انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 1:10pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 513 , 514 , 515 , 516 , 517 , 518 , 519 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: نیویورک
Rooz نوشته است:
جهان بین نوشته است:
shojadel نوشته است:
همه زدن تو كار خريد و فروش :-? :ymsick:

سلام شجاع دل نازنین، بلی اشکالی به کار من وارد نیست، بنوعی دوستان توجه میکنن که هر بار دارن هزینه میکنن، برای هیچ،. دارم بهتون میگم، دوتا سیستم عمومی تا امروز درصد موفقیتش عالیه،. یکی PD دومی فرانکو طرح عرفان، خب اگر متوجه باشید، کاسبی رو همه منطقی میدونن، توی این دنیا هیچکسی برای رضای خدا اطلاعات دست مردم نمیده مگر دیگه ضرر کسی نباشه، شما دقت کنید اگر میگم هزینه یعنی دیگه اگه چند سال وقتتون تلف شد برای اینه که سیستمهایی رو ناقص برای کار استفاده می‌کنید و هیچ باری نتیجه دلخواه حاصل نمیشه من دارم بهتون میگم که فرانکو میتونه راحت دفینه رو بزنه فقط باید بدونید چگونه و چطور باهاش کار کنید ولی اگه اینو بدونید و تغییرات لازم رو برای بکار گیری انجام بدهید و دیگه ذهنتون درگیر آیا میزنه آیا نمیزنه نباشه آیا بده،. شما براي اينکه نتیجه بگیرید باید بسازید، ولی من دارم میگم حق علم خودمو میگیرم ، چناچه جناب مهندس و مدیر محترم همین ردیاب تریشر رو دارن میفروشن و عمومی نمیدن چون زحمتش رو کشیدن. حالا اگر کسی راضی باشه اعتماد میکنه و نتیجه اش رو برای بقیه عمرشم میزاره و وقتشم تلف نمیکنه، چه بسا پول برای ارزش گذاشتن به کار هست وگرنه نیازمند چندانی هم بهش ندارم،. امیدوارم درک کنید، حالا دقیقا باید بدونید من راهنمایی میکنم که دارم میگم بسازید طرح جناب عرفان حتمی زن هس، یعنی دفینه رو در شرایط نرمال میزنه و جایی که نباشه نمیزنه،. آیا مشکلی بهش وارد هست؟

سلام بر جهان بین دوست عزیز و گرامی انجمن @};-
و خسته نباشید و خداقوت مجدد ، البته نکاتی هست که بنظرم رسید عرض کنم ، افرادی هستن که به اصالت علم اعتقاد دارن ، اصالت علم یعنی اینکه دانش انقدر ارزشمنده که با معیار مالی و مادی قابل قیاس و ارزشگرازی نیست . به عنوان نمونه خود فرانکو موبدع و مخترع این ردیاب تمام دانش و علمش رو با فروتنی و به رایگان در اختیار همه ی دنیا قرار داد و هرکس هرجا چیزی پیدا کنه باید خودش رو مدیون دانش و روش ایشون بودنه و براشون احترام قائل بشه. در ثانی پول یک قرار داد انسانی صرف هست که ما یک کاغذ رو با مرکب بهش اعتبار قرار دادی می دیم . قبلا صراف ها این کار رو می کردن در بازرگانی و تجارت عهد باستان الان شده بانک های مرکزی . ارزش این پول هم مدام کم و زیاد می شه پس مقوله ی اصیلی نیست که بشه باهاش ارزش گزاری واقعی کرد اون هم چیز مهمی مثل دانش رو . بعضی اشخاص با مرارت فراوان نکات ارزشمندی رو یافتن مثل استاد سنه دژ عزیز که همینجا بهشون سلام می کنم . نکاتشون رو نمی فروشن و برایگان هم عمومی نمی کنن و البته هم حق دارن چون فضای عمومی جای گفتن همه ی نکات نیست .
مبحث ارتزاق روزی چیز جداگانه ای هست که وارد اون بحث نمی شیم چون اصولش مشخصه . در کل چون خود بنده به دنبال یادگیری بودم و هستم و سعی کردم وارد مبحث ساخت و فروش نشم این طوری دیدم که افراد فروشنده دو دسته هستن ، فروشنده های بی وجدان که هر چیزی رو می سازن و دست مردم می دن و بزرگنمایی می کنن ، و فروشنده های باوجدان که تعهد اخلاقی نسبت به کار و دستگاهشون دارن و خدا هم خیرشون بده کار مردم رو درست و اصولی راه می ندازن . حالا پیشنهاد بنده اینه که اگر شما قصد کارفروشندگی رو داریت یک کانال جداگانه بزنید و در اون فعالیت بفرمایید و اینجا بیشتر کار علمی و عملی رو پیگیری کنیم همراه شما چون فکر می کنم اگر هر فرد فروشنده ای بیاد کارش رو در فروم های عمومی مطرح کنه شاید مسیر تاپیک ها اصولی پیش نره و دوچار پراکندگی مطالب بشه .
شما از دوستان و عزیزان انجمن هستید و مطالب و نکات خوبی میزارید همیشه امیدوارم جنبه ی مثبت عرایض بنده رو دریافت کنید و روی نکات علمی بیشتر تکیه کنیم تا کار فروش یا احیانا تبلیغ .
با آرزوی موفقیت در فعالیت ها و تلاش هاتون زنده باشید دوست گرامی @};- :ymapplause:

ممنون از ROOZ عزیزم :x

کلا این خود مقوله فروش آزمون خطا بود :D که ببینم کی و برای چی میخواد کار کنه و شناخت پیدا کنم از دوستانم،. در کل من نه هیچ مبلغی رو میخوام نه هیچی چه بسا که حتی هزارتومن هم لازم ندارم L-) کلا این موضوع صرف این بود که بدانید که تلاشتون رو بکنید،. چیزی آزار دهنده تر از این نیست که دوستان هزینه های سنگینی میکنن و بدتر از اون پنجاه سال دیگم قرار نیست موفق بشن چون راهو اشتباه رفتن،. هی هزینه میکنن که حداقل هزینه قبلی رو برگردونن و بدتر میرن تو خط گنج و توهم و تباهی....

حالا هم اگه مواردی بود که می‌شد عمومی کرد، جناب بهرام عزیزم میدونستن و میتونستن برای عموم ارائه کنن، که البته برای وقت خودشون ارزش قائل هستن از سال 92 تا الان i-) خب ایشون ارزش کار خودش رو درک کرده و اطلاعات مفت نمیده،. چه بسا حرف فروشم نمیزنه که اخلاق داره، جناب سنه دژ عزیزم از کم لطفی برخی دوستان از انجمن گذاشتم رفتن :ymsigh: حالا هم نمیدونم کمک کنم یا اصلا مشارکت کنم یا نکنم، دیگه اگه چیزی میدونید کاری کنید طرح جناب عرفان از این حالت درگیرانه تعویض قطعات در باید، اینجوری بنظرم منصفانه هست که دوستان هر کدوم قدمی بردارن، منم قول میدم چیزی بدونم قرار بدهم

شنبه 21 تیر1399 - 2:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
نقل قول:
درود،. خسته نباشید،. تبریک، اینکه مدار رو ولومی کردید، بنوعی بلی استفاده در ولوم جایی کاربرد داره که القاگر مگاهرتز رو تقویت کنیم که در آخر ولوم خود به حدود 7 ولت برسه و در انتهای خود به زیر 2 ولت هم برسه و صفر هم بشه،. البته تنظیمش با ولوم معمولی خیلی حساسه و نکاتی در چیدمان باید رعایت بشه که حداقل تنظیم‌ حساس ولی نچندان سخت باشه و اگر ولوم چند دور بگذاریم هم فک کنم بهتر بشه که البته توصیه نمیکنم، حالا اینکه چه نیازی به قطعه متغییر باشه رو نمیدونم اما، تمام پروسه کل سیستم‌های یونی کارآمد با کنتذل آستانه ورودی و کنترل آستانه خروجی انجام میشه،. یعنی شاید اگر آستانه ورودی پایین باشه با تنطیم آستانه خروجی بازم ثبات لازم رو نداریم و اگر آستانه ورودی بالا باشه دیگه هیچ تغییری در آستانه خروجی نمیتونه گیرندگی رو به ارمغان بیاره

بله مدار که بدون کریستال مرز صفر بدست نمیاد :D یعنی درسته که کریستال بیرون میاد اما خب میشه کلیدی برای تغذیه این برد گذاشت بنوعی کلیدی مجزا برای برد مجزای اسیلاتور تعبیه شده که تنظیمات مرز صفر و تشخیص ولتاژ منطقه با دقت انجام میشه

بنوعی مرز صفر که همون 0.02 ولت و در حالت شعاع زنی هم ولتاژ باید پایین تر از مرز صفر باشه، اینجاست که بقول جناب عرفان ترانزیستور با حساسیت بالا گیرندگی کمتری داره، و ترانزیستور با قدرت کمتر گیرندگی بهتر، که یک تناقض برای کارکرد مداره :YMPEACE:

حال یه سوال پیش میاد چرا اعمال سیگنال مستقیم به خود آنتن نباشه؟
و حتی مشکل امواج مگاهرتز هم به اعمال سیگنال به تمام ترانزیستورها هست،. آیا این خود مهم مداره که اسیلاتور فقط به ورودی یک ترانزیستور اعمال بشه یا بنوعی به قسمت‌های دیگه مدار هم القایی بکنه که باعث ایجاد حالت بخصوصی بشه؟!

خواهش میکنم من اولین نفریی بودم که این کارو کردم والان حدود یک سال میشه سیستمم رو با ولوم تنظیم میکنم :D خب فکر کنم متوجه شدم چه اتفاقی افتاده شما یک قسمت از خازنهای یک پیکو رو با ولوم سری کردین وبا کم وزیاد شدن مقدار اهمی ولوم ولتاژ دستخوش تغییرات میشه این هم خوبه وشدنی اما این ناحیه از مدار حساس ترین بخش این طرح هست اگه از سیم ارتباطی بلند استفاده بشه نهایت به فرستندگی منجر میشه و سیستم رو دچار مشکل میکنه اتفاقا من هم نظرم بر همین قسمت بود اما این کار مناسبی نیست حتی در نهایت نویز زیادی هم به مدار وارد میشه حالا نمیدونم شما واقعا همین کارو کردین یا نه..

خب ببینید جهان بین عزیز تغیرات قطعه به خودی خودش ثمر بخش نیست مگه اینکه بدونیم چیکار داریم میکنیم مسلما باید برای تغیرات ولتاژ چند قطعه تغیر کنه تا به ولتاژ مناسب رسید اما چون ما شیوه راحتی رو رفتیم دیگه نیازی به تغیر وجود نداره اما من شیوه مناسب تری رو برای تغییرولتاژ در نظر گرفتم با اینکه شاید احتیاج داشته باشم یکی از قطعات رو کم و زیاد کنم تا به ولتاژ مناسب برسم این کار هم شاید در هفته یک بار رخ نده چون طرح من هر چقدر ولتاژ بیشتر باشه حساستره وبر عکس ولتاژ پایین بیاد از حساسیت کم میشه ودلیل هم داره که بعد توضیح میدم..
نه منظورم این بود زمانی که کریستال در مدارتون وجود نداره مرز صفر ولت رو با چرخش ولوم تست کنین ببینید چقدر تغییر میکنه اما خب چون شما ولوم رو از ناحیه اوسیلاتور گرفتین فک نکنم دیگه ولوم تغییری در مرز صفر ولت ایجاد کنه چون کریستالی در مدار وجود نداره .علت حساسیت طرح من هم در ولتاژ بالا همین قسمته انشالله بعد توضیح کاملی میدم \M/
در مورد ترانزیستور هم این طور نیست که فکر میکنین بیشتر دوستان فکر میکنن اگه بهره ترانزیستور بالا باشه خروجی هم باید بیشتر بشه در صورتی که ما فاکتورهای مهم دیگه ایی هم در ترانزیستور داریم که بهره رو مشخص میکنه مثل فرکاس کاریی ترانزیستور که زمانی که بهره بالا هست فرکانس پایین وزمانی که بهره پایین هست فرکانس بالا فقط در بعضی شرایط ترانزیستورهای خاصی دیدم که هر دو خصوصیات رو باهم داشتن.

این قسمت از سوالتون رو متوجه نشدم اما فکر کنم منظورتون تزریق سیگنال اوسیلاتور به نقاط مختلف مداریی هست.خب این کار هم شدنیه اما دیگه نباید انتظار ثبات و ولتاژ مناسب رو داشته باشین در این طرح کریستال علاوه بر درست کردن ولتاژ مناسب در خروجی باعث ثبات مداریی میشه واعمال سیگنال به ورودی ترانزیستور اول هم باعث بیشتر شدن حساسیت مدار میشه چون طبقه اول گیرنده این طرح هست وهمیشه روشن میمونه وکمی هم سیگنال رو به انتن منتقل میکنه و این خودش منجر به حساسیت در این بخش میشه اما اگه سیگنال رو به جای دیگه منتقل کنین فکر نمیکنم کار درستی باشه و جواب درستی هم نمیده
@};-

چناب بهرام عزیز مشتاقانه منتظر ارائه تکنیک افزایش ولتاژ برای ایجاد حساسیت بیشتریم @};-

اینم تکنیک ابتدایی برای ولومی کردن کل طرح....... البته اینم خیلی ارتقا دادم. این اولیشه :ymhug:

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 21 تیر1399 - 2:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نقل قول:
ممنون از ROOZ عزیزم :x
کلا این خود مقوله فروش آزمون خطا بود :D که ببینم کی و برای چی میخواد کار کنه و شناخت پیدا کنم از دوستانم،. در کل من نه هیچ مبلغی رو میخوام نه هیچی چه بسا که حتی هزارتومن هم لازم ندارم L-) کلا این موضوع صرف این بود که بدانید که تلاشتون رو بکنید،. چیزی آزار دهنده تر از این نیست که دوستان هزینه های سنگینی میکنن و بدتر از اون پنجاه سال دیگم قرار نیست موفق بشن چون راهو اشتباه رفتن،. هی هزینه میکنن که حداقل هزینه قبلی رو برگردونن و بدتر میرن تو خط گنج و توهم و تباهی....

حالا هم اگه مواردی بود که می‌شد عمومی کرد، جناب بهرام عزیزم میدونستن و میتونستن برای عموم ارائه کنن، که البته برای وقت خودشون ارزش قائل هستن از سال 92 تا الان i-) خب ایشون ارزش کار خودش رو درک کرده و اطلاعات مفت نمیده،. چه بسا حرف فروشم نمیزنه که اخلاق داره، جناب سنه دژ عزیزم از کم لطفی برخی دوستان از انجمن گذاشتم رفتن :ymsigh: حالا هم نمیدونم کمک کنم یا اصلا مشارکت کنم یا نکنم، دیگه اگه چیزی میدونید کاری کنید طرح جناب عرفان از این حالت درگیرانه تعویض قطعات در باید، اینجوری بنظرم منصفانه هست که دوستان هر کدوم قدمی بردارن، منم قول میدم چیزی بدونم قرار بدهم

دورود بر جهان بین دوست عزیز و نازنین @};- ~O) آقا شما لطف داریت کلا دیدت بازه و همین خیلی ارزشمنده ، انصافا هم بنده حرفم حرف شماست ، بعداز این همه مدت و کار مستمر می شه مدار و دستگاه رو خیلی قشنگ و خوب ارتقاداد ، بنده در خصوصی هر کمکی به دوستان عزیز تونستم کردم تا دستگاهشون راه بیفته هدفم هم رضایت قلبی شون بوده و کلا خوشحالم از کمک های که در حدتوان کردم . یکم جای ایده های جدید کم شده ، نمی دونم ولی با کمال احترام حس می کنم این تریشرشده گربه سیاه دستگاه های دیگه ، مثل قبل عزیزان فعال نیستن ، اگر نکته ای هست گفته نمی شه ، اساتید پرسش ها رو کامل و مغز دار پاسخ نمیدن ، یک عده که کلا رفتن ، بقیه افراد زدن تو کار ساخت و فروش طرح های خودشون ، کلا پویایی علمی خیلی کم شده فقط بحثای اپراتوری و ساخته . هنوز خدا خیر بده عزیزانی مثل استاد بهرام و استاد عرفان و شما و چنتا از دوستان رو که نکته ای هرازگاه ازافه می کنن به انجمن . آقا نمی گم کلا افشای اسرار یا مدار آماده که عاقلانه هم نیست لااقل راه درست ساخت و کار که افراد علاقه مند به بیراهه نرن .
بازهم از زحمات جناب عالی بنوبه ی خودم تشکر می کنم ، موفق باشی جهان بین جان کنار شما لذت می بریم از کار @};-

تا در طلب لقمه ی نانی نانی * تا در طلب گوهر کانی کانی
این نکته ی رمز اگر بدانی دانی * هرچیز که در جستن آنی آنی

شنبه 21 تیر1399 - 4:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Rooz نوشته است:
جهان بین نوشته است:
shojadel نوشته است:
همه زدن تو كار خريد و فروش :-? :ymsick:

سلام شجاع دل نازنین، بلی اشکالی به کار من وارد نیست، بنوعی دوستان توجه میکنن که هر بار دارن هزینه میکنن، برای هیچ،. دارم بهتون میگم، دوتا سیستم عمومی تا امروز درصد موفقیتش عالیه،. یکی PD دومی فرانکو طرح عرفان، خب اگر متوجه باشید، کاسبی رو همه منطقی میدونن، توی این دنیا هیچکسی برای رضای خدا اطلاعات دست مردم نمیده مگر دیگه ضرر کسی نباشه، شما دقت کنید اگر میگم هزینه یعنی دیگه اگه چند سال وقتتون تلف شد برای اینه که سیستمهایی رو ناقص برای کار استفاده می‌کنید و هیچ باری نتیجه دلخواه حاصل نمیشه من دارم بهتون میگم که فرانکو میتونه راحت دفینه رو بزنه فقط باید بدونید چگونه و چطور باهاش کار کنید ولی اگه اینو بدونید و تغییرات لازم رو برای بکار گیری انجام بدهید و دیگه ذهنتون درگیر آیا میزنه آیا نمیزنه نباشه آیا بده،. شما براي اينکه نتیجه بگیرید باید بسازید، ولی من دارم میگم حق علم خودمو میگیرم ، چناچه جناب مهندس و مدیر محترم همین ردیاب تریشر رو دارن میفروشن و عمومی نمیدن چون زحمتش رو کشیدن. حالا اگر کسی راضی باشه اعتماد میکنه و نتیجه اش رو برای بقیه عمرشم میزاره و وقتشم تلف نمیکنه، چه بسا پول برای ارزش گذاشتن به کار هست وگرنه نیازمند چندانی هم بهش ندارم،. امیدوارم درک کنید، حالا دقیقا باید بدونید من راهنمایی میکنم که دارم میگم بسازید طرح جناب عرفان حتمی زن هس، یعنی دفینه رو در شرایط نرمال میزنه و جایی که نباشه نمیزنه،. آیا مشکلی بهش وارد هست؟

سلام بر جهان بین دوست عزیز و گرامی انجمن @};-
و خسته نباشید و خداقوت مجدد ، البته نکاتی هست که بنظرم رسید عرض کنم ، افرادی هستن که به اصالت علم اعتقاد دارن ، اصالت علم یعنی اینکه دانش انقدر ارزشمنده که با معیار مالی و مادی قابل قیاس و ارزشگرازی نیست . به عنوان نمونه خود فرانکو موبدع و مخترع این ردیاب تمام دانش و علمش رو با فروتنی و به رایگان در اختیار همه ی دنیا قرار داد و هرکس هرجا چیزی پیدا کنه باید خودش رو مدیون دانش و روش ایشون بودنه و براشون احترام قائل بشه. در ثانی پول یک قرار داد انسانی صرف هست که ما یک کاغذ رو با مرکب بهش اعتبار قرار دادی می دیم . قبلا صراف ها این کار رو می کردن در بازرگانی و تجارت عهد باستان الان شده بانک های مرکزی . ارزش این پول هم مدام کم و زیاد می شه پس مقوله ی اصیلی نیست که بشه باهاش ارزش گزاری واقعی کرد اون هم چیز مهمی مثل دانش رو . بعضی اشخاص با مرارت فراوان نکات ارزشمندی رو یافتن مثل استاد سنه دژ عزیز که همینجا بهشون سلام می کنم . نکاتشون رو نمی فروشن و برایگان هم عمومی نمی کنن و البته هم حق دارن چون فضای عمومی جای گفتن همه ی نکات نیست .
مبحث ارتزاق روزی چیز جداگانه ای هست که وارد اون بحث نمی شیم چون اصولش مشخصه . در کل چون خود بنده به دنبال یادگیری بودم و هستم و سعی کردم وارد مبحث ساخت و فروش نشم این طوری دیدم که افراد فروشنده دو دسته هستن ، فروشنده های بی وجدان که هر چیزی رو می سازن و دست مردم می دن و بزرگنمایی می کنن ، و فروشنده های باوجدان که تعهد اخلاقی نسبت به کار و دستگاهشون دارن و خدا هم خیرشون بده کار مردم رو درست و اصولی راه می ندازن . حالا پیشنهاد بنده اینه که اگر شما قصد کارفروشندگی رو داریت یک کانال جداگانه بزنید و در اون فعالیت بفرمایید و اینجا بیشتر کار علمی و عملی رو پیگیری کنیم همراه شما چون فکر می کنم اگر هر فرد فروشنده ای بیاد کارش رو در فروم های عمومی مطرح کنه شاید مسیر تاپیک ها اصولی پیش نره و دوچار پراکندگی مطالب بشه .
شما از دوستان و عزیزان انجمن هستید و مطالب و نکات خوبی میزارید همیشه امیدوارم جنبه ی مثبت عرایض بنده رو دریافت کنید و روی نکات علمی بیشتر تکیه کنیم تا کار فروش یا احیانا تبلیغ .
با آرزوی موفقیت در فعالیت ها و تلاش هاتون زنده باشید دوست گرامی @};- :ymapplause:

ماشالله روز عزیز هر روز بیشتر به دل آدم میشینی @};- @};-

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

دوشنبه 22 تیر1399 - 1:15am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

چناب بهرام عزیز مشتاقانه منتظر ارائه تکنیک افزایش ولتاژ برای ایجاد حساسیت بیشتریم

اینم تکنیک ابتدایی برای ولومی کردن کل طرح....... البته اینم خیلی ارتقا دادم. این اولیشه

ابتدایی چرا جهانبین جان هر کار کوچکی هم تو مدار صورت بگیره ولو اینکه کار مفید انجام بده به نظرم کار بزرگی هست و روحیه شما هم قابل تقدیره که روحیه عملگرا و علم گرایتون بیشتر از مادی گرایه واین خودش کم چیزی نیست بارها شاهد این ماجراها تو انجمن بودیم و خیلیها اومدن وتبلیغ کردن برای فروش البته بد هم نیست بشه واقعا کار درست تحویل خلقی داد که واقعا دارم میگم تو این کار ما 90 درصد اگه زیاد نباشه که نیست از نظر مالی تو تنگنا وفشار هستن واز سر اجبار اومدن تو این کار واقعا خدارو خوش نمیاد جیب کسی رو خالی کرد که به نون شب هم شاید محتاج باشه البته منظورم شخص شما نیست چون این مدت شناخت خوبی از دوستان پیدا کردیم ومیدونیم شما جز معدود کسانی هستی که کار علمی انجام داده و به خیلیها هم کمک رسوندی بایک روحیه جوانمردی عالی.حقیقتا وقتی پیشنهاد دادین باور نکردم :-BD
خب بریم سر اصل مطلب جهانبین عزیز طرح من اصلا مشابه طرح عرفان عزیز ودیگران نیست کلا یک تغییراتی رو دادم اما هر سنسی داشتم رو بعد مطالعه وارزیابی یافته های عرفان عزیز دیدم وچندان تفاوتی در نحوه سنس چاله های خاص یا سنس فلزات نرم از جهات های مختلف احساس نکردم وبیشترش مشابه گفته های استاد عرفان در فایل راهنماشون بوده.خب طرح کلا پی سی بی رو خودم کشیدم وکاملا هم فشرده هست از میکرو و نمایشگر ال سی دی استفاده کردم برای فیلتر از سوکت استفاده کردم تا نحوه و شرایط سنس هام رو انالیز کنم و کارهای کوچیک دیگه ومهمترین بخش تجربیاتی بود که بدست آوردم.یکی از همه بیشتر تو چشممه اون هم افزایش شعاع زنی به همین شیوه مداری هست وبا اپراتوری میشه کمی شعاع زنی فعلی رو افزایش دادو تا حدودی مشخص میکنه ما با چه اثری روبه رو هستیم.تو گفته های قبل هم تو همین تایپیک بیشتر تاکیدم بر این بود که اثر فلز مدفون با امواج رادیویی که از زمین منتقل میشن رابطه مستقیم و قوی داره که این هم مهندس حمید اشاره کلی کرده بودن و بعد تغییر پیدا کرد به یون که میتونه هر دو پارامتر هم دخیل باشه اما نمیدونم یون تا چه فاصله ایی از زمین میتونه بالا بیاد بعضی جاها تا ارتفاع 1.90 هم اشاره کردن اما من به چیزی بیشتر از این دست پیدا کردم اگه یون بتونه بیشتر بالا بیاد که هیچ اما اگه یون یا نویز یا هر چیزی نباشه چه چیز میمونه جز امواج تغییر یافته رادیویی که فرانکو تونسته اون رو با قدرت 2 برابر از قبل در ابتدایی ترین حالت سنس یک فلز اون رو سنس کنه.مثلا با یک چراغ شروع سنس دارین ودر مرکز به سه چراغ میرسه اما با این شیوه دقیقا در ابتدای سنس سه چراغ خواهیم داشت حتی قبل سنس هم ممکنه با یک چراع شروع بشه که این خودش به شعاع زنی کمک زیادی میکنه..

دوشنبه 22 تیر1399 - 1:44am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جهانبین عزیز این قسمت که با علامت سوال مشخص کردم چیه..این قسمت یک برد دیگه هست که طراحی کردین یعنی از اوسیلاتور وسیمهای تنظیم ولتاژ یک خروجی ولوم گرفتین وبعد وارد این مدار ترانزیستوری میشه وبخش خروجی رو کنترل میکنه درست متوجه شدم :-? @};-

دوشنبه 22 تیر1399 - 1:51am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دورود ، ارادتمندیم استاد بهرام عزیز ما درس پس می دیم ، خوبییم هست دید خوب و علمی و زیبایی نگاه خودتونه @};- ~O) ~O)

دوشنبه 22 تیر1399 - 1:53am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
جهانبین عزیز این قسمت که با علامت سوال مشخص کردم چیه..این قسمت یک برد دیگه هست که طراحی کردین یعنی از اوسیلاتور وسیمهای تنظیم ولتاژ یک خروجی ولوم گرفتین وبعد وارد این مدار ترانزیستوری میشه وبخش خروجی رو کنترل میکنه درست متوجه شدم :-? @};-

درود بهرام نازننین @};-

در طرح زیر چیزی به بصورت کلی چیزی اضافه نشده، بجز مدار اتصالات و هر کدوم از قسمت‌های مدار بصورت تفکیک شده، برد مجزا دارن

تغذیه

نوسان ساز

دیسپلی

گیرنده

برد اتصالات

و قسمت باتری ،. برد تغذیه در محفظه های جدا شدن که بدلیل ساختار پدیده که تاثیر خاصی از تغذیه مدار میگیره، اینو بارهای بار جناب سنه دژ فرمودن، بعدم اون چیزی که مسلمه، پدیده الکتریکی هست و ایشون فرمودن جز ولتاژ چیز دیگری هم هست که الکتریکی باشه YMWHISTLE حالا منظورشون دقیقا چی هست که باید فکر کرد راجبش :-? حال اینکه ، خود مقوله برق شامل دوتا پارامتر هست که یکی خود میزان ولتاژ هست و دومی شدت جریان، اگر پدیده ولتاژ کوچکی داره شاید جریان بسیار زیادی داره، حال سوال اینه نوع سیم پیچ که داریم با این اهم دقیقا قراره چی رو آنالیز کنه ، خود ولتاژ صدم ولتی تخلیه ضعیفی دارن حالا چه در حد میکرو ولت، ولی اینکه تاکید شده که دفینه حالتی مثل یک باتری چال شده هست، حال از حیث ولتاژ یا آمپر؟؟ :-\ یا این هم برای درک آن کافی نیست،. بعد پدیده هم بسیار ظریف هست و قبل از اینکه توسط مدار سنجیده بشه، بصورت تخلیه خودشو نشون میده انگار که یه فلز بره تو میدان الکترواستاتیک و نمودش بصورت بار الکتریکی ظاهر میشه که حتی یه لامپ فلورسنت رو هم روشن بکنه، بعدم دقیقا چرا مدار تغذیه و جای قرار گیری اون روی پدیده اثر می‌گذاره؟ مگه چه ارتباطی بین سطح ولتاژ سر باتری با گیرندگی وجود داره، اگه مثلا آنتن ما دارای پتانسیل 100 ولت نسبت به زمین باشه، آیا تخلیه بهتری از هدف داریم؟ بنوعی اگه مثلا باتری 18 ولت ما با اثر بخواد 18.01 ولت بشه ولی با حساب جریان خود باتری و هدف شاید بچشم نیاد و نتونه عملکرد خاصی رو نشون بده،. و میشه گفت چه گیرندگی رو زیاد کنیم چه ولتاژ گیرنده رو گیرندگیمون بیشتر میشه :YMPEACE: .... یک مثال اگر یک استخر در حال پر شدن داشته باشیم که تا نیمه پر باشد ، برای سر ریز شدن میزان زیادی آب لازم داریم که شاهد سر ریزی آن باشیم ، اما اگه یک استخر تا لب بالایی خود پر باشد، شاید با اضافه کردن 20 لیتر آب شاهد سر ریز شدن آب آن باشیم ، و این حالت برای درک پدیده رو من مقایسه با مشاهده می‌نامم ، چون چیزی که وجود داره شاید قوی باشه اما مقایس هم مهمه،. نه اینکه مثلا هدف جوری برق ایجاد کنه که آدم رو خشک کنه :D شاید همینکه ما در جایی که امواج هست بهمون نسبت گیرندگی بیشتری داریم شاید حکایت همون استخر سر ریز شونده باشه،. که تعیین ولتاژ مناسب تحریک آستانه مدار در هر جایی یک استخر سر ریز شونده است، که ما باید شرایط تشخیص اون رو محیا کنیم..... تا اونجا که مشخصه تقریبا گیرندگی ما همه جا هست فقط شدتش کم و زیاد میشه، مثلا شما دارید همون پدیده که اثر زمین هست رو میگیرید و تمام عناصر یه شدت بخصوص روی پدیده زمین اثر دارن،. مثلا آنومالی ها مخصوصا نوع بزرگ اگر بتونن تغییرات ولتاژی ضعیف رو ایجاد کنن شاید با فلزات بخصوص کوچکتر که رسانایی های بالاتری هم دارن اشتباه گرفته بشن و اینجا بنظر میاد کل پروسه فرانکو بر اساس دقت گیرندگی به تنظیم لب مرز هست، ولی در حالت شعاع زنی این مقوله پیچیده تر هست،. چون چجور ممکنه شما قدرت بیشتری از پدیده بگیرید اما مشخص بشه اون فلز هست؟ چون اثر یک آنومالی بزرگ مثلا در 10 متری همون شدت اثر فلز با ابعاد بخصوص در 100 متری رو بگذاره، ولی تو نوع تخلیه فرق کنن مثلا یکدست بودن آن . حال نمیدونم دقیقا، چه تغییری در مدار توی سنس اثر داره ولی باید مهندسی کرد ببینیم، ولتاژهای پایین ایجاد شده از پدیده ممکنه به ولتاژ DC مدار اضافه بشن و بدلیل تفاوت جریانی حالتی رو ایجاد کنن، موفق باشید ~O)

دوشنبه 23 تیر1399 - 6:26am
کاربر فعال
کاربر فعال

درود خدمت تمامی دوستان و عزیزان در فلزجو،طرحی روجناب فرانکو زحمت کشیدن و این زحمت و تلاششون رو عمومی کردن،افراد سود جو خیلی زیادن و حتما هم در همین انجمن در کمین هستن تا همین فرانکو به وسیله دوستان زحمتکش بهینه بشه و اونا زودی بردارن ببرن توی بازار و یه اسم گنده بذارن روش و به قیمتهای نجومی بندازن به بندگان خدا.هرچند فرانکو ارزشش خیلی بالاس و بنده به شخصه این مورد رو تجربه کردم.و این کار بسیار خوب و پسندیده ای هست که عزیزانی مثل جهانبین و بهرام و Rooz و دیگر دوستان کمی دست به عصا قدم بر میدارن که افراد در کمین به راحتی طرح رو ور ندارن ببرن تا جیب مبارک رو از پول باد آورده پر کنن.پاینده باشید :-BD

سر بلند و پیروز...سازگار با ملودی زمان...

دوشنبه 23 تیر1399 - 8:38am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مطالب استاد بهرام عزیز :
نقل قول:
خب بریم سر اصل مطلب جهانبین عزیز طرح من اصلا مشابه طرح عرفان عزیز ودیگران نیست کلا یک تغییراتی رو دادم اما هر سنسی داشتم رو بعد مطالعه وارزیابی یافته های عرفان عزیز دیدم وچندان تفاوتی در نحوه سنس چاله های خاص یا سنس فلزات نرم از جهات های مختلف احساس نکردم وبیشترش مشابه گفته های استاد عرفان در فایل راهنماشون بوده.خب طرح کلا پی سی بی رو خودم کشیدم وکاملا هم فشرده هست از میکرو و نمایشگر ال سی دی استفاده کردم برای فیلتر از سوکت استفاده کردم تا نحوه و شرایط سنس هام رو انالیز کنم و کارهای کوچیک دیگه ومهمترین بخش تجربیاتی بود که بدست آوردم.یکی از همه بیشتر تو چشممه اون هم افزایش شعاع زنی به همین شیوه مداری هست وبا اپراتوری میشه کمی شعاع زنی فعلی رو افزایش دادو تا حدودی مشخص میکنه ما با چه اثری روبه رو هستیم.تو گفته های قبل هم تو همین تایپیک بیشتر تاکیدم بر این بود که اثر فلز مدفون با امواج رادیویی که از زمین منتقل میشن رابطه مستقیم و قوی داره که این هم مهندس حمید اشاره کلی کرده بودن و بعد تغییر پیدا کرد به یون که میتونه هر دو پارامتر هم دخیل باشه اما نمیدونم یون تا چه فاصله ایی از زمین میتونه بالا بیاد بعضی جاها تا ارتفاع 1.90 هم اشاره کردن اما من به چیزی بیشتر از این دست پیدا کردم اگه یون بتونه بیشتر بالا بیاد که هیچ اما اگه یون یا نویز یا هر چیزی نباشه چه چیز میمونه جز امواج تغییر یافته رادیویی که فرانکو تونسته اون رو با قدرت 2 برابر از قبل در ابتدایی ترین حالت سنس یک فلز اون رو سنس کنه.مثلا با یک چراغ شروع سنس دارین ودر مرکز به سه چراغ میرسه اما با این شیوه دقیقا در ابتدای سنس سه چراغ خواهیم داشت حتی قبل سنس هم ممکنه با یک چراع شروع بشه که این خودش به شعاع زنی کمک زیادی میکنه..

دورود و خسته نباشید بر بهرام عزیز @};-
همون طور که می دونید واکنش ها بشدت به نوع ساخت دستگاه و نحوه ی بالانس و تنظیم اون بستگی داره برای همین واکنش های متفاوتی رو در دستگاه های ساخته شده ی دوستان می بینیم ، نکته ی جالبی که فرمودیت امکان کامل افرایش شعاع زنی دستگاه هست که بر حسب نوع بار شاید بشه تا صد متر هم اون رو افزایش داد ، البته تجهیزات و قطعات خاصی نیاز داره . برای همین در یک روش ما حالت نقطه زنی رو داریم و در روش دیگه افزایش شعاع زنی . استفاده از میتر روی ال سی دی هم خیلی می تونه روی کار تشخیص سنس ها کمک کنه اما کو دوستان دلسوز مسلط به میکرو ;) همه نیستند فعلا گویا و عزیزانی باقی موندند فقط :)] . درباره ی اثرپدیده هم که اشاره فرمودین همون طور که قبلا عرض کردم یک اثر کاملا ترکیبی از چندین عامل مختلفه که همون هم زیبایی خاصی بهش داده و تحلیل هرکدوم مبحث و دنیایی مجراست ، مطالعه ی هر بخش هم قسمتی از مسیر کار رو روشن می کنه و مجموعه ی این عوامل می شه کشف اثر پدیده ;;) :-BD @};- @};-

دوشنبه 23 تیر1399 - 12:47pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 513 , 514 , 515 , 516 , 517 , 518 , 519 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Reza1569 و 54 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure