انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 14 اردیبهشت1403 - 7:07am

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 495 , 496 , 497 , 498 , 499 , 500 , 501 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام

سلام آقا عرفان بله با کریستال ۱۰ مگ انجام دادم
در مورد دیسیپلی هم چشم فردا حتما مجددا اتصالات رو برسی میکنم و اگر شد عکس میفرستم .در مورد ولوم آستانه هم خودم که فکر میکردم چون مولتی ترن هستش و چرخشش زیاده چند میل و یا حتی ۱ سانت زیاد محسوب نمیشه ولی حالا که شما میفرمایید باید کمتر باشه چشم حتما این رو هم برسی میکنم (ولی متاسفانه توی این رنج ولوم مولتی ترن دیگری ندارم که بخوام تعویض کنم و باید سفارش بدم و با این وضع کرونا و تعطیلی ادارات حالا حالا ها به دستم نمیرسه . امید وارم خوده ولوم مشکلی نداشته باشه)
باز هم ممنون از شما

دوشنبه 25 فروردین1399 - 11:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Ali.sh نوشته است:
سلام آقا عرفان بله با کریستال ۱۰ مگ انجام دادم
در مورد دیسیپلی هم چشم فردا حتما مجددا اتصالات رو برسی میکنم و اگر شد عکس میفرستم .در مورد ولوم آستانه هم خودم که فکر میکردم چون مولتی ترن هستش و چرخشش زیاده چند میل و یا حتی ۱ سانت زیاد محسوب نمیشه ولی حالا که شما میفرمایید باید کمتر باشه چشم حتما این رو هم برسی میکنم (ولی متاسفانه توی این رنج ولوم مولتی ترن دیگری ندارم که بخوام تعویض کنم و باید سفارش بدم و با این وضع کرونا و تعطیلی ادارات حالا حالا ها به دستم نمیرسه . امید وارم خوده ولوم مشکلی نداشته باشه)
باز هم ممنون از شما

منم دارم پتانسیومتر استفاده میکنم برای استانه.اختلاف نقطه های روشن و خاموش برای من به 1 میل نمیرسه.
یکی از تاثیرات ولوم 1 مگ اینه که تغییر ولوم 1 مگ میتونه فاصلا نقطه خاموشی و روشنی رو کم کنه.یعنی اگر اتصال ولوم یک مگ شما مثل من باشه گردش این ولوم به سمت خلاف عقربه ساعت باعث میشه فاصله روشنایی بین ال ای دی اول تا دوم و دوم تا سوم بیشتر بشه و نیز فاصله نقطه خاموشی و روشنی در ولوم استانه هم کمتر میشه.ولی ما به همین دلیلی که تو فایل گفتم ترجیح میدیم که این ولوم 1 مگ رو همیشه در حداکثر یعنی در جهت عقربه های ساعت نگه داریم.حالا که داریم در حداکثر نگه میداریم طبیعتا این فاصله خاموشی تا روشنی در ولوم آستانه بیشتر میشه(در وسیله من در این حالت این فاصله به 1 میل هم نمیرسه بنابراین هنوز معتقدم مدار شما در اینجا مشکل داره).برای رفع این نقص ما سعی میکنیم بصورت دستی با چند بار عقب جلو بردن ولوم استانه و کسب مهارت جوری ولوم رو تنظیم کنیم که بیوفته قبل از نقطه روشنایی در ولوم(که اینکار رو فرمودی خودت هر بار انجام میدی).
با توجه به احتمال زیاد درست بودن قسمت سنسور شما و نیز استفاده کردن از کریستال 10 مگ در دیشب،و با توجه به این فاصله غیر عادی نقطه خاموشی و روشنی در پتانسیومتر استانه،بنابراین من احتمال زیاد میدم که مشکلت در قسمت دیسپلی هست.حتما اتصالات دیسپلی رو دقییییییییییییییق بررسی کن.سلامت قطعات،سلامت دو تا ولوم استانه و 1 مگ ........ .دقت کن مقادیر مقاومتهای 1 و 2 رو جابجا نزاشته باشی این خیلی رخ داده در دیسپلی بچه ها.دقت کن مقادیر مقاومتهای 3و4و5و6 رو اشتباه یا جابجا نزاشته باشی.من یکبار برای مقاومت 6 در دیسپلی که 4.7 کیلو هست مقاومت 10 کیلو گذاشتم.تا دو روز هر جایی رفتم با هر تغییر در بیرون و داخل مدار هیییییییییییییییییچ جا اثر اسمون رو نتونستم بگیرم.منظورم اینه موارد اینچنینی میتونه رخ داده باشه و از چشمت دور مونده باشه.

سه شنبه 25 فروردین1399 - 12:46am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Rooz نوشته است:
سلام و تبریک سال نو به همه ی دوستان ، آقا عرفان ، مهندس حمید ، استاد سندژ و آقا بهرام عزیز @};-

خوشحالم که دوستان هم دل و کوشا دوباره دور هم جمع شدن و آقا بهرام گل هم بعد از غیبت طولانی برگشن به تاپیک تا بازهم از تجارب نابشون استفاده کنیم :ymapplause:

بله خوشبختانه دوستان به موفقیت رسیدن و بنده هم متعاقبا موفقیت هایی کسب کردم که جای خوشحالی داره و خدمت دوستان عزیز هم اعلام کردیم ، به دو دلیل بنده یک مدت هم غیبت داشتم ، یکی برای اینکه حس کردم صحبت های علمی مفید از قالب خودش خارج شده و جنبه ی کودکانه گرفته بود و دیگری اینکه حتی یکی از دوستان همدل قدیمی هم یک تبریک خوشک و خالی نگفتن که البته جای گلایه ای هم نیست . آقا عرفان هم زمان موفقیت خودشون اگه اشتباه نکنم یکم با بی مهری دوستان مواجه شده بودن و البته بعد از مدتی باز به کمک های بی دریغشون به همه ادامه دادند .

برای همین بر حسب وظیفه بصورت خصوصی در خدمت تعدادی از دوستان عزیز و کوشا بودیم تا انشالا اون ها هم دستگاه شون رو به اتمام برسونن و به موفقیت برسن .

درکل خوشحالم که عزیزان و دوستان هم دل دوباره جمع شدن و امیدوارم تجارب و مباحث نابشون باعث ارتقای دستگاه بشه .

زنده باشید و برای همه آرزوی سلامتی و شادی می کنم @};- ~O)

....
.....................................
سلام خواهش میکنم روز عزیز شما لطف دارین.بله در جریان روند تایپیک بودم اما به خاطر از کار افتادن اکثر فیل شکن ها دیگه دستمون از سایت کوتاه شده بود و با شرایط خاصی میتونستم مطالب رو دنبال کنم وخوشحالم در کنار دوستان خوبی چون شما ودیگر اساتید باشم. :)

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

سه شنبه 26 فروردین1399 - 5:44am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Rooz نوشته است:
سلام و تبریک سال نو به همه ی دوستان ، آقا عرفان ، مهندس حمید ، استاد سندژ و آقا بهرام عزیز @};-

خوشحالم که دوستان هم دل و کوشا دوباره دور هم جمع شدن و آقا بهرام گل هم بعد از غیبت طولانی برگشن به تاپیک تا بازهم از تجارب نابشون استفاده کنیم :ymapplause:

بله خوشبختانه دوستان به موفقیت رسیدن و بنده هم متعاقبا موفقیت هایی کسب کردم که جای خوشحالی داره و خدمت دوستان عزیز هم اعلام کردیم ، به دو دلیل بنده یک مدت هم غیبت داشتم ، یکی برای اینکه حس کردم صحبت های علمی مفید از قالب خودش خارج شده و جنبه ی کودکانه گرفته بود و دیگری اینکه حتی یکی از دوستان همدل قدیمی هم یک تبریک خوشک و خالی نگفتن که البته جای گلایه ای هم نیست . آقا عرفان هم زمان موفقیت خودشون اگه اشتباه نکنم یکم با بی مهری دوستان مواجه شده بودن و البته بعد از مدتی باز به کمک های بی دریغشون به همه ادامه دادند .

برای همین بر حسب وظیفه بصورت خصوصی در خدمت تعدادی از دوستان عزیز و کوشا بودیم تا انشالا اون ها هم دستگاه شون رو به اتمام برسونن و به موفقیت برسن .

درکل خوشحالم که عزیزان و دوستان هم دل دوباره جمع شدن و امیدوارم تجارب و مباحث نابشون باعث ارتقای دستگاه بشه .

سلام به شما و اقا بهرام.سال نو هر دو شما هم مبارک.شاد و سلامت باشید

سه شنبه 26 فروردین1399 - 10:45am

سلام مجدد ، آقا عرفان بنده مجددا دیسیپلی رو چک کردم و عکس گرفتم که با پاره ای توضیحات بارگزاری میکنم . این که فرمودید در ولوم یک مگ وقتی در حداقل هست فاصله روشنای و خاموشی کمتر میشود و وقتی در حداکثر این فاصله خاموش شدن بیشتر ، در ولوم من هم همینطور هست ولی همونجور که گفتم از یک میلی متر و دو سه میلی متر بیشتر هست و گاهی تا یک سانت هم میرسه.
مقاومت های قسمت دیسیپلی رو طبق توصیه شما در فایل راهنما جدیدترین مقادیر گذاشتم که خدمتتون عرض میکنم:
R1 100کیلو هست که به سر وسط آستانه وصل شده
R2 300 کیلو هست که از یک سر به خازن 22 نانو و سر دیگه به پایه کناری ولوم 1 مگ(سر دیگر ولوم که در طرف مقابل قرار داره بدون اتصال هست)
4و5: 2.5 کیلو نداشتم و مقاومت 2.4 کیلو گذاشتم
مقاومت 3:به ظاهر مقدار 16.5 کیلو گذاشتم اما با مولتی متر 16.3 کیلو دقیق هست
مقاومت 6: همان 4.7 کیلو
قسمت ال ای دی ها: مقاومت پشت ال ای دی کلا برداشتم . از سمت پایین تصویر(زیر مقاومت 4.7 کیلو) به ترتیب سیم قهوه ای و سبز= چراغ اول سیم زرد و قرمز =چراغ دوم سیم نارنجی و قهوای (که با شماره2 علامت گذاری شده) چراغ سوم هستند.
اون سیم کوچک قرمز رنگ وسط فیبر هم اتصال پایه شماره 4 آیسی به زمین مدار هست
در ضمن سیمی که از مقاومت 1 میره به سر وسط آستانه (در تصویر) جدا شده است
خود ولوم ها رو هم برسی کردم که به نظر ایرادی ندارند

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 26 فروردین1399 - 11:59am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Ali.sh نوشته است:
سلام مجدد ، آقا عرفان بنده مجددا دیسیپلی رو چک کردم و عکس گرفتم که با پاره ای توضیحات بارگزاری میکنم . این که فرمودید در ولوم یک مگ وقتی در حداقل هست فاصله روشنای و خاموشی کمتر میشود و وقتی در حداکثر این فاصله خاموش شدن بیشتر ، در ولوم من هم همینطور هست ولی همونجور که گفتم از یک میلی متر و دو سه میلی متر بیشتر هست و گاهی تا یک سانت هم میرسه.
مقاومت های قسمت دیسیپلی رو طبق توصیه شما در فایل راهنما جدیدترین مقادیر گذاشتم که خدمتتون عرض میکنم:
R1 100کیلو هست که به سر وسط آستانه وصل شده
R2 300 کیلو هست که از یک سر به خازن 22 نانو و سر دیگه به پایه کناری ولوم 1 مگ(سر دیگر ولوم که در طرف مقابل قرار داره بدون اتصال هست)
4و5: 2.5 کیلو نداشتم و مقاومت 2.4 کیلو گذاشتم
مقاومت 3:به ظاهر مقدار 16.5 کیلو گذاشتم اما با مولتی متر 16.3 کیلو دقیق هست
مقاومت 6: همان 4.7 کیلو
قسمت ال ای دی ها: مقاومت پشت ال ای دی کلا برداشتم . از سمت پایین تصویر(زیر مقاومت 4.7 کیلو) به ترتیب سیم قهوه ای و سبز= چراغ اول سیم زرد و قرمز =چراغ دوم سیم نارنجی و قهوای (که با شماره2 علامت گذاری شده) چراغ سوم هستند.
اون سیم کوچک قرمز رنگ وسط فیبر هم اتصال پایه شماره 4 آیسی به زمین مدار هست
در ضمن سیمی که از مقاومت 1 میره به سر وسط آستانه (در تصویر) جدا شده است
خود ولوم ها رو هم برسی کردم که به نظر ایرادی ندارند

1 سانت اختلاف در نقطه خاموشی و روشنی اصلا خوب نیست.یعنی وقتی ولوم 1مگ در انتهای راستگرد هست فاصله خاموشی و روشنی حداکثره حداکثر به 3 میل میرسه.یعنی اگر برای شما در این حالت فاصله بیشتر هست حتما ایرادی وجود داره.
من واقعا این فرصت رو ندارم ببینم توضیحاتی که در اتصالات و روی تصویر بیان کردی درست بوده یا خیرفرصت ندارم تمرکز کنم تصویرت رو بررسی کنم.خودت شماتیک رو بزار جلوت و بارها نگاه کن.کوچکترین نقصی میتونه باعث بزرگترین ایراد بشه.یعنی صفر تا صد دیسپلی رو نگاه کن.یک رشته باریک از سیم افشان اگر به جایی غیر از محل خودش تماس بگیره مشکل ساز میشه برای همین من فقط از سوکت برای اتصالات استفاده میکنم.دقت کن هیچ جا زمین مدار ارتباط غیر مجاز نداشته باشه.روغن لحیم و کثیفی اتصالی ایجاد میکنه که با مولتی متر قابل تست نیست.فقط باید چشمی بررسی بشه.
من 1 مورد داشتم یکی ازدوستان ساکن لرستان هست.ایشون میگفت در شهرستان ایشون، با تغییرات امپلی و سلف جدید اثر اسمون دریافت نمیشد و فقط با شماتیک اولیه اثر اسمون دریافت میشه.من واقعا نمیدونم این موضوع ایشون ناشی از اشتباه خود ایشون در ساخت یا اپراتوری یا تنظیمات هست و یا اینکه واقعا شهرستان ایشون ویژگی داره که باعث میشه با تغییرات جدید اثر اسمون دریافت نشه.من چندین جا از استانهای گیلان و مازندران و گرگان و تهران و قزوین و زنجان و اراک و قم و اذربایجان و اردبیل و سمنان با فرانکو کار کردم.با تغییرات جدید اثر اسمون دریافت میشد.اگر چه با این فاصله 1 سانتی در ولوم استانه کاملا مشخصه ایرادی وجود داره ولی این نکته رو در نظر داشته باش.

چهارشنبه 26 فروردین1399 - 12:07am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

erfan نوشته است:
Rooz نوشته است:

.........................................................................................................................

سلام و سر سلامتی خدمت دوستان واستاد دوست داشتنی عرفان عزیزو دیگر دوستان گل. سال نو رو به شما وحمید عزیز ودوستانشون ودیگر دوستان تبریک میگم و آرزویی جز سلامتی برای دوستان ندارم با کمی فلز قابل توجه

زرد که خستگی از تنتون بیرون کنه انشالله .عرفان جان من هم تو این مدت غیبتی که داشتم با فرانکو کاوشهایی داشتم که خیلی چیزها برام روشن شده اما چیزی که برام جالب بود نتیجه های متعددی که بارها با فرانک داشتم مشابه

تجربیات بعضی از دوستانی بود که ادعا داشتن با تغییر خازن موازی با سلف یا استفاده از خازن متغییر تونستن اهدافی رو حذف ویا سنس بهتری برای بعضی فلزات داشته باشن اما من با تغییر سلفی متفاوت همون نتیجه رو گرفتم البته

فقط یک مدل سلف وچند هدف قابل سنس با فرانکو که فلزات زیاد بزرگی نبودن از نوع غیر اهنی و حدس هایی میزنم.طی مطالعه تایپیک وتجزیه وتحلیل مدار توسط مهندس حمید عزیز این قسمت از مدار طی مباحث علمی مهندس نباید

حساسیت زیادی داشته باشه که همنیطور هم هست تا حدودی اما با کمی دستکاری در سلف مورد نظر نتیجه کاوش برای فلزات کوچیک (حالا چرا کوچیک علتش رو متوجه میشین) کمی تغییر میکنه این رو بارها تجربه کردم البته

منظورم تعویض سلف وتنظیم مجدد سیستم هست حالا نمیدونم شما هم نتیجه مشابه گرفتین یا نه البته تحلیل جز به جز مدار توسط حمید عزیز رو کاملا قبول دارم اما فکر میکنم چیزی در این طرح از چشم حمید .شما و همگی دوستان

دور مونده و ی جای مدار درست نیست.البته بیشترین تحلیلی که به نظرم درست تره شامل تحلیل اول و اخرحمید عزیز در مورد تاثیر فرستندهای رادیویی به چند روش مدولاسیون اف-ام و موج کوتاه ومتوسط هست یعنی تمام

تحلیلهای حمید عزیز اما به صورتی که دوستان متصور میشن نیست. به نظر من طبقه گیرنده ما برای باند اف ام مناسبتر هست اما خود امواج رو مستقیم دریافت نمیکنه وتاثیر کمتری داره کما اینکه با تنظیم سیستم وحرکت دادن انتن به

سمت اسمون امواج زیادی رو انتن دریافت نمیکنه و به زحمت میتونه روی نمایشگر اول تاثیر بگذاره این نشون میده امواج انالوگ به صورت فرکانسی و مستقیم روی طرح قابل دریافت نیست کما اینکه تاثیر مستقیم فرکانس روی فلزات

بزرگ اطراف ما هم نتیجه همین بوده که قابل دریافت نبودن یا خیلی جزیی دریافت شدن وگرنه باید فلزات جدید وروی سطح زمین حتی با مقیاس بزرگ رو باید فرانکو سنس میکرد اما مدار به راحتی میتونه هارمونیکهارو تقویت کنه

واین شامل طیف وسیعی از فرکانسهای هر دو باند اچ-اف و وی اچ-اف حتی موج متوسط میشه که مهندس در موردش بحث کردن اما فرکانسهای مذکور و فلز زیر خاک با مغناطیس زمین چه شرایطی به وجود میارن اینجاش برای

خیلی از دوستان ومن سوال بر انگیز هست که حدس من با نظریه های دوستان وتحلیلهای بیشمار مهندس این هست که این چند عامل روی هدف باعث تولید نویز میشن که به عامل رسانایی فلز رابطه مستقیم داره که غیر فلزات

رسانایی بهتر وهدایت پذیریی بهتری دارن واگه اشتباه نکرده باشم یکی از دوستان قبلا توده روی هدف رو با نویز سفید معرفی ومرتبط کرده بودن که شاید درست هم باشه اما درمباحث من این نویز که در الکترونیک به نویز آر اف

مشهور هست به خاطر استفاده از امواج رادیویی مرتبط بیشتر قابل استناده البته با توان خیلی کمتر و به راحتی توسط مدار قابل دریافته وچون هارمونیکهای زیادی در اطراف وجود دارن که میتونه باعث اختلال در مدارگیرنده بشه

فرانکو اومده امپدانس ورودی انتن رو ناچیز در نظر گرفته همینطور مقاومت اهمی سلف رو که در حد صفر هست و بخش رزونانس به همین دلیل شباهت به باند اف ام پیدا کرده و اتفاقی روی باند فرکانسی 100مگاهرتز افتاده

وهیچ ربطی به این فرکانس نداره .کمتروبیشترش هم مهم نیست و به همین دلیل هم خازن موازی زیاد تاثیر نداشته چون کار خاصی در این باند روی طرح ما نداره بااین ایده فرانکو باعث حذف کلی فرکانس وهارمونیک اضافه شده

واگر دقت کرده باشین تعداد دور سلف هم زیاد تاثیر گذار نبوده حتی با یک دور و چهار دور هم من سنس داشتم با شدت وضعف متغییر این همون عامل سنس بهتر وبدتر برای فلزات مختلف هست که برای من ودوستان نتیجه داده و

نشون میده فرکانس بالا به این دلیل در این طرح بی معناست و فقط هارمونیکهایی تقویت میشن که در همون رنج تقویت کنندگی طبقه بعدی مدار وفیلتر ورودی قرار داره و مابقی حذف وزمین میشن البته نتیجه من هیچ ربطی به تفکیک

نداره یک وقت اشتباه نکنین البته یک نظر دیگه هم دارم که به همین موضوع مرتبط هست یعنی نویز هارمونی که توسط فلز تولید میشه باعث تغییر هارمونی 8مگاهرتزطبقه گیرنده شده و اختلاف سطح ولتاژ بوجود میاد وسنس صورت

میگیره وهیچ احتیاجی به تقویت در طبقات دیگر مدار نداره و فقط تاثیرش روی طبقه گیرنده هست و با تمام توصیفهای نظریه اولم..با همین ایده من یک مدار کوچیک وساده طراحی کردم که مخصوص نویز آر اف هست یعنی خود

امواج رادیویی رو نمیگیره وفقط هارمونیکهای فرکانس تاثیر گذار هست و روی صفحه بگراند گوشی موبایل که همین نویزها وجود داره ولامپ کم مصرف که به شدت نویز قوی داره ونویز کابل برق تلویزیون و غیره تست شده یعنی

عوامل مشابه ایی که فرانکو هم سنس میکنه...اما متاسفانه به خاطر شرایط و جو بدی که تو کشور به خاطر کرونا بوجود اومده نتونستم روی محل سنس های که با فرانکو داشتم تست کنم اما اگه جواب بده طرح راحتری میشه

ساخت.البته چندان به این نظریه تعصب ندارم تا نتیجه تست رو مشخص کنم. دوستان دیگه هم اگه تشریف بیارن سایت واز تجربه هایی که داشتن صحبت کنن قطعا مفید به فایدست ببخشید طولانی شد جبران غیبتم رو کردم فکر کنم این

هم ی عکس از سلف ها

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 27 فروردین1399 - 5:15am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

erfan نوشته است:
Rooz نوشته است:

سلام و خسته نباشید به آقا عرفان عزیز که همیشه همراه و همیار دوستان بودن و تشکر از آقا بهرام برای بیان تجاربشون و بقیه ی اساتید گرامی @};-

تجارب عملی بسیار جالبی بود آقا بهرام این تست های میدانی جدای از کاوش صرف بسیار ارزشمند هستن چون راهگشای درک پدیده و ساخت ابزار های بهتر می شن ، سپاس از شما .

بله همون طور که گفتید یک مدت کوتاه به آنالایزر دسترسی داشتم و شباهت امواح با نویز سفید قابل مشاهده بود که خدمتون اعلام کردم . البته اثر پدیده صرفا همین عامل نیست و عوامل دیگری هم درش موثره . بطور خلاصه بگم اثر پدیده که ما بصورت الکترومغناطیسی می تونیم دریافت کنیم تاثیر چند عامل بصورت همزمان هستش که در طول تاپیک بصورت پراکنده هرکس درباره ی بخشی از اون صحبت کرده . مهمترین مورد تاثیر ترکیب این عوامل روی حاله ی فلز هست . و هیچ یک از موارد دخیل بطور مجزا باعث به وجود اوردن اثر پدیده نمی شن که ما بصورت امواج الکترومغناطیسی بتونیم اون یک مورد رو دریافت کنیم.

شاهد این مدعا هم تاثیر عوامل جوی مانند بارندکی و خیسی زمین ، مه و رطوبت هوا و دما هست . پس پدیده با ترکیب این عوامل اثرش کم و زیاد می شه و قابلیت سنسش تغییر می کنه . بطور ساده وجود پدیده به فلز مدفون شده برای مدت زمان طولانی ، ایجاده یک حاله ی به اصطلاح یونیزه در اطراف اون فلز و عوامل بالا که خدمتتون گفتم بستگی داره به علاوه ی چند منبع انرژی مجرا و واحد ;) .

حالا سوال اساسی این هست ، با چه کیفیتی از این عوامل قادر به کشف فلزات هستیم و تفاوت علائم دریافتی در فلزات ارزشمند رنگی با فلزات آهنی و غیره چی هستش ؟ اینجاست که دردسر تیون کردن دقیق دستگاه با روش های مختلف گفته شده ظاهر می شه که اگر بر اساس تجربیات گزشته دقیق اجرا نشه یعنی بالاتر یا پایین تر باشه وسیله به یک دستگاه همه چیز زن یا هیچ چیز زن تبدیل می شه !

حالا سوال اساسی که دوستان می تونن پاسخ بدن این هست که اثر آسمون دقیقا چی هست که دریافتش انقدر برای سنس اثر حاله ی فلزات رنگی قدیمی مهم هست ؟؟ و تفاوت اون در زاویه ی 0 درجه با 90 درجه ای آنتن چی هست ؟؟ خوشحال می شیم استاد سنه دژ و مهندس حمید عزیز هم نظرشون رو بفرمایند و بقیه ی دوستان هم دراین مورد مشارکت کنند.

درضمن آزمایش سلف های مختلف هم خیلی جالب بود اقا بهرام . تصور می کنم این قسمت در واقع یک فیلتر میان گذر با باند پهن می تونه باشه که خازن مقدار گذر امواج رو قدری محدود تر می کنه تا انرژی بیش از حد وارد طبقه ی ترانزیستوری بعدی نشه . یک نکته ی کلیدی اینکه اثر پدیده از کیلوهرتز تا امواج گیگا هرتز قابل مشاهده و شناسایی هست ، شدت و ضعف داره و اگر کسی تفاوت این موارد رو کشف کنه یک قدم اساسی به یک دستگاه همه چیز تموم نزدیک تر می شه . :ymapplause:

تا در طلب لقمه ی نانی نانی * تا در طلب گوهر کانی کانی
این نکته ی رمز اگر بدانی دانی * هرچیز که در جستن آنی آنی

چهارشنبه 27 فروردین1399 - 1:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Rooz نوشته است:
erfan نوشته است:
Rooz نوشته است:

سلام و خسته نباشید به آقا عرفان عزیز که همیشه همراه و همیار دوستان بودن و تشکر از آقا بهرام برای بیان تجاربشون و بقیه ی اساتید گرامی @};-

تجارب عملی بسیار جالبی بود آقا بهرام این تست های میدانی جدای از کاوش صرف بسیار ارزشمند هستن چون راهگشای درک پدیده و ساخت ابزار های بهتر می شن ، سپاس از شما .

بله همون طور که گفتید یک مدت کوتاه به آنالایزر دسترسی داشتم و شباهت امواح با نویز سفید قابل مشاهده بود که خدمتون اعلام کردم . البته اثر پدیده صرفا همین عامل نیست و عوامل دیگری هم درش موثره . بطور خلاصه بگم اثر پدیده که ما بصورت الکترومغناطیسی می تونیم دریافت کنیم تاثیر چند عامل بصورت همزمان هستش که در طول تاپیک بصورت پراکنده هرکس درباره ی بخشی از اون صحبت کرده . مهمترین مورد تاثیر ترکیب این عوامل روی حاله ی فلز هست . و هیچ یک از موارد دخیل بطور مجزا باعث به وجود اوردن اثر پدیده نمی شن که ما بصورت امواج الکترومغناطیسی بتونیم اون یک مورد رو دریافت کنیم.

شاهد این مدعا هم تاثیر عوامل جوی مانند بارندکی و خیسی زمین ، مه و رطوبت هوا و دما هست . پس پدیده با ترکیب این عوامل اثرش کم و زیاد می شه و قابلیت سنسش تغییر می کنه . بطور ساده وجود پدیده به فلز مدفون شده برای مدت زمان طولانی ، ایجاده یک حاله ی به اصطلاح یونیزه در اطراف اون فلز و عوامل بالا که خدمتتون گفتم بستگی داره به علاوه ی چند منبع انرژی مجرا و واحد ;) .

حالا سوال اساسی این هست ، با چه کیفیتی از این عوامل قادر به کشف فلزات هستیم و تفاوت علائم دریافتی در فلزات ارزشمند رنگی با فلزات آهنی و غیره چی هستش ؟ اینجاست که دردسر تیون کردن دقیق دستگاه با روش های مختلف گفته شده ظاهر می شه که اگر بر اساس تجربیات گزشته دقیق اجرا نشه یعنی بالاتر یا پایین تر باشه وسیله به یک دستگاه همه چیز زن یا هیچ چیز زن تبدیل می شه !

حالا سوال اساسی که دوستان می تونن پاسخ بدن این هست که اثر آسمون دقیقا چی هست که دریافتش انقدر برای سنس اثر حاله ی فلزات رنگی قدیمی مهم هست ؟؟ و تفاوت اون در زاویه ی 0 درجه با 90 درجه ای آنتن چی هست ؟؟ خوشحال می شیم استاد سنه دژ و مهندس حمید عزیز هم نظرشون رو بفرمایند و بقیه ی دوستان هم دراین مورد مشارکت کنند.

درضمن آزمایش سلف های مختلف هم خیلی جالب بود اقا بهرام . تصور می کنم این قسمت در واقع یک فیلتر میان گذر با باند پهن می تونه باشه که خازن مقدار گذر امواج رو قدری محدود تر می کنه تا انرژی بیش از حد وارد طبقه ی ترانزیستوری بعدی نشه . یک نکته ی کلیدی اینکه اثر پدیده از کیلوهرتز تا امواج گیگا هرتز قابل مشاهده و شناسایی هست ، شدت و ضعف داره و اگر کسی تفاوت این موارد رو کشف کنه یک قدم اساسی به یک دستگاه همه چیز تموم نزدیک تر می شه . :ymapplause:

خواهش میکنم روز عزیز بله اینقدر مطالب پراکنده تو همین تایپیک زیاده که باید وقت گذاشت و از تمام صفحات نت برداری کرد که این کارو هم تا حدودی انجام دادم.در مورد درک کامل اثر پدیده هم کاملا درسته واقعا نمیشه بطور قطع گفت یک عامل مشخص درش دخیل هست اما چیزی که بعد این همه سال کاوش وساخت ساز به من نشون داد اثر این پدیده یک قالب کامل از امواج الکترومغناطیس هست وخودتون که اشراف کامل دارین اما امواج رادیویی بهترین گزینه برای این کار محسوب میشه چون که اگه این عنصر مهم در کار نباشه بعید بدونم خود فلز به واسطه مغناطیس زمین کاریی از پیش ببره تنها گزینه هم که شما نام بردین اثر حاله هست که به زمان زیادی احتیاج داره که روی هدف تشکیل بشه اتفاقا این اثر در تشکیل نویز هارمونی نقش اول رو میتونه ایفا کنه امواج رادیویی به واسطه همین اثر میتونه چیزی که ما بهش میگیم نویز یا هارمونیک های آر اف بوجود بیاد البته منظورم از نویز نویزهای متعارفی که شنیدیم نیست چیزی شبیه به نویز که دارای معلفه های فرکانس هم هست که میتونه طیف وسیعی از امواج رو شامل بشه ومختص به این سیستم نیست به هر حال به لطف دوستان وتجربیاتشون این طلسم هم به زودی شکسته میشه ودیگه اسرار پشت پرده ایی نمیمونه ..
خواهش میکنم امکان داره بله.نظیر این پیکربندی (منظورم قسمت گیرنده هست )رو قبلا شاهدش بودم که به اصطلاح audion نامگذاری کردن و قادره تمام امواج در محدود فیلتر رو باهم دریافت کنه .اگه کتاب 308 مدارو دارین به قسمت مدارات رادیویی مراجعه کنین یا اگر که نه فکر کنم توی نت پیدا بشه این تیپ مدار رو کاملا شرح داده .فرانکو هم دقیقا میدونسته چیکار داره میکنه وگرنه که انواع تیونرهای خوبی هستن که دقیقا برای امواج رادیویی به مراتب بهتر از این هم میتونست استفاده کنه.به نظرم فرانکو اینقدرام ناشی نیست

پنج شنبه 27 فروردین1399 - 1:57am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: نیویورک
سلام خدمت بهرام عزیز - rooz -- جناب عرفان و دیگر دوستان

در خصوص عملکرد مدار بنده بررسیهایی انجام دادم که بنظرم تیر خلاص به تکمیل دستگاه هست :ymparty:

بطور یقین تغییرات در اهم سلف میتونه گیرندگی رو بیشتر کنه اما دیگه خبری از کنترل نیست و امواج محیطی و اختلالات هم سنس میشن

و در حالتی ما دقیقا با خود ولتاژ دو سر سلف کار نداریم که تقویتش کنیم - ما با ماهیت رسانایی طرف هستیم که بنده نمیتونم واضح بازش کنم فقط میخوام یه سوال اساسی برسم که اگه جواب بدید - میتونیم تو مسیر درست قرار بگیریم - منم تا جایی که صلاح باشه تجربیاتم رو بیان میکنم

در کل بنده میدونم چرا مدار جناب عرفان بهتر عمل میکنه و حتی رو این طرح تمام قطعات متغییر رو ثابت کردم و با تغییرات تمام پروسه تغییر ولتاژ رو به یک ولوم واگذار کردم که دقتش بینظیره و کلا دیگه میتونم بگم اگه ضلاح باشه میتونیم این رو عمومی کنیم و طرح رو ارتقا بدیم

از شما عزیزان خواهشمند هست به این سوال پاسخ بدهید که انشالا به نتیجه ای که میدونم برسیم :YMPRAY:

1- ایا مدار فرانکو بدون قسمت اسیلاتور توان گرفتن اثر هدف رو داره؟ حالا بسیار ضعیف یا کلا به هر نحوی؟ بنوعی کلا تغییری تو ولتاژ مدار ایجاد میشه؟

خب اینجا یه حالت تو مدار هست که به القای بین قطعات ربط داره و رسانایی - این دلیل خاموشی و روشنی هم همینه

تا بحال شده به ایزوله کردن قسمتهای مدار فکر کرده اید یا مهار القای قطعات ؟ یا دو ولوم کردن یکی استانه ورودی یکی استانه خروجی YMWHISTLE

در کل یقین دارم مدار فرانکو یه سیستم چند وجهی هست که واقعا تو سنس نوراوری داره شما جواب سوال رو بدهید بنده هم تئوری خودم رو بیان میکنم L-) و اگر از دید همگان منصفانه باشه مدار رو با pcb جدید تر رو ارایه میکنیم که کالیبره شده باشه

موفق باشید

پنج شنبه 28 فروردین1399 - 9:04am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 495 , 496 , 497 , 498 , 499 , 500 , 501 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 44 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure