انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 30 اردیبهشت1403 - 6:34pm

پاسخ به موضوع  [ 6501 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 557 , 558 , 559 , 560 , 561 , 562 , 563 ... 651  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Sooorooosh نوشته است:
رویا نوشته است:
آقا بهرام انتقاد پذیر باش :-w ، با این لفظ بازیا نمیگن شما آدم خوبی هستی :ymapplause: ، بحثو تمومش کن و دنبال زیر بغل مار نگرد :D . اینکه بجای اینکه بیای راهنمایی کنی با تمسخر میگی قاب ردیابت مث قایقه اره مث قایقه کلی زحمت داره ، شما رفتی قاب آماده خریدی من خودم درست کردم با پلگسی گلس . ظاهر بیرونی هم مهمه ، چون همیشه تنها نمیری کاوش که ، امکان داره با چند نفر باهم بری جا از اونا باشه بعد یه قاب آماده پلاستیکی با یه آلت خر :D ( آنتن تلسکوپی )ازش زده بیرون اون موقع است که میگن آقا با این دستگاه نمیشه.برو یه دستگاه خوب بیار ملت ظاهر بین

جناب رویا درست میفرمایین . اینکه ظاهر دستگاه هم باید مثل باطنش خوب و زیبا باشه . البته خیلیها بیشتر به ظاهر عوام فریب دستگاه توجه دارن تا کارایی دستگاه . برای ما کارکرد دستگاه مهمه و اعتماد به واکنش دستگاه در قبال اهداف واقعی . ولی خب به همون اندازه هم باید ظاهری خفن داشته باشه تا کسانی که در اون سفر اکتشافی با شما همراه میشن با دلی قرص و محکم در این راه قدم بذارن و از ته دل مطمئن باشن که چیزی کشف خواهد شد که زندگی اونها رو دگرگون خواهد کرد . همیشه
اعتقاد و اعتماد به یک چیز خودش باعث گشایش خیلی از کارهای سخت و غیر ممکن خواهد شد @};- .

سروش جان اونی که همراه شما میاد باید به شما اعتماد داشته باشه نه به ظاهر وسیله اگه غیر اینه رو طرف حسابی نمیشه باز کرد متاسفانه همچین افرادی کم هستند برای من ظاهر وسیله مهم نیست مهم مدار داخلش وکارکردش هست که جواب بده کسی که ناز میکنه باهاش بیرن نمیرم شده کلا بیرون نرم نمیرم اما ناز کسی هم نمیخرم اینهمه از خواب و استراحت میزنم هزینه میکنم دود لحیم میخورم معلوم نیست کی سرطان بگیرم انوقت یارو از راه نرسیده نازم بکنه

دوشنبه 17 آذر1399 - 1:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بهرام جان در مورد رفلکتور نمیتونیم پشت جعبه روبه انتن یه چیزی مثل بشقاب تعبیه کنیم که امواج رو بگیره جواب نمیده؟

دوشنبه 17 آذر1399 - 1:34pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
اگر قرار به گذاشتن فرستنده باشه ، باید در روبروی اپراتور و با رعایت فاصله معین در دست نفر دوم باشه

اما اگه بصورت رفلکتور بتونه موثر باشه ، در حالت کوچکتری در پشت آنتن میتونه همون کارائی رو داشته باشه
دوستان میتونن به این طریق نصب کنن و در مقابل اهداف دوردست ، برای شعاع زنی بیشتر ، نسبت به آنتن خالی ، مقایسه کنن . و برای نقاط کور هم تست کنن و نتایج رو اعلام کنن
تقریبا شبیه این تصویر میشه
پیوست:
z.JPG

توجه داشته باشید که رفلکتور نباید با آنتن تماس مستقیم داشته باشه . مابین آنتن و بشقاب ، باید عایق باشه
پیوست:
DS.JPG

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

لا اله الا هو

دوشنبه 17 آذر1399 - 4:36pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

دوستان عزیز لطفا برای این تست به آشپزخونه ها حمله نکنید که دعای خیر مادرا ، گردن ما رو نگیره :D
اگر درب قابلمه اضافی ندارید ، میتونید قاب پلاستیکی با پوشش فویل آلومینیوم بزارید . اینطوری سبک سازی میشه و نقطه ی مرکزی هم که ناچارا روی پیچ آنتن قرار میگیره ، چون پلاستیکه ، مابین آنتن و بشقاب ، ارتباطی برقرار نمیشه
این تست نیاز به دستکاری مدار نداره پس هیچ تغیری در مدار یا جعبه انجام ندید . فقط از قسمت بیرون گرداگرد مرکز آنتن قرار بگیره .
اگر از پیچ ضخیم برنجی ، بصورت که قبلا عرض کردم ، برای اتصال آنتن به جعبه ، استفاده کرده باشید . قرار دادن هرگونه بشقاب یا موارد دیگه برای تست بر روی آنتن ، براحتی انجام میشه و با یک مهره اضافی ، بشقاب روی پیچ ته آنتن ، محکم میشه و به ساختار قبلی صدمه ای وارد نمیشه
کسانی هم که از درب و امثالهم استفاده میکنن ، توجه داشته باشن که ظروف قدیمی از جنس روی هستن اما امروزه بخاطر وفور تقلب در اجناس ، از آلیاژ آلومینیوم استفاده میشه و به قیمت روی فروخته میشه . پس برای ما بهتره که تقلبیش باشه یا خود آلومینیوم باشه
دوستانی هم که نمیخوان مورد حمله دمپایی و جارو ، قرار بگیرن و هزینه اضافی بکنن ، صبر کنن که یه سری از دوستان پیشمرگ بشن و تست کنن
البته نظر استاد بهرام برای بنده قابل احترامه و دوستانی که علاقمند بودن ، تست استفاده از رفلکتور بزرگ در پشت سر اپراتور هم انجام بدن که ببینیم نتیجه چی میشه
با احترام @};-

لا اله الا هو

دوشنبه 17 آذر1399 - 5:23pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان عزیز سلام بنده بعد چهار با ساخت فرانکو و البته مزاحم شدم تعدادی از دوستان و اساتید نمی تونستم اثر آسمان رو بگیرم امروز متوجه شدم که اگر در کنار آنتن یه قطعه فیبر مسی بگذارم تقریبا به صورت ضعیف آسمان رو میگیرم
البته لایه تکه سیم به آنتن وصل کردم آیا به نظرتان نگرفتن اثر آسمان با وسیله من بیشتر مشکل آنتن نیست ؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 17 آذر1399 - 7:21pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

سلام
اگر تغیرات مربوط به تقویت گرفتن اثر آسمان ، در مدار ایجاد کرده اید و بازم اثر رو نمیگیره ، یا اشکالی در مدار وجود داره یا محل تست
استفاده از شیلد ضخیم میتونه گرفتن اثر رو تضعیف بکنه ، و استفاده از قطعات شبیه شیلد که به منفی وصل نباشند ، تقویت میکنه
آنتن باید به اندازه کافی بلند و ضخیم باشه
اتصال آنتن به سلف در کوتاه ترین حدممکن باشه
اتصال آنتن به سلف باید به اندازه کافی ضخیم باشه
از جعبه های فلزی و اتصالات آهنی استفاده نکنید
شما میتونید یک قطعه فیبر مسی بزرگتر را از وسط سوراخ کنید و در هردو حالت روی آنتن نصب و تست کنید ( با اتصال به آنتن و برعکس )

لا اله الا هو

دوشنبه 17 آذر1399 - 8:13pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سنه دژ نوشته است:
سلام
اگر تغیرات مربوط به تقویت گرفتن اثر آسمان ، در مدار ایجاد کرده اید و بازم اثر رو نمیگیره ، یا اشکالی در مدار وجود داره یا محل تست
استفاده از شیلد ضخیم میتونه گرفتن اثر رو تضعیف بکنه ، و استفاده از قطعات شبیه شیلد که به منفی وصل نباشند ، تقویت میکنه
آنتن باید به اندازه کافی بلند و ضخیم باشه
اتصال آنتن به سلف در کوتاه ترین حدممکن باشه
اتصال آنتن به سلف باید به اندازه کافی ضخیم باشه
از جعبه های فلزی و اتصالات آهنی استفاده نکنید
شما میتونید یک قطعه فیبر مسی بزرگتر را از وسط سوراخ کنید و در هردو حالت روی آنتن نصب و تست کنید ( با اتصال به آنتن و برعکس )

مهندس جان ممنون از لطفتان حتماً تست می کنم

دوشنبه 17 آذر1399 - 8:25pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

madrek نوشته است:
Sooorooosh نوشته است:
رویا نوشته است:
آقا بهرام انتقاد پذیر باش :-w ، با این لفظ بازیا نمیگن شما آدم خوبی هستی :ymapplause: ، بحثو تمومش کن و دنبال زیر بغل مار نگرد :D . اینکه بجای اینکه بیای راهنمایی کنی با تمسخر میگی قاب ردیابت مث قایقه اره مث قایقه کلی زحمت داره ، شما رفتی قاب آماده خریدی من خودم درست کردم با پلگسی گلس . ظاهر بیرونی هم مهمه ، چون همیشه تنها نمیری کاوش که ، امکان داره با چند نفر باهم بری جا از اونا باشه بعد یه قاب آماده پلاستیکی با یه آلت خر :D ( آنتن تلسکوپی )ازش زده بیرون اون موقع است که میگن آقا با این دستگاه نمیشه.برو یه دستگاه خوب بیار ملت ظاهر بین

جناب رویا درست میفرمایین . اینکه ظاهر دستگاه هم باید مثل باطنش خوب و زیبا باشه . البته خیلیها بیشتر به ظاهر عوام فریب دستگاه توجه دارن تا کارایی دستگاه . برای ما کارکرد دستگاه مهمه و اعتماد به واکنش دستگاه در قبال اهداف واقعی . ولی خب به همون اندازه هم باید ظاهری خفن داشته باشه تا کسانی که در اون سفر اکتشافی با شما همراه میشن با دلی قرص و محکم در این راه قدم بذارن و از ته دل مطمئن باشن که چیزی کشف خواهد شد که زندگی اونها رو دگرگون خواهد کرد . همیشه
اعتقاد و اعتماد به یک چیز خودش باعث گشایش خیلی از کارهای سخت و غیر ممکن خواهد شد @};- .

سروش جان اونی که همراه شما میاد باید به شما اعتماد داشته باشه نه به ظاهر وسیله اگه غیر اینه رو طرف حسابی نمیشه باز کرد متاسفانه همچین افرادی کم هستند برای من ظاهر وسیله مهم نیست مهم مدار داخلش وکارکردش هست که جواب بده کسی که ناز میکنه باهاش بیرن نمیرم شده کلا بیرون نرم نمیرم اما ناز کسی هم نمیخرم اینهمه از خواب و استراحت میزنم هزینه میکنم دود لحیم میخورم معلوم نیست کی سرطان بگیرم انوقت یارو از راه نرسیده نازم بکنه

:D

دوشنبه 17 آذر1399 - 11:36pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دوستان بنده قبلا اینکارو کردم ، از آنتن های تلوزیون قدیمی(پشت بام نصب میشد) که دیجیتال نیست و سرش دوتا بشقاب کوچیک داره که جنسش آلومینیومه از اون ها استفاده کردم . از همون شماتیکه اولگو گرفته بودم، من زیاد تاثیر آنچنانی ندیدم ، البته محل تست ثابت نداشتم 8-|
به نظر من باید فرکانس اثر دفینه ، کسایی که محل تست دارن مشخص کنن
؛ یا اون فرستنده طراحی شده کسایی که محل تست دارن ؛ باید ببینن تو چا فرکانسی رو عملکرد دستگاه تاثیر میزاره ، تقویت یا تضعیف اثر دفینه توسط فرستنده باید مشخص بشه :-?

سه شنبه 17 آذر1399 - 12:12am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Sooorooosh نوشته است:
مهندس بهرام ممنونم بابت توضیحات کامل در مورد ترفند استفاده از رفلکتور . به نظرم ایده خوبی میتونه باشه @};-

خواهش میکنم سروش جان باید تست کرد ممکنه کارایی نداشته باشه یا برعکس واقعا خوب کارکنه.اگه تونستی یک بار امتحانش کن ببین چقدر میتونه فرق بگذاره .این رو هم اضافه کنم اگه میخوای از رفلکتور واسه این کار استفاده کنی .تاثیرش روی شعاع زنی فرانکو خودشو نشون میده غیر این باشه پس کاربرد نداره.اگه مکانی که قبلا فرانک سنس داشته مثلا از2 متری بوده باشه با وجود رفلکتور باید بین 3تا 4متر بشه حداقل وگرنه هیچ @};-

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

سه شنبه 17 آذر1399 - 3:27am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6501 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 557 , 558 , 559 , 560 , 561 , 562 , 563 ... 651  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 16 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure