انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 5:06am

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 523 , 524 , 525 , 526 , 527 , 528 , 529 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: آشیانه عقاب
سپاس از شما
بنده متنی رو نخوندم وقت هم نمیزارم که بخوام بسازم
در مورد مدار ک کار میکنم َهم کاملا تحقیق کردم و بدون نصب فریت هم جرقه رو میزنم هم لامپ هم سکه هم موبایل در حال زنگ فریت رو هم میدونم جریانش چیه نصب کنم باید ولتاژ بگیرم با اسکوپ! بعد میخوام با حوصله انجامش بدم فکر میکنم اطلاعات کافی درموردش دارم
در مورد فرانک شما اول از همه باید یک محیط تست در عمق ۱ متر الی بالاتر داشته باشین که این امکانش نیس اگر هم درست کنین دهها سال طول میکشه
محیط تست ۲۰ سانتی هم ک باید یکسال صبر کنین ک اونم بیست سانته بنده بر عقیدم مصمم هستم و فرانکو بعید میدونم عمق نفوذ داشته باشه
فقط اینکه جنس جعبه مدار شما ازچیه؟

شنبه 8 شهریور1399 - 10:31am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: نیویورک
درود

کسی از دوستان میتونه بجای قسمت دیسپلی یه تقویت ولتاژ درست کنه که خروجی 1 تا 7 ولت رو با مقیاس بزرگتر مثلا 5 تا 12 ولت بهمون بده؟
:YMPRAY:

جمعه 14 شهریور1399 - 11:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جهان بین نوشته است:
درود

کسی از دوستان میتونه بجای قسمت دیسپلی یه تقویت ولتاژ درست کنه که خروجی 1 تا 7 ولت رو با مقیاس بزرگتر مثلا 5 تا 12 ولت بهمون بده؟

جهانبین عزیز این کارو که میشه کرد با دو یا سه عدد ترانزیستور دیگه و پیکربندی خاص میشه ولتاژ رو تا نهایت ولتاژ تغذیه بالا برد اما فکر نمیکنم کارایی داشته باشه علتش هم مشخصه.ما مثلا خروجی ترانزیستور6 نزدیک به5 ولت داشته باشیم.صرف اینکه این 5 ولت برای ما کارایی داشته باشه مهم نیست که بخوایم تقویتش هم بکنیم مهم اون چند دهم ولتی هست که تغییر میکنه واین چیزی نیست که بشه با تقویت ولتاژ خودشو نشون بده ممکنه سنس کلا مختل بشه برای همین بهتره این کارو انجام ندین.یا اگر انجام میدیدن سعی کنید با مدارات خاصی این کارو انجام بدین که اون چند دهم رو هم تشخیص بده و تقویتش کنه :)

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

شنبه 14 شهریور1399 - 1:26am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

babrestan نوشته است:
سپاس از شما
بنده متنی رو نخوندم وقت هم نمیزارم که بخوام بسازم
در مورد مدار ک کار میکنم َهم کاملا تحقیق کردم و بدون نصب فریت هم جرقه رو میزنم هم لامپ هم سکه هم موبایل در حال زنگ فریت رو هم میدونم جریانش چیه نصب کنم باید ولتاژ بگیرم با اسکوپ! بعد میخوام با حوصله انجامش بدم فکر میکنم اطلاعات کافی درموردش دارم
در مورد فرانک شما اول از همه باید یک محیط تست در عمق ۱ متر الی بالاتر داشته باشین که این امکانش نیس اگر هم درست کنین دهها سال طول میکشه
محیط تست ۲۰ سانتی هم ک باید یکسال صبر کنین ک اونم بیست سانته بنده بر عقیدم مصمم هستم و فرانکو بعید میدونم عمق نفوذ داشته باشه
فقط اینکه جنس جعبه مدار شما ازچیه؟

سلام ودرود ببرستان عزیز.
خب بگذریم اون متن که مهم نبود ومطلب مهمی هم در رابطه با مدار حاوی پیام نبود که بخواین بسازین.
خب من که اشاره کردم شما الان دارین از حالت اکتیو پی دی استفاده میکنین که یک فلزیاب کوچیک محسوب میشه وچون گیرنده اون که کویلهای کوچک بخش امگا هستن میتونه تا حدودی جرقه یا مثال اون رو تشخیص بده که زیاد محسوس نیست اما زمانی این بخش کارایی خودش رو نشون میده که از هر دو حالت اکتیو وپسیو به همراه هم استفاده بشه .بخش فریت مهمترین بخش پی دی محسوب میشه که خیلیها رو ناکام گذاشته پس سعی کنید از تجربه علمی وعملیتون استفاده کنید.ما که آخرش نفهمیدیم جریان این قسمت چیه :D
خب در مورد محیط تست که هر وسیله ای رو بخوایم بسنجیم یا تست کنیم صد در صد لازم و ضروریه حتی پی دی یا پی دی کا اما در مورد فرانک هم درسته یک سیستم محدود شده هست اما این ربطی به عمق زنی این سیستم نداره مثل این میمونه که شما بهترین برند یک رادیو رو خریداری کرده باشین اما جایی باشین که رادیو نتونه هیچ سیگنالی رو دریافت کنه این به این معنی نیست که رادیو کارایی نداره چون کار رادیو گرفتن امواج تو محدود آنتن خودش هست.دقیقا فرانکو هم به همین شکل کار میکنه و همه چیز به سیگنالهای رادیویی قوی وضعیف بستگی داره.شاید ی جایی سطح زنی کنه اما جای دیگه عمق بالایی رو بزنه.البته دلیل دلسردیتون از فرانکو تا حدودی برام روش شده.این سیستم اگه خوب ساخته بشه هر چیزی رو سنس نمیکنه ومعمولا با گشتن جاهای بیخودی یا نداشتن مکان معتبر.معمولا بعد از کلی پیاده روی وبالا پایین شدنهای زیاد وندیدن هیچ سنسی کلا یک حالت بکش مرگ من به آدم دست میده :D کلا در جریان هستم .ی سوال تا الان جایی با فرانک سنس داشتین .حتی یک فلز سطحی :-?
(چوب) به همراه کمی فویل آلومینیوم چاشنیش

شنبه 14 شهریور1399 - 1:53am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود
درمورد فرانک اولین پاسخی که با شما برخورد داشتم دادم شد این جوابی که دوباره بهم میدید همون رادیو که جاهایی فرکانس نیس فرانکم نمیزنه !شما اگ داری مقاومت میکنی چون زحمت کشیدی منم مثل شما مقاومت میکردم فلان سیستمم میزنه بعد کلی کار نه !فرانکمو تو حیاط فلزی قایم کرده بودم سنس داشتم یکم پراکنده!جای الومینیوم میتونین چیزهایی استفاده کنین ک ضد امواج باشن نه فلز!چوب گزینه خوبیه قطر چوب هم کمی مهمه
اگر روزی از فرانک دست کشیدی بیا همینجا بنویس!من بعصی وقتا بخودم میام و غرقکاری نمیشم ک بدونم ته نداره امیدوارم شما موفق بشید

شنبه 15 شهریور1399 - 11:02am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: نیویورک
بهرام نوشته است:
جهان بین نوشته است:
درود

جهانبین عزیز این کارو که میشه کرد با دو یا سه عدد ترانزیستور دیگه و پیکربندی خاص میشه ولتاژ رو تا نهایت ولتاژ تغذیه بالا برد اما فکر نمیکنم کارایی داشته باشه علتش هم مشخصه.ما مثلا خروجی ترانزیستور6 نزدیک به5 ولت داشته باشیم.صرف اینکه این 5 ولت برای ما کارایی داشته باشه مهم نیست که بخوایم تقویتش هم بکنیم مهم اون چند دهم ولتی هست که تغییر میکنه واین چیزی نیست که بشه با تقویت ولتاژ خودشو نشون بده ممکنه سنس کلا مختل بشه برای همین بهتره این کارو انجام ندین.یا اگر انجام میدیدن سعی کنید با مدارات خاصی این کارو انجام بدین که اون چند دهم رو هم تشخیص بده و تقویتش کنه :)

ممنون، البته فرضیه ی دیگه ای بجای تقویت بذهنم رسید، سوال اینه آیا طراحی مدار تک ترانزیستوری سراغ دارید که تغییرات ولتاژی مدار آن بتونه با تناسب میزان تقویت و کم و زیاد کنه؟ ینی بجای تقویت سیگنال ما فقط سطح خروجی DC رو ملاک برای تغذیه مدار دیسپلی قرار بدهیم و یک سیگنال ثابت که به ورودی دیسپلی اعمال میشه با تغییرات سطح خروجی DC فرانکو باعث تغییر خط سیگنال خروجی بشه

یعنی خروجی مدار فرانکو بشه تغذیه DC برای مدار دیسپلی نه اینکه به ورودی آن برسه L-)

شنبه 15 شهریور1399 - 1:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جهان بین نوشته است:
بهرام نوشته است:
جهان بین نوشته است:
درود

ممنون، البته فرضیه ی دیگه ای بجای تقویت بذهنم رسید، سوال اینه آیا طراحی مدار تک ترانزیستوری سراغ دارید که تغییرات ولتاژی مدار آن بتونه با تناسب میزان تقویت و کم و زیاد کنه؟ ینی بجای تقویت سیگنال ما فقط سطح خروجی DC رو ملاک برای تغذیه مدار دیسپلی قرار بدهیم و یک سیگنال ثابت که به ورودی دیسپلی اعمال میشه با تغییرات سطح خروجی DC فرانکو باعث تغییر خط سیگنال خروجی بشه

یعنی خروجی مدار فرانکو بشه تغذیه DC برای مدار دیسپلی نه اینکه به ورودی آن برسه L-)

خصوصی چک شود

شنبه 15 شهریور1399 - 5:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

babrestan نوشته است:
درود
درمورد فرانک اولین پاسخی که با شما برخورد داشتم دادم شد این جوابی که دوباره بهم میدید همون رادیو که جاهایی فرکانس نیس فرانکم نمیزنه !شما اگ داری مقاومت میکنی چون زحمت کشیدی منم مثل شما مقاومت میکردم فلان سیستمم میزنه بعد کلی کار نه !فرانکمو تو حیاط فلزی قایم کرده بودم سنس داشتم یکم پراکنده!جای الومینیوم میتونین چیزهایی استفاده کنین ک ضد امواج باشن نه فلز!چوب گزینه خوبیه قطر چوب هم کمی مهمه
اگر روزی از فرانک دست کشیدی بیا همینجا بنویس!من بعصی وقتا بخودم میام و غرقکاری نمیشم ک بدونم ته نداره امیدوارم شما موفق بشید

سلام ودرود ببرستان جان.نه اصلا اینطور نیست من که نمیخوام بیخود خودمو گول بزنم مقاومت در مورد مداری که میدونم الان در موردش دیدگاهای متفاوتی هست هم بی فایدست البته این هم به تجربه عملی وداشتن بار فنی سازنده مرتبط هست.بنده اینقدر مدارات ردیاب زیادی طراحی کردم با انواع مختلفی از سنسورها به غیر از انتن خیلی آزمایشها کردم اما جواب منفی بوده .اما بالاخره تونستم ردیاب خوبی طراحی کنم که از 10 بار ردیابی 9 بار به طور مستقیم هدف رو میزنه واصلا هم کاری به زاویه 45 این حرفها نداره البته منظورم ردیاب جفت انتن هست باور کنید اصلا هم به فرانکو نیازی ندارم اما چون از نظر فنی ی چیزایی بین ردیاب خودم وفرانکو مشابه هست.یعنی هردو مدار میدان یاب هستن .اما طرح من برد بیشتری رو میزنه برای همین واسه پیدا کردن جواب روی طرح فرانکو هم کار کردم و چیزای جالبی دستگیرم شده.در مورد اینکه من گفتم در مناطقی که امواج ضعیفه فرانکو سطح زنی کنه درسته حتی ممکنه کارایی خودش رو از دست بده تو این قضیه من با شما مخالفتی نکردم وحتی صحیح میدونم.اما بهتون هم گفتم راهکارهایی هستن که بشه جبران کرد .حتی یک شیوه جدید در اپراتوری فرانکو بدست آوردم که شعاع زنی فرانکو رو 2برابر میکنه و این چیز کمی نیست.خب وقتی میبینین کسانی هستن که به ادعای خودشون پایبند هستن حتما چیزهایی میدونن صرف اینکه من به تنهایی موفق نشدم سنسی بیرون از منزل داشته باشم دلیل نمیشه بگم سیستم فرانکو بدرد نخوره.در مورد فلز آلومینیوم هم باید بگم سیستمهای رادیویی برای حذف اثرات پوستی زمین یاامواجهای ناخواسته ایی که از بیرون روی مدارات حساس رادیویی تاثیر مستقیم میزارن معمولا از باکس وپوشش فلزی استفاده میکنن اما برای این طرح زیاد هم مهم نیست جنس جعبه فلزی باشه که اگه بود بهتر میشد علتش هم بگیر نگیر نداشتن این طرح هست و ممکنه تو مناطقی که ضعف سیگنال رادیوی باشه پوشش فلزی کارایی سیستم مختل کنه .اما کمی فویل آلومینیوم و یک جعبه چوبی یا پلاستیکی کار رو راه میندازه و بهتر هم هست.
ببرستان جان هر چند که من فیلمی از یک سنس واقعی تو بیابون تو کانال یوتوب آپ کردم وشما هم دیدین به نظر شما این موفقیت محسوب نمیشه.اگه منظورتون هدفی هست که در عمق بالاتر بدست بیاد من به شما قول میدم که فرانکو میتونه این کارو انجام بده حتی اگه در حال حاضر مدار این توانایی رو نداشته باشه من کاریی میکنم که شدنی باشه.اما اگه نتونستم قول میدم که بیام همینجا اعلام کنم شدنی نیست وفرانکو یک سطح زن هست :YMPEACE: با امید موفقیت برای شما

آخرین بار توسط بهرام در یکشنبه 15 شهریور1399 - 2:07am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

یکشنبه 15 شهریور1399 - 1:57am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جهان بین نوشته است:
بهرام نوشته است:
جهان بین نوشته است:
درود

خواهش میکنم جهانبین عزیز.این هم شدنیه اما کارایی نداره.خب اگه بخوایم سطح سیگنالی که به ولتاژ تبدیل شده رو به12 ولت برسونیم و یک مدارو با اون ولتاژ تغذیه کنیم چه فایده ایی داره .نمایشگر کلا روشن میمونه وهیچ کاریی انجام نمیده.مگه اینکه ما کریستال رو از مدار خارج کنیم تا هیچ ولتاژی تولید نشه وبعد سنس به یکباره خروجی ترانزیستور بالا بره وبعد تقویت ولتاژ نزدیک ولتاژ تغذیه مدار نمایشگر تغذیه کنه و صوتی یا هر نوع نمایشگر دیگه ایی رو راه اندازی کنه.این شدنی هست اما اگه کریستال از مدار خارج بشه ممکنه تغییراتی در نحوه سنس کردن بوجود بیاره که تا الان با این نوع سنس برخوردی نداشتم اگه میتونین تو محیطی که قبلا سنس داشتین اوسیلاتور از کار بندازین ونحوه سنس کردن رو مورد ارزیابی مجدد قرار بدین شاید بشه کاریی کرد.

یکشنبه 15 شهریور1399 - 2:09am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

وقتی شما یه چیز فلزی یا الومینیوم داخل سیستمهای فرکانسی بکار ببری باعث میشه سیستمت پرنویز بشه و به عنوان انتن برات عمل میکنه و نمیتونه تو ی جهت خاص متمرکز بشه!شادو پیروز باشی

یکشنبه 16 شهریور1399 - 10:28am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 523 , 524 , 525 , 526 , 527 , 528 , 529 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 23 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure