انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 30 اردیبهشت1403 - 12:59am

پاسخ به موضوع  [ 6501 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 558 , 559 , 560 , 561 , 562 , 563 , 564 ... 651  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

madrek نوشته است:
بهرام جان در مورد رفلکتور نمیتونیم پشت جعبه روبه انتن یه چیزی مثل بشقاب تعبیه کنیم که امواج رو بگیره جواب نمیده؟

خواهش میکنم مادریک عزیز در واقع اون هم یک جور رفلکتور به حساب میاد اما در اندازه کوچیکتر.اما اگه به انتن تلسکوپی در تماس باشه دیگه رفلکت به حساب نمیاد وجزیی از انتن محسوب میشه.که در هردو حالت کارایی مشابه هم هست اما اگه رفلکت بزرگتر باشه در اندازه واقعی ممکنه برد و شعاع زنی بیشتری دست پیدا کنیم

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

سه شنبه 18 آذر1399 - 3:36am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

رویا نوشته است:
دوستان بنده قبلا اینکارو کردم ، از آنتن های تلوزیون قدیمی(پشت بام نصب میشد) که دیجیتال نیست و سرش دوتا بشقاب کوچیک داره که جنسش آلومینیومه از اون ها استفاده کردم . از همون شماتیکه اولگو گرفته بودم، من زیاد تاثیر آنچنانی ندیدم ، البته محل تست ثابت نداشتم 8-|
به نظر من باید فرکانس اثر دفینه ، کسایی که محل تست دارن مشخص کنن
؛ یا اون فرستنده طراحی شده کسایی که محل تست دارن ؛ باید ببینن تو چا فرکانسی رو عملکرد دستگاه تاثیر میزاره ، تقویت یا تضعیف اثر دفینه توسط فرستنده باید مشخص بشه :-?

خب از اول همینطوری وارد تاپیک میشدی خیلی بهتر بود اما باشه دنبال زیر بغل مار نمیگردیم
به اون انتنها دای پل گفته میشه که قبلا واسه تلویزیونهای انالوگ کارایی داشت اون هم جواب میده اما اون دیش سهموی کوچیک چندان کارایی برای فرانکو نداره چون خیلی کوچیک بودن مگه اینکه نوع دیگه ایی رو شما دیده باشی..رفلکتور همینطوری که جواب درست نمیده یک قانون کلی وجود داره که نسبت به طول انتن سنجیده میشه وپشت انتن قرار میگیره.در مورد فرستنده هم تو این طرح کاربرد نداره و باعث از بین بردن سنس طبیعی در مدار میشه ممکنه شعاعزنی درمدار افزایش پیدا کنه اما به چه قیمتی سنس از راه دور باید معقول باشه که در مورد فرانکو این راه نمیخونه.اثر پدیده هم شامل فرکانسهای پایین وبالا هست اصلا اینطور نیست که یک فرکانس خاص تولید بشه

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

سه شنبه 18 آذر1399 - 3:58am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
سلام خدمت اساتید
من یک فیبر از حسین قطعه فروش گرفتم و مونتاژ کردم جواب درستی نداد از دوستان که پرسو جو کردم گفتن فیبر اقا عرفان جواب خوبی داده
کسی فایل pcb رو داره که ما هم بسازیم

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

سه شنبه 18 آذر1399 - 1:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: نیویورک
سنه دژ نوشته است:
اگر قرار به گذاشتن فرستنده باشه ، باید در روبروی اپراتور و با رعایت فاصله معین در دست نفر دوم باشه

اما اگه بصورت رفلکتور بتونه موثر باشه ، در حالت کوچکتری در پشت آنتن میتونه همون کارائی رو داشته باشه
دوستان میتونن به این طریق نصب کنن و در مقابل اهداف دوردست ، برای شعاع زنی بیشتر ، نسبت به آنتن خالی ، مقایسه کنن . و برای نقاط کور هم تست کنن و نتایج رو اعلام کنن
تقریبا شبیه این تصویر میشه
پیوست:
z.JPG

توجه داشته باشید که رفلکتور نباید با آنتن تماس مستقیم داشته باشه . مابین آنتن و بشقاب ، باید عایق باشه
پیوست:
DS.JPG

بله چون نمیشه فرستنده ای در مگاهرتز به فرانکو چسبوند ---اینو دقیقا میخواستم بدونم- اما نقش فرستنده بر اساس فاصله و تغییر سیگناله که همون هست که مد نظرمونه حالا اینکه چه محدوده ارسال بشه و در چه زاویه میتونه 180 درجه تنظیم بشه یا 90 درجه اما مسلما باید همیشه موقعیت یکسانی نسبت به هم داشته باشن

نقش رفلکتور هم برای جایی که میتونیم حرف از عدم سیگنال مخصوصا از روبرو داشته باشیم منتفی هست --- در جایی هم که سیگنال هست بخاطر طراحی انتن و ضعف ساختار مدار محدوده حرکت محدوده --وگرنه فرانکو بهترین مدار عمومی دنیاست :x

سه شنبه 18 آذر1399 - 3:11pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دوستان فرستنده اف ام میتونه کارساز باشه ؟ :-w

سه شنبه 18 آذر1399 - 9:52pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
خیر
بنده همون اوایل تست کردم ، حتی از نزدیک هم ، واکنش نداشت

لا اله الا هو

چهارشنبه 18 آذر1399 - 1:26am
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
ببینید دوستان
بنظر بنده که فرستنده اثر مطلوبی داره اما به این سادگیها نیست که بیایم یک کیت اف ام یا وای فای خانگی یا کیتهای مختلف دیگر رو روشن کنیم و انتظار داشته باشیم که روی برد بلند تاثیر بزاره
هنوز بدرستی مشخص نیست که چه فرستنده ای و در چه رنجی و با چه قدرتی و کجا ، میتونه برای فرانکو تاثیر مثبت داشته باشه
اینکه تاثیر مثبت داشته باشه ، با اینکه تاثیر بزاره فرق میکنه . پس دوستان اشتباه متوجه نشن

1 - فرستنده اگر تاثیر مثبت داشته باشه ، یعنی باید شعاع زنی مدار برای هدف قبلی که در فاصله ی کمتری سنس شده ، افزایش پیدا کنه
2 - و فرستنده تاثیر بزاره ، یعنی فرستنده بتونه باعث واکنش فرانکو بشه .
در حالت دوم ، این واکنش شاید هیچ تاثیر مثبتی در تقویت شعاع زنی نداشته باشه و فقط یک گیرندگی در مدار ایجاد بکنه

وگرنه مطمئنا میشه که فرستنده ای ساخت در رنج مشخصی که فرانکو بهش واکنش داشته باشه

لا اله الا هو

چهارشنبه 19 آذر1399 - 10:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نمونه قلاف خنجری که با فرانکو کشف شد . که به علت فرسودگی جنس و عدم نور و دید کافی در شب ، متاسفانه هنگام کاوش، مقدار زیادی آسیب دید.
طول : ۲۶ سانتی متر
جنس: مس
جهت سنس : فقط از جنوب به شمال
عمق هدف : تقریبا ۱متر
شعاع آشکاری هدف : ۳ متر

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 19 آذر1399 - 11:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: آشیانه عقاب
درود اقا سروش برادر فعالیا!میگم با یونیاب یا فرانکو مگه تو سرما میشه کاوش کرد

پنج شنبه 19 آذر1399 - 12:17am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: نیویورک
تبریک داش --- شور و شوق بچه ها رو زنده کردی :ymapplause:

همیکنه تقریبا داری کاری میکنی که هیچکسی برای اثباتش اینقد با سند تلاش نکرده بود :YMPEACE: --- که یه آفرین ناب بگم :-BD ایشالا یعدی حتما زرده ;)

پنج شنبه 19 آذر1399 - 12:26am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6501 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 558 , 559 , 560 , 561 , 562 , 563 , 564 ... 651  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 45 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure