انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 11:38pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 52 , 53 , 54 , 55 , 56 , 57 , 58 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بله حافظ جان الان دیدم چه خبره این همون pdk هست که بدون فرستنده کار میکنه ودر یک جایی هم دیدم که سیمپیچ با هسته فریت رو به جاش از یک لوپ 10 سانتی استفاده کرده.مدار بدی نیست اما دیگه فقط یون میزنه

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

دوشنبه 9 شهریور1394 - 12:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

orginal نوشته است:
hafez نوشته است:
آقا بهرام لینک رو نگاه کردین

سلام به همه
ساخت سیم پیچهاش واقعا سخته و کار هر کسی نیستش

نه این مدل زیاد هم سخت نیست چون قسمت گیرنده اگه دقت کنی به هر سیگنال ac جواب میده چون خازن رو که کارش با کویل شبکه فیلتر رو فراهم میکنه دیگه وجود نداره حالا هم زیاد مهم نیست 5دور کم باشه یا زیاد و این حرف هم که فقط طلا میزنه ببخشید حرف مفته

دوشنبه 9 شهریور1394 - 12:53pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام بهرام عزیز
میخوام این مدار روبسازم ارزش ساخت داره یا نه؟

چون از دوستان یاد گرفته ام وظیفه خودم میدونم که یاد بدم هرچند اندک باشد

پنج شنبه 9 مهر1394 - 10:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آمیتیست نوشته است:
سلام بهرام عزیز
میخوام این مدار روبسازم ارزش ساخت داره یا نه؟

سلام دوست عزیز
با اجازه ی اقا بهرام نظر من اینه که نه ارزش ساخت نداره چون من هم ساختمش با قطعات smd همه جوره هم تست کردم مکان تست هم درست کردم خیلی هم ریسک کردم و طلا رو زیر خاک چند ماه گذاشتم :D اما دریغ از یه واکنش فقط دکلهای فشار قوی و منابع نویز رو خیلی عالی از فواصل دور میگیره :D

جمعه 9 مهر1394 - 12:36am

با سلام به همه دوستان بخصوص استاد حمید
استاد به نظرتون برای این سنسور که عکسش رو میزارو میشه مداری طراحی کرد یا نه برای دستگاهOkm Rover C II است که دستگاهش کلا خراب شده کار نمیکنه.ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 22 مهر1394 - 7:39pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
تا جاییکه بنده شنیدم شرکت OKM در بسیاری از محصولات خودش از جمله مدلی که ذکر کردین ؛ از سنسور مگنتومتر FLC100 استفاده میکنه! اگر این مساله درست باشه سنسور اختصاصی نیست و در بازار هم پیدا میشه. البته من مدار خاصی برای بکار گیری این سنسور نمیشناسم ولی اگر در نت سرچ بزنین احتمالا چیزهایی پیدا میکنین. دیتاشیت این سنسور هم موجود هست و اگر کسی سر رشته از طراحی داشته باشه میتونه براش مداری درست کنه.

پنج شنبه 22 مهر1394 - 3:07am

ممنون از اینکه جواب دادین .

پنج شنبه 23 مهر1394 - 10:49am
کاربر فعال
کاربر فعال

بهرام نوشته است:
حرفها قبلا گفته شده ومدار هم که توسط خودم ساخته شد وبا بهترین حساسیت به هیچ یون فلز قدیمی حتی واکنش نداشت تست گرفته شده هم یک ظرف مسی20 سانتی توی بیابون به قدمت 6ماه هست.به غیر اون من تمام بیابون رو سرچ کردم دریغ از یک تک بوق.اما بعد ساختن وتغییرات مدار مجبورش کردم به سنس فلزات واین کار جواب میده اما تنها مشکل تفکیک بود که دیگه عملی نبود وهر فلزی رو میزد.توی بیابون هم یک تست گرفتم با ردیاب فرکانسی یک جارو به عنوان اهن گرفتم وبا این سیستم هم دقیقا محدوده رو سنس کرد حتی میدونم دقیق هم نقطه کرد.تن صدا رو جوری هست که وقتی به فلز نزدیک میشدم زیاد میشه واگه روی نقطه دقیق برسی صدا کلا قطع میشه :D اما حیف که تفک عملی نشد صد افسوس =((

سلام
آقا بهرام لطف میکنید اخرین تغییراتی که باعث شده فلز جدید رو بزنید ،اینجا قرار بدید.
ممنون

یا الله

دوشنبه 30 آذر1394 - 10:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مدار برد زیادی نداره فلزات سطحی رو میزنه اونم از 10متری برای فلزات بزرگ به رطوبت به شدت حساسیت نشون میده از نظر من وقتتون رو روی مدار بهتری بزارین با این وضعیت قطعات وگرونی بازار حداقل روی مداری تمرکز کنید که ارزش داشته باشه چون من خودم این مدارو خیلی وقته از رده خارج کردم :D

سه شنبه 1 دی1394 - 1:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ا عرض سلام. خیلی وقته این تایپگ غیر فعال شده، البته اگه کسی از برگه اول تا آخرش رو بخونه متوجه میشه یکی دو نفر دستگاه رو ساختن و گفتن دستگاه کارائی نداره. خوب اگه دوستان یادشون باشه من از افردای بودم که خیلی برای بررسی و شبیه سازی این دستگاه وقت گذاشتم و چند تا PCB براش طراحی کردم و گذاشتم برای دوستان. ولی متاسفانه قبل از ساخت مشکلی برام پیش اومد و نتونستم بسازم و تست کنم و نیمه کاره کار رو رها کردم و یه مدت حتی از انجمن رفتم. حالا برگشتم تا این کار رو به یه نتیجه ای برسونم. من 4 فیبر مختلف رو ساختم و تست کردم تا در نهایت به نتیجه دلخواه رسیدم، در صحفه آخر سایت لاتین مربوط به دستگاه یک فیلم از دستگاه و نتایج با نام کاربری mohlrl گذاشتم که فرانک (کارائیش رو تایید کرده). لینک سایت:
http://longrangelocators.com/forums/sho ... 33&page=31
خوب قبل از بیان نتایج لازمه یه سری نقدها رو مطرح کنم تا اصل ماجرا دستتون بیاد. اگه دقت کنید در سایت lonrangelocators این دستگاه بیشترین پست رو داره و خیلی روش بحث شده ولی نتایجی که ازش گرفتن به شدت متغیر بوده، بعضی ها نتیجه خوب گرفتن (فیلم یکیشون رو می ذارم تا ببینید) و بعضی ها نه (مثل یکی دو نفری که تو انجمن ما دستگاه رو ساختن)، حالا دلیل چی هست؟ دلیل این هست که خیلی از دوستان منطق کار سازنده (فرانک) رو درک نمی کنن و اقدام به ساخت کردن، خیلی ها طرح هایی رو در سایت لاتین گذاشتن (و اصلاح کرد) و فرانک گفته این دستگاه من نیست و من اینطوری طراحی نکردم. نگاه کنید دوستان کل سایت لاتین رو بخونید سازنده چند تا ویژگی برای دستگاه گفته که رسیدن به اون ویژگی ها هدف من اط ساخت 4 تا دستگاه بود:
1- ولتاژ خروجی بین 2 تا 6 ولت باشه
2- وقتی دستتون رو به دستگاه نزدیک می کنید یک led خاموش می شود
3- دستگاه به تجهیزات الکتریکی حساسیت ندارد
خوب حالا من تو سایت خودمون و سایت لاتین دوستانی رو دیدم که به قول خودشون دستگاه رو تقویت کردن تا موبایلم بزنه. آخه این سازنده بدبخت چند صد بار گفته نباید به وسایل الکترکی واکنش نشون بده؟ وقتی منطق کار سازنده درک نشه و بی جهت دستگاه عوض بشه انتظار جواب دارید از دستگاه؟ واقعا برای فرانک سخت بود تا بتای ترانزیستورها رو افزایش بده و یا دو تا مقاومت یک کیلو رو کم کنه و یا فرآیند تقویت موج رو با چند ترانزیستور دیگه افزایش بده تا دستگاه موبایل و تلویزیون و هرچی دلتون می خواد بزنه؟
دوستان من تعصب بی جهت نسبت به هیچ دستگاهی ندارم، ولی درکی که از منطق کار این دستگاه برای بنده حاصل شده من رو مجذوب ساخت و کار روی اون کرده.
این دستگاه pdk نیست. دستگاه pdk فرکانس می فرستند بیرون و فرکانس اون هاله دور فلز رو فرکانس خروجی اثر میذاره و دستگاه پس از دریافت فرکانس که قبلا فرستاده، با بررسی تغییر فرکانس خروجی و دریافتی وجود فلز رو تشخیص داده میشه. ولی این دستگاه فرکانس اون هاله رو میگیره (بهش می گن اثر طبیعی و فرانک گفته تجربه 10 ساله من می گه این اثر طبیعی وجود داره و نمی دونم اسمش رو یک فرکانس dc، ac یا هر چیزی دیگه ای بذارم، همون اثری که ردیاب آنتنی هم حرکت می ده) ، درون مدار تقویت می کنه و اثرش رو روی فرکانس تولیدی مدار داخل خود مدار بررسی می کنه. یعنی به جای اینکه کار بیرون مدار انجام بشه، داخل مدار انجام میشه که ایده ی هوشمندانه ای هست، از این جهت هوشمندانست که مورگان (سازنده دستگاه pd) فرانک رو مورد تحسین قرار داده و گفته: "زمانی که تلویزیونها آنالوگ بودن دستگاه pd من نسبت به الان که تلویزیونها دیجیتالن بهتر کار می کرد، دلیلشم این بوده که تلویزیونهای آنالوگ اون زمان فرکانس هاله رو تقویت می کردن". پس کار فرانک در تقویت اثر هاله و بررسی اثرات اون روی فرکانس تولیدی در داخل مدار ایده ی جالبی هست.
خوب حالا فرانک چند اصل رو برای ساخت دستگاه در نظر گرفته که از تجربه 10 ساله ایشون ناشی میشه:
1- فقط فلزات داخل زمین که یه مدت زیر خاک باشن اثر طبیعی رو تولید می کنن
2- اثر طبیعی به شدت قوی است.
خوب چون اثر طبیعی قوی است لازم نیست دستگاه اون رو خیلی تقویت کنه، واسه همین دستگاه تنها با 3 ترانزیستور اون رو تقویت می کنه و آشکار می کنه. حالا به نظرتون درسته ما بیایم دستگاه رو با ترانزیستور بتای بالا یا بسط مراحل تقویت سیگنال قوی کنیم تا به وسایل الکترونیک یا حتی فلز جدید واکنش نشون بده؟غیر از اینه که این کار دستگاه رو به شدت بی ثبات می کنه و به هر سیگنالی واکنش نشون می ده و باعث میشه نشه باهاش کاوش کرد؟ پس ماهم باید با فرض سازنده بر بسیار قوی بودن سیگنال ورودی اثر طبیعی دستگاه رو طوری بسازیم که در آستانه حسایت به وسایل الکترونیک باشه و به وسایل الکترونیک واکنش نشون نده.
نکته دوم اینکه چون این دستگاه تنها اثر طبیعی رو می گیره باید فلز حداقل 2 ماه زیر زمین باشه (بهتره طلا باشه). اکه دقتم کنید در جواب پست من فرنک گفته شما تنها به یک تست در مزرعه با فلز دفن شده در خاک دارید. پس متاسفانه نمی تونم فعلا در مورد کارائی دستگاه حرفی بزنم و امروز چند سکه طلا رو گذاشتم تو زمین تا ببینیم 2 ماه دیگه چی میشه :D .از تمام دوستان علاقه مند به چرخش آنتن ردیاب و اثر طبیعی دعوت می کنم به من بپیوندند. هرکی حاضر من ساخت دقیق دستگاه رو با تمام جزئیات می گم. هزینه ساخت 10 هزار تومانه. البته این دفعه باید با منطق سازنده بریم جلو، هرکی اومد دستگاه رو ساخت و فردا گفت کار نمی کنه مجبور میشم باهاش دعوا کنم :D
اینم از فیلم. فکر کنم چند گرم طلا در عمق کم بود که از 2 متری می زنه. هرچی زمان دفن فلز بیشتر باشه اثر طبیعی قویتر میشه. سازندش گفته با حرکت از سمت شمال به جنوب و برعکس دستگاه قویتر می زنه، دلیل این است که جهت حرکت یونها از شمال به جنوبه، همین نکته نشون میده این دستگاه یون ها رو می زنه نه خود فلز رو.
http://www.uploadmb.com/dw.php?id=1460851476

یکشنبه 29 فروردین1395 - 3:37am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 52 , 53 , 54 , 55 , 56 , 57 , 58 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Reza1569 و 42 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure