انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 8:01pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 48 , 49 , 50 , 51 , 52 , 53 , 54 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اکی بهرام جان. بنده موافقم روش کار کنیم. ولی خداییش یک بزرگواری بکنید که هر نوع پی سی بی خوبی ازش زدید و یا نکات خاصی برای ارتقائش یافتید مرد و مردونه مارو هم بینصیب نذارید و اینکه یه دونه ازون کویل امگاش که حسابی حساسه و باید خوب کالیبره باشه برام بزنید و بفروشید(خداییش مفت نمیخوام و از مفت خوری و مفت بازی هم متنفرم) چون واقعاً امگا سرسام –آوره و بنده نیز دیگه حوصله، وقت و محل مناسب ساختشو ندارم #-o چراکه باید در محیطی کاملاً خالی از هر نوع فلز و هر نوع میدون مغناطیسی و یا الکترومغناطیسی کالیبره بشه. بابا جون بنده دیگه پیر شدم :ymsigh:
خوب، بریم کجا مطلبو ادامه بدیم؟ تاپیکی جدید؟ دنباله همین تاپیک؟ یا دنباله تاپیک خود PD ؟
راستی؛ اینم اصلاح کنم که پی دی خودم سکه رو از 30 و جرقه باطریو از 5 سانتی میزنه که چندان خوب نیست.

در جواب شما آقا رضا؛ والله جاهاییکه بنده تستش کردم بار بسی سنگین در عمق بالا(حدودای 20 متری) داره. همین پی دی مفلوک از حدودای 20-15 متری محلش قاطی میکرد و دیوانه وار میزدش. جای دومی هم بود که اونم همینقدرا عمیقه و اون رو از حدودای 40-30 متری شروع به زدن میکرد و بعد یه مرتبه سیگنال ممتد دیوانه وار....... بنده دستگاهو در هردو جا و در شبهای مختلف و ساعات مختلف از فصلای مناسب مثل الآن تست میکردم. نتایج تکرار شونده و تقریباً یکسان بودن.

چهارشنبه 30 اردیبهشت1394 - 10:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مشاالله اگه با این برد کم میتونه بازم به درستی سنس کنه پس جای هیچ گونه درنگ نیست :D منم خدایش بگم تا حالا این مدارو درست نکردم ولی تا جایی که بتونم روش کار میکنم چون واقعا می ارزه اخه از خیلی وقت پیش تو فکرش بودم اما چندتا نقشه ازش دارم که هرکدوم یک چیزی میگه واسه همین بیخیالش شدم.انشالله مدارو بزنیم کالیبره کردنش رو میشه کاری کرد.بازم هر جور صلاح دید خودتون هست همینجا یا جای دیگه توی یک تایپیک دیگه استارت رو بزنین :)

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

پنج شنبه 30 اردیبهشت1394 - 1:40am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

geotech1.ir/forum/Thread-مدار-یون-یاب-totem-pd-با-همراه-کلیه-جزییات-ساخت?pid=18428

از اينجا هم ميشه استفاده کرد

خدايا مددی کن

پنج شنبه 31 اردیبهشت1394 - 12:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مر30 محسن جان.لینک تو نوشته هاتون قاطی خورده دوباره بزارین :)

پنج شنبه 31 اردیبهشت1394 - 1:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اکی بهرام جان. البته باید اضافه کنم که پی دی بنده در مد فریت+امگا جرقه رو از همون حدودای 30 سانت میزنه ولی در مد فریت خالی از 5 سانت. و در محلهای مذکور هم هیچگاه با فریت خالی واکنشی نداشتم. با 2 مد دیگه (امگای خالی یا امگا+فریت) اون جوابها رو میگرفتم. در حالیکه مورگان تاکید داشت با مد فریت خالی هم از 30 سانت باطریو میزنه و با همون مد باید روی جنس قدیمی و واقعی بزنه که یه جورایی مهر تایید بر صحت کار بشه.
بنده آخرین و درستترین شماتیک مربوطه رو میذارم البته کمی شلوغ پلوغه. طرح اولیه ای که اونموقع فردی با نام کاربری Max با دست کشید و هر سری که اصلاحاتی یافت میشد ،در اون اعمال میکرد.
اگر با آخرین شماتیک ارائه شدۀ Qiaozhi مقایسه کنی بعضی جاها تفاوتای کوچکی میبینی.نظرتون چیه؟؟
بنده که الآن دارم میرم برای یک کاوش کوچولو ;) که ممکنه تا 2 روز دیگه دسترسی به نت نداشته باشم.

یه خواهشی هم از سایر دوستان و مخصوصاً اساتید این کار دارم که بالاغیرتاً و مرد و مردونه و خدا وکیلی اگر این طرح به دردشون میخوره واونا هم شروع به کار میکنن هر نوع اصلاح مناسب یا پیشرفت وبهبودی در کار یافتن بقیه رو بینصیب نذارن. که انشاالله بقیه هم بتونن یه پی دی خوب داشته باشن. یا علی.

پیوست:
PD schematic_ver1.8.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 31 اردیبهشت1394 - 2:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام جان اين لينک از سايت بالاست که انگار روش زياد کارشده اما هرچی لينک تايپيک رو کپی ميزنم قاطی پاتی ميشه

خدايا مددی کن

پنج شنبه 31 اردیبهشت1394 - 2:18pm
مدیر کل
مدیر کل

دوستان اگر تمایل به کار روی پی دی TOTeM دارین لطف کنین به تاپیک زیر مراجعه کنن:
viewtopic.php?f=21&t=109
این موضوع حدود 2 سال قبل در همین انجمن مورد بحث قرار گرفته. میتونین همه مطالب رو مطالعه کنین و اگر خواستین اون پروژه رو در تاپیک خودش ادامه بدین.
اگر طرح دیگه یا پی دی دیگری هم وجود داره که واقعا جا و ارزش کار داره لطف کنین در تاپیک جدید دیگری موضوع رو شروع کنین که داستان هر پروژه در تاپیک مربوط به خودش ادامه پیدا کنه.

پنج شنبه 31 اردیبهشت1394 - 3:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mahmood51 نوشته است:
اکی بهرام جان. البته باید اضافه کنم که پی دی بنده در مد فریت+امگا جرقه رو از همون حدودای 30 سانت میزنه ولی در مد فریت خالی از 5 سانت. و در محلهای مذکور هم هیچگاه با فریت خالی واکنشی نداشتم. با 2 مد دیگه (امگای خالی یا امگا+فریت) اون جوابها رو میگرفتم. در حالیکه مورگان تاکید داشت با مد فریت خالی هم از 30 سانت باطریو میزنه و با همون مد باید روی جنس قدیمی و واقعی بزنه که یه جورایی مهر تایید بر صحت کار بشه.
بنده آخرین و درستترین شماتیک مربوطه رو میذارم البته کمی شلوغ پلوغه. طرح اولیه ای که اونموقع فردی با نام کاربری Max با دست کشید و هر سری که اصلاحاتی یافت میشد ،در اون اعمال میکرد.
اگر با آخرین شماتیک ارائه شدۀ Qiaozhi مقایسه کنی بعضی جاها تفاوتای کوچکی میبینی.نظرتون چیه؟؟
بنده که الآن دارم میرم برای یک کاوش کوچولو ;) که ممکنه تا 2 روز دیگه دسترسی به نت نداشته باشم.

یه خواهشی هم از سایر دوستان و مخصوصاً اساتید این کار دارم که بالاغیرتاً و مرد و مردونه و خدا وکیلی اگر این طرح به دردشون میخوره واونا هم شروع به کار میکنن هر نوع اصلاح مناسب یا پیشرفت وبهبودی در کار یافتن بقیه رو بینصیب نذارن. که انشاالله بقیه هم بتونن یه پی دی خوب داشته باشن. یا علی.

پیوست:
PD schematic_ver1.8.jpg

اگه اشتباه نکنم این طرح خود مورگان هست مرسی محمود جان بهتره ک تایپیک دیگه درست کنیم وفعالیتمون رو اونجا انجام بدیم تا تداخل پیش نیاد.شما پی سی بی طرح رو هم قرار میدادین بهتر میشد

آخرین بار توسط بهرام در پنج شنبه 31 اردیبهشت1394 - 7:30pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

پنج شنبه 31 اردیبهشت1394 - 7:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
دوستان اگر تمایل به کار روی پی دی TOTeM دارین لطف کنین به تاپیک زیر مراجعه کنن:
viewtopic.php?f=21&t=109
این موضوع حدود 2 سال قبل در همین انجمن مورد بحث قرار گرفته. میتونین همه مطالب رو مطالعه کنین و اگر خواستین اون پروژه رو در تاپیک خودش ادامه بدین.
اگر طرح دیگه یا پی دی دیگری هم وجود داره که واقعا جا و ارزش کار داره لطف کنین در تاپیک جدید دیگری موضوع رو شروع کنین که داستان هر پروژه در تاپیک مربوط به خودش ادامه پیدا کنه.

باشه چشم مهندس :)

پنج شنبه 31 اردیبهشت1394 - 7:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

غضنفر نوشته است:
بهرام جان اين لينک از سايت بالاست که انگار روش زياد کارشده اما هرچی لينک تايپيک رو کپی ميزنم قاطی پاتی ميشه

محسن جان لینک رو بدون پست بزارین فکر نکنم قاطی بشه

پنج شنبه 31 اردیبهشت1394 - 7:33pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 48 , 49 , 50 , 51 , 52 , 53 , 54 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: İbrahim samur و 74 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure