انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 7 اردیبهشت1403 - 2:31am

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 510 , 511 , 512 , 513 , 514 , 515 , 516 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

نقل قول:
در ادامه مطلب رو بصورت خلاصه و ساده تر بیان می کنم : در مراحلی که کانسار ها تشکیل می شدن و مواد سنگ ها هنوز گرم و مذاب بوده میدان مغناطیسی زمین برخی از اونها رو آهن ربایی می کنه ، بعد در اثر نیروهای زمین شناختی مثل گسل ها و رانش اون قسمت ها از جای خودشون خارج می شه و خاصیت آهن ربایی زمین در اون محل ها از محور شمال به جنوب خازج می شه و به عنوان مثال شرقی غربی می شه . بعد افرادی در اون مکان ها در دوران باستان فلز قرار می دن و اثر قابل سنس پدیده به جهت متفاوتی سنس می شه .
البته این نوع سنس ها خیلی نادر هست ولی وجود داره ، بیشتر سنس ها همون از شمال به طرف جنوب قابل دریافت هستن .
سوال بعد که فرمودیت : آیا بدون مغناطیس هم یافتن علائم ممکن بود یا خیر و اثر چگونه بود ؟
باید عرض کنم بله ممکن بود و در اون حالت در تمام نقاط سنس ها بصورت دایره وار از تمام جهات دریافت می شد و باشدت کمتری هم قابل شناسایی بود ولی حتما سنس وجود می داشت .
امیدوارم پاسخ پرسش شما و بقیه ی دوستان رو مقداری داده باشم ، بهرام گل بازهم موردی بود مطرح بفرمایید @};- ~O)

سلام روز عزیز و سپاس از اطلاعاتی که ب اشتراک گذاشید @};- روز عزیزدر رابطه با این جملات که مشخص کردم ،آیا این نوع واکنش شمالی جنوبی مختص مدارفرانکو و امثالهم میشه یا تمام مدارات رو شامل میشه مثلا مداراتی مثل پی دی و پی دی کا و مدارات مشابه اونها،همین نوع عمل کرد رو دارن؟!بنا به تجربه ی خودم و فرمایش استاد سنه دژ مدار ایشون از تمام جهات سنس داره و اما تاکید هم کردن شمالی جنوبی بهتر پدیده رو دریافت دارن،(استاد عزیز اگر اشتباه عریز میکنم لطفا تصیح بفرمایید در صورت تمایل) بنده هم همین حالت رو بارها و بارها مشاهده کردم یعنی تقریبا از تمام جهات ولی شمالی جنوبی بهتر بوده حتی بعضی روزها و بعضی ساعات مختلف روز و الان این فصل که دمای هوا بالاتره ، شددت دریافت در جهت های مختلف کمی تغییر میکنه و کم و زیاد میشه اما شمالی جنوبی در هر حال بهترین واکنش رو داره...(البته این تجربه بنده هست مدرام هم مدار فرانکو نیست و شاید جایی رو دارم اشتباه میکنم و فعلا آزمون خطای بیشتری رو باید انجام بدم و از لطفهای بیدریغ استاد حمید بزرگوار و استاد سنه دژ عزیز بیشتر باید بهره ببرم و یاد بگیرم ب امید خدا اگر اشتباهی مرتکب نشده باشم ب اشتراک میزارم ...)

یکشنبه 14 تیر1399 - 1:20am
کاربر فعال
کاربر فعال

این رو هم عرض کنم چندین بار هم واکنش به این صورت هم داشتم که باز مثال قیف رو میزنم که انگار از محدوده ی بزرگ برونی به داخل که حرکت میکنم واکنش ها رو به مرکز قیف بیشتر میشه اما ی محدوده یی در نزدیکی حدف هیچ واکنشی ندارم مجدد دقیقا رو هدف واکنش دارم و کمی از رو هدف رد میشم واکنش قطع میشه و کمی دورتر از روی هدف مجدد واکنش داشتم،اما سه بار ی این چنین واکنشی داشتم و مشاهده کردم ، که یک با اون در روز و دوبار دیگه در شب بود اما در بقیه موارد روی هدف و حوالی هدف واکنشی نداشتم که این نقطه کردن رو سخت میکنه هنوز این مطب رو درکش نکردم چنون این محدوده در زمانهای مختلف کم و زیاد میش و نتونستم ی نصبت مناسبی براش پیدا کنم .... @-)

یکشنبه 14 تیر1399 - 1:39am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام بر Ali گرامی @};- ، خواهش می کنم وظیفست اندک اطلاعاتی که داریم با عزیزان به اشراک بزاریم . البته لقب استاد لیاقت بقیه ی دوستانی هست که نام بردید بنده به شاگردی عزیزان افتخار می کنم و همواره مشتاق یادگیری بوده و هستم . :ymapplause:
کلا پیشرفت علمی با همین آزمون ها جلو میره و باید دقیق بود و اصلا هم از امتحان ایده های جدید یا اشتباه نترسید و اتفاقا موفق ترین افراد هم همین طیف هستند . در مطالبت نکات خوبی بود که سعی می کنم به طور خلاصه پاسخ بدم .

در مورد واکنش های شمالی جنوبی باید بگم نوع سنس ها بستگی زیادی به عوامل مختلف داره ، در حالت شرایط یکسان بر حسب محدوده ی فرکانس کارکرد دستگاه ها ، پی دی و رده های هم خانواده ی اون محدوده ی سنسشون به دایره یا بیضی با کانون های نزدیک به هم در مرکز بیشتر شباهت داره یعنی شما هم از شمال به جنوب دریافت سیگنال داری هم از شرق به غرب و البته شمالی جنوبی کمی بیشتره . این دستگاه ها به فلزات آهنی هم حساس ترند و به دست اوردن تفکیک در اون ها استادی و تجربه ی زیادی رو در ساخت می طلبه . البته در شرایط سرما و برف هم کمی بهتر عمل می کنند .
شکل سنس در مدار فرانکو و این رده از دریافت کننده ها به دلیل محدوده ی فرکانسی بالاتر در فلزات رنگی بیشتر به یک بیضی کشیده با کانون های مرکزی دورتر از هم شباهت داره . البته در اصل تخمه مرغی شکله ولی ما همون بیضی فرض می کنیم . این دستگاه ها به فلزات آهنی کمتر حساسیت دارن و می شه با بررسی نوع علامت ها و همون چشمک ها به تفکیک بهتری رسید . نه اینکه رو آهنی اصلا سنس نداشته باشن ، دارن مقدارش کمتره و راحت تر قابل شناسایی و نادیده گرفتن هستن .
شما باید نوع دستگاهتون و شیوه ی ساخت رو اعلام بفرمایید تا بشه نتیجه گیری های بهتری کرد چون رده بندی دستگاه ها مشخصه .
البته باید عرض کنم سنس ها و دریافت سیگنال های هدف بستگی بسیار بسیار زیادی به روش ساخت و تنظیم اون داره . یعنی با یک دستگاه واحد و تنظیمات مختلف اشکال متفاوتی روی هدف قابل تصور هست . چیزی که ما می گیم حالت بهینه و به بیانی حالت استاندارد تنظیمه که بارها دوستان در طول تاپیک زحمت کشیدن بصورت مفصل به اون اشاره کردن .
نکته ی خوب دیگه ای که اشاره کردی شما شدت ، مقدار و محدوده ی سنس دستگاه در ساعت های مختلف و روز و شب هست که نشون می ده چقدر این پدیده ی زیبا و شگفت انگیز به عوامل مختلفی وابسته هست و طی تحقیقات بنده مثل یک موجود زنده دائما در حال تغییر و تحرک هست . این همون دلیله که ما می تونیم با این قدرت این پدیده رو دریافت کنیم .
به طور ساده در طول روز و مکان های گرم و زمین خشک بهترین و پرقدرت ترین سنس ها رو می شه داشت ، شب کمی قدرت متفاوت خواهد بود البته به ارتفاع محل کاوش هم بستگی داره در این مورد . فقط خاطرتون باشه سعی کنید در محدوذه ی یک ساعت در زمان طلوع و غروب خورشید سنس نداشته باشید با فرانکو ، دلایلش مفصله .
در مورد پرسش بعدی تون که شکل قیف مانند رو مثال زدید باید عرض کنم سنس های شما باید به همین شکل باشه ، البته حالت دقیقش به عمق هدف شما و نوع هدف هم بستگی داره که اگر فرصت کردیت یا تمایل داشتید و محل کاوش شده می شه یک گزارش از اون تهیه کنی تا دوستان هم استفاده کنن . توضیح این مورد رو سخت می شه کوتاه بیان کرد چون اندازه و عمق اهداف خیلی خیلی در شکل سنس موثره . سادش اینه که سطحی سنس وسیع داره باره عمیق و متوسط حالت فورانی مرکزی و دفینه بزرگ ترکیب هر دو مورد قبل رو همزمان ایجاد می کنه .
امیدوارم مطالبی درباره ی درک بهتر ماهیت پدیده به عرض رسونه باشم بازم نکته ای بود بفرمایید ، موفق و شاد باشی دوست عزیز @};-

تا در طلب لقمه ی نانی نانی * تا در طلب گوهر کانی کانی
این نکته ی رمز اگر بدانی دانی * هرچیز که در جستن آنی آنی

یکشنبه 15 تیر1399 - 4:51pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون روز عزیز @};-

یکشنبه 15 تیر1399 - 10:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام بر همگی اعضای فلزجو
لطفا درباره ولوم 4/7کیلو یکم توضیح بدید
الان ولتاژ پایه3من بدون کریستال 0.05هست وقتی که کریستال نصب میکنم ایا میتونم با ولوم4/7کیلو ولتاژ پایه 3رو بالا ببرم یا باید با خازنهای13/14بالا ببرم
با تشکر از همه

یکشنبه 15 تیر1399 - 11:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نقل قول:
دورود بر بهرام عزیز دوست محقق و تلاشگر @};-
مخلصیم افتخار ما شاگر بودن و شاگرد موندنه عزیزانی مثل شما و باقی دوستانه ، مطالب اندکی هست که بیان می کنم برای افراد تیز بین تا به ماهیت پدیده نزدیک و نزدیک تر بشن و به اون پی ببرن انشالا . شما جزو معدود افرادی هستید که روی این مدار آزمایشات مستمر انجام داده و این روحیه ی محقق بودن به نظر بنده خیلی ستودنیه .
سعی می کنم مختصر خدمتتون عرض کنم دلیل تغییر قطبیت مغناطیس کره ی زمین که در طول تاریخ حیاتش چندین بار هم اتفاق افتاده به عوامل مختلفی نسبت داده شده . یکی برخورد اجرام آسمانی بوده و ایجاده موج ضربه به پوسته ی زمین و انتقال اون به هسته ی گداخته ی مرکزی . این موج در شکل هسته ی آهن نیکل گداخته ی مرکزی ناهماهنگی ایجاد کرده و باعث اعوجاج مغناطیسی شده که الگوی اون در سنگها باقی مونده .
مورد دیگه ایجاد زلزله های پیاپی و زنجیره ای بوده که اون هم الگوی مغناطیسی زمین رو تغییر داده .
فوران بعضی آتشفشان های بزرگ هم که در زمان خودشون فاجعه ی زیست محیطی بودن هم باعث تغییر می شده .
مورد دیگه ابر طوفن های خورشیدی بودن ( ابر یعنی فوق بزرگ و زیاد ، باد و ابر خونده نشه ) ، این ابر طوفان ها با اعمال موج ضربه ی بسیارقوی الکترومغناطیسی باعث پراکندگی الگوی آهنربایی زمین شدن، فقط تصور کنید این نیروها باید تا چه حد بزرگ می بودن که همچین الگوهایی رو روی مرکز یک سیاره در ابعاد گره زمین ایجاد کنه ! #-o
حتی یک نظریه ی دیگه مطرح شده بود که انفجار گاما و تابش اون از اعماق فضا به سطح سیاره زمین باعث یونیزه شدن اتمسفر و دوران انقراض بزگ اول و مرگ 95% موجودات زنده ی اون زمان در عصر تریاسه زمین شناسی شده بود و الگو رو تحت تاثییر قرار داده .

در ادامه مطلب رو بصورت خلاصه و ساده تر بیان می کنم : در مراحلی که کانسار ها تشکیل می شدن و مواد سنگ ها هنوز گرم و مذاب بوده میدان مغناطیسی زمین برخی از اونها رو آهن ربایی می کنه ، بعد در اثر نیروهای زمین شناختی مثل گسل ها و رانش اون قسمت ها از جای خودشون خارج می شه و خاصیت آهن ربایی زمین در اون محل ها از محور شمال به جنوب خازج می شه و به عنوان مثال شرقی غربی می شه . بعد افرادی در اون مکان ها در دوران باستان فلز قرار می دن و اثر قابل سنس پدیده به جهت متفاوتی سنس می شه .
البته این نوع سنس ها خیلی نادر هست ولی وجود داره ، بیشتر سنس ها همون از شمال به طرف جنوب قابل دریافت هستن .
سوال بعد که فرمودیت : آیا بدون مغناطیس هم یافتن علائم ممکن بود یا خیر و اثر چگونه بود ؟
باید عرض کنم بله ممکن بود و در اون حالت در تمام نقاط سنس ها بصورت دایره وار از تمام جهات دریافت می شد و باشدت کمتری هم قابل شناسایی بود ولی حتما سنس وجود می داشت .
امیدوارم پاسخ پرسش شما و بقیه ی دوستان رو مقداری داده باشم ، بهرام گل بازهم موردی بود مطرح بفرمایید @};- ~O)

//////////////////.................///////////////////

ماشالله استاد هم جالب بود هم ترسناک فقط میتونم بگم لایک :-BD @};-

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

دوشنبه 15 تیر1399 - 3:07am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

زنده باشید استاد بهرام عزیز ، قطعا استادی لیاقت شما با تلاش ها و کارهای قشنگتونه در همه ی زمینه ها ، ما درس پس میدیم خدمت بزرگان انجمن حالا حالا ها @};- ~O)

دوشنبه 16 تیر1399 - 9:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Ali1359 نوشته است:
ممنون روز عزیز @};-

خواهش دوست گرامی ، کلا مشاهداتون رو عنوان کنید ، سازندست @};-

دوشنبه 16 تیر1399 - 9:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

هنرجو نوشته است:
جناب مجتبی اگه میخوایین دقیق نقطه کنین و مدارتون در اون نقطه مورد نظر فقط روشن میشه استانه رو یک میل و یک میل بیار عقب تا حجم سنس کمتر و کمتر بشه تا حدی بیار استانه رو پایین تا در یک نقطه مشخص چراغ مدار خاموش میشه یعنی هنگام ورود به محدوده چراغ روشن میشه و چند سانتی متری که میرین جلوتر چراغ خاموش میشه و همون طور که مدار رو به سمت جلوتر میبرین مجددا چراغ مدار روشن میشه ( اون نقطه خاموش مرکز هدف شماست)

دورود بر هنرجوی گرامی
تکنیک قشنگیه ، می خواستم در ادامه ی پیامتون پیام بدم فرصت نمی شد ، راستی عکس تون رو هم دوسداریم خیلی شبیه بندست اول که دیدم فکر کردم کسی عکسم رو گرفته گزاشته :ymapplause: ، خوش سلیقه هستید . باید عرض کنم اول تکنیک بسیار کاربردی هست که مطرح فرمودیت ، دلیل این حالت خاموشی عدم دریافت امواج پدیده برای آنتن هست که توسط بدن اپراتور مسدود می شه ، بهتر در اون نقطه که خاموشی داریت دقیقا پشت پاتون یعنی لبه ی انتهایی کفش رو علامت بزنید و بکنید ، البته بر حسب عمقی یا سطحی بودن و اندازه ی فلز ممکنه کمی جا بجا بشه ، هدف بین آنتن و پشت پای شما خواهد بود .
موفق و پیروز باشید @};-

دوشنبه 16 تیر1399 - 9:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Rooz نوشته است:
زنده باشید استاد بهرام عزیز ، قطعا استادی لیاقت شما با تلاش ها و کارهای قشنگتونه در همه ی زمینه ها ، ما درس پس میدیم خدمت بزرگان انجمن حالا حالا ها @};- ~O)

^:)^ @};- ^:)^ @};-

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

سه شنبه 17 تیر1399 - 5:03am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 510 , 511 , 512 , 513 , 514 , 515 , 516 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: İbrahim samur , Valed و 55 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure