انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 3:40am

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 524 , 525 , 526 , 527 , 528 , 529 , 530 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خب درسته اما قرار نیست هر مدار رادیویی از این شیوه استفاده بشه در ثانی حتما جعبه فلزی باید به عنوان شیلد به زمین متصل بشه وگرنه مثل یک رفلکتور میتونه باعث جذب امواج ناخواسته وحتی نویزهای رادیویی بشه.به عنوان مثال شما پشت یک تلویزیون لامپی رو باز کنید قسمت تیونر انتن رو خوب نگاه کنید اولین چیزی که دیده میشه یک جعبه فلزی با درپوش هست که به زمین وصل شده.اگه قرار بود از جعبه پلاستیکی استفاده بشه میدونید اولین چیزی که تو تلویزیون دیده میشد چی بود.خطهای ناهنجاری که روی صفحه تلویزیون بالا و پایین میشدن. :)
این کوچیکترین مثال بود.در مورد نویز هم تا حدودی در اشتباه هستین معمولا نویزهای رادیویی فرکانس بالا رو به اون صورت نمیشه فیلتر کرد بالاخره تاثیرش رو روی شبکه مداریی میذاره..در مورد فرانکو هم من با یک جعبه شرکتی از جنس آلومینیوم برای تست راهیه بیابون شدم واولین سنسی که داشتم ومورد تایید استاد عرفان هم بود یک چاله بود.هر چه که هست بهتره از جعبه چوبی یا پلاستیکی با شیلد فویلهای الومینیومی باشه.یا حق

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

دوشنبه 16 شهریور1399 - 1:28am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: آشیانه عقاب
چه کنیم دیگه باید اشاره ای بزنیم
شما میتونید داخل مدارتون رو از پاچه های ضد امواج استفاده کنید
بیرون مدارو هم میتونید رنگ ضد امواج بزنید حتی اینکه چه رنگی بزنید خیلی تاثیر داره خیلی از رنگها امواج رو گمتر جذب میکنن!مثل لباس مشک که وقتی میپوشی خورشید میسوزونه روش هم میتونید شبرنگ ضد امواج بزنید اینها روی مدار فرکانسی قطعا جواب میده و فکر نمیکنم کسی تا الان این کارارو کرده باشه

دوشنبه 17 شهریور1399 - 10:46am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام .یکی از مهندسان تلگرامی میگن این ردیاب یا این یونیاب در واقع اصل اصلش ساخت ایتالیا بوده و مهندسانی باهاش بسیار تلاش کرده اند تا به جایی برساننش و کنار گذاشته اند.
ولی حالا و از چند سال پیش توسط ابرمهندسانی در ایران با نام مهندس حمید و مهندس مجتبی بعضی جاهاش تغییر و اصلاح و با اضافه کردن میکرو که تمام مشکلات و اشکالاتش را رفع و خیلی پیشرفته تر کرده ان تا کارایی واقعی و درست را بدست بیاره. باز ولی مهندسانی که خود را به اصطلاح رقیب این دو مهندس عزیز به حساب میارن دارن تبلیغ نچندان منفی می کنند چون خیلی هم بی انصاف نیستن.

همیشه امید داشته باش

سه شنبه 18 شهریور1399 - 1:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دلتا جان این مهندس ایرانی بیراه هم نگفته این طرح رو فرانکو کلید زده که ایتالیایی هم هست این که چیز جدیدی نیست اما اگه منظورتون این بوده که کسانی قبل از فرانکو روی این طرح کار کردن نه اینطور نیست یا اگه کار کردن ی چیزه دیگه بوده چون اگه اینطور بود تو انجمن ژئو حتما صحبت میشد اونجا آدمهای روشنفکر زیادی هستن که این مطالب رو دنبال میکنن مطمئن باشین خطا از مهندس ایرانی ما بوده :D .بنده خدا این مهندس گمنام تلگرامی گویا نمیدونسته سایت ژئوتک هم هست وفرانکو نامی روی این طرح کار کرده وطراحش هم هست فقط ی چیزی شنیده خواسته بگه بعله ما هم میدونیم :D
زیاد به گفته های تو تلگرام اهمیت ندین اونجا تو تلگرام همه ایرانیای فعال مدرک مهندسی دارن :D درک بعضی از این مهندسهای گمنام به اندازه شنیده هاست نه تجربه کار علمی وعملی حتی به خودشون زحمت نمیدن تو سایتهای ذی ربط برن بگردن با افراد وکارهاشون آشنا بشن .با این جور افراد باید در مورد اقتصاد مملکت تبادل نظر کرد تا فرانکو ومدارات الکترونیکی \M/

جمعه 28 شهریور1399 - 3:41am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

babrestan نوشته است:
چه کنیم دیگه باید اشاره ای بزنیم
شما میتونید داخل مدارتون رو از پاچه های ضد امواج استفاده کنید
بیرون مدارو هم میتونید رنگ ضد امواج بزنید حتی اینکه چه رنگی بزنید خیلی تاثیر داره خیلی از رنگها امواج رو گمتر جذب میکنن!مثل لباس مشک که وقتی میپوشی خورشید میسوزونه روش هم میتونید شبرنگ ضد امواج بزنید اینها روی مدار فرکانسی قطعا جواب میده و فکر نمیکنم کسی تا الان این کارارو کرده باشه

سلام.چرا خیلی وقته این پارچه ها تولید شدن .یک جور الیاف خاص به همراه لایه ایی مشبک از فلز هستن که بین دو لایه الیاف پارچه که معمولا نسوز هم هست استفاده میشه..موبایل یا تبلت رو باز کنین این پارچه رو میبینین که رنگ طلایی مابین باطری وشبکه مداریی روی جعبه پردازشگر با چسب محکم شده.از این پارچه ها خیلی وقته استفاده میشه البته اگه نوع دیگه پارچه باشه که خیلی جدید باشه بی اطلاع هستم :YMPEACE:

یکشنبه 29 شهریور1399 - 1:19am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: نیویورک
ممنون جناب بهرام :x

در خصوص تجربه کاری شما در بالای سر هدف کمی کمک لازم دارم X_X

دوشنبه 31 شهریور1399 - 9:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
babrestan نوشته است:
درود
درمورد فرانک اولین پاسخی که با شما برخورد داشتم دادم شد این جوابی که دوباره بهم میدید همون رادیو که جاهایی فرکانس نیس فرانکم نمیزنه !شما اگ داری مقاومت میکنی چون زحمت کشیدی منم مثل شما مقاومت میکردم فلان سیستمم میزنه بعد کلی کار نه !فرانکمو تو حیاط فلزی قایم کرده بودم سنس داشتم یکم پراکنده!جای الومینیوم میتونین چیزهایی استفاده کنین ک ضد امواج باشن نه فلز!چوب گزینه خوبیه قطر چوب هم کمی مهمه
اگر روزی از فرانک دست کشیدی بیا همینجا بنویس!من بعصی وقتا بخودم میام و غرقکاری نمیشم ک بدونم ته نداره امیدوارم شما موفق بشید

سلام ودرود ببرستان جان.نه اصلا اینطور نیست من که نمیخوام بیخود خودمو گول بزنم مقاومت در مورد مداری که میدونم الان در موردش دیدگاهای متفاوتی هست هم بی فایدست البته این هم به تجربه عملی وداشتن بار فنی سازنده مرتبط هست.بنده اینقدر مدارات ردیاب زیادی طراحی کردم با انواع مختلفی از سنسورها به غیر از انتن خیلی آزمایشها کردم اما جواب منفی بوده .اما بالاخره تونستم ردیاب خوبی طراحی کنم که از 10 بار ردیابی 9 بار به طور مستقیم هدف رو میزنه واصلا هم کاری به زاویه 45 این حرفها نداره البته منظورم ردیاب جفت انتن هست باور کنید اصلا هم به فرانکو نیازی ندارم اما چون از نظر فنی ی چیزایی بین ردیاب خودم وفرانکو مشابه هست.یعنی هردو مدار میدان یاب هستن .اما طرح من برد بیشتری رو میزنه برای همین واسه پیدا کردن جواب روی طرح فرانکو هم کار کردم و چیزای جالبی دستگیرم شده.در مورد اینکه من گفتم در مناطقی که امواج ضعیفه فرانکو سطح زنی کنه درسته حتی ممکنه کارایی خودش رو از دست بده تو این قضیه من با شما مخالفتی نکردم وحتی صحیح میدونم.اما بهتون هم گفتم راهکارهایی هستن که بشه جبران کرد .حتی یک شیوه جدید در اپراتوری فرانکو بدست آوردم که شعاع زنی فرانکو رو 2برابر میکنه و این چیز کمی نیست.خب وقتی میبینین کسانی هستن که به ادعای خودشون پایبند هستن حتما چیزهایی میدونن صرف اینکه من به تنهایی موفق نشدم سنسی بیرون از منزل داشته باشم دلیل نمیشه بگم سیستم فرانکو بدرد نخوره.در مورد فلز آلومینیوم هم باید بگم سیستمهای رادیویی برای حذف اثرات پوستی زمین یاامواجهای ناخواسته ایی که از بیرون روی مدارات حساس رادیویی تاثیر مستقیم میزارن معمولا از باکس وپوشش فلزی استفاده میکنن اما برای این طرح زیاد هم مهم نیست جنس جعبه فلزی باشه که اگه بود بهتر میشد علتش هم بگیر نگیر نداشتن این طرح هست و ممکنه تو مناطقی که ضعف سیگنال رادیوی باشه پوشش فلزی کارایی سیستم مختل کنه .اما کمی فویل آلومینیوم و یک جعبه چوبی یا پلاستیکی کار رو راه میندازه و بهتر هم هست.
ببرستان جان هر چند که من فیلمی از یک سنس واقعی تو بیابون تو کانال یوتوب آپ کردم وشما هم دیدین به نظر شما این موفقیت محسوب نمیشه.اگه منظورتون هدفی هست که در عمق بالاتر بدست بیاد من به شما قول میدم که فرانکو میتونه این کارو انجام بده حتی اگه در حال حاضر مدار این توانایی رو نداشته باشه من کاریی میکنم که شدنی باشه.اما اگه نتونستم قول میدم که بیام همینجا اعلام کنم شدنی نیست وفرانکو یک سطح زن هست :YMPEACE: با امید موفقیت برای شما

درود بر شما

بهرام نازنین شما فرمودید برای همین واسه پیدا کردن جوابی طرح فرانکو هم کار کردم و چیزای جالبی دستگیرم شده :-BD میشه حدودی راهنمایی کنید؟ :YMPRAY:

دوشنبه 31 شهریور1399 - 9:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جهانبین عزیز منظورم از چیزهای جالب این بود که بین ردیاب جفت انتن خودم وفرانکو ی چیزهایی شباهت دارن از نظر سنس هدف نه زاویه هدف یا برد شاع زنی کوتاه که واسه من تا50 متر هم میزنه خطای نقطه زنی کم یا می بایست هدف دفن شده باشه حتی اگه یک مشت خاک روش بریزن ردیاب سریع واکنش نشون میداد برعکسش امکان نداشت سنس بشه مشابه فرانکو این نشون میده هدف که نمیتونه به این سرعت یونی تولید کرده باشه پس چه چیز میمونه جز امواج رادیویی و فرایندی که زیر زمین روی فلز رخ میده ووو.درسته فرانکو و ردیاب جفت انتن هیچ شباهتی از نظر پیکربندی مداری ندارن اما من ردیابم رو جوری طراحی کردم که مشابهت با فرانکو پیدا کرده یعنی بعد از ساخت وتجربه عملی ومقایسه بین این دوتا به این نتیجه رسیدم هر دو براساس امواج رادیویی خاصی کار میکنن که از هدف قابل شناسایه البته چون ردیاب انتنی دو منظوره هست اگه جایی امواج رادیویی ضعیف داشته باشیم باز انتنی کار خودش رو انجام میده .شاید در نظر خیلیها ردیاب جفت انتن فقط فرستندست اما جفت انتن بنده دارای گیرنده خاصی هست که ازشرح موضوع معذورم .اما در شرایط عادی شبیه به جفت انتن های معمولی هدف رو رهگیری میکنه اما اصلا یونی نیست و دقیق هم هدف رو میزنه .الان ردیاب جفت انتن من در واقع یون یاب کامل نیست بیشتر میدان یابی میکنه برای همین هم هست خود فلز رو میزنه یا زاویه 45 معنایی نداره. آب یا حفره هم تا الان نتونستم بزنم.البته فرانکو میتونه حفره یابی کنه .و نکته قابل تامل این بود که اصلا نمیتونستم تفکیک رو عملیاتی کنم در صورتی که تو خونه در کنار آهن زنگ زده کد طلای مخصوصی رو پیدا کردم که شاید ده هرتز بالا و پایین دیگه نمیزد و تا چند کیلوهرتز اصلا طلا رو نمیزد (در کل کد و فرکانس طلا خیلی کمه اما مس زیاد وبرعکسش برنج به سختی قابل رهگیریه وخیلی معدود)اما بیابون با اینکه اهن نمیزد اما چیزهایی میگرفت که هیچ ربطی به طلا نداشتن مثلا فلز توی دست یکی از آشناهامون که دستش رو عمل کرده بود و به گفته خودش پلاتین یا مشخص نشد آخرش رو به راحتی میزد وتوی محیط بیابون اصلا نمیتونستم جای دیگه رو بزنم حتی کد هم تغییر میدادم نتیجه یکسان بود باز اینجا به نتیجه رسیدم که چیزی جز امواج رادیویی نمیتونه باعث سنس اون فلز توی دست اون فرد شده باشه

آخرین بار توسط بهرام در سه شنبه 31 شهریور1399 - 3:20am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

سه شنبه 31 شهریور1399 - 2:52am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جهان بین نوشته است:
ممنون جناب بهرام :x

در خصوص تجربه کاری شما در بالای سر هدف کمی کمک لازم دارم X_X

خواهش میکنم چه کمکی از دستم بر میاد انجام بدم..فقط شرایط سنس کردن از جهات مختلف حتی متراژ شعاع زنی طرفین میتونه نتیجه رو عوض کنه.من خودم جایی رو رهگیری کردم که اگه کس دیگه ایی بود هدف رو فلز تشخیص میداد در صورتی که میتونم بگم یک حفره بزرگ یا سفید خونه خالی رو گرفته بودم.که شرح توضیحش رو یکی دو صفحه قبل باید گفته باشم. :-BD

سه شنبه 31 شهریور1399 - 2:56am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام جان اینم ذهنیت من بعنوان دیسپلی :D حالا شاید مدار اصولی برای کانکت به موبایل در نظر نگرفتم YMWHISTLE ولی کلا دوست داشتم برای تفکیک دقت طرح کاری بشه :YMPRAY: مدار با aux چهار خط به دو پین اخر که برای میکروفون هست وصل میشه :ymsmug:

شاید بشه گفت اخرین ضعف فرانکو بعنوان طرح نقطه زن تنظیم سطح سیگنال اسیلاتور هست که من بهش میگم استانه ورودی که تنظیمش مشکله مگه شما ایده ای بدهید

وگرنه با استانه خروجی هم با ولوم تنظیم میشه اما دقت لازم رو با ولوم اسیلاتور میشه داشت که طرحی با ثبات براش نداریم 8-|

جایگزینی مث اعمال سیگنال کیلوهرتزی با مادون قرمر به انتن که فقط کار تنظیم ولتاژش مث مگاهرتز اینقدر عذاب اور نباشه :((

این اپ اندرویدم جهت تست و بررسی دوستانه ;;) حالا ببینیم رفتار دیسپلی اندرویدی چجوریه \M/

:ymhug:

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 1 مهر1399 - 12:58am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 524 , 525 , 526 , 527 , 528 , 529 , 530 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 6 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure