انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 4:02pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 53 , 54 , 55 , 56 , 57 , 58 , 59 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جناب مهندس mohsenlrl سلام.
بله فرمایشات و تحلیلهای شما درست و علمی هست. دقیقا همون چیزی که باعث حرکت آنتنها میشه یک نوع انرژی یا اثر طبیعی هست که تابع شرایط خاصی ممکن است کم و زیاد و انحراف داشته باشد . بقول شما این اثر طبیعی یا انرژی ، قوی هست و میتواند آنتنها را به جنبش و حرکت وادار نماید.
حال ما باید اصل موضوع را درک کنیم و بر اساس آن حرکت کنیم . این را هم من به فرمایشات شما اضافه کنم که این اثرات طبیعی یا انرژی روی حفرات و نوع خاصی از آنومالیهای زمین هم ایجاد میشود ، چند تا از عوامل این اثرات اگر کنار هم باشند بر همدیگر اثر میگذارند و حتی ممکن است انرژی یکدیگر را کم یا زیاد کنند . ( چون تحقیقات علمی اثبات شده ایی در دسترس ما نیست نمیتوانیم این انرژی را بصورت بازتر آنالیز کنیم ) .
این موضوع انرژی همواره برای من جالب و جذاب بوده و دوست دارم از رمز و رازهای آن آگاهی پیدا کنم. در کنار شما هستم.

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

یکشنبه 29 فروردین1395 - 2:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان من pcb بهترین ورژن دستگاه رو که ساختم و بعد از ساخت 4 دستگاه فقط از این pcb جواب گرفتم رو براتون قرار می دم. برای ساخت دستگاه چند نکته خیلی مهم وجود داره که اگه می بینید افرادی در ساخت این دستگاه به نتیجه نرسیدن به خاطر عدم دقت به این نکات بوده. اول اینکه ترانزیستورها خیلی مهم هستند، باید hfe (یا بتا) اونها بین 400 تا 600 باشه (نه کمتر نه بیشتر). خود سازنده bc183c یا دیگر ترازیستورهای NPN به صورت bc...c (که جای سه نقطه می تونه هر عددی مثل 209، 239، 238، 237، 109 و ... باشه و مهم پسوند c است)، ولی نکته اینجاست که در ایران پسوند c داستن دلیل بر داستن hfe بالاتر نیست و حتی ممکنه شما ترانزیستو رو دو جای مختلف بخرید و hfe باهم فرق کنه، مثلا اینکه بنده از دو جای مختلف bc237b گرفتم، یکیشون hfe حدود 260 داشت و یکیشون 470!واسه همین اولی جواب نمی داد و الان رو مداری من bc237b با hfe حدود 470 قرار داره (که ملاحظه می کنید پسوند b هست نه c). شما باید با اهم متر حتما ترانزیستور رو چک کنید که hfe بین 400 تا600 داشته باشه.نکته دوم نقاط B با هم و A رو با هم که تو شکل مشخص کردم با سیم بهم وصل می کنید. مقدار و شماره تعدادی از قطعات که رو پایین شکل نوشتم. سایر توضیحات رو شکل مشخصه، اگه ابهامی هست بگید تا رفع کنم. بسازید تا شیوه تنظیم هم بگم. به زودی چند عکسم از مدار و دستگاه خودم قرار می دم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 29 فروردین1395 - 8:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آقا محسن ممنون از راهنمائی های ارزشمند شما. اگه شما واقعا از این دستگاه نتیجه گرفتید حتما میسازمش. فقط یه سوال دستگاه نهایت بردش چقدره؟ یعنی اگه یه مقدار طلا با قدمت چند صد سال که هاله نسبتا قوی ایجاد کرده باشه این دستگاه از چه فاصله ای آشکار میکنه؟

زندگی در بردگی شرمندگی‌ست

یکشنبه 29 فروردین1395 - 10:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست من سلام..خسته نباشید خدا قوت من پست شمارو خوندم اگه میشه یکم درمورد موفقیتتون واینکه منظورتون کدوم پی سی بی هستش ب صورت واضح یکم توضیح بفرمایید ممنون

یکشنبه 29 فروردین1395 - 10:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آقا محسن ممنون بابت لطف و محبت و ارایه بیمنت اطلاعاتت. @};-
ولی بنده فکر نکنم که اون فیلم فرانکوخان بتونه چندان قابل استناد و دل بستن باشه. چرا که اگر دقت کنی حتی بعد از چرخیدن از روی نقطه هدف باز هم ال ای دیها روشن میشن. ایشون نکردن که حداقل یه چرخش 180 درجه یا بهتر 360 درجه نسبت به نقطه نشون بدن که بشه شفاف زدن و نزدن رو تمیز داد. امیدوارم همانطوریکه شما اشاره کردی باشه ودیتکشن شارپی داشته باشه. اگر شما به موفقیت منظور نظر رسیدی این زحمت رو نیز متقبل شو و یه فیلم قانع کننده تهیه کن که انشا الله ما رو هم به فیض برسونی.

یکشنبه 29 فروردین1395 - 11:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان متاسفانه توضیحات صفحه قبل بنده رو با دقت نخوندید. عرض کردم دلیلی که باعث شده این دستگاه رو بسازم ایده ی جالب طراح در آشکارسازی یون فلزات مدفون بوده و نتایجی که یه عده از دستگاه گرفتن و همنطور که عرض کردم چند روزه که چند سکه طلا رو گذاشتم تو خاک تا ببینم بعد 2 ماه دستگاه واکنش نشون می ده یا نه. الانم دوست دارید با بنده همراه بشید تا تست کنیم یا می خواید وایسید 2 ماه دیگه نتیجه رو بگم. در سایت سازندم هرچی تست بوده به همین شکلی بوده که فیلمش رو گذاشتم، همه واسه تست رفتن طلا رو یه مدت دفن کردن و تست گرفتن، فقط یه جا فرانکو گفته چند نفر با دستگاه چیزای با ارزشی پیدا کردن و به من پیغام خصوصی دادن، دیگه نمی دونم با چه عمقی زدن. فرض کنید من هم به همون نتایج فیلم رسیدم و یه طلای 10 گرمی رو از 2 متری زدم، به نظرتون منطقی هست بسازیم؟خوب ما اینجا یه دستگاهی داریم که اصلا به فلز جدید واکنش نشون نمی ده، ولی اگه 2 ماه فلز زیر خاک باشه اونو از 2 متری می زنه، این ثابت می کنه منطقی درستی پشتشه و واقعا فلزات مدفون اثر طبیعی رو از خودشون ساطع می کنن و دستگاه واقعا اونو آشکار می کنه و هرچی زمان دفن بیشتر بیشه این اثر هم بیشتر میشه (چون با آزمایش دیدن دستگاه طلایی که 8 ماه زیر خاکه رو بهتر از طلایی که 2 ماه زیر خاکه آشکار می کنه) پس حساب کنید اگه 1000 سال فلز زیر زمین باشه باید چطور بزنه؟ (فکر نکنم سازنده همچین فلزی دم دستش بوده باشه) منطق می گه باید خیلی بیشتر بزنه، اگه یه هدف با طلای 1000 سال مدفون در خاک جلو دستم بود (همونیکه همه دنبالش هستن و هدف ماهم همونه نه طلای جدید) کارکرد واقعی دستگاه رو می گفتم. پس دوستان اینکه این دستگاه برای من جذابه این هست که واقعا اثر طبیعی رو آشکار می کنه. هرکی هم گفت این دستگاه فلز سطحی رو می زنه بدونید هنوز فلسفه کاری دستگاه رو درک نکرده و میاد فلز جدید رو ملاک کارکرد دستگاه قرار می ده، اتفاقا حرف من با این دوستان اینه که شما دستگاه رو دستکاری کردید، این دستگاه نباید فلز جدید رو حتی سطحی هم بزنه، این حرف سازنده ست نه من. اینکه دوست عزیز فرمودند دستگاه دورو برش رو هم می زنه، باید عرض کنم اینجا یه آنتن داریم که اگه روش به سمت هدف باشه بهتر یون ها رو می زنه، ولی اگه یکم زاویه بگیره بازم می زنه ولی کمتر. اگه فلز نبود اصلا در هیچ حالتی واکنش نمی داد دوست عزیز. تو یه کوه و کمر مهم این هست اول بزنه بعد دنبال نقطه دقیق بود که با این وضعیت حساسیت هم میشه نقطه هدف رو پیدا کرد

دوشنبه 29 فروردین1395 - 12:25am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون محسن جان خیلی دمت گرم که این تایپیک رو دوباره زنده کردی اگه امکان داره درپیکو‌فایل هم آپ کن فیلم رو که بشه با گوشی هم دانلود کرد منم علاقه شدیدی به این مدار داشتم اما نشد که بسازیم

خدايا مددی کن

دوشنبه 30 فروردین1395 - 8:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوست من
اگه امکانش هست یکم درمورد نحوه کار مدار واینکه فرکانسیه یا یونیابه وب صورت صوتی عمل میکنه توضیح میدید؟؟

دوشنبه 30 فروردین1395 - 9:40pm
کاربر فعال
کاربر فعال

I replaced the transistor of mixer with a BF240 and now the xtal version is more sensitive. Now it receives the signal from generatior more far than 3m with a good signal. I also connected a μammeter so to "see" if a change is negative.
Next days will go to field for test
Regards

FrancoItaly FrancoItaly

Hi Geo,

Good idea, BF240 is a true RF transistor also, I think, with less beta gain, but if DC out is OK then the lrl should work equally

TR1 with quartz version

مهندس جان شما هم این ترانزیستور رو تست کردید؟

یا الله

دوشنبه 30 فروردین1395 - 9:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان.در مورد ترانزیستور باید عرض کنم شما از ترازیستور با پیشوند BC و پسوند C باید استفاده کنید، اگر پسوند C هم نبود میشه از پسوند B استفاده کرد. من از BC237B استفاده کردم و کارائی دستگاه هم کامله. ولی همنطور که عرض کردم من ترانزیستور BC237B رو از دوجای متفاوت گرفتم که hfe یا همون بتای کاملا متفاوتی داشتن، یکیشون بالا و یکی پایین بود. شما باید روی ترانزیستورها به شدت حساسیت به خرج بدید. بهتره چند نوع مختلف رو بخرید و با اهم متر تست کنید ببینیند hfe چنده، hfe باید بین 400 تا 600 باشه. در مورد کارکرد دستگاه هم عرض کنم این دستگاه یون یابه و به هیچ وجه در مدار این دستگاه قسمتی رو به عنوان فلزیابی نمی بینید. بعضی ها تو انجمن ما گفتن وقتی فلز جدید رو بهش می چسبونیم عکس العمل نشون می ده، خدمت این دوستان باید عرض کنم در این حالتم دستگاه به دست شما عکس العمل نشون می ده نه فلز.کلا یون یاب ها به دو صورت کا می کنن، یه نوعشون فرکانس فلز رو تولید می کنن، اثر طبیعی فلز مدفون روی فرکانس تأثیر می ذاره و فرکانس بازگشتی به دستگاه تغییر می کنه، دستگاه با مقایسه فرکانس خروجی و ورودی به وجود فلز پی می بره. این دستگاه کارکرد متفاوتی با همه ی دستگاه ها داره، در این دستگاه فرکانس خروجی نداریم، بلکه فرکانس داخل خود مدار تولید میشه، اثر طبیعی وارد دستگاه میشه، فرکانس تولیدی دستگاه رو داخل مدار تغییر می ده، دستگاه عکس العمل نشون می ده، پس در این دستگاه کارها داخل مدار انجام میشه. خوب حالا منطق می گه که این کار شدنیه ولی به چند شرط:
1-هر فرکانسی که وارد مدار شد نباید به عنوان اثر طبیعی قلمداد بشه و نیاز به یک فیلتر هست تا فقط حدود فرکانس اثر طبیعی وارد مدار بشه
2- باید اثر طبیعی که وارد مدار میشه تقویت بشه و بعد اثراتش روی فرکانس تولیدی داخل مدار بررسی بشه
دستگاه این دو کار رو انجام می ده، مخصوصا اینکه این دستگاه اثر طبیعی رو اول تقویت می کنه به نظر من کارائی دستگاه رو به شدت بالا می بره (نکته ای که صفحه قبل سازنده PD هم گفته بود و همین نکته من رو جذب دستگاه کرده). ولی می تونه یه مشکل هم ایجاد بشه، با وجود فیلتر در ورود فرکانس، امواجی که فرکانسشون برابر با اثر طبیعی هست هم می تونن وارد مدار بشن، در این مورد لازمه عرض کنم با این فرض که اثر طبیعی خیلی قوی هست دستگاه رو طوری طراحی شده که دستگاه به امواج ضعیف واکنش نشون نده (پس اینکه یه نفر می یاد میگه من دستگاه رو قوی کردم تا لامپ مهتابی هم بزنه کاملا دستگاری در دستگاه هست و این فرض سازنده رو که اثر طبیعی قوی هست نادیده گرفته، دیگه فکر نکرده سازنده می تونست خودش دستگاه رو طوری طراحی کنه که به لامپ مهتابی هم واکنش نشون بده، پس اینکه می گم hfe بین 400 تا 600 الکی نیست، کمتر بودن و زیادتر بودن اشتباه، شما اگه حتی مقاومتهای 1 کیلو رو کاهش بدید دستگاه حساستر میشه ولی نباید این کارو بکنید) شاید شما زیر دکل مخابراتی باشید دستگاه عکس العمل نشون بده، که این حالت هم کم اتفاق می افته. دستگاه وقتی بهینه هست که مثل فیلمی که گذاشتم در محیط مسکونی هم فقط اثر طبیعی رو بزنه نه امواج مزاحم. پس شرط اساسی در ساخت و کارائی دستگاه این فرض است که اثر طبیعی بسیار قوی است.

دوشنبه 30 فروردین1395 - 11:00pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 53 , 54 , 55 , 56 , 57 , 58 , 59 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 60 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure