انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 11:01am

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 54 , 55 , 56 , 57 , 58 , 59 , 60 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mohsenlrl نوشته است:
...... اینکه دوست عزیز فرمودند دستگاه دورو برش رو هم می زنه، باید عرض کنم اینجا یه آنتن داریم که اگه روش به سمت هدف باشه بهتر یون ها رو می زنه، ولی اگه یکم زاویه بگیره بازم می زنه ولی کمتر. اگه فلز نبود اصلا در هیچ حالتی واکنش نمی داد دوست عزیز. تو یه کوه و کمر مهم این هست اول بزنه بعد دنبال نقطه دقیق بود که با این وضعیت حساسیت هم میشه نقطه هدف رو پیدا کرد

دوست عزیز برای یه هدف نه چندان قدیمی و با اون سایز کوچک سیگنال حاشیه ای وجود نداره که بخواد تا اون درجه سیگنال بده. خوب، در کوه و کمر و هدف خیلی قدیمی و مخصوصاً بزرگ، قطعاً نقطه زنیش منتفیه. و صد البته اگر به همین میزان و صرفاً برای دفینه کار کنه خیلی خوب و غنیمته.
یه نمونه از فیلم PDK3 کامل شده رو قبل از بستن و رزین ریختنش میزارم ببینید که چطوری هدفی در همان اندازه ها و البته قدیمیتر رو چقدر تیز و تمیز میزنه !!! و البته از فاصله ای دورتر.

http://s000.tinyupload.com/?file_id=447 ... 5798954097

آقا محسن، انشا الله نتیجه این پروژه اونی باشه که هممون میخواهیم. ولی یه احتمال دیگری هم هست که خدای نکرده مثل انواع PDK رفتار کنه که در اکثر کشورها جواب میده ولی در ایران نه. ( به دلیل وضعیت میدان مغناطیسی کشورمون) همین ذهنیت جدای ازمشاغل فراوون زندگی باعث میشه که بندۀ نوعی نتونم از اول کار همراه خوبی برای این پروژه باشم. نمیدونم این کشور چه حالتی داره که موانع کاوش، یافت و استخراج گنجینه هاش از همه جای دنیا بیشتره.!!!!!

دوشنبه 30 فروردین1395 - 11:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان این دستگاه با 3 تا led واکنش نشون می ده. میشه روش پیزو هم گذاشت که تو مدار چسبیده به led ها مشخه ولی من نذاشتم و جاش رو خالی گذاشتم، بی صدا بودن بهتره . نگاه کنید دوستان، پیچیدیگی مدارهای pd شمارو فریب نده، تولید فرکانس و گرفتن اون نیاز به مدار پیچیده و آنتن دقیقی داره، همین عامل هم باعث میشه پیچیده باشن، در پشت این مدار ساده تجربه زیادی نهفتست، ما باید ببینیم واقعا این تجربه آقای فرانکو در مورد قوی بودن اثر طبیعی و یا اصلا وجود اون درسته یا نه. اصلا ساخت pd رو درست نمی دونم، وقتی قراره عمق و شعاع کمی بزنه برید نقطه زن پالسی آقا حمید رو بسازید نه pd. این دستگاه چون اثر طبیعی رو تقویت می کنه باعث میشه حتی از فاصله دور هم بتونه اونو بزنه، پس یه نوع lrl هست. ساخت این دستگاه خیلی ساده ست. در مورد ایران عرض کنم در مورد این دستگاه احتمال اینکه این حالت پیش بیاد خیلی کمتره، چون مسئله تفاوت فرکانس در ایرانه، در این دستگاه اگه واکنش نشون نداد میشه فیلتر رو دستکاری کرد، یعنی به جای 3 دور سیم لاکی 1 میل با قطر 1 سانت، از 4، 5، ... استفاده کرد و تست کرد. کار نیاز به تست داره.

دوشنبه 30 فروردین1395 - 11:24pm
کاربر فعال
کاربر فعال

خسته نباشید جناب محسن

جنس خازنهای بکار رفته تو مدار چی باشه بهتره؟
ممنون

یا الله

سه شنبه 30 فروردین1395 - 1:08am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بنده میخوام این مدار رو بسازم.
فقط اگه نیاز به توضیحات بیشتر هست لطفا اعلام کنین
در ضمن در مورد مشخصات آنتن مورد استفاده هم اعلام نظر کنین ممنون میشم.

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

سه شنبه 31 فروردین1395 - 5:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خازن های وات دار (1 میکرو و 47 میکرو) الکترولیت باشن، بقیه هم سعی کنید از خازن های خوب mkt و ... استفاده کنید، اگه در دسترسم نیود عدسی بذارید. در مورد آنتن هم آنتنهای تلسکوپی دو شاخه تلویزیون های قدیمی رو اگه یادتون باشه، میشه از الکتریکی ها خرید، پلاستیکش رو بشکنید، دو تارو مثل دستگاه من داخل جعبه با فاصله بچسبونید و انتهاشون رو با سیم بهم وصل کنید و در نهایت به نقطه آنتن وصل کنید. یه نکتم عرض کنم، این آنتن های دو شاخه کیفیت های متفاوتی دارن، قبل از خرید یکیشون رو کامل باز کنید ببینید شل و ول نباشه و وقتی یه قسمت از میله رو تکون می دید شل و ول نباشه، من چند تا مغازه پشتم که اکثرا بی کیفیت بودن، ولی یکیشون کیفیت خیلی خوبی داشت و اصلا شل و ول نبود و خریدم 6 هزار تومن. دوستان من همهی سایت لاتین رو چند بار خط به خط خوندم، همه مدارهای رو شبیه سازی کردم با نرم افزار، خودم از همشون فیبر ساختم، 4 تا از فیبرا رو ساختم، و در نهایت بهترین فیبر رو اینجا گذاشتم براتون داخل pdf تا با روش اتو درست کنید. مطمئن باشید دقیقا به کارائی که طراح خواسته رسیدم، تأیید گفته هامم می تونید در صفحه آخر سایت لاتین ببینید، با مان کاربری mohlrl پیام دادم و فیلمی رو از دستگام گذاشتم و فرانکو کارکردش رو تأیید کرد. دیگه دوباره نرید هر کدوم سرخود یه بلایی سر طراحی اصلی بیارید و بعد بیاید بقیه رو نا امید کنید.

سه شنبه 31 فروردین1395 - 8:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mohsenlrl نوشته است:
خازن های وات دار (1 میکرو و 47 میکرو) الکترولیت باشن، بقیه هم سعی کنید از خازن های خوب mkt و ... استفاده کنید، اگه در دسترسم نیود عدسی بذارید. در مورد آنتن هم آنتنهای تلسکوپی دو شاخه تلویزیون های قدیمی رو اگه یادتون باشه، میشه از الکتریکی ها خرید، پلاستیکش رو بشکنید، دو تارو مثل دستگاه من داخل جعبه با فاصله بچسبونید و انتهاشون رو با سیم بهم وصل کنید و در نهایت به نقطه آنتن وصل کنید. یه نکتم عرض کنم، این آنتن های دو شاخه کیفیت های متفاوتی دارن، قبل از خرید یکیشون رو کامل باز کنید ببینید شل و ول نباشه و وقتی یه قسمت از میله رو تکون می دید شل و ول نباشه، من چند تا مغازه پشتم که اکثرا بی کیفیت بودن، ولی یکیشون کیفیت خیلی خوبی داشت و اصلا شل و ول نبود و خریدم 6 هزار تومن. دوستان من همهی سایت لاتین رو چند بار خط به خط خوندم، همه مدارهای رو شبیه سازی کردم با نرم افزار، خودم از همشون فیبر ساختم، 4 تا از فیبرا رو ساختم، و در نهایت بهترین فیبر رو اینجا گذاشتم براتون داخل pdf تا با روش اتو درست کنید. مطمئن باشید دقیقا به کارائی که طراح خواسته رسیدم، تأیید گفته هامم می تونید در صفحه آخر سایت لاتین ببینید، با مان کاربری mohlrl پیام دادم و فیلمی رو از دستگام گذاشتم و فرانکو کارکردش رو تأیید کرد. دیگه دوباره نرید هر کدوم سرخود یه بلایی سر طراحی اصلی بیارید و بعد بیاید بقیه رو نا امید کنید.

من قطعات رو سفارش دادم.آنتن هم واسه تلویزیون سونی اصل رو دارم که عالیه. فقط ترانزیستورهارو من از نوع 109 و فلزی که دونه ای هم 1000 تومن بود سفارش دادم. چون بقیه ش مقدارشون کمتر از 400 هست.
فقط اگه امکان داره چند تا عکس از مدار و جعبه و وآنتن ها و طریقه وصلشون و همچنین سیم پیچ داخل مدار بگذارین. ممنون میشم.
و اینکه مداری که شما قرار دادین فقط یکدونه ولوم 20 کیلیویی میخواد؟
توی شماتیک انگار یک ولوم 470 کیلویی هم گقته یا من اشتباه میکنم

Nikola Tesla

سه شنبه 31 فروردین1395 - 10:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
اقا محسن لطفا چندتا عکس از نحوه ی قرار گیری درست انتنا وباکستون قرار میدید؟ممنون

سه شنبه 31 فروردین1395 - 10:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محسن جان میشه بجای مولتی ترن 470 کیلو از 500 کیلو استفاده کرد؟

Nikola Tesla

چهارشنبه 31 فروردین1395 - 12:03am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

لطفا یکی از دوستان فیلم محسن جان رو در پیکو فایل آپ کنه و لینک رو بزاره اینجا ممنون دوستان

خدايا مددی کن

چهارشنبه 1 اردیبهشت1395 - 11:34am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

غضنفر نوشته است:
لطفا یکی از دوستان فیلم محسن جان رو در پیکو فایل آپ کنه و لینک رو بزاره اینجا ممنون دوستان

^:)^

خدايا مددی کن

چهارشنبه 1 اردیبهشت1395 - 4:52pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 54 , 55 , 56 , 57 , 58 , 59 , 60 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 72 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure