انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 1:20pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 533 , 534 , 535 , 536 , 537 , 538 , 539 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

madrek نوشته است:
Sooorooosh نوشته است:
هنرجو نوشته است:
:ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :-BD
درود و بسیار عالی
سروش جان سنس مفرق هم به صورت چشمک مسلسلی بود یا ممتد.
زنده باشی
با خودم فکر میکردم که اگر این یه مجسمه بود چقدر ارزش داشت ولی افسوس که نشد .
در مورد این هم بله در ابتدا و از فاصله شعاع اولین سنس که حدود ۲۰ متری میشد با چراغ اول با چشمک مسلسلی روشن شد و هر چه به هدف نزدیک تر میشدم ضربان پالسی سریعتر میشد و در فاصله۱۰ متری چراغ اول و دوم به صورت مسلسلس روشن بود . و در فاصله ۱ متری هدف هرسه چراغ روشن شد چراغ اول و دوم به صورت ثابت روشن و چراغ سوم با پالسهای منظم به صورت رگباری روشن بود . البته بالا سر هدف به شعاع ۱ متر خاموشی داشتم
فک کنم بتونم یه فیلم از هدف سنس واقعی تهیه کنم

سلام گفتین بالا سر هدف خاموشی داشتین بعد رد کردن هدف دوباره چراغ روشن شد؟
سلام . بله به اندازه ۱ متر خاموشی داشتم و بعد از رد کردن هدف دوباره روشنایی داشتم . اکث موارد با این روش نقطه دقیق هدف مشخص میشه . البته برای اهداف کوچک ، میزان این خاموشی خیلی کمتر خواهد بود. ولی اگر با دقت بیشتری بررسی شود که بستگی به ابعاد هدف و عمق هدف این مساله وجود دارد و میتونه کمک کنه برای نقطه کردن

یکشنبه 11 آبان1399 - 10:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: آشیانه عقاب
درود خدا قوت
اقا سروش تا حالا تو خاک خیلی سفت عمق یک متر سنس داشتین؟
اخرین عمقی که تاحالا گرفتین چقدر بوده
دیگه واسه همه مبراس که این سیستم با امواج رادیو کار میکنه و بنظرم اگر یه سیم پیچ هم بشه بهش اضافه کرد اونموقس جاهایی هم که امواج نیس کار کنه ولو ضعیفتر

یکشنبه 11 آبان1399 - 11:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

babrestan نوشته است:
درود خدا قوت
اقا سروش تا حالا تو خاک خیلی سفت عمق یک متر سنس داشتین؟
اخرین عمقی که تاحالا گرفتین چقدر بوده
دیگه واسه همه مبراس که این سیستم با امواج رادیو کار میکنه و بنظرم اگر یه سیم پیچ هم بشه بهش اضافه کرد اونموقس جاهایی هم که امواج نیس کار کنه ولو ضعیفتر
خواهش میکنم دوست عزیز .
بله ماهیت کار کرد این دستگاه برای اساتید و علاقمندان به این علم تقریبا مشخص شده و هر کسی بسته به دانش و معلومات خود از روی طرح اول با به جهت بهبود عملکرد دستگاه در آن تغییراتی انجام دادند . بعضی‌ها از یک فرستنده هم استفاده کردند و بعضی‌ها هم از نظرشکل ظاهری و زیبایی در آن تغییراتی دادند و بعضی‌ها هم با نوشتن برنامه و مانیتورینگ بهتر و زیبا تر به این سیستم رنگ و لعابی دادند. به هر حال کاری نداریم . هر کس بسته به درک و فهم و علم خودش از این سیستم بهره میبره .
بزرگترین هدفی رو که تا حالا تونستم کشف کنم در عمق ۳ متری بوده . یه دیگ مسی به قطر ۵۰ سانت . البته با کمک نقطه زن فلزجو در حین حفاری و جابجایی خاک که در این حالت فرانکو تا قبل از حفاری کارایی دارد.
در زمین‌های خیلی سفت هم مورد داشتم که دستگاه جواب داده ‌. مهم اینه که نباید خاک جابجا شده باشه

دوشنبه 11 آبان1399 - 12:18am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

این هم عکس واضحتر

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 11 آبان1399 - 12:48am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: آشیانه عقاب
دم شما گرم
سوالی داشتم من خیلی سال پیش فرانکورو ساختم گزاشتمش کناربه دلایلی
خیلی مدته رو پیدی کار میکنم فرانکو شما ایا لامپ رو سنس داره اگر داره از چند متری؟
چون پیدی بنده از دو متری سنس داره میخوام ببینم چه تاثیری میتونه تو هدف واقعی داشته باشه سپاس

دوشنبه 12 آبان1399 - 12:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

babrestan نوشته است:
دم شما گرم
خیلی مدته رو پیدی کار میکنم فرانکو شما ایا لامپ رو سنس داره اگر داره از چند متری؟
چون پیدی بنده از دو متری سنس داره میخوام ببینم چه تاثیری میتونه تو هدف واقعی داشته باشه سپاس
خواهش میکنم بله لامپ کم مصرف رو از ۱ متری سنس داره . سنس هدف واقعی معمولا به صورت پالسهای رگباری سریع و کوتاه یا آرام و ادامه دار در فرانکو ظاهر میشه که بستگی به ابعاد هدف دارد

دوشنبه 12 آبان1399 - 1:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

فرانکو به دکل برق وغیره حساسیت نشون نمیده جایی رو بیخودی جشمک نمیزنه مثلا سفال و زباله های سطحی

دوشنبه 12 آبان1399 - 2:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Sooorooosh نوشته است:
babrestan نوشته است:
دم شما گرم
خواهش میکنم بله لامپ کم مصرف رو از ۱ متری سنس داره . سنس هدف واقعی معمولا به صورت پالسهای رگباری سریع و کوتاه یا آرام و ادامه دار در فرانکو ظاهر میشه که بستگی به ابعاد هدف دارد

سلام شرمنده من دسته مدار رو دوتکه گذاشتم که انتهای دسته چوبی هست ایا اون قسمت چوبی رو هم باید شیلد کنم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 12 آبان1399 - 9:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

madrek نوشته است:
Sooorooosh نوشته است:
babrestan نوشته است:
دم شما گرم

سلام شرمنده من دسته مدار رو دوتکه گذاشتم که انتهای دسته چوبی هست ایا اون قسمت چوبی رو هم باید شیلد کنم

شیلد انتهای دسته ضرورت چندانی نداره . همین مقدار کفایت می‌کنه

دوشنبه 12 آبان1399 - 10:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام مهندس من وقتی شیلد رو به منفی باطری وصل میکنم دیگه تست دست جواب نمیده یعنی چراغ با لمس خاموشی نداره مشکلش چی میتونه باشه مدارم طرح عرفان هست فقط یک سلف گذاشتم وتقویت ولوم۴.۷ رو حذف کردم

دوشنبه 12 آبان1399 - 11:25pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 533 , 534 , 535 , 536 , 537 , 538 , 539 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 77 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure