انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 16 اردیبهشت1403 - 3:58pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 534 , 535 , 536 , 537 , 538 , 539 , 540 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

madrek نوشته است:
سلام مهندس من وقتی شیلد رو به منفی باطری وصل میکنم دیگه تست دست جواب نمیده یعنی چراغ با لمس خاموشی نداره مشکلش چی میتونه باشه مدارم طرح عرفان هست فقط یک سلف گذاشتم وتقویت ولوم۴.۷ رو حذف کردم
سلام دوست عزیز . به حتمال زیاد جنس شیلدی که استفاده کرده اید مناسب نیست و ضخامت آن زیاده . باید از شیلد نازکتر استفاده کنيد . شیلد جعبه ، زمین مدار و منفی باتری هر ۳ باید به هم وصل باشند . یه تست بهتون ميگم که انجام بدهید . دستگاه را روشن کنید و در حالت آستانه قرار دهید . سپس کنترل تلوزیون را روبروی آنتن بگیرید . آنتن تلسکوپی کاملا بسته باشد. از فاصله ۲ متری با فشار دادن کلید افزایش، صدا باید سنس داشته باشید . یک سنس با پالسهای سریع چشمک زن ، این یک تست معتبر برای سلامت دستگاه هست. در غیر این صورت گیرندگی دستگاه اشکال دارد .

سه شنبه 12 آبان1399 - 12:18am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهندس حمید عزیز سلام ودرود..یک سوال در مورد تریشر داشتم چون قبلا هم اشاره کردین میخواستم بدونم در تریشر هم مثل فرانکو برای تولید ولتاژ پایه از کریستال استفاده کردین یا خیر ممنون @};-

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

سه شنبه 13 آبان1399 - 6:53pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
متاسفانه نمیتونم در مورد مختصات دقیق و جزئیات فنی اون طرح توضیح بیشتری بدم. اما اگر منظور شما این باشه که آیا بدون ولتاژ پایه هم میشه به نتیچه رسید پاسخ مثبت هست.

سه شنبه 13 آبان1399 - 8:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

در مورد تست کنترل تلیویزیون باید بگم که موج خروجی، مادون قرمز هست . که دستگاه من اون رو از ۲ متری دریافت میکنه به صورت پالسهای منظم رگباری . اعتبار این تست نسبت به دیگرتست‌های قدیمی مثل جرقه فندک خیلی بالاست . این تست خیلی شبیه به یک هدف واقعی در دستگاه ظاهر میشه . چشمکهای منظم مسلسلی را میتوانید مشاهده کنید.
یکی از تکنولوژی های مورد استفاده در کنترل های امروزی مادون قرمز است به همین دلیل بهتر است تعریف ساده و مختصری از این اشعه در اختیار شما بگذاریم، اشعه مادون قرمز یکی از امواج الکترومغناطیسی است که طول موج آن از نور مرئی بالاتر و از موج رادیویی کمتر می باشد، به همین خاطر جایگاه آن در نمودار الکترومغناطیسی بعد از نور مرئی می باشد. این اشعه بعد از برخورد با جسمی آن را گرم می کند و از جمله گرتوهای نامرئی موجود در خورشید محسوب می شود.

چهارشنبه 14 آبان1399 - 9:09am
مدیر کل
مدیر کل

به شما اطمینان میدم سنسی که داشتین ربطی به نور مادون قرمز نداشته! در واقع طول موج و فرکانس نور مرئی و نامرئی ربطی به طیف امواج رادیویی که اینطور دستگاهها و گیرنده های رادیویی دریافت میکنن نداره. چه از نظر سنسور آشکارسازی و چه از لحاظ نوع مدار تقویت کننده. لذا اگر درست تست گرفته باشین عامل سنس نوسانساز داخلی کنترل بوده نه خود نور مادون قرمز. حالت رگباری هم که میفرمایین مربوط به همون نوسانساز هست. میتونین با سایر لامپها یا ال ای دی های مادون قرمز که ترجیحا فقط با یک باطری ساده و بدون مدار الکترونیکی تغذیه میشن تست کنین.

چهارشنبه 14 آبان1399 - 5:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
به شما اطمینان میدم سنسی که داشتین ربطی به نور مادون قرمز نداشته! در واقع طول موج و فرکانس نور مرئی و نامرئی ربطی به طیف امواج رادیویی که اینطور دستگاهها و گیرنده های رادیویی دریافت میکنن نداره. چه از نظر سنسور آشکارسازی و چه از لحاظ نوع مدار تقویت کننده. لذا اگر درست تست گرفته باشین عامل سنس نوسانساز داخلی کنترل بوده نه خود نور مادون قرمز. حالت رگباری هم که میفرمایین مربوط به همون نوسانساز هست. میتونین با سایر لامپها یا ال ای دی های مادون قرمز که ترجیحا فقط با یک باطری ساده و بدون مدار الکترونیکی تغذیه میشن تست کنین.
سپاس مهندس . اوایل خودم هم در تعجب بودم :-? همین حالت رگباری باعث شد که فک کنم دارم خود موج رادریافت میکنم . بله حق با شماست . ممنون از راهنمایی شما :YMPEACE:

چهارشنبه 14 آبان1399 - 6:25pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. @};-
اگر باز هم روی این مساله شک داشتین میتونین از همون مدل ال ای دی مادون قرمز کنترل که در بازار فراوان هست تهیه کنین و با یک مقاومت 2.2 کیلو سری کنین و به باطری 12 ولت متصل کنین و تست بگیرین. در این حالت ال ای دی مادون قرمز حتی قوی تر از اون چیزی که روی کنترل هست نور مادون قرمز ساطع میکنه و میتونه شما رو در مورد نتیجه مطمئن تر بکنه.

چهارشنبه 14 آبان1399 - 6:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خواهش میکنم. @};-
اگر باز هم روی این مساله شک داشتین میتونین از همون مدل ال ای دی مادون قرمز کنترل که در بازار فراوان هست تهیه کنین و با یک مقاومت 2.2 کیلو سری کنین و به باطری 12 ولت متصل کنین و تست بگیرین. در این حالت ال ای دی مادون قرمز حتی قوی تر از اون چیزی که روی کنترل هست نور مادون قرمز ساطع میکنه و میتونه شما رو در مورد نتیجه مطمئن تر بکنه.
قبول دارم حرف شما درسته . ممکنه ریموتهای جدید بر اساس مادون قرمز نباشند ؟

چهارشنبه 14 آبان1399 - 6:58pm
مدیر کل
مدیر کل

حقیقتش من با اینکه مطمئن بودم ولی قبل نظر دادن هم با فرانکو و هم تریشر که حساس تر هم هست و با 3 مدل کنترل مختلف تست گرفتم و کوچکترین واکنشی ندیدم!
در مورد کنترل منظور همون کنترل معمولی هست که از قدیم هم بوده و جلو اون یک ال ای دی مادون قرمز وجود داره. نور اون با اکثر دوربینهای موبایل و در حالتی که دکمه کنترل رو فشار میدین قابل دیدن هست چون اغلب دوربینهای دیجیتال نور مادون قرمز رو مشخص میکنن. اما اگر منظور شما از ریموت جدید مدلهای هوشمندی باشه که اخیرا وارد بازار شده و حتی از پشت دیوار هم جواب میده ؛ بله اونها بر اساس امواج رادیویی کار میکنن. در این صورت بسته به مدل کاملا محتمل هست که روی فرانکو و سایر یون یابها سنس ایجاد کنن.

چهارشنبه 14 آبان1399 - 7:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود بر مهندس حمید عزیز و جناب سروش و سایر دوستان گرامی
بنده هم تست کنترل رو روی مدار انجام دادم با (کنترل سونی )مدار تغریبا از 5 سانتی واکنش نشان داد و با کنترل ال جی از 15 سانتی.(در مورد چشمک زنی هم حق با جناب سروش بود)

لازم به ذکره که کنترل باید به صورت افقی به سمت مدار گرفته بشه تا مدار بیشترین واکنش رو نشون بده.
(این تست هم تغریبا شبیه زنگ خوری گوشیهاست که به یک مدل از چند متری واکنش نشون میده و به یه مدل دیگه از نیم متری و به یه مدل دیگر هم اصلا واکنش نشون نمیده)

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

چهارشنبه 14 آبان1399 - 10:04pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 534 , 535 , 536 , 537 , 538 , 539 , 540 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 46 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure