انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 6:21pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 57 , 58 , 59 , 60 , 61 , 62 , 63 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان من ساکن تهرانم و اگر مشکل قطعه یا .... برای ساخت این ردیاب دارید من آمادگی کمک به شما رو دارم.

جمعه 3 اردیبهشت1395 - 11:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mohsenlrl نوشته است:
سلام آقا پوریا. دوست عزیز شما چرا رقتی روی جاده و نزدیک کابل انتقال برق واسه تست؟ واقعا شما از یه دستگاه یون یاب چه انتظاری دارید. خواهشن برین تو موقعیت واقعی و اونجا دستگاه رو تست کنید، مثلا یه کوه و کمر یا جنگل و ... بنده عرض کردم این دستگاه می تونه به وسایل الکتریکی واکنش نشون بده، واسه همین نباید زیاد قوی درست بشه و یا تقویت بشه. دستگاه شما موبایل رو از 2 متری می زنه و این خیلی قویه، باید ترازیستور ضعیفتر بذارید تا نهایتا از 20 سانت بزنه. نکته دوم اینکه واسه شیلد باید جعبه و دسته رو با فویل بپوشونید و بعد به منفی مدار وصل کنید. مراقب باشید آنتن با فویل برخورد نداشته باشه. طول دسته 20 سانت باشه و دست از جعبه فاصله داشته باشه. واسه تست هم بنده نمی دونم ورقه طلا چی هستش، بهتره یه سکه طلا رو بذارید تو خاک واسه تست، .رقه طلا خیلی کمه. طول آنتن هم می تونه از 30 سانت تا یک متر باشه، مال من 2 تا آنتن 70 سانته.

سلام اقامحسن شما چ ترانزیستوری رو پیشنهاد میکنید ک مشکل فوق رو نداشته باشه و قدرتش متناسب با خاسته ی ما باشه؟

شنبه 3 اردیبهشت1395 - 12:19am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوسا عزیز مسئله فقط ترانزیستور نیست، تست باید در محیط درست انجام بگیره، ما فعلا در مرحله تست دستگاه هستیم، شاید آقا پوریا در یک محیط مناسب تست می کرد این مشکلات رو نداشت. نمیشه نوع خاصی از ترانزیستور رو نام برد، به شخصه یک نوع رو از دو جا گرفتم و کاملا کارائیشون فرق می کرد. باید با اهم متر ترانزیستور رو تست کنید و hfe بین 400 تا 600 داشته باشه (به نظرم 500 خوبه)

شنبه 3 اردیبهشت1395 - 1:10am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان همین الان از یک محیط باز و استثنایی میام.اول بگم شاید دستگاه من مورد داره و زیاد قوی هست و بقیه دوستان هم تلاش خودشون رو انجام بدند و نکات رو اینجا منتقل کنند.یکی از مشکلاتی که دستگاه من داره اینه که زمانی که وارد یک منطقه میشی نمیدونی ایا سیگنال داره وارد مدار میشه یا خیر به همین علت شما اگر چراغی روشن باشه عملا اون رو برای تنظیم در حالت استانه خاموش میکنی و دیگه جایی رو نمیگیره و الا باید از جای دور تری به منطقه نزدیک بشیم و از کجا معلوم همون جا سیگنالی نداشته باشیم.پس اولین مشکل کالیبر کردن دستگاه هست.به نظرم اگر ولتاژخروجی رو بتونیم روی نمایشگری بیرون از دستگاه داشته باشیم میتونه کمک کنه.اما از تست امشب بهتون بگم هوای منطقه ابری بود و یه مورد که برعکس شده بود لمس انتن بود که این بار با لمس آنتن لامپ اول روشن میشد و دستگاه به شدت به همه چی حساس شده بود و خاک و زمین رو میزد یعنی وقتی بالانس میکردی هیچ لامپی روشن نبود و دستگاه در استانه بود به محض اینکه دستگاه رو به سمت زمین میبردم سه لامپ و بوق به شدت روشن میشدند و زمانی که به سمت آسمان میگرفتم چراغ اول و دوم روشن میشد.اون فیلم تست به نظرم هیچ ارزشی نداره چون امشب چند جا رو عین همون میگرفت حالا من باید با دستگاه بوقی هم چک کنم شاید چیزی بوده باشه که با توجه به تجربیات بلند مدت ردیابی با انتن به شما باید عرض کنم 90 در صد خطا هست.چیزی که فقط و فقط برای این کار کمک میکنه یه محیط تست وسیع و دفن چند نوع فلز و تنظیم دستگاه بر اساس اون هست و الا بیابون رفتن فایده ای نداره. من فردا سکه طلا رو دفن میکنم.

شنبه 3 اردیبهشت1395 - 1:29am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بچه ها یه تجربه نصفه و نیمه ای دارم اجازه بدید عرض کنم.
اصلا بدنبال حساس کردن یا تقویت یا ..... هر چی که اسمش رو میشه گذاشت نباشید.ردیابها هر چی شعاع عملکردشون بیشتر باشه خطاها و حساسیت ها و بی تباتیشون بیشتره.باور کنید اگر ردیابی بتونه 20 متر شعاع رو درست ردیابی کنه خیلی بهتره تا اینکه 200 متر ردیابی کنه ولی به کابل برق و دکل مخابرات و غیره حساس بشه.شما اگه 20 متر ردیابی بدون خطا یا بدون دردسر و الافی داشته باشید با راه رفتن به جهات مختلف میتونید تمام منطقه رو پوشش بدید.
اگر واقعا این ردیاب این قابلیت رو داشته باشه که به میدان های مغناطیسی حاصل از تجهیزات الکترونیکی یا برقی حساس نباشه سعی کنید این قابلیت رو در حد حداکتری خودش تو مدار این ردیاب پیاده کنید حتی اگه شعاع عملکرد ردیاب پایین بیاد.

شنبه 4 اردیبهشت1395 - 11:32am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستانی که میخوان تو محیط طبیعی تست کن و فکر میکنن یا یقین دارن که فلان جا دفینه هست و این ردیاب ببرم اونجا تست کنم،بنظرم این شیوه تست مناسب و واقعی نیست.هرگز نمیشه به جایی یقین 100 درصدی دفینه داشت.شما نسخه و نشونه و ...داشته باشی نمیتونی یقین داشته باشی بار موجوده.پس اگه بردید و تست کردید و دیدید ردیاب واکنشی نداره رو این حساب نزارید که ردیاب کارایی نداره.
بهترین تست همینه که بعضی دوستان گفتن،یعنی مقداری طلا رو بدون اینکه داخل ظرف یا پلاستیک یا محفظه ای بزارید داخل عمق خاک و چسبیده به خاک قرار بدید و مدتی بگذره.این محیط هر چی دور از محل سکونت روستایی و شهری و دور از دکل و پست برق و مخابرات و.... باشه بهتره.

شنبه 4 اردیبهشت1395 - 11:42am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام بنده نکات آقا عرفان رو تایید می کنم، دستگاه نباید زیاد قوی باشه، با اهم متر ترانزیستورها رو تست کنید، hfe حدود 500 و کمتر و ولتاژ خروجی کمتر از 4. دستگاه بنده مثل دستگاه فرانکو از 6 سانت و با حساسیت کم موبایل رو می زنه، دستگاه فرانکم به وسایل الکتریکی حساس نبود، ولتاژ خروجی فرانکم از 4 کمتر بود. در مورد اینکه فرمودید شب ها با نزدیک شدن دست LED روشن می شه کاملا درسته، دستگاه من هم صبح ها با نزدیک شدن دست LED خاموش میشه و شب ها روشن میشه. ترانزیستور من BC237B است با HFE حدود 450. یه نکته خیلی مهم هم اینکه ولوم 470 کیلو ماسه تنظیم حساسیته، اون واکنشی که آقا پوریا به زمین داشتن به علت حساسیت بالای دستگاه هست. حساسیت دستگاه باید تا حدی باشه که به زمین واکنش نشون نده (طبقه نظر فرانک اثر زمین رو نزنه). اگه با کمترین حساسیت و تنظیم دستگاه روی آستانه باز زمین رو زد باید ترانزیستور ضعیف تر بزاری، موفق باشی

شنبه 4 اردیبهشت1395 - 10:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان
من تازه واردم به این تاپیک
فکر نمیکنید این دستگاه شب ها به دلیل نبود خورشیدو کم شدن یون کار نکنه یعنی کار کرد اون مختل بشه یا بعضی اوقات بدلیل باد یا هوای ابری نتیجه گیری با مشکل مواجه بشه

خداوندا چگونه زیستن را بیاموز. چگونه مردن را خواهم آموخت(شریعتی)

یکشنبه 5 اردیبهشت1395 - 8:54am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

عقیده من اینه دوست عزیز12341234،و شاید اشتباه باشه.
وجود چیزی که ما بهش میگیم یون و مدعی هستیم از فلز به سمت سطح زمین حرکت میکنه اگر هم تابحال اثبات شده باشه ما درک روشن و واضحی ازش نداریم.صرفا بر اساس تجربه ای هست که از قدیم تا حال کسانی که در جستجوی فلز بودن با این پدیده روبرو شدن یا بصورت حسی یا مواردی خاص مثل دیدن هاله های نورانی در شبهایی خاص با چشم که اون هم مشخص نیست دقیقا بخاطر همین اثرات بوده که بهش میگیم یون یا اصلا چیز دیگه ای بوده.تابحال این پدیده غیر از مواردی که توسط دوربین های حرارتی و یا اینفرارد ذکر شده جز در موارد استثنا قابل درک نبوده.تنها چیزی که ما مطمینیم اینه که فلز در اثر گذشت زمان از دفنش در خاک از خودش اثراتی بجا میزاره که این اثرات مقداری به دور خود فلز در محل دفن هست و مقداری هم بالای فلز در سطح زمین هست.این اثر گاهی به هاله و گاهی به یون تعبیر میشه ولی در حقیقت واقعا نمیدونیم چه اسم صحیح یا چه ویزگی خاصی داره.
این اثر در طول 24 ساعت شبانه روز به صورت دایم وجود داره ولی امکان داره در ساعاتی و یا بخاطر بروز شرایطی مقدارش کمتر و یا جهت و محلش کمی تغییر کنه.وگرنه وجودش همیشگی هست.

یکشنبه 5 اردیبهشت1395 - 9:40am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

چند تا فیلم از فرانکو تو یوتوب هست که انگار نشون میده خوده فرانکو هم چند بار این ردیاب ساخته تا به طرح ایده آلش برسه تو این کلیپ ها یدونه LED بیشتر بکار نرفته تو ساخت.نمیدونم این همون ردیاب مورد نظر ماست یا نمونه دیگه ای هست.تو این کلیپ ها تست هایی رو تو خونه انجام داده که نشون داده دستگاه تا چه حد و به چه چیزهایی حساس شده.نمیدونم قصدش تست وسیله و کشف معایب ردیاب بوده یا اینکه منظورش نشون دادن ویزگیهای طرح اصلی هست.
https://www.youtube.com/watch?v=4nGxc7xCLOg
https://www.youtube.com/watch?v=l3nH9CG0lI8
https://www.youtube.com/watch?v=E6GMjF44hNM
https://www.youtube.com/watch?v=dp6VPV0bP0k
https://www.youtube.com/watch?v=1WOUHEp-EBE

بد نیست بچه های سازنده یه نگاهی به این کلیپ ها بندازن.
من فکر میکنم فرانکو قصد داشته با هر بار ساختن وسیله اونو تست کنه و با روش آزمون و خطا به طرح ایده آل برسه و از هر بار ساخت و تست ردیاب فیلم قرار داده .در نهایت فکر میکنم اون طرحی که آقا محسن فیلمش رو قرار داده نتیجه نهایی و ایده آل فرانکو بوده باشه.

یکشنبه 5 اردیبهشت1395 - 12:03pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 57 , 58 , 59 , 60 , 61 , 62 , 63 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 25 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure