انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 5:48pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 499 , 500 , 501 , 502 , 503 , 504 , 505 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام

erfan نوشته است:
hadi1313 نوشته است:
سلام وعرض خسته نباشید به همه دوستان
منم بلاخره تونستم دستگاه رو به لطف راهنمایی های دوستان اماده کنم من قبل از اینکه تغییرات رو انجام بدم ولتاژ خروجیم بین ۶ و هفت بود وپایینتر نمیومد ولی بعد از تغییرات دومورد اخیر ولتاژ خروجی با حداکثر مقدار ولوم ۴.۷ تا ۲ ولت به سختی میرسه یعنی بین یک ودو تغییر میکنه با تمامی تغییرات مربوط به ترانزیستورها و کریستالها دوستانی که با این مورد روبرو شده اند چه راهی برای افزایش ولتاژ انجام دهم و دیگر اینکه قبل از تغییرات اخیر به اشتباه کلکتور ترانزیستور ۵ رو متصل نکرده بودم یعنی قطع بود در اون صورت مدار کار میکرد و ولتاژش تقریبا حول وحوش ۲.۵ بود و همینطور حساسیتش نسبت به لمس دست عالی بود گفتم شاید یه موضوع جالبی باشد یعنی میشه یه پتانسیومتر تو این قسمت گذاشت و ولتاژ رو بین ۲ تا ۷ تغییر داد البته شاید یه مورد اتفاقی بوده و با منطق درست نباشد

سلام.
نقاط زیادی در این مدار وجود داره که میتونه قطع باشه و یا اشتباها به جای دیگری متصل باشه ولی کماکان سنسهایی رخ بده و به تست لمس دست پاسخ بده و واکنشهای دیگری به عوامل مختلف داشته باشه.به همین دلیل هست که ما تست لمس دست رو یک تست 100 درصد قابل اطمینان در نظر نمیگیریم و اصلا نمیشه گفت تست لمس دست نشوندهنده سلامت منتاژ و عملکرد فرانکو هست.بلکه این تست رو فقط یک ازمون موقت در نظر میگیریم و تست اصلی همون بیرون رفتن های مکرر در مکانهای واقعی و دیدن واکنش بخصوص فرانکو و سپس حفاری هست.و غیر از این روش اطمینان بخش دیگری وجود نداره.به همین دلایل هم هست که مطمئنیم میشه مدار اصولی تر و بهتر و شاید ساده تری ساخت که همین نحوه و همین نوع واکنش فرانکو در بالای هدف رو در اختیار ما بزاره.ولی متاسفانه چون هنوز غیر از یکی دو نفر کسی نتونسته واکنش بخصوص و ویژه فرانکو رو در بالای اهداف با ارزش مشاهده کنه نظرات اشتباهی در مورد اون ماهیت ویژه اثر که فرانکو در بالای هدف ارزشمند دریافت میکنه از دوستان دیده میشه.چون مشاهده نکردن و یا مشاهده کردن ولی درک درستی از اون ماهیت ویژه ندارن این ترس وجود داره که در هنگام طرح مدار بهتر،دقیقا نتیجه ای برعکس و منفی رو شاهد باشیم.
همونطور که میدونیم اثر یک قلز ارزشمند به چندین شکل و ماهیت بروز میکنه.اون شکل و ماهیت خاصی که فرانکو دریافتش میکنه چون هنوز توسط کسی شناخته و درک نشده بنابراین نمیتونیم فعلا امیدوار باشیم که مدار بهتر با عملکرد بهتری که جایگزین فرانکو باشه رو در اینده نزدیک مشاهده کنیم.

سلام خیلی ممنون مهندس
مهندس جان من دستگاه رو کپی دستگاه شما ساختم همه پارامتراش اوکی هست فقط اون قسمت مرز صفر ... روهر کاری میکنم کمتر از نیم میلی ولت پایین نماید اصلا با تغییر اون دوتا خازن هیچ تغییری در قسمت خروجی ایجاد نمی شه ( بدون کریستال ) همون نیم میلی ولت ثابت هست بنظرتون میشه کاری کرد یا برای همین مقدار باید بسنده کرد ؟

یکشنبه 14 اردیبهشت1399 - 9:11pm
کاربر فعال
کاربر فعال

miladkd نوشته است:
سلام به همگی .من مدارو ساختم صفحات زیادی از این بحثم خوندم ولی به نتیجه مورد نظرم نرسیدم من همه قطعاتم سالمه ۳۵۸ هارو هم عوض کردم ولی دو چراغ اولم همچنان روشنه و با تغییر پتانسیومترها هیچ تغییر نمیکنه البته من از پتانسیومتری مولتی ترن ده دور استفاده کردم به جای ولوم به نظرتون مشکل از کجا می‌تونه باشه ممنون از همگی

سلام دوست عزیز نقاط مشخص شده رو ازلحاظ اتصالی احتمالی چک کن و ولتاژ او نقطه اشاره شده هم مهمه

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 14 اردیبهشت1399 - 10:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

shojadel نوشته است:
سلام به همه دوستان
آيا كسى ميدونه چطورى هنگام اضافه كردن آمپلى به مدار اوليه اثر تست لمس دست برگرده ؟ واسه من برنگشت . :x

نیاز نیست برگردونی.اگر قبل از تغییرات به لمس دست حساس بود بعد از تغییرات به برگردودنش حساس نباش

یکشنبه 14 اردیبهشت1399 - 10:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: نیویورک
miladkd نوشته است:
جهان بین نوشته است:
miladkd نوشته است:
سلام به همگی .من مدارو ساختم صفحات زیادی از این بحثم خوندم ولی به نتیجه مورد نظرم نرسیدم من همه قطعاتم سالمه ۳۵۸ هارو هم عوض کردم ولی دو چراغ اولم همچنان روشنه و با تغییر پتانسیومترها هیچ تغییر نمیکنه البته من از پتانسیومتری مولتی ترن ده دور استفاده کردم به جای ولوم به نظرتون مشکل از کجا می‌تونه باشه ممنون از همگی

درود

برای راهنمایی عکسی از مدار لطف میکنید

بله حتما ممنون هم میشم ضمن اینکه من از نوع است ام دی استفاده کردم برخی از قطعات رو مثه ایسی ها که با نمونه دیپ هم عوض کردم تغییر حاصل نشد و اینکه تمامی خازنهای ۱۰۰ نانو . یکی دوتایی دیگه از نوع اس ام دی و دقیق و دو سه تا از مقاومتها هم اس ام دی هستن تمام طعات هم با دقت خیلی بالای انتخاب شدن قبل نصب اندازه گیری شده و دقیقترینشون نصب شده قبلا یکی ساختم از مدار بهنام جالب بود و کار هم میکرد این یکی نمی‌دونم چشه عجیبه

درود
خازن عدسی نقاط قرمز چند گذاشتید ؟

آخرین بار توسط جهان بین در یکشنبه 14 اردیبهشت1399 - 10:36pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

یکشنبه 14 اردیبهشت1399 - 10:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

hadi1313 نوشته است:
erfan نوشته است:
hadi1313 نوشته است:
سلام وعرض خسته نباشید به همه دوستان
منم بلاخره تونستم دستگاه رو به لطف راهنمایی های دوستان اماده کنم من قبل از اینکه تغییرات رو انجام بدم ولتاژ خروجیم بین ۶ و هفت بود وپایینتر نمیومد ولی بعد از تغییرات دومورد اخیر ولتاژ خروجی با حداکثر مقدار ولوم ۴.۷ تا ۲ ولت به سختی میرسه یعنی بین یک ودو تغییر میکنه با تمامی تغییرات مربوط به ترانزیستورها و کریستالها دوستانی که با این مورد روبرو شده اند چه راهی برای افزایش ولتاژ انجام دهم و دیگر اینکه قبل از تغییرات اخیر به اشتباه کلکتور ترانزیستور ۵ رو متصل نکرده بودم یعنی قطع بود در اون صورت مدار کار میکرد و ولتاژش تقریبا حول وحوش ۲.۵ بود و همینطور حساسیتش نسبت به لمس دست عالی بود گفتم شاید یه موضوع جالبی باشد یعنی میشه یه پتانسیومتر تو این قسمت گذاشت و ولتاژ رو بین ۲ تا ۷ تغییر داد البته شاید یه مورد اتفاقی بوده و با منطق درست نباشد

سلام.
نقاط زیادی در این مدار وجود داره که میتونه قطع باشه و یا اشتباها به جای دیگری متصل باشه ولی کماکان سنسهایی رخ بده و به تست لمس دست پاسخ بده و واکنشهای دیگری به عوامل مختلف داشته باشه.به همین دلیل هست که ما تست لمس دست رو یک تست 100 درصد قابل اطمینان در نظر نمیگیریم و اصلا نمیشه گفت تست لمس دست نشوندهنده سلامت منتاژ و عملکرد فرانکو هست.بلکه این تست رو فقط یک ازمون موقت در نظر میگیریم و تست اصلی همون بیرون رفتن های مکرر در مکانهای واقعی و دیدن واکنش بخصوص فرانکو و سپس حفاری هست.و غیر از این روش اطمینان بخش دیگری وجود نداره.به همین دلایل هم هست که مطمئنیم میشه مدار اصولی تر و بهتر و شاید ساده تری ساخت که همین نحوه و همین نوع واکنش فرانکو در بالای هدف رو در اختیار ما بزاره.ولی متاسفانه چون هنوز غیر از یکی دو نفر کسی نتونسته واکنش بخصوص و ویژه فرانکو رو در بالای اهداف با ارزش مشاهده کنه نظرات اشتباهی در مورد اون ماهیت ویژه اثر که فرانکو در بالای هدف ارزشمند دریافت میکنه از دوستان دیده میشه.چون مشاهده نکردن و یا مشاهده کردن ولی درک درستی از اون ماهیت ویژه ندارن این ترس وجود داره که در هنگام طرح مدار بهتر،دقیقا نتیجه ای برعکس و منفی رو شاهد باشیم.
همونطور که میدونیم اثر یک قلز ارزشمند به چندین شکل و ماهیت بروز میکنه.اون شکل و ماهیت خاصی که فرانکو دریافتش میکنه چون هنوز توسط کسی شناخته و درک نشده بنابراین نمیتونیم فعلا امیدوار باشیم که مدار بهتر با عملکرد بهتری که جایگزین فرانکو باشه رو در اینده نزدیک مشاهده کنیم.

سلام خیلی ممنون مهندس
مهندس جان من دستگاه رو کپی دستگاه شما ساختم همه پارامتراش اوکی هست فقط اون قسمت مرز صفر ... روهر کاری میکنم کمتر از نیم میلی ولت پایین نماید اصلا با تغییر اون دوتا خازن هیچ تغییری در قسمت خروجی ایجاد نمی شه ( بدون کریستال ) همون نیم میلی ولت ثابت هست بنظرتون میشه کاری کرد یا برای همین مقدار باید بسنده کرد ؟

من مهندس نیستم فدات شم.
اگر مدار از هر لحاظ درست باشه حتما خروجی سنسور شما با تغییر خازنها تغییر میکنه.یعنی اگر میبینی هر چقدر خازن های ظرفیت پائینتری برای 13 و 14انتخاب میکنی و کماکان ولتاژ خروجی در حالت حداقلی ولوم امپلی و قطع کریستال از نیم ولت پائینتر نمیاد حتما ایرادی در ساخت وجود داره.

یکشنبه 14 اردیبهشت1399 - 10:32pm
کاربر فعال
کاربر فعال

Dadson نوشته است:
miladkd نوشته است:

سلام دوست عزیز نقاط مشخص شده رو ازلحاظ اتصالی احتمالی چک کن و ولتاژ او نقطه اشاره شده هم مهمه

ممنون دوست عزیز بابت توجهتون هیچگونه اتصالی در مدار نیست تمام مقادیر مانند فایل صفحه اول دقیق و بی کمو کاست نصب شده ضمنا ولتاژ نقطه ای که شما اشاره کردین 4.42 هست سپاس از توجهتون

یکشنبه 14 اردیبهشت1399 - 11:29pm
کاربر فعال
کاربر فعال

نقل قول:
درود

قطعات طبق پارت لیست صفحه اول نصب شده خازنهای قرمز هردو 560 پیکو فاراد و خازن های شیمیایی 470 میکرو فاراد هستن ممنون

یکشنبه 14 اردیبهشت1399 - 11:32pm

عرفان عزیز منظورم ( 0.0005 ) ولت هست

یکشنبه 14 اردیبهشت1399 - 11:35pm

miladkd نوشته است:
Dadson نوشته است:
miladkd نوشته است:

ممنون دوست عزیز بابت توجهتون هیچگونه اتصالی در مدار نیست تمام مقادیر مانند فایل صفحه اول دقیق و بی کمو کاست نصب شده ضمنا ولتاژ نقطه ای که شما اشاره کردین 4.42 هست سپاس از توجهتون

سلام به نظر من اگر از هویه معمولی استفاده کرده این به احتمال زیاد قطعات اس ام دی اسیب دیده اند برای من بارها تجربه شده قطعات اس ام دی به نسبت دمای زیاد اسیب پذیرند

یکشنبه 14 اردیبهشت1399 - 11:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: نیویورک
miladkd نوشته است:
نقل قول:
درود

قطعات طبق پارت لیست صفحه اول نصب شده خازنهای قرمز هردو 560 پیکو فاراد و خازن های شیمیایی 470 میکرو فاراد هستن ممنون

1- مقاومت محدوده قرمز رو بیرون بیار و با انگشت روی نقطه ورودی قسمت زرد انگشت بزن و بنحوی که انگشتت محدوده قرمز رو بگیره ببین چراغها خاموش میشن؟ اگر خاموش بشه ظاهرا درسته قسمت دیسپلی و بعد میتونیم بریم سمت ایراد یابی دیگر

دوشنبه 14 اردیبهشت1399 - 1:58am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 499 , 500 , 501 , 502 , 503 , 504 , 505 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 38 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure