 26 تیر1400 - 9:59am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

فرانکو برد طرح عرفان
مقاومتها یک درصد متال فیلم
خازنها اکثرشون مولتی لایر مرغوب
برد مدار دو رو
آنتن 70 سانتی مرغوب قدیمی
ال ای دی از نوعی گذاشتم که با ولتاژ 1/7 دهم روشن میشن
ترانزیستورهای مورد استفاده bc550 - bc548 - bc547 - bc546 - bc337
ولومها هر سه مولتی ترن . 10 کیلو . 20 کیلو . 1 مگا
باطری 5 عدد لیتیوم 3.7 ولت بصورت سری
بدون کریستال با ترانزیستورbc337 ولتاژ پایه 3 آیسی 1 صفر هست و با کریستال بین 5 تا 5.40 ولت با سه عدد 1 پیکو
با ترانزیستورهای دیگه ولتاژ تا 6.5 ولت دارم
اثر آسمون را دریافت کردم البته توی خونه . به لمس دست واکنش نداره . موبایل در حال زنگ زدن را از 5 سانتی میگیره یخچال را از 5 سانتی

بتای ترانزیستورها
bc550=440
bc548=360
bc547=400
bc546=390
bc337=330

البته فعلا ترانزیستور با پسوند c گیرم نیومده تست کنم

شنبه 26 تیر1400 - 10:12am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام ،دوستان من میخوام فرانکو رو بسازم،اما ظاهراً چند مدا تو تایپیک هستش،میشه راهنمایی کنید کدوم یکی رو بسازم،در ضمن مال اقا عرفان تو کدوم صفحه هستش،چون خیلی گشتم اما چیزی پیدا نکردم

شنبه 26 تیر1400 - 12:30pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

درود شهریار عزیز توصیه میکنم از انتن یک متری استفاده کن 70 سانت ضعیف هست همچنین در صورت نارضایتی از مداز مدارت رو به تک سلف تغییر بده .(به نظر بنده تک سلف قوی تر هست همچنین طی سوالی که از خود جناب فرانکو داشتم ایشون هم تک سلف کار میکنن)
ایشالله زرد بزنین

برای کسی که می فهمد هیچ توضیحی لازم نیست
و برای کسی که نمی فهمد هر توضیحی اضافه است
آنان که می فهمند عذاب می کشند!و آنان که نمی فهمند عذاب میدهند!
مهم نیست که چه مدرکی دارید! مهم این است که چه درکی دارید.

شنبه 26 تیر1400 - 10:25pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 593 , 594 , 595 , 596 , 597 , 598 , 599 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 22 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure