انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 29 اردیبهشت1403 - 11:26am

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 537 , 538 , 539 , 540 , 541 , 542 , 543 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: نیویورک
بهرام نوشته است:
ماشا... سروش جان چقدر باسلیقه کار میکنی دمت گرم.در رابطه با سوالی که پرسیدی باید بگم بله راهکار وجود داره اما دارم روی یک طرح کاملتر از فرانکو کار میکنم که شعاعزنی بیشتری داره هم مشکل الان حاظری که فرانکو داره مرتفع میشه همون محدودیت مکانهای خاص.چند روزی اگه صبوری کنید طرح رو کامل میکنم همینجا خدمت دوستان ارائه میدم. :YMPEACE:

ممنون بهرام نازنین :x --- اگه چنین کاری بکنی گره از کار خیلی ها باز میشه :-BD دمت گرم

جمعه 15 آبان1399 - 2:52am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهندس حمید نازنین :x

یه سوال در مورد شعاع زنی و تفاوت سنس طلا با مفرغ داشتم ------ اینکه شعاع زنی که جناب سروش داشتن عالیه برای بنده هم با تغییرات خیلی خوب میزنه اما سوال اینه تجربه شما میگه اگر بگیم دستگاهی از یک محور شمالی جنوبی یه هدف مفرغ 1 کیلویی رو تو عمق مثلا 1 متری با قدمت 100 ساله در شعاع 20متری بگیره هدف طلا با این ابعاد در محیط معادل اون در چه حدی میتونه سنس بشه؟ اینجا بنظر میاد اهن و مفرغ با توجه به رسانایی کمتر بیشتر سنس میشن که ظاهرا برعکسه ;;) :-?

چیزی که من با pdk بچشم دیدم همون قانون رسانایی بیشتر سنس بهتر بود اما نمیدونم اینجا تو فرانکو طرح ارتقا یافته جناب عرفان چرا معادله پیچ خورده :D شایدم مفرغ یون زدایی بیشتری داره وگرنه رسانایی که کلا تعطیله :-Q

ممنون ~O)

جمعه 15 آبان1399 - 3:09am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جهان بین نوشته است:
مهندس حمید نازنین :x

یه سوال در مورد شعاع زنی و تفاوت سنس طلا با مفرغ داشتم ------ اینکه شعاع زنی که جناب سروش داشتن عالیه برای بنده هم با تغییرات خیلی خوب میزنه اما سوال اینه تجربه شما میگه اگر بگیم دستگاهی از یک محور شمالی جنوبی یه هدف مفرغ 1 کیلویی رو تو عمق مثلا 1 متری با قدمت 100 ساله در شعاع 20متری بگیره هدف طلا با این ابعاد در محیط معادل اون در چه حدی میتونه سنس بشه؟ اینجا بنظر میاد اهن و مفرغ با توجه به رسانایی کمتر بیشتر سنس میشن که ظاهرا برعکسه ;;) :-?

چیزی که من با pdk بچشم دیدم همون قانون رسانایی بیشتر سنس بهتر بود اما نمیدونم اینجا تو فرانکو طرح ارتقا یافته جناب عرفان چرا معادله پیچ خورده :D شایدم مفرغ یون زدایی بیشتری داره وگرنه رسانایی که کلا تعطیله :-Q

ممنون ~O)

درود جهانبین. سوال خوب و به جایی بود . البته شما از مهندس حمید پرسیده بودید که ایشون در این خصوص حتما دلایلی رو عنوان خواهند کرد . ولی بخشی از سوال شما رو لازم دونستم از دیدگاه و تجربه خودم بیان کنم . به هر حال پوزش من رو بپذیرید .
در خصوص اهداف و اجسامی که تا کنون من با فرانکو پیدا کردم باید بگم که بیشتر اونها دارای لایه هایی از پاتین به دور خود بودند . که عکس بعضی از اونها را برای دوستان به اشتراک گذاشتم . یعنی در اصل یونیزه شده بودند . حتی آهن خیلی فسیل شده را هم سنس داشتم . سنس نقره سالم و بدون هیچ پاتینی رو هم داشتم . ولی زرد تا به حال سنس نداشتم .
ولی بحث رسانایی فلز رو نمیدونم چطور میشه توجیه کرد .

جمعه 16 آبان1399 - 3:36am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بله سروش جان دقیقا همون مبحث یونیزه شدن هست که البته نوع سنس اهن از بعد دیگه ای رخ میده و تا حدی مفرغ حالا نمیدونم سنس مفرغ شما هم در همون ابتدای راه بصورت واضح بود؟ یعنی اوایل دل میزد ینی متفاوت از اهداف مسی و برنجی اگه اینجور باشه فک کنم تشخیص میشه داد با هدف مثلا مسی ---- حالا یک دلیل اصلی اینه هدف با ارزش تو دشت ها کمه و صد البته اکثرا کوچک هستن و مشکل فرانکو تو تعیین زمینهای شیب دار و کوهستانی و اپراتوری سخت اونم به کنار ---- و بدتر ار اون نبود امواج حجایی که خیلی لازمه #-o

در مورد محدودیت محیطی هم برنامه ای دارم که انشالا ببینیم جناب بهرام برنامشون چیه --- کلا یه بحث مهمی هست که اگه لطف کنی و زحمت تستش رو بکشی و بهم گزارش کار رو بدی ---- همون کنترل تلوزیونی که میگرفتی و سنس داشتی رو ظاهرا توو محیط خونه و شهری بوده حالا اونو ببر به منطقه بیابانی و کوه و جاهای پرت ببین میگیره و اگه میگیره آیا بردش کم و زیاد میشه ؟ YMWHISTLE حالا منم کمکی بود در خدمتم :ymhug: تشکر @};-

آخرین بار توسط جهان بین در جمعه 16 آبان1399 - 4:09am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

جمعه 16 آبان1399 - 4:03am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

فدات بشم سروش جان اختیار داری خودت ماشالله استاد مایی @};-
انشالله.الان یک سوال در همین مورد به ذهنم رسید اما چون خودم با ماهیت اثر چندان آشنایی کامل ندارم یکم مردد شدم اگه جواب بده به گمونم بشه کاریی کرد که فقط طلا ونقره رو آشکار سازی کرد البته در این باب باید از مهندس بپرسم که دریایی از تجربه و علم پر بار هستن :YMPEACE:

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

جمعه 16 آبان1399 - 4:07am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جهان بین نوشته است:
بله سروش جان دقیقا همون مبحث یونیزه شدن هست که البته نوع سنس اهن از بعد دیگه ای رخ میده و تا حدی مفرغ حالا نمیدونم سنس مفرغ شما هم در همون ابتدای راه بصورت واضح بود؟ یعنی اوایل دل میزد ینی متفاوت از اهداف مسی و برنجی اگه اینجور باشه فک کنم تشخیص میشه داد با هدف مثلا مسی ---- حالا یک دلیل اصلی اینه هدف با ارزش تو دشت ها کمه و صد البته اکثرا کوچک هستن و مشکل فرانکو تو تعیین زمینهای شیب دار و کوهستانی و اپراتوری سخت اونم به کنار ---- و بدتر ار اون نبود امواج حجایی که خیلی لازمه #-o

در مورد محدودیت محیطی هم برنامه ای دارم که انشالا ببینیم جناب بهرام برنامشون چیه --- کلا یه بحث مهمی هست که اگه لطف کنی و زحمت تستش رو بکشی و بهم گزارش کار رو بدی ---- همون کنترل تلوزیونی که میگرفتی و سنس داشتی رو ظاهرا توو محیط خونه و شهری بوده حالا اونو ببر به منطقه بیابانی و کوه و جاهای پرت ببین ایا میگیره و اگه میگیره بردش کم و زیاد میشه YMWHISTLE حالا منم کمک و تجربه ای بود در خدمتم :ymhug: تشکر @};-

ممنون از لطفت . باشه حتما این تست رو در محیط بیرون انجامش میدم . در مورد ضعف فرانکو هم باید همه با هم یه فکری براش کنیم تا از این بابت دیگه خیالمون راحت بشه

جمعه 16 آبان1399 - 4:13am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جهان بین نوشته است:
بهرام نوشته است:
ماشا... سروش جان چقدر باسلیقه کار میکنی دمت گرم.در رابطه با سوالی که پرسیدی باید بگم بله راهکار وجود داره اما دارم روی یک طرح کاملتر از فرانکو کار میکنم که شعاعزنی بیشتری داره هم مشکل الان حاظری که فرانکو داره مرتفع میشه همون محدودیت مکانهای خاص.چند روزی اگه صبوری کنید طرح رو کامل میکنم همینجا خدمت دوستان ارائه میدم. :YMPEACE:

ممنون بهرام نازنین :x --- اگه چنین کاری بکنی گره از کار خیلی ها باز میشه :-BD دمت گرم

خواهش میکنم در واقع من میتونم جزییات فرانکو رو بر طرف کنم همین مشکلاتی که الان داریم .اما سوالی پیش اومده که باید از مهندس بپرسم اگه همون چیزی باشه که فکر میکنم طرح بسیار قوی تر وکاملتر از این میشه اما هنوز مرددم

جمعه 16 آبان1399 - 4:14am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهندس حمید عزیز ببخشید که مجدد سوال می پرسم.اما چون میدونم تستهای مربوطه رو انجام دادین وبر همون اساس تریشر ساخته شده مشخص میکنه که از جزییات هدف و ماهیت اثر دفینه اگاهی کامل دارین همینطور فرانکو که این باعث خوشحالی ما هست که دانشمندی چون شما رو در کنار خودمون داریم. @};- @};-
مهندس زمان سنس دفینه با فرانکو چون میدونیم گیرنده وایت باند هست و اجازه عبور همزمان چند هارمونیک وجود داره ممکنه زمان سنس دفینه فقط یک هارمونیک خاص عبور کنه چون مشخص شده که یک جور حالت تفکیک رو نمایشگرها به نمایش میزارن وبر همین اساس میشه فهمید هدف فلزی هست ی نه.
چون من به این فکر افتادم که اگه بعد گیرنده .پهنای باند رو محدود کنیم واجازه بدیم فقط یک فرکانس عبور کنه مثل تیون کردن امکانش هست که بشه یک طلایاب خوب از فرانکو در آورد البته چون با ماهیت دفینه چندان آشنایی ندارم کمی مردد هستم.مثل همیشه منتظر جواب شیرین وپر محتواتون هستم.مرسی @};-

جمعه 16 آبان1399 - 4:33am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
جهان بین نوشته است:
بهرام نوشته است:

خواهش میکنم در واقع من میتونم جزییات فرانکو رو بر طرف کنم همین مشکلاتی که الان داریم .اما سوالی پیش اومده که باید از مهندس بپرسم اگه همون چیزی باشه که فکر میکنم طرح بسیار قوی تر وکاملتر از این میشه اما هنوز مرددم

انشاالله که خیره

جمعه 16 آبان1399 - 4:35am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام استاد بهرام عزیز دوست قدیمی من ...بابت زحمتهاتون کمال تشکر رو دارم من ۳ مورد از فرانکو ساختم و هر دفعه با یه مشکل خاص مواجه شدم و هر چقدر کند و کاو کردم نشد که مشگل برطرف بشه نا امید نشدم و همچنان پیگیر کار اما الان که شما عرض کردین در حال تکمیل کارتون هستین منتظرم تا نمونه شما رو هم بسازم به امید موفقیت

خدايا مددی کن

جمعه 16 آبان1399 - 11:05am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 537 , 538 , 539 , 540 , 541 , 542 , 543 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 26 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure