انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 1:05pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 527 , 528 , 529 , 530 , 531 , 532 , 533 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: آشیانه عقاب
من قبلا توباکس ساخته بودم توی سرمای زمستون توی برف کلی باند پیچیش کرده بودم توی پنج دیقه کارایی مدار مختل شد بعد از جستجو اوردم گزاشتم روی بخاری بردش بیشتر شد
اصولا گرمای زیاد برد مدارو زیادتر و تیزتر میکنه خیلی حرفه ای باشی بوقو میشنوی تیزتره
اما تفکیک پایینتر مثل سرعت بالا تو رانندگی هر چقد بالاتر کنترل و مهارت کمتر
و بالعکس

جمعه 11 مهر1399 - 2:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: نیویورک
درود مهندس حمید

در مورد کارایی 33 نانو میتونم ایا بجای یکیش یه 223 با 103 موازی جایگزین کنم؟ 32 نانو --- ایراد فرکانسی و مشکل اساسی نداره؟

ممنون

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 12 مهر1399 - 11:32am
مدیر کل
مدیر کل

این دو خازن بخشی از یکسوساز تمام موج خروجی مدار هستن که باید در رنج نانو و ترجیحا مساوی با هم باشن. ظرفیت دقیقشون اهمیتی نداره.

شنبه 12 مهر1399 - 4:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: نیویورک
حمید نوشته است:
این دو خازن بخشی از یکسوساز تمام موج خروجی مدار هستن که باید در رنج نانو و ترجیحا مساوی با هم باشن. ظرفیت دقیقشون اهمیتی نداره.

ممنون

کلا من زیاد تست میکنم -بخاطر صرف وقت کمتر میپرسم و شما هم بنده رو بخاطر اسرار به تغییر مدار ببخشید :YMPRAY: و اگر زیاد میپرسم X_X

این اخری رو میپرسم حالا شما و یا دوستان منو راهنمایی کنن L-)

فقط کاش یکی برامون اثر تعداد و محاسبه پیچیدن فرکانس رو میگذاشت

مثلا 3 دور سیم پیچ فرکانس حدود مثلا 110 تا 90 مگاهرتز رو میگیره

2 دور 120 تا 130 مگ
1 دور حدود 1

خب من اصلا بحث خازن موازی رو میزارم کنار

ولی یکی مشخص نکرد که 5 دور سیمپیچ میافته رو کدوم فرکانس؟ که هیچ گیرندگی نداریم :|

اگه فقط از حیث تغییر امپادانس ورودی هست که جواب نمیده اونم بفرمایید :YMPRAY: سپاس

وگرنه برام واضحه تغییر در ورودی نیاز به محاسبه فرکانس و سنج تناسب داره

2- بعد این طرح rl سری چه تاثییری روی فرکانس میزاره؟ ینی وجود مقاومت باعث تغییر فرکانس میشه؟
{ با تضعیف گیرندگی اون فرکانس کاری ندارم }

سپاس

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

آخرین بار توسط جهان بین در یکشنبه 13 مهر1399 - 3:32am ویرایش شده است، در کل 5 بار ویرایش شده است.

یکشنبه 12 مهر1399 - 3:18am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
برای محاسبه ظرفیت این نوع سیم پیچ میتونین از سایت زیر کمک بگیرین:
http://electronbunker.ca/eb/InductanceCalc.html
فرمول رزونانس سیم پیچ و خازن موازی هم که ساده هست:
https://en.wikipedia.org/wiki/LC_circuit
اگر از مقاومت بصورت سری استفاده بشه فرکانس کمی تغییر میکنه ولی بهرحال ربطی به این مدار نداره چون اگر مقاومت اضافه بشه دیگه فیلتر ورودی کارایی خودش رو از دست میده.

یکشنبه 13 مهر1399 - 4:21pm

با سلام وعرض خسته نباشید
اول از همه به مهندس حمید که تریشر رو طراحی کردن که اوج شاهکاره دسمریزاد میگم وااقعا جای حرف نداره دوستان توجه کنن بنده هم تریشر دارم وهم فرانکو رو به بهترین کیفیت ساخته ام کار کرد هردوتاش یکیه اما اینطور بگم تریشر بیشتر از ۲۰ برابر قدرتش زیاده !! ازمهندس حمید یک سوال داشتم و اگر مهندسان دیگر جواب بدن ممنون میشم سوالم اینه مهندس جان بعضی از یون یاب ها هستند که برخلاف تریشر و فرانکو به مالش پلاستیک یا مالش موی سر از فاصله جواب میدهند اینا بر چه اساسی کار میکنند ؟

دوشنبه 14 مهر1399 - 11:27am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. @};-
متوجه نشدم منظور شما کدوم یون یاب هست. چون ما یون یاب شناخته شده ای نداریم که طبق توضیح شما عمل بکنه. در واقع چیزی که میفرمایین استاتیک متر هست که به بار الکتریکی ثابت واکنش نشون میده و بعنوان یون یاب قابل استفاده نیست. دستگاههای مینرو و پی دی هم به بار الکتریکی ثابت واکنشی ندارن. اما در مورد همه این دستگاهها اگر همون پلاستیک باردار شده رو یک لحظه به آنتن دستگاه اتصال بدین سنس لحظه ای رخ میده! علت هم همون تخلیه الکتریکی هست که گفتیم این سیستمها به اون واکنش دارن. پس تشخیص بار الکتریکی ثابت برای یون یابی دفینه قابل استفاده نیست اما عمل تخلیه الکتریکی همین بار چیزی هست که برای ما مهمه و دستگاه از طریق آشکار سازی اون میتونه هدف رو مشخص بکنه.

دوشنبه 14 مهر1399 - 5:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان خوشحالم بعد از مدتی در جمع شما عزیزان هستم

پنج شنبه 17 مهر1399 - 11:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Sooorooosh نوشته است:
سلام دوستان خوشحالم بعد از مدتی در جمع شما عزیزان هستم

درود سروش جان
خیلی خوش اومدین @};- @};-

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

جمعه 17 مهر1399 - 12:50am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود مهندس حمید
مهندس حمید به نظرتون فلز برنجی هم میتونه همون میدانی رو که فلز مس و نقره و طلا درست می کنن رو درست کنه یا خیر.
چند مدل فلزات مختلف از قبیل (استیل خالص) - فلز برنج - مس(کابل مسی 6 ماه چال شده با جوهر نمک) و -اهن(2 سال) و فیبر مسی 8*12 (3 سال که فکر کنم تا الان پوسیده) رو بیرون شهر زیر خاک از یک متر تا 50 سانت دفن کردم.
مدار رو زمانی که به سمت زمین میگیرم هر از گاهی به میدان مسی (کابل) تک بوق میزنه.
البته نا گفته نمونه این میدانهای تستی رو برا پسرم به ارث می زارم :D :D :D

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

شنبه 19 مهر1399 - 6:21pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 527 , 528 , 529 , 530 , 531 , 532 , 533 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 40 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure