انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 15 اردیبهشت1403 - 4:39pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 508 , 509 , 510 , 511 , 512 , 513 , 514 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون عرفان جان کلی حال کردم با این مطلبت مرسی به قول قدیمیا گلی به جمالت @};-
اتفاقا این دوستم میگه حدود ی سالی میشه اینجارو حفاری کردن عمقشم نیم متر بیشتر نیست فقط عرضی یکم بیشتره .اون شب تو اون هوای دل انگیز جای همتون خالی کردم بعد سیستم تنظیم کردم به سمت آسمون خیلی راحت اثر اسمون دریافت شد اگه چیزی اونجا می بود حتما میزد...
طفلی این دوستم چقدر مطمئنه اونجا خبری هست البته وقت بزاره فلزجو هم میبرم تست میکنم خیالمون راحت بشه
عرفان جان من این قسمت میدونم اگه ی چاله کنده بشه وجنس بیرون نیاد(البته اگه باشه) به مرور زمان داخل چاله هم اثر تشکیل میشه فقط قوی و ضعیف بودن اثر خودت بهتر میدونی چون قبلا تست کردم داخل چاله که خیلی وقت پیش بود حفاری کرده بودن و به علت دلسردی از ادامه کار منصرف شده بودن زدم اولش خوب نمیگرفت وقتی پایینتر بردم حدود نیم متر مونده به زمین داخل چاله با قدرت شروع به سنس کرد اولش شک کردم شاید مشکلی هست بعد کلی تست دیگه ی فرصتی گرفتم که فلزجو رو ببرم تست کنم.داخل چاله رو با فلزجو هم زدم جواب مثبت گرفتم وپیشنهاد دادم یکم دیگه بکنن تا مشخص بشه چیه.بعد چند روز خبر موفقیتشون رو بهم دادن منم خوشحال شدم که فرانکو خوب کار کرده.اما شک داشتم این باغ دوستمو چون باغداریی میکنن هم مدام خاکش دستکاریی میشه هر چند سطحی بازم گفتم سوال مطرح کنم شاید دوستان هم مثل من به جواب برسن که حاصل شد.دستت درد نکنه که اینقدر با حالی و از همه دست گیری میکنی ی ماچ فرستادم واست :-*

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

سه شنبه 27 خرداد1399 - 5:08am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: نیویورک
سلام مهندس حمید، جناب عرفان و بهرام نازنینم خواهشمندم، هر کدام از شما عزیزان در مورد تجربه خود، بخشیش رو ارائه کنید

در خصوص سطح و نوع سیگنال دفینه، خواهشمندم، اگر بصورت تجربی نکته ای هست بیان کنید، سپاسگذارم

دیشب بر روی یک تومولوس چندهزار ساله، با فرانکو که مرز صفرش تنظیم نبود 0.07 ولت بود، نقطه ای رو کاوش کردم، در خصوص تنظیم آسمان که تقریبا درست نمیشد، هر چند من تمام فرانکو رو ولومی کردم ;) و ولتاژ آستانه رو روی میزان دقیق خاصی می‌گذاشتم که ثبات فراهم بشه، من تمام اجزای مدار رو مجزا با ساختار PD ساختم، اما خب سیگنال‌های من حالت مخلوطی از کاهش ولتاژ و افزایش داشتن یعنی آسمان در 90 درجه باعث کاهش و در 60 درجه باعث روش شدن ال ای دی اول میشد،

رفتار مدار من در حالت نرمال خودش

روبه جنوب تا به سمت غرب می‌بردم ال ای دی ها روشن و در شرق به 3 چراغ می‌رسیدم و برعکس از شمال به سمت غرب چراغ روشن تا به 3 چراغ می‌رسید و با افزایش ولتاژ حساسیت مدار کمتر و ثبات بالا می‌رفت و چرخش به سمت غرب و شرق باعث روشن شدن یک چراغ میشد، روبه جنوب سمت شرق چراغ زاویه بیشتری بدون روشنایی کار می‌کرد،. بنوعی افت ولتاژم حتی داشتم، و روبه شمال از غرب مجال بیشتری برای حرکت در حالت خاموش وجود داشت

1_حالا توجه به مدار بنده که سیگنال آسمان حالت 90 درجه خاموش و 60 درجه روشن بود، میشه،. اگر کمی به سمت راست متمایل بشم میشه گفت در 90 درجه تقریبا آسمون میگیرم یعنی در زاویه جنوبی یه کوچولو به سمت راست روشنایی و یه کوچولو به سمت غرب خاموشی، حالا با توجه به زاویه ها،. آیا رفتار مدار من به گیرندگی اثر نزدیکه یا کلا مشکل داره؟

2- با تکنیک دیگر آنتن عمودی به زمین با سطح ولتاژ 4.28 ثباتی بر روی تومولوس داشتم، به حدی که تحریک نهایتا 4.30 میشد و تنها در دو نقطه تا 4.35 و 4.46 هم می‌رسید، بنظر شما با آنتن 1 متری در حالی که مرز صفرم بالا بوده 0.07 ولت، بنطر شما سطح ایده تغییر برای دفینه چند دهم ولت هست؟ مثلا اگه بگیم اشیای کوچک بتونن نهایت 0.02 ولت تغییر بدن خروجی رو، آیا اینکه من دو نقطه مشخص 0.16 ولت تغییر در نقطه ای داشتم، آیا میتونه چیز مهمی باشه؟

3_ سطح سیگنال که نهایت برای دفینه طلا با وزن 250 گرم در عمق 2 متری باشه چند ولت بنظرتون میتونه در خروجی ایجاد کنه؟ آیا این تغییر اگر در حد یک دهم ولت باشه مهمه یا اصلا اینکه تغییر سطح سیگنال باشه در حد خیلی پایین و ولتمتر اصلا توان نشون دادنش رو نداره یا این فقط برای فلزات کوچک صدق میکنه؟

ممنون از جناب مهندس، عرفان، بهرام گل :x

چهارشنبه 28 خرداد1399 - 11:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام جهانبین عزیز خدا قوت :ymhug: خب من که دقیقا متوجه نشدم با فرانکو چیکار کردی که چنین واکنشهای متناقضی گرفتی اگه قسمت کویل پ د رو روی فرانکو گذاشتی یا از سیمپیچ با هسته فریت استفاده کردی نمیدونم به هر حال هر دو حالت هم کاملا کار بیهوده ای هست.که فکر نمیکنم این اشتباه کرده باشی در مورد ولومی کردن که خود من هم این کارو کردم اما نه به شکلی که دوستان در موردش اشاره ایی کرده باشن یا باعث تغییر جدی مدار بشه با این اوصاف نظر من اینه اگه مدار اصلی رو هم بسازی وهردو مدارو ارزیابی کنی بهتر تجربه کسب میکنی چون این کاریی که شما روی این مدار انجام دادی رو فقط خودت درکش میکنی وکس دیگه ایی نمیتونه دقیقا نظر قطعی بده من هم خودم همین کارو کردم اولین مدارو با میکرو ودومی هم طرح اصلی بعد نتیجه مثبت از هردو ترجیح دادم با طرح میکرو تجربه کسب کنم البته این رو اضافه کنم سیستم من از نظر فنی شاید کمی فرق بکنه اما به نتیجه دوستان خیلی نزدیک هست یا به عبارتی فرق چندانی ندیدم و اما در حقیقت اگه از عرفان عزیز هم بپرسی جوابی نداره که بده و همیشه گفته من زمانی حرف واسه گفتن دارم که راه منو دنبال کرده باشین وگرنه با تغییرات مدار شرایط سنس هم ممکنه تغییر کنه :-w

الان واسه من زمانی که سیستم در حالت نرمال وانتن افقی در حالت آستانه قرار میدم در هر شرایط به سمت آسمون ببرم سیستم
سطح گیرندگی سیگنال رو به صورت افزایشی نشون میده در تمام جهات فقط بعضی از جهات کمی بیشتر وکمتر هست و حساسیت وگین بالا میتونه شرایط سنس اثر اسمون رو تغییر بده وشیب وزاویه انتن فرق بکنه اما از نظر فنی همون هست و تناقضی نداره حالا خودت حساب کن ببین درست هست یا نه
در کل جهانبین عزیز نمیدونم هدفت از تغییرات چی بوده اما شما طوری مدارو درست کردی که شدت ضعف وقدرت سینگنال رو میتونه بهت ارائه بده
این رو با تغییر زاویه انتن در جهت های مختلف مشخص کردی این هم خوبه هم بد اما دلیل بر سنس کردن ویا نکردن دفینه نیست ممکنه ی دوستی طرح رو عین مدار عرفان عزیز ساخته باشه اما اهن بزنه همینطور که قبلا دوستان طی روند تاپیک بهش اشاره کرده بودن یا سیستم من هیچ سنسی به اهنی جات نداره اما در عوض به فلزات کوچیک غیر اهنی هم واکنش قوی داره که یک راه واسش پیدا کردم و قابل کنترله
فقط ی راه مشخص میکنه سیستمی که در دست شماست در چه وضعیتی قرار داره اینکه باهاش تجربه کسب کنی وکاوش انجام بدی و جایی که مطمئنی بار داره تست نهایی رو ازش بگیریی که من امیدوارم نتیجه خوب باشه وخوشحالت کنه

جواب این سوال یعنی سوال دوم ببین.مرز صفر ولت زیاد مهم نیست این قسمت میتونه حساسیت مطلوب رو ارائه بده حالا اگه بیشتر باشه یا کمتر در همین حد چند صدم ولت ثابت نگه داریی کافیه و کاملا جواب میده واسه من با تغییر رنج ولوم بین صفر تا4 صدم ولت تغییر میکنه.این تغییرات ولتاژیی که نوشتی در واقع چیزی رو نشون نمیده مخصوصا خوندش از روی ولت متر کمی سخته وباید تجربه سنس هدف داشته باشی.باید ببینی ال ای دی چه رفتار و واکنشی نشون میده با کمی تغییر ولتاژ هم نمیشه مشخص کرد چی به چیه چون خود سیستم هم کمی بی ثباتی داره وممکنه فکر کنیم هدفی سنس شده اگه هم از نمایشگر ال ای دی و هم ولتمتر استفاده میکنی بهتره وتشخیص راحتره اما تغییرات سطح سیگنال دفینه به این شکل با تغییرات ولتاژ قابل شناسایی نیست که بشه کاریی کرد دلیلش هم این هست که فاکتور ثابتی نداره وممکنه شما ی حجم مشخص از دفینه رو در یک مکان با50 میلی ولت تغییر دریافت کنی وهمون مشخصات دفینه رو در جای دیگه با100 میلی ولت تغییر ثبت کنی.که دلیلش رو بارها دوستان مشخص کردن و تعیین کننده سنس هدف هم هست
میتونی یک تصویر از ظاهر سیستم بزاری ببینم چیکار کردی محض کنجکاوی چون من خودم ایده های نو رو دنبال میکنم.ممنون \M/

جمعه 30 خرداد1399 - 3:37am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
سلام خدمت دوستان و اساتید محترم
من فیبر های مختلفی از مدار فرانکو دیدم یکسری از دوستان با فیبر یک تیکه درست کردن و دوستان دیگه با فیبر دو تیکه میخواستم بدونم بهترین نتیجه رو با کدوم مدل فیبر میشه گرفت
خیلی ممنونم

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

شنبه 30 خرداد1399 - 1:35am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام صبح دلنگیز همگی بخیر انشالله روز خوب وپر از آرامش شروع کنید.. :ymhug:

adnistor_6 عزیز اگه موارد ذکر شده توضیحات عرفان عزیز مطالعه کردی و میخوای به نتیجه برسی واگه جایی موندی که کمک وراهنمایی بخوای فیبر استاد عرفان بهتره اما اگه دقت نکنی ممکنه جواب هم نگیری پس شده چند بار فایل توضیحات مطالعه کن حتی من با این که فیبر خودمو زدم فایل رو چندین بار کامل مطالعه کردم.اگه هم متکی به خودت هستی ومیخوای تجربه کسب کنی میتونی فیبر دوستان بسازی حتی خودت هم میتونی فیبر بزنی فقط مواردی هست که باید دقت کنی چون این فیبر با فیبرهای دیگه که رسم و منتاژ کردی فرق میکنه گول سادگیش رو هم نخور :)

یکشنبه 1 تیر1399 - 5:38am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود بر اساتید و دوستان عزیز .
با مطالعاتی که کردم انگار سیستم های ساخته شده دوستان روی اهداف رو میزنن یعنی به نوعی نقطه زن هستن .
بنده با توجه به تجربیاتی که دارم یه چیزایی رو میگم البته ممکنه اشتباه باشه .
این نوع سیستم ها با این طرز کاری که دارن بنظر من هیچوقت نمیتونن نقطه دقیق جنس رو بزنن (منظور همون چیزی هست که ما دنبالشیم نه آت و آشغال های سطحی) و احتمالا اون چیزایی که دوستان دقیق نقطه کردن در عمق خیلی کم و سطحی با طول عمر دفن کم بوده .
بنظر من این سیستم ها گاها با خطا های بسیار زیادی محل خروجی یون رو بزنه که ممکنه هدف خیلی دورتر باشه .
البته ممکنه اینایی که گفتم اشتباه باشه و دوستان تجربیات بهتری داشته باشند .

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

دوشنبه 2 تیر1399 - 8:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Mojtaba195 نوشته است:
با مطالعاتی که کردم انگار سیستم های ساخته شده دوستان روی اهداف رو میزنن یعنی به نوعی نقطه زن هستن .
این نوع سیستم ها با این طرز کاری که دارن بنظر من هیچوقت نمیتونن نقطه دقیق جنس رو بزنن (منظور همون چیزی هست که ما دنبالشیم نه آت و آشغال های سطحی) و احتمالا اون چیزایی که دوستان دقیق نقطه کردن در عمق خیلی کم و سطحی با طول عمر دفن کم بوده .
بنظر من این سیستم ها گاها با خطا های بسیار زیادی محل خروجی یون رو بزنه که ممکنه هدف خیلی دورتر باشه .

سلام و دورود
نتیجه گیریتون می تونه درست باشه . محل دقیق هدف بستگی بسیار زیادی داره به دو عامل ، یکی عرض جغرافیایی و دوم عمق هدف .
به این ترتیب که هدف هرچه به شمال جغرافیایی نزدیک تر باشه از سمت شمال قوی تر سنس می شه .
اگر روی خط استوا هدفی داشته باشیم از شمال و جنوب ، و شرق و غرب به یک اندازه و در یک فاصله ی مساوی سنس می شه و هدف دقیقا در وسط یک دایره قرار می گیره .
و هر چه عرض جغرافیایی جنوبی بیشتر باشه به همون اندازه از سمت جنوب با قدرت بیشتری قابل سنس هست .

اگر هدف در عمق قرار بگیره اثر حاله ی فلزی که به یون هم معروف هست به شکل یک بیضی در فضای داخل خاک شکل می گیره و هدف در کانون این بیضی هست که در سمت شمال قرار داره ، البته در کشور خودمون به عنوان مثال .

این امر هم به دلیل تاثییر میدان مغناطیسی زمین و زاویه ی سطح خاک در حرکت اکسید فلزات سیال آبپوشیده و عوامل دیگه هست که بحث اون مفصله دوست عزیز . @};- ~O)

تا در طلب لقمه ی نانی نانی * تا در طلب گوهر کانی کانی
این نکته ی رمز اگر بدانی دانی * هرچیز که در جستن آنی آنی

سه شنبه 2 تیر1399 - 1:26am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Rooz نوشته است:
Mojtaba195 نوشته است:

سلام و دورود
نتیجه گیریتون می تونه درست باشه . محل دقیق هدف بستگی بسیار زیادی داره به دو عامل ، یکی عرض جغرافیایی و دوم عمق هدف .
به این ترتیب که هدف هرچه به شمال جغرافیایی نزدیک تر باشه از سمت شمال قوی تر سنس می شه .
اگر روی خط استوا هدفی داشته باشیم از شمال و جنوب ، و شرق و غرب به یک اندازه و در یک فاصله ی مساوی سنس می شه و هدف دقیقا در وسط یک دایره قرار می گیره .
و هر چه عرض جغرافیایی جنوبی بیشتر باشه به همون اندازه از سمت جنوب با قدرت بیشتری قابل سنس هست .

اگر هدف در عمق قرار بگیره اثر حاله ی فلزی که به یون هم معروف هست به شکل یک بیضی در فضای داخل خاک شکل می گیره و هدف در کانون این بیضی هست که در سمت شمال قرار داره ، البته در کشور خودمون به عنوان مثال .

این امر هم به دلیل تاثییر میدان مغناطیسی زمین و زاویه ی سطح خاک در حرکت اکسید فلزات سیال آبپوشیده و عوامل دیگه هست که بحث اون مفصله دوست عزیز . @};- ~O)

ممنون دوست عزیز @};- .
من با برخوردی که با پدیده نامعلوم داشتم و نوع سنس که با فرانکو داشتم به این حالت بود .
فرض کنید یک رودخانه قوی هست که از یک جهت شروع میشه و به جهت دیگه حرکت میکنه . عرض این رودخانه محدود و کم هست وطولش کمی بیشتر ولی در یک محیطی این رودخانه بسیار پرتلاطم هست .
اتفاقا بر عکس نظر شما حرکت رودخانه از سمت شرق به غرب و بسیار بسیار پرقدرت بود .
بنابراین اثری که ما دنبالشیم خیلی خیلی پرقدرت هست فقط باید فهمید چیو باید گرفت .
اتفاقا فرانکو یا نمیزنه یا اگه بزنه بسیار پرقدرت میزنه . تقریبا میشه گفت دلایل متفاوتی هم برای این امر هست که یکیش محل قرار گیری قطعات و چیدمان داخلیش هست.

Nikola Tesla

جمعه 6 تیر1399 - 6:16pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

درود مهندس مجتبى
شما بوسيله فرانكو با اين نوع سنسى كه گفتى فلز از زيرزمين در اورين ؟ يا اينكه اين نوع سنس رو داشتين .

To be willing is to be able

شنبه 7 تیر1399 - 9:23am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

shojadel نوشته است:
درود مهندس مجتبى
شما بوسيله فرانكو با اين نوع سنسى كه گفتى فلز از زيرزمين در اورين ؟ يا اينكه اين نوع سنس رو داشتين .

درود بر شما.
سنس داشتم ولی نتونستم نقطه کنم برای همین کامل از گفته هام اطمینان ندارم

Nikola Tesla

شنبه 7 تیر1399 - 1:59pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 508 , 509 , 510 , 511 , 512 , 513 , 514 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Jamalsixty و 43 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure