انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 17 اردیبهشت1403 - 8:08am

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 538 , 539 , 540 , 541 , 542 , 543 , 544 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

جهان بین نوشته است:
مهندس حمید نازنین :x

یه سوال در مورد شعاع زنی و تفاوت سنس طلا با مفرغ داشتم ------ اینکه شعاع زنی که جناب سروش داشتن عالیه برای بنده هم با تغییرات خیلی خوب میزنه اما سوال اینه تجربه شما میگه اگر بگیم دستگاهی از یک محور شمالی جنوبی یه هدف مفرغ 1 کیلویی رو تو عمق مثلا 1 متری با قدمت 100 ساله در شعاع 20متری بگیره هدف طلا با این ابعاد در محیط معادل اون در چه حدی میتونه سنس بشه؟ اینجا بنظر میاد اهن و مفرغ با توجه به رسانایی کمتر بیشتر سنس میشن که ظاهرا برعکسه ;;) :-?

چیزی که من با pdk بچشم دیدم همون قانون رسانایی بیشتر سنس بهتر بود اما نمیدونم اینجا تو فرانکو طرح ارتقا یافته جناب عرفان چرا معادله پیچ خورده :D شایدم مفرغ یون زدایی بیشتری داره وگرنه رسانایی که کلا تعطیله :-Q

ممنون ~O)

خواهش میکنم. @};-
اصلا اونطور که شما فکر میکنین حساب و کتاب دقیقی نداره! پارامترهای موثر در قدرت و شعاع سنس متعدد هستن و نوع فلز فقط یکی از اونهاست. بیشتر عوامل به محیط بستگی داره و جنس و شرایط خاک و نحوه قرار گیری فلز در خاک هم تاثیر زیادی داره. لذا فرمول کلی و دقیقی وجود نداره.
در یون یابی وزن هدف اهمیت خاصی نداره! بلکه حجم هدف و نحوه و میزان تماس اون با خاک اطراف مهم هست.
در حالت کلی طلا با اینکه یون قوی داره ولی چون تعداد یونهای تولید شدش در واحد زمان بسیار کم هست در مجموع قدرت سنس کمتری داره. چون قدرت سنس خروجی همه یونیابها در اثر دو عامل قدرت تخلیه هر یون و همینطور تعداد یونهای در حال تخلیه در واحد زمان بالا میره. البته باز هم عرض میکنم وقتی میگیم طلا یعنی طلای خالص با عیار 24 که هیچ فلز دیگری هم کنارش نباشه! این حالت نادری هست که ممکنه در کاوش پیش بیاد و واقعا برای من جالبه که انگار اکثر دوستان دقیقا دنبال چنین چیزی هستن!!! وگرنه اکثر طلاها آلیاژی هست و هر فلزی مثل مس یا نقره که باهاشون مخلوط میشده بمراتب یون بیشتری تولید میکنه.
در مورد مفرغ بحث رسانایی کلی اون نیست. اگر سیستم مورد نظر ما فلزیاب بود داستان فرق داشت. اما در یون یابی ما با یونها یا ذرات باردار بسیار ریز سر و کار داریم. مفرغ آلیاژ مس و قلع هست. قلع از نظر رسانایی و طبیعتا قدرت یون بسیار ضعیف هست. اما بخش مس به تنهایی هم قدرت یون بالایی داره و هم تعداد زیادی یون تولید میکنه. باز هم عرض میکنم جنس هدف فقط یکی از فاکتورهاست. پس نوع سنس مثلا مفرغ در یک مکان دلیل بر داشتن همون مدل سنس برای مفرغ در مکان و شرایط متفاوت دیگه ای نیست.

جمعه 16 آبان1399 - 5:32pm
مدیر کل
مدیر کل

بهرام نوشته است:
مهندس حمید عزیز ببخشید که مجدد سوال می پرسم.اما چون میدونم تستهای مربوطه رو انجام دادین وبر همون اساس تریشر ساخته شده مشخص میکنه که از جزییات هدف و ماهیت اثر دفینه اگاهی کامل دارین همینطور فرانکو که این باعث خوشحالی ما هست که دانشمندی چون شما رو در کنار خودمون داریم. @};- @};-
مهندس زمان سنس دفینه با فرانکو چون میدونیم گیرنده وایت باند هست و اجازه عبور همزمان چند هارمونیک وجود داره ممکنه زمان سنس دفینه فقط یک هارمونیک خاص عبور کنه چون مشخص شده که یک جور حالت تفکیک رو نمایشگرها به نمایش میزارن وبر همین اساس میشه فهمید هدف فلزی هست ی نه.
چون من به این فکر افتادم که اگه بعد گیرنده .پهنای باند رو محدود کنیم واجازه بدیم فقط یک فرکانس عبور کنه مثل تیون کردن امکانش هست که بشه یک طلایاب خوب از فرانکو در آورد البته چون با ماهیت دفینه چندان آشنایی ندارم کمی مردد هستم.مثل همیشه منتظر جواب شیرین وپر محتواتون هستم.مرسی @};-

خواهش میکنم. @};-
باز هم اشاره میکنم چیزی که بعنوان یک موج الکترومغناطیس از تخلیه یون فلز قدیمی در خاک تولید میشه حالت یک پالس تقریبا سوزنی بسیار ضعیف و ظریف رو داره. چنین پالسی عملا مخلوطی از هارمونیکهای گسترده فرکانسی هست که از محدوده چند ده کیلوهرتز تا چند صد مگاهرتز رو در بر میگیره. بهمین دلیل سیستمهای مختلفی مثل دستگاههای مینرو یا پی دی یا همین فرانکو با اینکه در رنج دریافت فرکانسهای متفاوتی هستن و حتی آنتن متفاوتی دارن همگی یک اثر مشابه رو دریافت میکنن که البته بنظر من و طبق تجربه همین رنج دریافت فرانکو مناسب تر و قویتر هست. در چنین شرایطی واقعا نمیشه از یک فرکانس یا حتی رنج خیلی محدودی از فرکانس صحبت کرد. چون اصلا با یک موج شبیه به سینوسی با فرکانس مشخص سر و کار نداریم وگرنه مثل رادیو که روی یک فرکانس تیون و بنوعی قفل میشه کار بسیار راحت بود و سایر امواج مزاحم هم تا حد خیلی زیادی حذف میشد. اما اینکه این هارمونیکها در شرایطی تغییر میکنن و رنج فرکانسی اونها کمی متفاوت میشه درست هست و متاسفانه شرایط محیط بخصوص خاک و آب و هوا بیشترین نقش رو در این زمینه داره. بهمین دلیل نقش تقویت کننده واید باند اهمیت پیدا میکنه چون اگر محدودیت زیادی در این مورد در نظر بگیرین ممکنه بسیاری از اهداف در مکانها و شرایط متفاوت قابل سنس نباشن. بحث تفکیک هم از نظر من مطلقا منتفی هست. عرض کردم پارامترهای موثر در این کار خیلی بیشتر از بحث خود فلز هستن هر چند که حتی اگر خود فلز هم بود باز هم باید فرض رو بر خالص بودن فلز بذاریم که در کاوش بندرت پیش میاد که مثلا طلای خالص و تنها وجود داشته باشه. بهمین دلیل من در کلیت دنیای کاوش و هر دستگاهی هم که باشه مساله تفکیک دقیق رو کاملا مردود میدونم. اما در هر صورت حداقل در مبحث یون یابی اگر بپذیریم سیگنال الکترومغناطیس در اثر تخلیه الکتریکی یون فلز در خاک تولید میشه ؛ طبیعتا این تخلیه بین یون فلز و خاک رخ میده. بهمین دلیل فلز در هوا هرگز چنین کاری انجام نمیده! حالا اگر فلز رو بعنوان نیمی از این داستان در نظر بگیریم چرا نیمه دیگه داستان یعنی خاک رو دخیل ندونیم؟! خاکهای مختلف از مواد گوناگونی تشکیل شدن و از نظر املاح شرایط متفاوتی دارن. رطوبت و حتی دما هم در نحوه و کیفیت این تخلیه الکتریکی نقش مهمی داره و حالت اون رو کاملا تغییر میده. حتی در خاک نواحی مختلف لایه های بالایی و پایینی در عمق های مختلف اصلا شرایط یکسانی ندارن! در چنین شرایطی نمیشه کار با حساب و کتابی انجام داد و در واقع هر چقدر علم و نبوغ مهندسی هم خرج این کار کنین متغیر های محیطی مختلف تعیین کننده هستن و پر واضح هست که از نظر منطق ریاضی یک معادله با تعداد زیادی مجهول به هیچ روشی قابل حل نیست.

جمعه 16 آبان1399 - 5:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

غضنفر نوشته است:
سلام استاد بهرام عزیز دوست قدیمی من ...بابت زحمتهاتون کمال تشکر رو دارم من ۳ مورد از فرانکو ساختم و هر دفعه با یه مشکل خاص مواجه شدم و هر چقدر کند و کاو کردم نشد که مشگل برطرف بشه نا امید نشدم و همچنان پیگیر کار اما الان که شما عرض کردین در حال تکمیل کارتون هستین منتظرم تا نمونه شما رو هم بسازم به امید موفقیت

به به محسن جان عزیز .کجایی داداشی نیستی .البته با اینکه حافظه داغونی دارم اما ی چیزایی یادم میاد به گمونم شما سر همون ماجرایی که گفتین. و ناراحت بودین به سایت سر نمیزدین.به هر حال هر جا هستین سلامت باشین ما که خوشحال میشیم دوستان کنارمون باشن.
در مورد فرانکو هم خیلی ساختش راحته که .تازه استاد عرفان که سنگ تموم گذاشتن و حسابی راهنمای بچه ها شدن فایل راهنما تو همین تاپیک قرار دادن .با این حساب من هر کاریی از دستم بر بیاد انجام میدم.غصه نخور اول خدا بعد مهندس حمید ودیگر اساتید آخرشم خودم :) @};- @};-

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

شنبه 16 آبان1399 - 2:43am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
بهرام نوشته است:
مهندس حمید عزیز ببخشید که مجدد سوال می پرسم.اما چون میدونم تستهای مربوطه رو انجام دادین وبر همون اساس تریشر ساخته شده مشخص میکنه که از جزییات هدف و ماهیت اثر دفینه اگاهی کامل دارین همینطور فرانکو که این باعث خوشحالی ما هست که دانشمندی چون شما رو در کنار خودمون داریم. @};- @};-
مهندس زمان سنس دفینه با فرانکو چون میدونیم گیرنده وایت باند هست و اجازه عبور همزمان چند هارمونیک وجود داره ممکنه زمان سنس دفینه فقط یک هارمونیک خاص عبور کنه چون مشخص شده که یک جور حالت تفکیک رو نمایشگرها به نمایش میزارن وبر همین اساس میشه فهمید هدف فلزی هست ی نه.
چون من به این فکر افتادم که اگه بعد گیرنده .پهنای باند رو محدود کنیم واجازه بدیم فقط یک فرکانس عبور کنه مثل تیون کردن امکانش هست که بشه یک طلایاب خوب از فرانکو در آورد البته چون با ماهیت دفینه چندان آشنایی ندارم کمی مردد هستم.مثل همیشه منتظر جواب شیرین وپر محتواتون هستم.مرسی @};-

خواهش میکنم. @};-
باز هم اشاره میکنم چیزی که بعنوان یک موج الکترومغناطیس از تخلیه یون فلز قدیمی در خاک تولید میشه حالت یک پالس تقریبا سوزنی بسیار ضعیف و ظریف رو داره. چنین پالسی عملا مخلوطی از هارمونیکهای گسترده فرکانسی هست که از محدوده چند ده کیلوهرتز تا چند صد مگاهرتز رو در بر میگیره. بهمین دلیل سیستمهای مختلفی مثل دستگاههای مینرو یا پی دی یا همین فرانکو با اینکه در رنج دریافت فرکانسهای متفاوتی هستن و حتی آنتن متفاوتی دارن همگی یک اثر مشابه رو دریافت میکنن که البته بنظر من و طبق تجربه همین رنج دریافت فرانکو مناسب تر و قویتر هست. در چنین شرایطی واقعا نمیشه از یک فرکانس یا حتی رنج خیلی محدودی از فرکانس صحبت کرد. چون اصلا با یک موج شبیه به سینوسی با فرکانس مشخص سر و کار نداریم وگرنه مثل رادیو که روی یک فرکانس تیون و بنوعی قفل میشه کار بسیار راحت بود و سایر امواج مزاحم هم تا حد خیلی زیادی حذف میشد. اما اینکه این هارمونیکها در شرایطی تغییر میکنن و رنج فرکانسی اونها کمی متفاوت میشه درست هست و متاسفانه شرایط محیط بخصوص خاک و آب و هوا بیشترین نقش رو در این زمینه داره. بهمین دلیل نقش تقویت کننده واید باند اهمیت پیدا میکنه چون اگر محدودیت زیادی در این مورد در نظر بگیرین ممکنه بسیاری از اهداف در مکانها و شرایط متفاوت قابل سنس نباشن. بحث تفکیک هم از نظر من مطلقا منتفی هست.
د فلز هستن هر چند که حتی اگر خود فلز هم بود باز هم باید فرض رو بر خالص بودن فلز بذاریم که در کاوش بندرت پیش میاد که مثلا طلای خالص و تنها وجود داشته باشه. بهمین دلیل من در کلیت دنیای کاوش و هر دستگاهی هم که باشه مساله تفکیک دقیق رو کاملا مردود میدونم. اما در هر صورت حداقل در مبحث یون یابی اگر بپذیریم سیگنال الکترومغناطیس در اثر تخلیه الکتریکی یون فلز در خاک تولید میشه ؛ طبیعتا این تخلیه بین یون فلز و خاک رخ میده. بهمین دلیل فلز در هوا هرگز چنین کاری انجام نمیده! حالا اگر فلز رو بعنوان نیمی از این داستان در نظر بگیریم چرا نیمه دیگه داستان یعنی خاک رو دخیل ندونیم؟! خاکهای مختلف از مواد گوناگونی تشکیل شدن و از نظر املاح شرایط متفاوتی دارن. رطوبت و حتی دما هم در نحوه و کیفیت این تخلیه الکتریکی نقش مهمی داره و حالت اون رو کاملا تغییر میده. حتی در خاک نواحی مختلف لایه های بالایی و پایینی در عمق های مختلف اصلا شرایط یکسانی ندارن! در چنین شرایطی نمیشه کار با حساب و کتابی انجام داد و در واقع هر چقدر علم و نبوغ مهندسی هم خرج این کار کنین متغیر های محیطی مختلف تعیین کننده هستن و پر واضح هست که از نظر منطق ریاضی یک معادله با تعداد زیادی مجهول به هیچ روشی قابل حل نیست.

فدات بشم مهندس مثل همیشه گل کاشتی کاملا قانع شدم ممنونم @};-
مهندس تا الان کسی این رو به شما نگفته اما من جسارت گفتنش رو دارم فقط بخاطر اینکه پسر خوبی ام :D @};-
(مهندس تا الان به این فکر افتادین که یک کتاب کلی در مورد فلسفه فلزیابی بنویسین به نظرم هم کتاب پر فروشی میشه هم اطلاعات فنی خیلیها که هم ادعا دارن هم دستی تو آتیش به قولی. بیشتر میشه.تمام نکاتی که گفتین نکات کلیدی تو خودشون دارن که با کمی دقت مطالعه به راحتی میتونه مسیر یک کار ولو اشتباه رو عوض کنه من که این تقاضا رو از شما دارم در وقت بیکاری میتونین بهترین مجله رو تو دنیای الکترونیک دیجیتال عرضه کنین.اصلا هم شوخی نکردم کاملا جدی گفتم @};- @};-
فقط یک نکته رو اضافه کنم مهندس این مطالب که بارها توضیح دادین و اگه بگم از بیشتر صحبتهاتون نت گرفتم ومطالعه میکنم دروغ نگفتم.در مورد تفکیک که اصلا هدفم تفکیک نیست چون عملا و منطقا ممکن نیست من منظورم رو کامل و روان توضیح ندادم تقصیر از خودم شد.منظورم از تفکیک این بود که از رفتار شمارش نمایشگرها میشه ارزیابی دقیقی از سیگنال ورودی از هدف بدست آورد که با دیگر سیگنالهای کاذب فرق میکنه این به نظرتون نشون دهنده چیز خاصی نمیتونه باشه.؟
اکثر اهدافی که توسط خودم ودیگر دوستان رهگیری شدن با نوع نمایشگر چشمکزن یا همون مسلسلی دوستان همراه بوده که گفته های شما رو تصدیق میکنه همون پالس سوزنی منقطع اما در مورد اهداف کاذب این سیگنال جاش رو به نوع ممتد داده که قابل تشخیصه من بیشتر هدفم اینه بشه این پالسهارو فقط اجازه عبور بدم که مطمنئم شدنیه اما با توضیح کاملا منطقی شما جوره جوره ممکنه تعدادی از اهداف از دست برن که میشه واسه این کار هم راهی پیدا کرد.اما چیزی که میمونه یک سیستم طلایاب با کمترین میزان جذب خطا.
در کل مهندس من آدم ایده پردازی هستم اما منطقی هم هستم.همین که بشه فرانکو رو از محدودیتی که داره در بیاریم فکر میکنم کار کمی نیست.که در این بین به شدت هر چه تمام به کمک وراهنمای های مهندس خوب وکمالگرایی مثل شما نیاز مبرم داریم .انشالله سایتون کم نشه
واسه سلامتی مهندس حمید و عواملشون یک صلوات مهدی پسند ختم کنین \M/

شنبه 16 آبان1399 - 3:15am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. لطف دارین. @};- :x
نوشتن کتاب توی این دوره و زمونه دیگه ظاهرا زیاد چیز مهمی نیست و فایده ای هم نداره. وانگهی کتابهای خوبی رو دیدم که حتی در حد هزار نسخه هم تیراژ نداشتن! بهرحال اگر هم میخواستم چنین کاری بکنم چند صد صفحه میشد و آخرش هم کسی نمیخوند و برای من هم سودی نداشت! :D مطالب همین انجمن از هر کتابی جامع تر هست.
اگر منظور مثلا برداشت از نوع چشمک زدن این مدار در برخورد با هدف باشه بله درست هست تفاوت داره. اکثر اهداف درست در فاصله نزدیک و بخصوص حوالی نقطه 45 درجه شمالی خودشون سنس نوسانی مشخصی دارن که این بصورت تغییرات مرتب ولتاژ یا چشمک سریع خودش رو نشون میده. ولی اگر سنس از راه دور برای شما مهم باشه باید عرض کنم از فاصله دورتر به این صورت نیست و تقریبا حالت پیوسته و ممتد داره! از طرف دیگه برخی منابع نویز بخصوص دکل موبایل هم بدلیل نوع موج ضربانی که دارن سنس مشابهی بصورت چشمک زدن ایجاد میکنن و تشخیص مشکل هست. مطمئن ترین راه تا این لحظه از نظر من این هست که اگر دستگاه به صورت افقی به زمین نزدیک بشه باید افزایش سنس وجود داشته باشه. این نشون میده منشا سیگنال از سمت زمین هست. ولی اگر اینطور نشه و برعکس با بالا گرفتن دستگاه سنس بیشتر بشه نشانه نویز هست.

شنبه 17 آبان1399 - 5:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: نیویورک
درود مهندس

سوالی داشتم در مورد مفهوم نویز ;;)

در کل ما در گیرنده ها در محیط شهری با پدیده ای روبرو هستیم که نویز اسمش هست مثلا آنتن میتونه با نزدیکی به سیم برق نویز بگیره اما دقیقا دلیل اینکه از دور و چند متری چنین موجی دریافت میشه چیه؟ ایا طبیعت امواج حتی یک اسیلاتور یا خروجی پرابی سیمی یا جریان برق بصورتی هست که مقداری در فضا پخش میشن؟ یعنی بحث تخلیه میدان هست؟ یا طبیعت تخلیه خازنی بین دو شی هست --- حالا اگه بگیم میدانه که از وسط یه سیم بود درست اما اینکه چرا یه سیم فاز تکی از نوکش هم چنین چیزی ساطع میکنه جالبه :| اونم از یک مسیر سیم با جریان یکطرفه @-) ظاهرا بحث توان فرکانس پایین و میدان مطرح هست :-? چون فک نکنم گیرنده ای بشه ساخت که در محیط شهری نویز نگیره به خودش نگیره -- کلا اگه بخواهیم واکنش فرانکو رو به فقط به فرکانس 50 هرتز منحل کنیم آیا راه حلی وجود داره که کارایی اصلیش خراب نشه ؟

بعد این خازن 104 که با خازن تغذیه موازی میشه نقش به چه صورته که میگن نویز گیر هست --- یعنی نویز از منبع تغذیه ثابت باتری 8-| که از عوامل محیطی تاثییر میپذیره

ممنون

شنبه 17 آبان1399 - 9:56pm
مدیر کل
مدیر کل

در مورد سیم برق علت عبور جریان متناوب و طبیعتا ایجاد یک میدان مغناطیسی متغیر در اطراف سیم هست که در اثر قرار گرفتن هر فلز یا آنتنی در اون میدان اندکی جریان داخل رسانا جاری میشه و اگر فرکانس میدان در رنج کاری اون دستگاه باشه تداخلی ایجاد میکنه که بهش نویز میگیم.
اما در مورد تاثیراتی که از فاصله دور رخ میده مدل نویز موج الکترومغناطیس هست که از نظر تئوری تا فاصله بینهایت میتونه منتشر بشه. حالا اگر بسته به قدرت انتشار و فاصله از مبدا موج و همینطور همپوشانی فرکانس موج با رنج کاری دستگاه سطح خاصی از موج دریافت بشه با عملکرد عادی دستگاه تداخل میکنه و این هم مدل دیگری از نویز هست. در مورد مفهوم امواج الکترومغناطیس مطلب زیاد هست میتونین سرچ و مطالعه کنین. بخصوص طیفی از امواج الکترومغناطیس که در رنج فرکانس امواج رادیویی هست و بهش RF گفته میشه چیزی هست که بیشتر مورد نظر ماست.
در نزدیکی دستگاههای برقی معمولا با هر دو مدل نویزی که عرض کردم میتونیم برخود داشته باشیم.
اما در خصوص تاثیر نویز 50 هرتز روی فرانکو تست یا برداشت شما کاملا اشتباه هست چون 50 هرتز هزاران برابر ضعیف تر از رنج فرکانس اصلی دستگاه تقویت میشه و چیزی نزدیک به صفر هست! به سیم پیچ ورودی هم دقت کنین مشخصه. مگر اینکه از درون مدار و بعد از بخش سیم پیچ نویز 50 هرتز وارد بشه که در این مورد شیلد دستگاه اهمیت داره. در هر صورت در فاصله ای بسیار نزدیک نسبت به وسایل برقی انواع نویزها میتونن وجود داشته باشن و حتی با وجود شیلد قوی هم ممکنه از میانه مدار وارد بشن. فراموش نکنین گیرنده ایده آل فقط از طریق آنتن باید دریافت داشته باشه. یعنی بدون آنتن نباید هیچ سیگنالی وارد بشه. هر چه دستگاه به چنین وضعیتی نزدیک تر باشه بهتر هست.
در مورد وجود خازنهای 100 نانو که در تغذیه مدارات قرار داده میشه 2 علت وجود داره. اولا خازنهای الکترولیت و حتی سالید رنج فرکانس کاری پایینی دارن و معمولا تا 100 کیلوهرتز کارایی خوبی دارن. اما خازنهای عدسی یا مولتی لایر حتی تا رنج گیگاهرتز هم میتونن جوابگو باشن. پس با موازی کردن خازن الکترولیت و خازن سرامیکی میشه رنج فرکانس فیلتر نویزگیر رو کامل کرد تا نویزهای فرکانس بالا هم در کنار فرکانس پایین بخوبی حذف بشن. علت دوم این هست که برخی خازنهای الکترولیت تحت شرایط خاصی و بدلیل ESL داخلی بالا میتونن بخودی خود نوسانات جزئی با فرکانس بالا ایجاد کنن! با گذاشتن خازن سرامیکی مثلا 100 نانو این نویزهای حاصل از خازن الکترولیت هم حذف میشه. اینکه چون دستگاه با باطری کاری میکنه دلیل نمیشه که ما از خازنهای نویزگیر صرفنظر کنیم. چون اولا مسیر سیم کشی باطری و همینطور سیمهای تغذیه روی خود مدار هم مشابه یک آنتن میتونن نویز جذب کنن و ثانیا برخی از نویزها مربوط به طبقات مختلف مدار هستن که میتونن روی طبقات دیگه تداخل ایجاد کنن. لذا بهتر این هست که برای هر قسمت فیلتر حذف نویز تغذیه بصورت جداگانه قرار داده بشه.

شنبه 17 آبان1399 - 10:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام مهندس این عکسی که میزارم اینم یه نوع فرانکو هست یا یه چیز دیگه هست؟ اگه فرانکو هست ما هم میتونیم جعبه مدار رو مثل این درست کنیم؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 17 آبان1399 - 11:37pm
مدیر کل
مدیر کل

خیر فرانکو که نیست و فکر هم نمیکنم ربطی به یون یابی داشته باشه. امثال این دستگاهها معمولا بر اساس سنسور مگنتومتر عمل میکنن و بر خلاف ظاهر بسیار فریبنده و تصویری بودن کارایی خاصی در کاوش ندارن. بیهوده نیست فقط شرکتهای غیر معتبر اینجور دستگاهها رو میسازن.

یکشنبه 17 آبان1399 - 1:42am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خواهش میکنم. لطف دارین. @};- :x
نوشتن کتاب توی این دوره و زمونه دیگه ظاهرا زیاد چیز مهمی نیست و فایده ای هم نداره. وانگهی کتابهای خوبی رو دیدم که حتی در حد هزار نسخه هم تیراژ نداشتن! بهرحال اگر هم میخواستم چنین کاری بکنم چند صد صفحه میشد و آخرش هم کسی نمیخوند و برای من هم سودی نداشت! :D مطالب همین انجمن از هر کتابی جامع تر هست.
اگر منظور مثلا برداشت از نوع چشمک زدن این مدار در برخورد با هدف باشه بله درست هست تفاوت داره. اکثر اهداف درست در فاصله نزدیک و بخصوص حوالی نقطه 45 درجه شمالی خودشون سنس نوسانی مشخصی دارن که این بصورت تغییرات مرتب ولتاژ یا چشمک سریع خودش رو نشون میده. ولی اگر سنس از راه دور برای شما مهم باشه باید عرض کنم از فاصله دورتر به این صورت نیست و تقریبا حالت پیوسته و ممتد داره! از طرف دیگه برخی منابع نویز بخصوص دکل موبایل هم بدلیل نوع موج ضربانی که دارن سنس مشابهی بصورت چشمک زدن ایجاد میکنن و تشخیص مشکل هست. مطمئن ترین راه تا این لحظه از نظر من این هست که اگر دستگاه به صورت افقی به زمین نزدیک بشه باید افزایش سنس وجود داشته باشه. این نشون میده منشا سیگنال از سمت زمین هست. ولی اگر اینطور نشه و برعکس با بالا گرفتن دستگاه سنس بیشتر بشه نشانه نویز هست.

چه حیف شد.اما من معتقدم کتاب جایگزین نداره و خیلی مزایای خوب دیگه داره . درسته کتابهایی که اشاره کردین در تیتراژ کم چاپ شدن اما مطمئنم افرادی که از این کتابها استفاده میکنن قدرش رو میدونن همیشه بیشترین بهترین نیست.چیزای با ارزش کم و نایاب هستن..
مهندس مطمنئم کتاب جناب کیخسروی رو دارین یا مطالعه کردین من خودم خیلی دنبال کتابشون گشتم جایی نبود که بتونم دانلود کنم اما اگه کتابی که شما در همین موضوع به چاپ برسونین هم جناب کیخسروی از موضعشون پایین میان چون نخونده میدونم چقدر بیراهه رفتن هم کتاب پر فروشی میشه یا اصلا میتونین کسی که از آقا مجتبی گل که مشتاق دیدارشون هم هستم سیستم شما رو خریداری میکنه یک کتاب هم با قیمت مناسب در نظر بگیرین که علاوه بر اپراتوری و آموزش سیستم خریداری شده از مزایای دیگه کتاب هم بهره مند بشه . به هر حال فصل زمستان وهوای سرد و از همه بدتر کرونا مزید بر علت شده که بیرون از منزل نباشیم این فرصت خیلی خوبیه به هر حال آیندگان به این هنر شما نیاز پیدا میکنن @};- @};-

خب همین نکته رو باید طلا گرفت من تا الان فکر میکردم اگه فرانکو سیگنال سنس رو از نقطه45 به صورت نوسانی یا چشمکزن آشکار میکنه با نزدیک شدن یا دور شدن به هدف به همین صورت هست وتغییری نمیکنه یا خیلی کمتر تغییر میکنه.این هم یکی دیگه از نکات خوبی بود که یاد گرفتم. @};-
مهندس اگه فرانکو رو در حدی برسونیم که شعاعزنی زیادی پیدا کنه وبه سیگنالهای 1 میکرو ولتی واکنش نشون بده احتمالش هست که به دکلهای موبایل بی تی اس از راه دور واکنش نشون بده یا احتمال سنس اهداف آهنی بیشتر بشه؟

مهندس از اینکه این همه شما رو اذیت میکنیم به بزرگواری خودتون ببخشید انشالله راهی باشه تا بتونیم جبران کنیم ~O)

یکشنبه 17 آبان1399 - 2:39am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 538 , 539 , 540 , 541 , 542 , 543 , 544 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 34 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure