انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 16 اردیبهشت1403 - 6:49pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 498 , 499 , 500 , 501 , 502 , 503 , 504 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: نیویورک
سنه دژ نوشته است:
سلام
با تشکر از تلاش دوستان ، جناب عرفان ، مهندس حمید و بقیه دوستان گرامی و همچنین شما استاد بهرام عزیز
طبق آزمایشات و بررسیهایی که بنده نیز بر روی فرانکو داشتم ، باید عرض کنم که دیدگاه شما در مورد تاثیر پدیده بر فرانکو ، بصورت کلی درست هست و فقط در بعضی جزئیات اختلافاتی هست که شاید زیاد مهم نیست
طبق شناخت چندین ساله ای که بنده از پدیده دارم و آزمایشاتی مختلفی که با انواع ردیابهای کارآمد، بر روی میدان تست شخصی و همچنین اهداف واقعی ،انجام دادم ،
میتونم خدمت علاقمندان عرض کنم که بیشتر سنسهایی که انجام میشه ، دریافت اختلالات قوی ، هارمونیکها و مجموع ترکیباتی هست که بطور کلی بصورت نویز ظاهر میشن و بر روی گیرنده تاثیر میزارن
برخلاف تصورات دقیقی که دوستان از مدار فرانکو دارن ، اینطور نیست که مدار خیلی موشکافانه داره اثرات ضعیف پدیده رو میگیره و آشکار میکنه
اثر پدیده در حالت خودش میتونه بسیار قوی باشه . مدار قسمت وسیعی رو توسط سلف به منفی میده و کلا از بین میبره . بعدش ظاهرا اثرات ضعیف رو داره تقویت میکنه اما
سنس بر اثر رسیدن آنتن به منطقه اختلال و برهم زدن تمام آن تصورات است که ما بر روی جزئیاتش داریم حساسیت نشون میدیم

این روش از بین بردن کلیات و تقویت جزئیات در مدار ، اشتباهه . اما اگر اینطور نیز نبود ، این ثبات و حذف ناخواسته ها رو نداشتیم . همانطور که میبینید ، برخلاف ردیابهای ناکارآمد دیگه ، در فرانکو بسیاری از فرکانسها و امواج ناخواسته و ضعیف را حذف میکنیم و کمتر خطا داریم (به لطف حذف توسط سلف و در برابرش قدرت بالای پدیده برای سنس شدن )
پس شرح کارکرد طبقاتی مدار که بارها استاد حمید هم فرمودند ، درست و همچنان پابرجاست و مدار نسبت به امواج زمینی و آسمانی و فرستنده ها ، میتونه گیرندگی داشته باشه . حتی قضیه ی امواج بازتابی نیز درست است و توسط مدار گرفته میشه . اما همانطور که میبینید ، سنس این موارد توسط مدار ، کمتر دیده میشه چون خودشون آنقدر قوی نیستند که در ورودی به این حد تضعیف بشن
اگر ورودی مدار به این شکل نبود ، آنتن رو به هر سمتی که میگرفتی میتونست سنسهای ناخواسته ای رو داشته باشه از جمله سنس دفینه
اینطوری بهتر بود اما به بخشهای پیچیده ای نیاز بود تا بتواند بسیاری از امواج را شناسایی و فیلتر کند که از عهده ی این مدار برنمیاد

کم و زیاد کردن دورهای سلف یا تغیر در فاصله ی بین دورها ، میتونه تغیراتی بده
تغیرات خازنی هم میتونه باعث بالا پائین کردن در حالات گیرنده بشه اما در هر طبقه ای که باشیم و بر هر فرکانسی که سوار بشیم ، نهایتا به مرحله ی سنس میرسیم ، به لطف پوشش کاملی که پدیده میتونه ایجاد بکنه

در مورد تغیرات در ال ای دیها نیز ، درسته که از مدار انجام میشه اما ،پدیده ی فلزات باارزش ، با پدیده ی فلزات آهنی ، اختلافاتی داره که تاثیر پدیده بر مدار ، خوشبختانه در فرانکو تا حدودی با ال ای دی ها نمایش داده میشه
البته بنظر بنده تفکیک جزئیات نیز از پدیده برمیاد اما فعلا با چنین مداراتی ، امکانپذیر نیست .
بسیار وسیع و پرشاخه و پیچیده که این پیچیدگی در مکان دفن و زمان کاوش و شرایط محیط دفینه و جنس فلزات مختلف با عمرهای مختلف و دهها عامل دیگر ، بسیار پیچیده تر هم میشه

فعلا کلمه ی نویز را در نظر داشته باشید . اما این فقط نزدیکترین حالتی است که میشناسید و میتونید این اسم رو روش بزارید
در واقع این کلمه نیز برای اثر پدیده انتخاب اشتباهی است که اگر بر این تصور باشید ، سالها از رسیدن به تفکیک ماهیتی ، دور میشیم

درود بزرگوار سنه دژ نازنین :x

بعد 500 تا صفحه فک کنم اونقدر اطلاعات مفید بیان شده که بشه گفت مشکل فرانکو مشخص شده فقط یکی باید از همین نکات پی به اصل طراحی مدار ببره - فقط نیاز به محاسبه داریم - فک کنم دوستان به این گفته ها با دیده شک نگاه میکنن - ولی بنده همه جوره قبولتون دارم :-BD چون حداقل به بنده ثابت شده که هر نکته ای که فرمودید یک حالت از گمراهی ما رو کم کرد - دیگه مسلما مشخصه چه تغییری تو مدار میشه داد :-H فقط نیاز به فکر داره --- باور کنید دیگه موارد و نکات لازم ساخت به سرانجام رسیده فقط دوستان سغی کنید خودتون بهش برسید :ymparty: دست بجنبونید - منم شدیدا پیگیرم چون نزدیکم به نتیجه گیری \M/ ولی خب جایگاه عمومی کردن نیست - چون مبحث خیلی خفنیه و لیاقت رو میطلبه ~O) - از کنار این گفته جناب استاد راحت نگذرید - من خودم حداقل چند ماهه فقط پست تکراری و تکراری میخونم 8-| - چون بار اول نمیفهمیش بار بعد کم کم شک میکنی و هی با خوندن بقیه پازل کم کم حل میشه و یه موقع چیزی بهت اضاف میشه و بعد با بارها خوندن تجزیه تحلیل و فهمش برات راحت میشه --- جناب بهرام گل @};- هم که تاپیک رو راه انداخت مصوب این اتفاقات خوب بوده که خود این نازنین هم در حال برسی عمیق تر است و این همه سال پا پس نکشیده و میدونم بلاخره موفق میشه :YMPRAY: و واقعا چنین درکی باید باشه که هیچ بزرگی یه شبه راه صد ساله نرفته - اینجا دقیقا به من ثابت شد - جناب سنه دژ از روی دلسوزی و مهربونی داره مو به مو با توضیحات لب مرز شما رو هدایت میکنه - الحق که خدا جای حقه و الحق که امانت دار راز بزرگیه - خدا از بزرگی کمش نکنه --- دیگه من اغرق نمیکنم ولی واقعا باید بدونید دیگه اگه بیشتر از این راهنمایی کنه باید کل داستان رو بگه --- --- عزیزان موفق باشید @};-

چهارشنبه 10 اردیبهشت1399 - 10:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جهان بین نوشته است:
دوستان کسی تست کرده ببینه موضوع نوع باتری اهمیت داره؟

اینکه باتری کتابی شارژ مناسب کاره خب شکی نیست اما خب اگر ما بخوایم بصورت محدود از باتری کتای معمولی یا نوع باتری دیگه غیر لیتیوم یون استفاده بکنیم ایا تو گرفتن اثر تاثثیر میگذاره؟ کسی تست کرده؟

خب خیلی فرق هست بین باطریهای معمولی باید نوع باطری و توان خروجی که ارائه میده هم در نظر بگیریم اما زمانش مطمئنن باید محدود باشه اینجا دیگه ی نمایشگر ولتاژ لازم میشه یا یک ولت متر که ولتاژ مدام مانیتور کنیم.اما در کل زمان مناسب بین دو تا سه ساعت در نظر بگیر که بعد این سه ساعت راندمانش افت میکنه

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

پنج شنبه 10 اردیبهشت1399 - 2:04am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
جهان بین نوشته است:
دوستان کسی تست کرده ببینه موضوع نوع باتری اهمیت داره؟

اینکه باتری کتابی شارژ مناسب کاره خب شکی نیست اما خب اگر ما بخوایم بصورت محدود از باتری کتای معمولی یا نوع باتری دیگه غیر لیتیوم یون استفاده بکنیم ایا تو گرفتن اثر تاثثیر میگذاره؟ کسی تست کرده؟

خب خیلی فرق هست بین باطریهای معمولی باید نوع باطری و توان خروجی که ارائه میده هم در نظر بگیریم اما زمانش مطمئنن باید محدود باشه اینجا دیگه ی نمایشگر ولتاژ لازم میشه یا یک ولت متر که ولتاژ مدام مانیتور کنیم.اما در کل زمان مناسب بین دو تا سه ساعت در نظر بگیر که بعد این سه ساعت راندمانش افت میکنه

ممنون - در واقع همین باتری کمیلیون معمولی رو میگم -- حالا بحث سر یکی دو ساعت شارژ نگه داشتن نیست - بحث سر لزوم شارژی بودن و ضرورت ان است که جناب عرفانم فرمودند فک نکنم بتونی نتیجه بگیری :-? حالا بخاطر نوع باتری یا توانش نمیدونم ولی خب مدار جریانی نمیکشه مگر ال ای دی ها مستقیم بدون مقاومت وصل بشن که در حالت سه تا روشن میتونه باتری رو زیر بار بیشتری بندازه - کلا اهمیت مدار تغذیه و باتری در هر مداری زیاد مهم نباشه ظاهرا تو این مدار مهمه ولی خب تا چه حدش مهمه - و چیزی که ما تو این مدت دیدیم کلا نوع باتریها و ابعاد هم موثره مثل اسرار به استفاده از باتری کتابی - البته که خودم چک کردم در عمل مشکلی نبوده --- تاثییر لیتیوم یون بودن رو در مدار نمیدونم یا شارژی بودن رو , فقط خواستمم اطمینان پیدا کنم که بخاطر اون اثرات قویتر میشن یا نه ^:)^ که امتحانی میکنیم ;;) دمت گرم ~O)

پنج شنبه 11 اردیبهشت1399 - 10:48am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

باطری های معمولی اصلا مناسب نیستن.یعنی اصلا قابل استفاده نیستن.
فقط باید باطری شارژ شونده باشه غیر از سیلد اسید.حالا از نظر سایز نوع کتابی یا غیر کتابی،یا از نظر تکنولژی ساخت ،لیتیوم یون یا پلیمر یا..... همگی قابل استفاده هست.اگر چه از نظر راندمان و بهره و شارژ دهی به مدار و نیز استفاده خوده کاربر بهترین گزینه باطری لیتیوم یون هست.اما اگر لیتیوم یون کتابی استفاده میکنید متاسفانه شارژر مناسبش در بازار نیست و استفاده از شارژر باطری های پلیمری یا نیکل کادمیوم به مرور به این باطری های کتابی لیتیومی اسیب میزنه.
پس هر نوع باطری شارژ شونده غیر از سیلد اسید رو میتونید برای این مدار استفاده کنید.و هر نوع باطری غیر شارژی مناسب این مدار نیست و نیز اصلا پاسخگوی عملکرد مدار نیست.

پنج شنبه 11 اردیبهشت1399 - 5:25pm

سلام وعرض خسته نباشید به همه دوستان
منم بلاخره تونستم دستگاه رو به لطف راهنمایی های دوستان اماده کنم من قبل از اینکه تغییرات رو انجام بدم ولتاژ خروجیم بین ۶ و هفت بود وپایینتر نمیومد ولی بعد از تغییرات دومورد اخیر ولتاژ خروجی با حداکثر مقدار ولوم ۴.۷ تا ۲ ولت به سختی میرسه یعنی بین یک ودو تغییر میکنه با تمامی تغییرات مربوط به ترانزیستورها و کریستالها دوستانی که با این مورد روبرو شده اند چه راهی برای افزایش ولتاژ انجام دهم و دیگر اینکه قبل از تغییرات اخیر به اشتباه کلکتور ترانزیستور ۵ رو متصل نکرده بودم یعنی قطع بود در اون صورت مدار کار میکرد و ولتاژش تقریبا حول وحوش ۲.۵ بود و همینطور حساسیتش نسبت به لمس دست عالی بود گفتم شاید یه موضوع جالبی باشد یعنی میشه یه پتانسیومتر تو این قسمت گذاشت و ولتاژ رو بین ۲ تا ۷ تغییر داد البته شاید یه مورد اتفاقی بوده و با منطق درست نباشد

پنج شنبه 11 اردیبهشت1399 - 8:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

hadi1313 نوشته است:
سلام وعرض خسته نباشید به همه دوستان
منم بلاخره تونستم دستگاه رو به لطف راهنمایی های دوستان اماده کنم من قبل از اینکه تغییرات رو انجام بدم ولتاژ خروجیم بین ۶ و هفت بود وپایینتر نمیومد ولی بعد از تغییرات دومورد اخیر ولتاژ خروجی با حداکثر مقدار ولوم ۴.۷ تا ۲ ولت به سختی میرسه یعنی بین یک ودو تغییر میکنه با تمامی تغییرات مربوط به ترانزیستورها و کریستالها دوستانی که با این مورد روبرو شده اند چه راهی برای افزایش ولتاژ انجام دهم و دیگر اینکه قبل از تغییرات اخیر به اشتباه کلکتور ترانزیستور ۵ رو متصل نکرده بودم یعنی قطع بود در اون صورت مدار کار میکرد و ولتاژش تقریبا حول وحوش ۲.۵ بود و همینطور حساسیتش نسبت به لمس دست عالی بود گفتم شاید یه موضوع جالبی باشد یعنی میشه یه پتانسیومتر تو این قسمت گذاشت و ولتاژ رو بین ۲ تا ۷ تغییر داد البته شاید یه مورد اتفاقی بوده و با منطق درست نباشد

سلام.
نقاط زیادی در این مدار وجود داره که میتونه قطع باشه و یا اشتباها به جای دیگری متصل باشه ولی کماکان سنسهایی رخ بده و به تست لمس دست پاسخ بده و واکنشهای دیگری به عوامل مختلف داشته باشه.به همین دلیل هست که ما تست لمس دست رو یک تست 100 درصد قابل اطمینان در نظر نمیگیریم و اصلا نمیشه گفت تست لمس دست نشوندهنده سلامت منتاژ و عملکرد فرانکو هست.بلکه این تست رو فقط یک ازمون موقت در نظر میگیریم و تست اصلی همون بیرون رفتن های مکرر در مکانهای واقعی و دیدن واکنش بخصوص فرانکو و سپس حفاری هست.و غیر از این روش اطمینان بخش دیگری وجود نداره.به همین دلایل هم هست که مطمئنیم میشه مدار اصولی تر و بهتر و شاید ساده تری ساخت که همین نحوه و همین نوع واکنش فرانکو در بالای هدف رو در اختیار ما بزاره.ولی متاسفانه چون هنوز غیر از یکی دو نفر کسی نتونسته واکنش بخصوص و ویژه فرانکو رو در بالای اهداف با ارزش مشاهده کنه نظرات اشتباهی در مورد اون ماهیت ویژه اثر که فرانکو در بالای هدف ارزشمند دریافت میکنه از دوستان دیده میشه.چون مشاهده نکردن و یا مشاهده کردن ولی درک درستی از اون ماهیت ویژه ندارن این ترس وجود داره که در هنگام طرح مدار بهتر،دقیقا نتیجه ای برعکس و منفی رو شاهد باشیم.
همونطور که میدونیم اثر یک قلز ارزشمند به چندین شکل و ماهیت بروز میکنه.اون شکل و ماهیت خاصی که فرانکو دریافتش میکنه چون هنوز توسط کسی شناخته و درک نشده بنابراین نمیتونیم فعلا امیدوار باشیم که مدار بهتر با عملکرد بهتری که جایگزین فرانکو باشه رو در اینده نزدیک مشاهده کنیم.

پنج شنبه 11 اردیبهشت1399 - 9:30pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام به همگی .من مدارو ساختم صفحات زیادی از این بحثم خوندم ولی به نتیجه مورد نظرم نرسیدم من همه قطعاتم سالمه ۳۵۸ هارو هم عوض کردم ولی دو چراغ اولم همچنان روشنه و با تغییر پتانسیومترها هیچ تغییر نمیکنه البته من از پتانسیومتری مولتی ترن ده دور استفاده کردم به جای ولوم به نظرتون مشکل از کجا می‌تونه باشه ممنون از همگی

شنبه 13 اردیبهشت1399 - 4:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

miladkd نوشته است:
سلام به همگی .من مدارو ساختم صفحات زیادی از این بحثم خوندم ولی به نتیجه مورد نظرم نرسیدم من همه قطعاتم سالمه ۳۵۸ هارو هم عوض کردم ولی دو چراغ اولم همچنان روشنه و با تغییر پتانسیومترها هیچ تغییر نمیکنه البته من از پتانسیومتری مولتی ترن ده دور استفاده کردم به جای ولوم به نظرتون مشکل از کجا می‌تونه باشه ممنون از همگی

درود

برای راهنمایی عکسی از مدار لطف میکنید

شنبه 13 اردیبهشت1399 - 5:01pm
کاربر فعال
کاربر فعال

جهان بین نوشته است:
miladkd نوشته است:

درود

برای راهنمایی عکسی از مدار لطف میکنید

بله حتما ممنون هم میشم ضمن اینکه من از نوع است ام دی استفاده کردم برخی از قطعات رو مثه ایسی ها که با نمونه دیپ هم عوض کردم تغییر حاصل نشد و اینکه تمامی خازنهای ۱۰۰ نانو . یکی دوتایی دیگه از نوع اس ام دی و دقیق و دو سه تا از مقاومتها هم اس ام دی هستن تمام طعات هم با دقت خیلی بالای انتخاب شدن قبل نصب اندازه گیری شده و دقیقترینشون نصب شده قبلا یکی ساختم از مدار بهنام جالب بود و کار هم میکرد این یکی نمی‌دونم چشه عجیبه

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 13 اردیبهشت1399 - 7:01pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام به همه دوستان
آيا كسى ميدونه چطورى هنگام اضافه كردن آمپلى به مدار اوليه اثر تست لمس دست برگرده ؟ واسه من برنگشت . :x

To be willing is to be able

یکشنبه 14 اردیبهشت1399 - 5:05pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 498 , 499 , 500 , 501 , 502 , 503 , 504 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 57 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure