انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 4 اردیبهشت1403 - 2:21am

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 541 , 542 , 543 , 544 , 545 , 546 , 547 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خواهش میکنم بهرام عزیز. ایشالا در این طرح موفق باشین. :ymhug: @};-

سپاس گذارم مهندس ما هرچی داریم از گل روی شماست @};- @};- :)

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

پنج شنبه 21 آبان1399 - 2:22am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

babrestan نوشته است:
درود
خدا قوت اقا بهرام
پیشنهادم اینه رو پیدی کار کنید چون فرستنده جداگونه داره
با کمک هم میشه یکاریش کرد من خیلی روش کار کردم انقد حساسه شاید به صورت شانسی به یه جوابی رسیدم اما بعد از دستکاری هر کاری کردم برنگشت به حالت اول! میشه با کمک همدیگه فناشو فهمید و کم نیستن اونایی که بارها ساختن جواب نگرفتن منجمله خودم!حالت ردیابیشم یکم گنگه!ناگفته نمونه بعد از خرابی سیستمم الان سکه ۲۰۰ تومنی رو ۲۰ سانت میزنه اما میخواستم ردیابش از دور سنس کنه که بعید میدونم برا همین گزاشتمش کنار

درود.خب پی دی هم طرح خوبی هست اما به نظرم کامل نیست اما میشه طرح رو کمی تغییرات داد تا حساسیتش به مراتب چندبرابر بشه.در مورد فرستنده هم عرض کنم قدرت پی دی به فرستنده چندان ربطی نداره.به این علت در این طرح از فرستنده استفاده شده تا علاوه بر داشتن کمی حساسیت بین گیرنده وفرستنده یک تعادل بوجود میاد باعث میشه لب مرز سنس قرار بگیره.من این رو روی اولین پی دی (توتم)که ساختم و تغیرش دادم متوجه شدم در اون طرح هم فرستندش به کمک تایمر555 کار میکنه و من از کلاف سیمپیچ خیلی کوچیک که به درد پین پوینترها میخوره استفاده کردم.چیزی در حد3 سانت قطر سیمپیچ بود.بعد تنظیم یک مگنت نودیوم رو از فاصله90 سانت تا 1متر با قدرد سنس میکنه
بیشترین مشکل پی دی قسمت یونیاب اون هست که به اندازه تقویت نشده البته باید دقیق وبه اندازه تقویت بشه وگرنه ممکنه سنسهای آهنی هم تجربه کنیم.
خب فعلا که روی این طرح کار میکنم .لااقل مشخص شده که به خوبی کار میکنه و محدودیتهایی هم که داره به زودی رفع میشه ;)
من متوجه شدم شما علاقه زیادی به پ دی دارین چیز خاصی از این سیستم دستگیرتون شده.چون هر کسی که ساخته رضایت نداشته
به هر حال اگر قرار به همکاریی در اون طرح باشه باید وقت داشته باشیم و کارهایی هم که تا الان انجام دادین روی طرحتون به من منتقل کنید تا ببینم چی به چیه راهی برای بهبود هست یا نه .اگر هم که از روی طرح اصلی که منتشر شده ساختین که هیچ نگفته نتیجه مشخصه :-?

پنج شنبه 21 آبان1399 - 2:36am
کاربر فعال
کاربر فعال

بهرام نوشته است:
babrestan نوشته است:
درود
خدا قوت اقا بهرام
با کمک هم میشه یکاریش کرد من خیلی روش کار کردم انقد حساسه شاید به صورت شانسی به یه جوابی رسیدم اما بعد از دستکاری هر کاری کردم برنگشت به حالت اول! میشه با کمک همدیگه فناشو فهمید و کم نیستن اونایی که بارها ساختن جواب نگرفتن منجمله خودم!حالت ردیابیشم یکم گنگه!ناگفته نمونه بعد از خرابی سیستمم الان سکه ۲۰۰ تومنی رو ۲۰ سانت میزنه اما میخواستم ردیابش از دور سنس کنه که بعید میدونم برا همین گزاشتمش کنار

درود.خب پی دی هم طرح خوبی هست اما به نظرم کامل نیست اما میشه طرح رو کمی تغییرات داد تا حساسیتش به مراتب چندبرابر بشه.در مورد فرستنده هم عرض کنم قدرت پی دی به فرستنده چندان ربطی نداره.به این علت در این طرح از فرستنده استفاده شده تا علاوه بر داشتن کمی حساسیت بین گیرنده وفرستنده یک تعادل بوجود میاد باعث میشه لب مرز سنس قرار بگیره.من این رو روی اولین پی دی (توتم)که ساختم و تغیرش دادم متوجه شدم در اون طرح هم فرستندش به کمک تایمر555 کار میکنه و من از کلاف سیمپیچ خیلی کوچیک که به درد پین پوینترها میخوره استفاده کردم.چیزی در حد3 سانت قطر سیمپیچ بود.بعد تنظیم یک مگنت نودیوم رو از فاصله90 سانت تا 1متر با قدرد سنس میکنه
بیشترین مشکل پی دی قسمت یونیاب اون هست که به اندازه تقویت نشده البته باید دقیق وبه اندازه تقویت بشه وگرنه ممکنه سنسهای آهنی هم تجربه کنیم.
خب فعلا که روی این طرح کار میکنم .لااقل مشخص شده که به خوبی کار میکنه و محدودیتهایی هم که داره به زودی رفع میشه ;)
من متوجه شدم شما علاقه زیادی به پ دی دارین چیز خاصی از این سیستم دستگیرتون شده.چون هر کسی که ساخته رضایت نداشته
به هر حال اگر قرار به همکاریی در اون طرح باشه باید وقت داشته باشیم و کارهایی هم که تا الان انجام دادین روی طرحتون به من منتقل کنید تا ببینم چی به چیه راهی برای بهبود هست یا نه .اگر هم که از روی طرح اصلی که منتشر شده ساختین که هیچ نگفته نتیجه مشخصه :-?

مهندس بهرام عزیز سلام من زیا حرفه ای نیستم ولی خواستم بگم طبق تجربه من محل و شکل قرار گیری سیم پیچ تو این طرح بسیار موثر هست ضمنا چون اینجا فرستنده نداریم احتمالا سنس از طزیق تغییر فاز موح تقویت شده از طریق تاثیر همون امواج تولید شده یا پدیده رخ میده حالا سوالم اینه آیا نمیشه ما یه فرستنده اضاف کنیم تا موجی نزدیک به موج اصلیمون بفرسته و با آنتن فریت دار و امگا سعی کنیم تاثیری که نویز سفید با ایجاد همون شیفت فاز بوجود میره سنس رو انجام بدیم .نمیدونم منظورمو رسوندم یا نه با تشکر

پنج شنبه 22 آبان1399 - 7:07am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: آشیانه عقاب
دلیل اسرارم رو این سیستم کاملا مشخصه اینکه این سیستم درست میزنه بنده نمیدونم رو چه حسابی شانسی جواب گرفتم دوستم وسوسم کرد بردشو بیشتر کنم بعد از تغییر ۳ ماه کار کردم دوباره روش خراب شد دیگه کلافم کردهر کاری بگین کردم درست نشدبارها دوباره ساختم نشد که نشد
خب مثلا شما یبار رو توتم کار کردی یچیزی دستگیرت شد
بنده هم بخوام ساعتای کارکردم رو پیدیو بگم شاید ب یکسال مداوم برسه درکل ۴ سال شاید از روزی که فهمیدم
بنده هم حداقل ده مورد نشانه با تستهای مختلف کمو زیاد کردن همه قطعات و سیم پیچ و غیره فهمیدم اونی که بخواد تازه کار کنه قطعا سالیان سال باید کار کنه
حداقل میدونم این سیستم به غیر از محیطهای صخره ای پر عمق که هیچ سیستمی جواب نمیده عملا همه جا سنس درست خواهی داشت حتی توی غار تازه حالت فلزیابیشم بدرد بخور هست
کلی اسناد هستن که سنگها جابجا شدن با بارهای سبک که خوراکش فقط این سیستم هست من این سیستمو خیلی قبول دارم اما خستم کرده
هدف از این حرفها تشکیل یک گروه خصوصی برای ساخت این سیستم و ارتقای اون هس هست برای اینکه کسی سو استفاده نکنه ازش و فقط کسانی که واقعا زحمت کشیدن و بارها ساختنش کم نیست

پنج شنبه 22 آبان1399 - 1:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خوبه شما یه بار جواب گرفتین هفت بار ساختم هیچ جواب نداد راستی بعد بارون که زمین خیسه جواب میده یانه؟

پنج شنبه 22 آبان1399 - 3:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

madrek نوشته است:
خوبه شما یه بار جواب گرفتین هفت بار ساختم هیچ جواب نداد راستی بعد بارون که زمین خیسه جواب میده یانه؟

هم دردیم داش غصه نخور منم ۳ بار اول اون اندریساسو ساختم چون نمیدونستم مثل خودت ماهها روش کار کردم
بعد فهمیدم ی مدار دیگس دو باره ۴ بارم اینو ساختم با کارکردن و تغییر دادن بارها و بارها میدونم خودتم اینکارو کردی
نگران نباش مثل منو شما زیاد هستن انشاع الله یجا جم میشیم میسازیمش هر کدوم به نکته هایی رسیدیم
من فقط تستم قابل قبول بود یبار بردمش برای تست بیرون بعدش به دست خودم خرابش کردم
به نظرم زمین خیسم باشه میزنه
توی هوای سرد عملا سیستمها مختل میشن این سیستم هم احتمالش هس ولی بازم بنظرم بشه سنس نزدیکتر داشت

پنج شنبه 22 آبان1399 - 3:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Dadson نوشته است:
بهرام نوشته است:
babrestan نوشته است:
درود
خدا قوت اقا بهرام

مهندس بهرام عزیز سلام من زیا حرفه ای نیستم ولی خواستم بگم طبق تجربه من محل و شکل قرار گیری سیم پیچ تو این طرح بسیار موثر هست ضمنا چون اینجا فرستنده نداریم احتمالا سنس از طزیق تغییر فاز موح تقویت شده از طریق تاثیر همون امواج تولید شده یا پدیده رخ میده حالا سوالم اینه آیا نمیشه ما یه فرستنده اضاف کنیم تا موجی نزدیک به موج اصلیمون بفرسته و با آنتن فریت دار و امگا سعی کنیم تاثیری که نویز سفید با ایجاد همون شیفت فاز بوجود میره سنس رو انجام بدیم .نمیدونم منظورمو رسوندم یا نه با تشکر

............................
درود بر شما دادسون عزیز.اول از همه ای کاش این پست رو تو تاپیک خودش میگذاشتین تا پراکندگی اطلاعات پیش نیاد که بعدها هم خودمون و هم دوستانی که مطالعه میکنن از مسیر تاپیک منحرف نشن
اما اشکال نداره.عرض شود بستگی به گیرنده وفرستنده وقدرت انتشار امواج هست که ممکنه مجبور بشیم فریت رو در کناره ودورتر از امگا تنظیم کنیم.
بله به احتمال زیاد همون تاثیر رو هم روی پی دی شاهد هستیم اما وقتی اسم تغییر فاز رو میبرین درست نیست.اگه به گفته های مهندس اشارف داشته باشین متوجه میشین که اینجا چیزی به اسم موج وجود خارجی نداره که با تغییر فاز آشکارسازی رخ بده این بیشتر واسه سیستمهای آنالوگ تعریف شدست.
خب این سوالتون کمی مبهمه و چیز زیادی دستگیرم نشد . اما چیزی که من متوجه شدم رو عرض میکنم.
خب میشه انواع فرستنده هارو ساخت اما منظورتون کدوم موج هست اگه منظورتون موجی هست که به واسطه امگا تولید میشه خب بله اما هدفتون از این کار چی هست.یا اگه منظورتون موجی باشه که از هدف ساطع میشه باید بگم اینجا ما موجی که شناخته شده باشه و با ابزارهای الکترونیکی بشه تولیدش کرد نه وجود داره نه مشخص شده که دقیقا چه نوع سیگنالی هست اما مشخص شده که دارای مولفه رادیویی هست.اینجا نویز سفید رو نمیدونم شما از کجا آوردین اگه منظورتون سیگنال هدف یا اثر پدیده چیزی شبیه به نویز باشه من فکر میکنم ممکنه شبیه باشه اما دقیق مشخص نشده که نویز سفیده واقعا اما ممکنه. چون نویز سفید هم به همین شکل دارای گستره فرکانسی هست که به اثر پدیده نزدیکه

جمعه 22 آبان1399 - 2:30am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

babrestan نوشته است:
دلیل اسرارم رو این سیستم کاملا مشخصه اینکه این سیستم درست میزنه بنده نمیدونم رو چه حسابی شانسی جواب گرفتم دوستم وسوسم کرد بردشو بیشتر کنم بعد از تغییر ۳ ماه کار کردم دوباره روش خراب شد دیگه کلافم کردهر کاری بگین کردم درست نشدبارها دوباره ساختم نشد که نشد
خب مثلا شما یبار رو توتم کار کردی یچیزی دستگیرت شد
بنده هم بخوام ساعتای کارکردم رو پیدیو بگم شاید ب یکسال مداوم برسه درکل ۴ سال شاید از روزی که فهمیدم
بنده هم حداقل ده مورد نشانه با تستهای مختلف کمو زیاد کردن همه قطعات و سیم پیچ و غیره فهمیدم اونی که بخواد تازه کار کنه قطعا سالیان سال باید کار کنه
حداقل میدونم این سیستم به غیر از محیطهای صخره ای پر عمق که هیچ سیستمی جواب نمیده عملا همه جا سنس درست خواهی داشت حتی توی غار تازه حالت فلزیابیشم بدرد بخور هست
کلی اسناد هستن که سنگها جابجا شدن با بارهای سبک که خوراکش فقط این سیستم هست من این سیستمو خیلی قبول دارم اما خستم کرده
هدف از این حرفها تشکیل یک گروه خصوصی برای ساخت این سیستم و ارتقای اون هس هست برای اینکه کسی سو استفاده نکنه ازش و فقط کسانی که واقعا زحمت کشیدن و بارها ساختنش کم نیست

خواهش میکنم.نمیدونم منظورتون از درست میزنه واقعا بهتون ثابت شده یا نه این رو براین اساس میگم که سیستمی که تا الان واسه کسی درست جواب نداده چطور ممکنه درست بزنه.اگه واقعا جواب گرفتین چرا دست کاریش کردین به هر حال میتونستین الگوی قطعاتی که تغییر کردن رو جایی بنویسین تا مشخص بشه چه المانی در کجای مدارتاثیرگذار هست که بعدها بر همون اساس طرح بهتری کشید.

خب تشکیل گروه خصوصی فایده کار نیست درسته به صورت تیمی روی طرحی کار کردن نتیجه های مثبتی داره اما زمانی خوبه که همه همکاریی کنن و کار هرکسی مشخص باشه در اینجا که یک مدار الکترونیکی روی میز هست افرادی هم که قراره روی اون برنامه بریزن هم باید دارای تجربه و سواد کافی در این زمینه باشن این یک مدار آنالوگ بسیار شلوغ هست که طبقه طبقه باید روش کار بشه و جلو رفت وکار هر قسمت رو پارتیشن بندی کرد تا عیوب مخفی مشخص بشه.حتی نوع مونتاژ بسیار موثره ساخت امگا هم که داستان خودش رو داره در کل زمان زیادی میطلبه که با تجربه ایی که طی این همه سال کاربری در این سایت وسایتهای دیگه به اون رسیدم که هر کسی ساز خودش کوک میکنه وکار نیمه کاره رها میشه.یادم میاد تو تاپیک پی دی هم هزار بار توضیح دادم که نحوه مونتاژ به چه شکل هست دوستانی که ساخت رو استارت زدن ذره ایی گوش نکردن ومونتاژ کردن نه من متوجه شدم کجای کار مشکل داره نه اونها جواب درستی گرفتن.حالا دیگه با خودتون هست امیدوارم روی هر طرحی کار میکنین موفق باشین فقط یک نکته اضافه کنم دوستانی رو برای این کار انتخاب کنید که از نظر فنی چیزی برای گفتن داشته باشن و دوستانی هم که اعلام آمادگی برای ساخت میکنن هم باید در مونتاژ و لحیمکاری خبره باشن وگرنه نتیجه ایی نمیگیرین @};- @};-

جمعه 22 آبان1399 - 2:46am
کاربر فعال
کاربر فعال

درود به همه اساتید ودوستان
لطفا محبت کنید سیم کشی کامل برد عرفان رو به صورت تصویری جوری که نقاط اتصال هر سه ولوم ومحل اتصالشون روی سنسور ودیسپلی مشخص باشه.یا اگر در جایی عنوان شده کدام صفحه است رو بگید ممنون میشم
بنده هر چه گشتم پیدا نکردم یکی از دوستان در صفحات قبل دو ولوم رو سری کرده بود به تصویر کشیده بود ولی در اون تصویر دو ولوم وسه نقطه روی بر د داریم اما در طرح عرفان جان سه ولوم و۸ نقطه روی برد که متوجه نمیشم .
جا داره از مهندس حمید عزیز بابت توضیحات کامل وروانشون در فایل فلزجو تشکر ویژه داشته باشم. @};-

جمعه 23 آبان1399 - 10:41am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

کل داستان از اونجایی شروع میشه که بفهمی همه چی بخودت بستگی داره

جمعه 23 آبان1399 - 11:42am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 541 , 542 , 543 , 544 , 545 , 546 , 547 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mohamd f و 33 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure