انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 3:22pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 56 , 57 , 58 , 59 , 60 , 61 , 62 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خدمت دوستان

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 3 اردیبهشت1395 - 11:04am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان. سه تا ویژگی که برای درسا کار کردن دستگاه گفتی درسته، فقط ویژگی سوم نسبی است، یعنی حتی اگه زدم نباید زیاد حساسیت داشته باشه، یه موبایل رو مثلا از 20 سانت بزنه. دوستان یه خبرم دارم، یکی از بچه ها تا شب نتیجه رو با طلای مدفون اعلام می کنه. دعا کنید بزنه

جمعه 3 اردیبهشت1395 - 1:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محسن جان حتما تو این مدت با این مدار آشنایی زیادی پیدا کردی.
نقاط ضعف این مدار چیه؟میخوام بدونم تا چقدر به کابل های برق فشار قوی یا ضعیف،و یا دکلهای رادیو تلویزیونی و مخابراتی حساسه؟

جمعه 3 اردیبهشت1395 - 1:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اقا محسن اگه امکانش هست ی پارت لیست مشخص ودقیق بذارید تو پی سی بی تموم مقاومتا ۱/۴هستن ولی تو عکستون انگار ی سریاشون واتشون متفاوته..من کار ساختو شروع کردم لطفا ی پارت لیست مشخص و دقیق بذارید ممنون

جمعه 3 اردیبهشت1395 - 1:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست عزیز پارت لیست گذشتم دیگه. فایل شماتیک مدار رو گذاشتم که پایینش مقدار قطعات رو نوشته. در مورد مقاومت هم عرض کنم بنده به شدت دسترسیم به قطعات محدود بود، شما همه رو 1.4 با 1 درصد خطا بذار. خازن هام تا MKT یا نوع خوب بود عدسی نذارید. درمورد کارکزد مدار هم گفتم هیچ نظری ندارم تا 2 ماه دیگه.

جمعه 3 اردیبهشت1395 - 5:11pm
کاربر فعال
کاربر فعال

اقا محسن طول انتنها چقد باشه خوبه ؟ وایا این رو هم با سعی و خطا باید بدست بیاریم .

یا الله

جمعه 3 اردیبهشت1395 - 5:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mohsenlrl نوشته است:
دوست عزیز پارت لیست گذشتم دیگه. فایل شماتیک مدار رو گذاشتم که پایینش مقدار قطعات رو نوشته. در مورد مقاومت هم عرض کنم بنده به شدت دسترسیم به قطعات محدود بود، شما همه رو 1.4 با 1 درصد خطا بذار. خازن هام تا MKT یا نوع خوب بود عدسی نذارید. درمورد کارکزد مدار هم گفتم هیچ نظری ندارم تا 2 ماه دیگه.

ممنون دوست عزیز..

جمعه 3 اردیبهشت1395 - 7:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام به دوستان عزیز .آقا محسن متاسفانه نتونستم اون مورد رو بزنم.چند تا اشکال هست که باید برطرف بشه.اول با اینکه مقاومت یک در صد استفاده کردم و اکثر قطعات خوب هستند دستگاه ثبات نداره و وقتی اون رو تو استانه قرار میدم یه کم که حرکت میکنم مثلا بعد از 2 دقیقه دوباره باید بالانس بشه و این اذیت میکرد.بعد در حساسیت متوسط که میزارم به شبکه 20 کیلو ولت از 50 متری واکنش نشون میده و زیر خط 20 کیلو تو خیابون یه سره چراغ اول روشن هست و اگه بخواهی بالانسش کنی فکر کنم دیگه اصلا سنس نکنه.یعنی فکر نکنم داخل شهر بشه کار کرد و اینکه در جایی که سقف داشته باشه فکر کنم قابل استفاده نباشه البته الان مطمعن نیستم و باید تست بیشتری انجام بدم دوم شیلد کردن و حذف نویز هست که تو این دستگاه فکر کنم روش خودش رو داشته باشه و طبق اون فیلمی که قرار داده شده مثلا از بیرون و اینکه به زمین مدار وصل بشه یا نه.لطفا شما این موارد رو دقیق از جناب فرانک بپرس یکی بحث بیثباتی مربوط به کدوم قسمت میشه یکی نحوه دقیق ساخت جعبه وشیلد و اینکه به خط 20 کیلو چرا واکنش نشون میده؟راجع به اپراتوری دستگاه و استفاده در شب یا روز یا حتی روز های خاص.چون اگر بحث یون و میدان های اطراف فلز باشه میتونه تو شرایط و روز های مختلف نتیجه متفاوتی بده.دوستمون بهرام زحمت یه pcb با زمین منفی رو کشیده بودند اگر مورد تایید فرانک باشه برای حذف نویز مناسب هست؟

جمعه 3 اردیبهشت1395 - 10:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام آقا پوریا. دوست عزیز شما چرا رقتی روی جاده و نزدیک کابل انتقال برق واسه تست؟ واقعا شما از یه دستگاه یون یاب چه انتظاری دارید. خواهشن برین تو موقعیت واقعی و اونجا دستگاه رو تست کنید، مثلا یه کوه و کمر یا جنگل و ... بنده عرض کردم این دستگاه می تونه به وسایل الکتریکی واکنش نشون بده، واسه همین نباید زیاد قوی درست بشه و یا تقویت بشه. دستگاه شما موبایل رو از 2 متری می زنه و این خیلی قویه، باید ترازیستور ضعیفتر بذارید تا نهایتا از 20 سانت بزنه. نکته دوم اینکه واسه شیلد باید جعبه و دسته رو با فویل بپوشونید و بعد به منفی مدار وصل کنید. مراقب باشید آنتن با فویل برخورد نداشته باشه. طول دسته 20 سانت باشه و دست از جعبه فاصله داشته باشه. واسه تست هم بنده نمی دونم ورقه طلا چی هستش، بهتره یه سکه طلا رو بذارید تو خاک واسه تست، .رقه طلا خیلی کمه. طول آنتن هم می تونه از 30 سانت تا یک متر باشه، مال من 2 تا آنتن 70 سانته.

جمعه 3 اردیبهشت1395 - 11:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان هر کس مدار رو درست میکنه خواهشا نکات تاکید شده رو دقیق رعایت کنه تا یه تست مطلوب گرفته بشه.
خیلی ها مثه من هستن که هیییییییییچی از الکترونیک حالیمون نمیشه و منتظر نتایج تست شما عزیزانی هستیم که به الکترونیک آشنایی دارید.

جمعه 3 اردیبهشت1395 - 11:40pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 56 , 57 , 58 , 59 , 60 , 61 , 62 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 34 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure