انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 1 اردیبهشت1403 - 3:46am

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 480 , 481 , 482 , 483 , 484 , 485 , 486 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

در ادامه مطالب برای دوستانی که قصد ساخت این مدار رو دارن باید بگم . خیلی‌ها برای ساختن عجله دارن و حتی به خودشون این زحمت رو نمیدن که مطالب و تجارب دوستان در خصوص نحوه کار دستگاه رو مطالعه کنن. وقتی مطالب رو مطالعه کنید ذهن شما آماده میشه و کم کم متوجه خواهید شد که با چه مداری سر و کار داریم . باز هم این سوال رو می پرسم به فرض که دستگاه رو ساختیم از کجا بفهمیم که درست کار میکنه؟ آیا با لمس دست میشه فهمید که درست کار میکنه؟ تمام دوستانی که قصد ساخت دارید منتظر جوابهاتون هستم. اگر برای این سوال پاسخ داشته باشید در ادامه میتوانید دستگاه رو هم بسازید و نتیجه هم بگیرید اگر نه هیچ نتیجه ای نخواهید گرفت. لطفا همه پاسخ بدهید

جمعه 11 بهمن1398 - 7:22pm

اقا سروش اگه روش تستش میدونید بگید. دسگاه من کامل بالانس میشه ولی تا حالا چیزی سنس نکردم از لحاظ کارکرد مداری مطمعنم درسته .

جمعه 11 بهمن1398 - 8:07pm
کاربر فعال
کاربر فعال

Sooorooosh نوشته است:
در ادامه مطالب برای دوستانی که قصد ساخت این مدار رو دارن باید بگم . خیلی‌ها برای ساختن عجله دارن و حتی به خودشون این زحمت رو نمیدن که مطالب و تجارب دوستان در خصوص نحوه کار دستگاه رو مطالعه کنن. وقتی مطالب رو مطالعه کنید ذهن شما آماده میشه و کم کم متوجه خواهید شد که با چه مداری سر و کار داریم . باز هم این سوال رو می پرسم به فرض که دستگاه رو ساختیم از کجا بفهمیم که درست کار میکنه؟ آیا با لمس دست میشه فهمید که درست کار میکنه؟ تمام دوستانی که قصد ساخت دارید منتظر جوابهاتون هستم. اگر برای این سوال پاسخ داشته باشید در ادامه میتوانید دستگاه رو هم بسازید و نتیجه هم بگیرید اگر نه هیچ نتیجه ای نخواهید گرفت. لطفا همه پاسخ بدهید

خسته نباشید آقا سروش.خود بنده تا اونجایی که میدونم حدود یک سال پیش از یکی از اساتید در مورد این مدار پرسیدم و از اون موقع جسته و گریخته درگیر این طرح شدم و تا الان شاید چندین بار فایل توضیحاتی که آقا عرفان زحمتش رو کشیدن رو مطالعه کردم و بعد اقدام به ساخت کردم.خود من با اتکا به دوستانی که قبلا این راه رو رفتن اقدام به ساخت کردم.و اینکه لطف کنید تجربیات خودتون رو در میان بذارید که دوستان استفاده کنند.ممنون از شما و دیگر دوستان عزیز

سر بلند و پیروز...سازگار با ملودی زمان...

جمعه 11 بهمن1398 - 9:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

همان طور که خود فرانکو در صحبتهایش عنوان کرده، گفته به صورت اتفاقی پی به خاصیت مدار برده و در یک مزرعه ، به طور اتفاقی از فاصله ۲ متری چند تا سکه نقره پیدا کرده. خب ما برای اینکه خیالمون از نحوه درست کار کردن دستگاه راحت باشه نیاز به یک چیز داریم و اون نقطه تست هست . تا مکان تست واقعی نداشته باشید شما نمی توانید همه اون چیزی رو که از دستگاه انتظار داری به دست بیاری یک مکان تست واقعی مطمئن که با اون مکان شما شروع به تمرین کنید تا کم کم آماده بشید برای کاوش . اگر یک مکان تست داشته باشید واقعا شگفت زده خواهید شد @-) . مثل یک ورزشکار و حریف تمرینی می مونه که باهاش تمرین میکنید هر روز شما به نقاط ضعف و قوت خودتون پی خواهید برد .یک مکان تست که تمام ویژگیهای یک هدف چند هزار ساله و اثر هاله رو داشته باشه . سعی کردم برای خودم یک محیط شبیه سازی شده از دفینه طراحی کنم ۶ ماه انگشتر وسکه نقره و انگشتر طلا را در مکانی چال کردم و چند ماه انتظار کشیدم ولی متاسفانه جواب نداد و خیلی بیشتر از اینها باید صبر کنید شاید ۲۰ سال طول بکشه تا بتوانید یک مکان تست شبیه سازی شده برای خودتون فراهم کنید . ولی آیا این کار شدنیه ؟
این مکان از هر جهت باید تایید شده باشه و انگار اینکه خودتون ۱۰۰۰ سال پیش این مکان رو درست کرده باشید . مکان تست به شما میگه در چه فصلی؟ در چه شرایط آب و هوایی؟ در چه موقع از ساعات روز یا شب؟ در چه جهتی از شمال یا جنوب؟ در چه ارتفاع و شعاعی؟ا .جواب همه این سوالات را خودتون بدست میآورید و اگر دستگاه به هر نحوی ضعیف بود یا مشکلی داشت میتوانید خیلی راحت رفع عیب کنید و حتی ارتقاء بدید و یا هر فکری که در ذهن دارید رو پیاده کنید . به هر حال از من گفتن بود اگر محیط تست نداشتید به بیراهه خواهید رفت . جناب سنه دژ از اساتید با تجربه در این زمینه هستند که میتوان در این زمینه از تجارب ایشون استفاده کنید.

این تجربه من بود که در اختیار دوستان عزیز قرار دادم .

جمعه 11 بهمن1398 - 10:43pm

یه لحضه فکر کردم الانه که یه طرفند برا تست فرانکو بدید تا همه تست کنن و خیالشون راحت بشه بابت فرانکو .مشکل همه ما نبود مکان تست واقعیه.

جمعه 11 بهمن1398 - 11:31pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
Sooorooosh نوشته است:
همان طور که خود فرانکو در صحبتهایش عنوان کرده، گفته به صورت اتفاقی پی به خاصیت مدار برده و در یک مزرعه ، به طور اتفاقی از فاصله ۲ متری چند تا سکه نقره پیدا کرده. خب ما برای اینکه خیالمون از نحوه درست کار کردن دستگاه راحت باشه نیاز به یک چیز داریم و اون نقطه تست هست . تا مکان تست واقعی نداشته باشید شما نمی توانید همه اون چیزی رو که از دستگاه انتظار داری به دست بیاری یک مکان تست واقعی مطمئن که با اون مکان شما شروع به تمرین کنید تا کم کم آماده بشید برای کاوش . اگر یک مکان تست داشته باشید واقعا شگفت زده خواهید شد @-) . مثل یک ورزشکار و حریف تمرینی می مونه که باهاش تمرین میکنید هر روز شما به نقاط ضعف و قوت خودتون پی خواهید برد .یک مکان تست که تمام ویژگیهای یک هدف چند هزار ساله و اثر هاله رو داشته باشه . سعی کردم برای خودم یک محیط شبیه سازی شده از دفینه طراحی کنم ۶ ماه انگشتر وسکه نقره و انگشتر طلا را در مکانی چال کردم و چند ماه انتظار کشیدم ولی متاسفانه جواب نداد و خیلی بیشتر از اینها باید صبر کنید شاید ۲۰ سال طول بکشه تا بتوانید یک مکان تست شبیه سازی شده برای خودتون فراهم کنید . ولی آیا این کار شدنیه ؟
این مکان از هر جهت باید تایید شده باشه و انگار اینکه خودتون ۱۰۰۰ سال پیش این مکان رو درست کرده باشید . مکان تست به شما میگه در چه فصلی؟ در چه شرایط آب و هوایی؟ در چه موقع از ساعات روز یا شب؟ در چه جهتی از شمال یا جنوب؟ در چه ارتفاع و شعاعی؟ا .جواب همه این سوالات را خودتون بدست میآورید و اگر دستگاه به هر نحوی ضعیف بود یا مشکلی داشت میتوانید خیلی راحت رفع عیب کنید و حتی ارتقاء بدید و یا هر فکری که در ذهن دارید رو پیاده کنید . به هر حال از من گفتن بود اگر محیط تست نداشتید به بیراهه خواهید رفت . جناب سنه دژ از اساتید با تجربه در این زمینه هستند که میتوان در این زمینه از تجارب ایشون استفاده کنید.

این تجربه من بود که در اختیار دوستان عزیز قرار دادم .

سپاسگزارم لطف دارین
درست میفرمائید ، بنده نیز منتظر شنیدن این جواب از دوستان بودم اما شاید دوستان منتظر شنیدن روش خاصی باشن
میشه که از طریق بعضی تستها ، به حقیقت نزدیکتر شد اما
بدون شک برای تست هر ردیابی ، هیچی مانند یک هدف کاملا واقعی نمیشه
اما چون اکثر دوستان چنین هدفی در اختیار ندارند ، یا به وجود صددرصدی هدف ، اطمینان کامل ندارند ، میریم سراغ هدف شبه واقعی
میدونم که اکثر دوستان هنوز چنین هدفی رو نساختند . برای همین توصیه میکنم که به هر صورتی هست در اولین فرصت ، بدنبال ساخت مکانی برای تست باشند . درسته که خیلی زمان میبره اما دلسرد نباشید وگرنه بازم در آینده افسوس میخورید که چرا یه سال زودتر نساختم ؟
بنده بدلیل مشکلات قبلی که در همین تایپیک بوجود آمد ، یه سالی میشه که زیاد در گفتگوهای این تایپیک شرکت نکردم ، اما همچنان تایپیک رو مطالعه میکنم و نظرات دوستان رو میبینم . فکر میکنم که عده ای از دوستان ، آگاهانه یا ناآگاهانه ، از چنین توضیحاتی ، در لابلای گفتگوی ساخت مدارات ردیاب ، خوششون نمیاد و این مباحث بنده را به حاشیه کشیدن تایپیک ها می نامند . لذا اگه قراره که راهنمایی یا گفتگویی در رابطه با اهداف واقعی و ردیابهای کارآمد خدمت دوستان داشته باشم ، بهتره که در تایپیک دیگری باشه که مثل قدیما ، مشکلی پیش نیاد . البته اگر دوستان دوست داشته باشن
آرزوی موفقیت @};-

لا اله الا هو

شنبه 11 بهمن1398 - 12:00am

درود دوستان
در مورد تست من مکانم فراهمه مشکلی برای تست ندارم هم سرآشیبی هم تخت ... و مطمعانم از مکانش
پس لطفا راه حلی پیدا کنیم که بشه مدارو بهبود داد بهتر کرد از نظر تفکیک و برد
آقای سروش درسته حق با شماست .. من پست های زیادی مطالعه کردم تا حدودی دستم اومده طرز کار مدار و تست مدار ...

چند روز دیگه مدارو کامل میکنم

میخوام با میکرو stm32 براش برنامه نویسی کنم ولی کمی به کمک دوستان نیاز دارم

فعلا میکروی انتخاب نکردم ولی بهتره یه میکرو با فرکانس بالا انتخاب کنم که دیگه نیاز نباشه از تقویت کننده 358 استفاده کرد و خود میکرو همه کارو انجام بده نمونه گیری و ....

شنبه 11 بهمن1398 - 12:02am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

زنده باشید جناب سنه دژ عزیز @};-

شنبه 11 بهمن1398 - 12:14am
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
خواهش میکنم @};-
-----------------------------
در مورد ساخت مدار دیجیتال و تقویت
بنده فکر نمیکنم که به این راحتیها بشه مدار بهتری ساخت ، مگر اینکه به تمام پیچ و خمهای راه ، آشنایی کامل داشته باشید
البته با ساختن موافق هستم اما اینم بدونید که در تغیر ساختار اینگونه مدارات ،اگه حتی یه نکته ی ساده فراموش بشه ، مدار حتی نمیتونه سنسی در حد نسخه ی آنالوگ داشته باشه ، چه برسه به اینکه تقویت بشه
در مورد تقویت هم ، نیاز به شناخت بیشتری از پدیده هست وگرنه تقویت مدار در طبقه ی ورودی به سادگی قابل تغیر هست اما به اون صورت قابل کنترل نیست . همانطور که میدونید قبلا یه تقویت کننده رو به مدار اضافه کردن که نتیجه ش شبیه تقویت فلزیابهای پالسی شد و الان کمتر توصیه میشه
البته میدونم که در دیجیتال ، همه چی قابل کنترله اما متاسفانه شناخت همه چی مقدور نیست
فعلا سعی کنید ساختار اولیه و بدون تغیر مدار را پیاده کنید ، بعدا اگر درست کار کرد ، بنظر بنده بایدبجای اینگونه تقویتهای اسمی ، بیشتر روی افزایش شعاع زنی سیستم کار کنیم چون اثری که بنده با PDK میگیرم ، خیلی بیشتر از شعاع زنی فرانکو هست . بخصوص برای اهداف باارزش و کوچک که فرانکو تقریبا باید روی هدف برسه که تشخیص بده
میدانیم که معمولا بیشتر اهداف طلایی نیز ، حجم زیادی ندارند .
اگر وجود بعضی از اشیای کم ارزش ( اما حجیم ) دیگه در کنار بعضی از یافته های باارزش ( اما کم حجم ) دوستان نبود ، شعاع سنس با فرانکو خیلی کمتر میشه و شاید حتی هدف باارزش براحتی سنس نمیشد

لا اله الا هو

شنبه 11 بهمن1398 - 12:39am

ممنونم استاد سنه دژ عزیز
بله چشم اول مدارو کامل میکنم و جواب میگیرم باهاش چند باری بیرون میرم ببینم چطوره کارکردش
راستش دنبال یه دستگاهی تو این مایه ها هستم
وقت دارم ولی میخوام وقتمو صرف یه دستگاه کنم که واقعا این همه وقت آدم میزاره ارزش داشته باشه و به نتیجه درستی دست پیدا کنه
PDK هم چند تا پستاشو مطالعه کردم
اگه امکان داره یه راهنمایی کنید که کدوم بهتره روش آدم وقت بزاره و به نتیجه برسه

شنبه 11 بهمن1398 - 12:50am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 480 , 481 , 482 , 483 , 484 , 485 , 486 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 8 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure