انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 13 اردیبهشت1403 - 5:11am

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 519 , 520 , 521 , 522 , 523 , 524 , 525 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

اینم چند تا عکس از مدار البته عکسها برای چند ماه پیش هستش
پیوست:
4.jpg

پیوست:
3.jpg

پیوست:
2.jpg

پیوست:
1.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 3 مرداد1399 - 10:22am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نقل قول:
درود Rooz عزیز ممنون از شما
کارایی که انجام دادم: تعویض رگولاتور و تعویض آیسی ها با نمونه با کیفیت تر. همچنین تعویض ولوم 1مگ با مقاومت 1مگ 1درصد (چون ولوم با کیفیت موجود نبود موقتاً مقاومت گزاشتم برای تست). ولتاژ ورودی آمپلی رو که از قبل از مقاومت R4 گرفته بودم رو اصلاح کردم و از بعد مقاومت بردم (طبق مدار عرفان جان)
دیروز دستگاه رو بردم بیابون برای تست که متاسفانه یه مشکل دیگه هم به مشکلات قبلی اضافه شد!
دستگاه از نظر ثابت موندن آستانه بهتر شد یعنی بعد از یکی دو دقیقه که دستگاه روشن می مونه آستانه بدونه تغییر ثابت میشه
ولی از نظر سنس اثر اسمون موفق نشدم (دیروز ولتاژ رو تا 0.45 پایین آوردم)
متاسفانه دستگاه هیچ واکنشی نداره انقد ثبات داره که مطمئنم اصلا چیزی سنس نمیکنه (حتی با ولتاژ زیر1 ولت) و ثباتش بخاطر عدم کارکرد درستش هست
با انواع ترانزیستور و خازن و کریستال امتحان کردم ولی بی نتیجه بود
دیروز بعد از حدود یک ساعت کار با دستگاه داشتم همینجوری ولتاژ بعضی نقاط مدار رو اندازه میگرفتم تا رسیدم به ترانزیستور 5 متاسفانه دیدم در پایه بیس و امیتر ترانزیستور ولتاژ 0 هستش (با اینکه چند دقیقه قبلش اون دوتا پایه ولتاژ داشت) نمیدونم به یکباره چی شد که ولتاژ خروجی صفر شد! با چند تا ترانزیستور دیگه هم امتحان کردم بازم ولتاژ صفر بود
خلاصه اینکه دیگه بیخیال این فیبر شدم میخوام اگه عمری بود یه تستر قطعات بسازم بعد از اول یه فیبر دیگه بزنم ببینم چی میشه
انقد که به مدار و لاین های مدار نگاه کردم چشام سیاهی میره وقتی چشامو میبندم عکس مقاومت و خازن و ترانزیستور از جلوی چشام رد میشه @-)

سلام و خداقوت به Fpi عزیز :)) @};-
طبیعی هست خلاصه ما درک می کنیم که روی این مدار ها کار کردیم . ساخت و مونتاژ یک چیزه و تنظیم کارا و دقیق یک مورد دیگه متاسفانه دوستان هم اغلب تو این مرحله کار رو کم پیگیری می کنن یا رها می کنن که صحیح نیست، الان شما در آستانه ی موفقیت در اتمام وسیلت قرار داری . در کل دستگاه رو خیلی خوب ساختی ، قطعات هم همه قابل قبولن هستن . وقتی آمپیلی رو قرار می دی خودبخود اثر دست گرفته نمی شه و آسمون کمتر سنس می شه نسبت به حالت قبل . شما خیلی ساده ولتاژ همون خط رو که فکر می کنی ایراد داره چک کن از ابتدا و با ولتاژ هایی که قبلا توسط دوستان ارائه شده دقیق و کامل مقایسه کن ، کمی بالا پایین قابل قبوله مهم واکنش درست دستگاه هست . کل قسمت ها چیز خاصی ندارن که نتونی تک تکشون رو چک کنی با اهم متر ، دنبال ساخت تست قطعاتم نرم چون خودش یک پروزه است و فقط زمان و انرژیت رو می گیره . می دونم قیمت دلار الان چه وضعیه ولی شما اگر یک تستر آماده بخری خیلی بصرف تره برات از ساخت و زمانش و دورشدن از اصل مدارت . این دستگاه کلا آمپر زیادی نمی کشه پس هیت سینگ رو باز کن چون خودش می تونه عامل دریافت سیگنال ناخواسته و تشدید باشه که خوب نیست . پشنهاد می کنم یکم به خوت استراحت بده و کارهای دیگه ای انجام بده تا ذهنت مجددا آماده بشه بعد کار رو شروع کن ، تمام قطعات اون قسمت رو چک کن ، دیود ها رو هم همین طور ، کلا قطعاتی که مشکوکی از مدار بازکن و چک کن حتی تعویض کن خازن و دیود حتی مقاومت . خلاصه این مرحله ی آخر صبوری می خواد برادر ، زنده باشی دوست عزیز @};- :ymapplause: :ymapplause:

تا در طلب لقمه ی نانی نانی * تا در طلب گوهر کانی کانی
این نکته ی رمز اگر بدانی دانی * هرچیز که در جستن آنی آنی

جمعه 3 مرداد1399 - 6:29pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلامت باشی Rooz عزیز @};- @};-
پیشنهاد بسیار خوبی دادید الان چند وقته فکر و ذکرم شده این مدار باید چند روز استراحت کنم
تقریبا اشکال ولتاژ ترانزیستور 5 رو پیدا کردم ولی اصلاحش باشه برای بعد
دستگاه فرانکو انقد برام جذاب و دوست داشتنی هست که به هر قیمتی شده درستش میکنم البته به یاری خدا و راهنمایی دوستان خوبی مثل شما @};-

جمعه 3 مرداد1399 - 6:48pm
کاربر فعال
کاربر فعال

Fpi نوشته است:
پیشنهاد بسیار خوبی دادید الان چند وقته فکر و ذکرم شده این مدار باید چند روز استراحت کنم
دستگاه فرانکو انقد برام جذاب و دوست داشتنی هست که به هر قیمتی شده درستش میکنم البته به یاری خدا و راهنمایی دوستان خوبی مثل شما @};-

fpi عزیز سلام با اجازه از اساتید البته شما اگه فیبر دو رو استفاده کردی ببین پشت فیبر به زمین مدارت اتصال داده باشی حتما منم این مشکل داشتم از حواس پرتی ممنون

یکشنبه 5 مرداد1399 - 2:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با عرض سلام خدمت دوستان عزیز. من ورژن نهایی آقا عرفان عزیز رو طبق توضیحاتشون ساختم (دو سلف). در محیط منزل هیچ گونه عکس العملی نداره دستگاه، نه تست لمس دست، نه عکس العمل به فندک، موبایل و ... در حیاط منزل هم اثر آسمونی رو نمی‌گیره. بنده با پتانسیومتر 4.7 کیلو، ولتاژ خروجی دو تا شش رو دارم. قسمت دیسپلی ایرادی نداره، تقریبا با افزایش یک دهم میل چراغ دوم روش میشه و .... ضمنا کریستال رو اوردم روی باکس تا راحت بشه عوض کرد، به نظر اساتید عزیز تا اینجای کار دستگاه مشکلی نداره؟

دوشنبه 6 مرداد1399 - 3:19pm
کاربر فعال
کاربر فعال

Dadson نوشته است:
Fpi نوشته است:

fpi عزیز سلام با اجازه از اساتید البته شما اگه فیبر دو رو استفاده کردی ببین پشت فیبر به زمین مدارت اتصال داده باشی حتما منم این مشکل داشتم از حواس پرتی ممنون

درود بر شما دوست عزیز بله فیبر دورو هستش و به زمین متصل شده
فعلا مدارو گذاشتم کنار تا چند روز آینده دوباره میرم سراغش

دوشنبه 6 مرداد1399 - 4:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
ایا مشابه خارجی این دستگاه وجود داره؟؟به چه اسمی هست؟
و اینکه این دستگاه دستساز خودتون کسی ازش نتیجه گرفته؟؟
سپاسگذارم

سه شنبه 7 مرداد1399 - 6:10am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

معین نوشته است:
سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
ایا مشابه خارجی این دستگاه وجود داره؟؟به چه اسمی هست؟
و اینکه این دستگاه دستساز خودتون کسی ازش نتیجه گرفته؟؟
سپاسگذارم

سلام.
دستگاه مشابهی بعید میدونم وجود داشته باشه که عملکردی دقیقا مانند فرانکو داشته باشه.ولی ابزار های خارجی متفرقه ای وجود داره که در زمینه های دیگری کاربرد داره ولی بر روی هدف با برخورد با اثر دفینه واکنش نشون میده.از جمله اونها ابزاری بنام EXPERIMENTAL LIFE ENERGY METER هست که با سرچ در نت قابل مشاهده هست.این ابزار قابلیت اتصال رابط بلند رو داره که مانند همون آنتن کشویی در فرانکو،با برخورد با اثر فلزات ارزشمند واکنش در میتر عقربه ای ابزار مشاهده میشه.
ابزار های اینچنینی وجود داره که میشه بصورت جانبی و غیر مستقیم ازشون برای یافتن اثر فلزات با ارزش استفاده کرد ولی فقط کاربری نقطه زنی دارن و نیاز به شناخت و تمرین فراوون داره تا بشه اثر فلزات ارزشمند رو از دیگر اثرها تفکیک کرد.
باااارها از فرانکو نتیجه گرفته شده و البته ده ها برابر بیشترنتیجه منفی هم داده.همه چیز بسته به دقت و توجه شما در ساخت و تنظیم و اپراتوری داره.

سه شنبه 7 مرداد1399 - 10:58am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mohsenlrl نوشته است:
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز. من ورژن نهایی آقا عرفان عزیز رو طبق توضیحاتشون ساختم (دو سلف). در محیط منزل هیچ گونه عکس العملی نداره دستگاه، نه تست لمس دست، نه عکس العمل به فندک، موبایل و ... در حیاط منزل هم اثر آسمونی رو نمی‌گیره. بنده با پتانسیومتر 4.7 کیلو، ولتاژ خروجی دو تا شش رو دارم. قسمت دیسپلی ایرادی نداره، تقریبا با افزایش یک دهم میل چراغ دوم روش میشه و .... ضمنا کریستال رو اوردم روی باکس تا راحت بشه عوض کرد، به نظر اساتید عزیز تا اینجای کار دستگاه مشکلی نداره؟

سلام.اگر با تغییرات سلف و آمپلی جدید ساختی در اکثر موارد دیگه تست لمس دست پاسخ مثبت نمیده که طبیعی هم هست.اینکه به فندک یا موبایل یا ......پاسخ بده یا نده مهم نیست.و نشوندهنده نقص یا درستی مدار نیست.شما فعلا ولتاژهای جای جای مدار رو با اونچه قبلا تو تایپیک قرار داده شده مقایسه کن اگر مشابه و نزدیک بود و تفاوت زیادی نداشت،سپس بیرون برو و سعی کن ابتدا با تغییر در ولوم آمپلی سپس تغییر در خازنهای 1 پیکویی و سپس ترانزیستورها و در آخر کریستال(از 8 به 10 مگ)اثر اسمون رو دریافت کنی.فقط با این کار میتونی تا حد زیادی به سلامت دستگاهت امیدوار بشی.البته در تقریبا اکثر موارد اگر دستگاه شما سالم و حساسیت مطلوب داشته باشه،اگر یه گوشی موبایل بزاری کنار دستگاه و با موبایل دیگری باهاش تماس بگیری باید واکنشی در دستگاه رخ بده.معمولا که اینطور بوده.

سه شنبه 7 مرداد1399 - 11:23am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

آقا عرفان عزیز بی نهایت ممنون از راهنماییتون،خیلی بزرگوارید. یه سوال دیگم داشتم خدمتتون، با ولوم ۴.۷ من ولتاژ دو تا شش در حال باز و بسته شدن کامل ولوم دارم، با توجه به این مسئله، اینکه در توضیحات فرمودید بسته به شرایط با تغییر قطعات شاید لازم باشه به ولتاژ حداقلی حدود دو و حداکثری حدود هفت برسیم رو که با تغییر ولوم ۴.۷ هم تا حدودی می تونیم برسیم، بنده با تغییر کریستال و باز و بسته کردن ولوم ۴.۷ ولتاژ خروجی یک تا هفت رو‌ دارم، چرا نیاز به تغییر خازن و ترانزیستور هست؟ احساس می کنم منظور جنابعالی رو درست متوجه نشم، اگه راهنمایی بفرمایید سپاسگزار خواهم بود

سه شنبه 7 مرداد1399 - 1:17pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 519 , 520 , 521 , 522 , 523 , 524 , 525 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 65 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure