انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 5 اردیبهشت1403 - 4:29pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 475 , 476 , 477 , 478 , 479 , 480 , 481 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

درود
آقا عرفان عزیز واقعاً احسنت به شما :ymapplause:
ازینکه تجربیات کاوشتون رو در اختیار عموم قرار می دهید بسیار سپاسگذارم
جسارتاً دوتا سوال این اهداف در چه ارتفاعی از سطح زمین سنس شدند؟؟ یعنی اون اثری که برای این 4 انگشتر تشکیل شده بود ارتفاعش از سطح زمین کاوش چقدر بود؟؟
و سوال بعد اینکه آیا هر 4 انگشتر کنار هم کشف شدن یا با هم فاصله داشتند؟؟

شنبه 5 بهمن1398 - 10:54am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام شرمنده دوستان یکی یه لطفی بکنه اطلاعات کامل این مدار رو یکجا بزاره فقط اطلاعات مداری که جواب داده نه همه رو هر چهار صفحه یه تغییرات دادن .اقاعرفان شما لطفا اطلاعات مدار خودتون رو بزارین تا ما هم دوباره بسازیم

شنبه 5 بهمن1398 - 11:29am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام عرفان عزیز @};- انشاءالله هر روز بیشتر از پیش روزی نصبتون باشه و بشه.....
عرفان عزیز نکته جالبی رو گفتید چون طول دست و فاصله دستگاه از بدن و طول باکس دستگاه و طول آنتن کناره هم که بزاریم خودش عددی میشه که مثلا برای مواردی که عکشس رو گذاشتید 10 سانت پس و پیش حفاری بشه اصلا دیده نمیشه و خصوصا اگر نقطه زن و پبنت پونتر و ... همراهت نباشه یا امکان استفاده نداشته باشی.......
در این بخش از فرمودید:
(باید حتما معیاری داشته باشید که بفهمید کدوم نقطه از آنتن رو ملاک بالای هدف بگیرید.در دفعات بعدی سنس وقتی آرامتر حرکت میکنید سعی کنید سنس رو با طبقه جلویی و یا قبلترش دریافت کنید و اون نقطه بر زمین رو نقطه هدف در نظر بگیرید.تا بحال هر فلز ارزشمندی سنس کردم همیشه سنس رو با طبقه جلویی و یا قبلیش دریافت کردم و در دفعات بعدی سنس هم دیدم جابجایی فرضی در محل آنتن رخ نداده).
منظور از طبقه ی جلویی و یا قبلیش ،از نوک آنتن که ی زآئده کوچک پلاستیکی یا از جنس خود آنتن یا از فلز دیگری رو داره و طبقه ی قبلترش هست دیگه ؟
و این سعی که میفرمایید چگونه باید باشه؟(با تغییر زاویه دست یا تغییر مسیر حرکت یا....).

شنبه 5 بهمن1398 - 3:11pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Fpi نوشته است:
درود
آقا عرفان عزیز واقعاً احسنت به شما :ymapplause:
ازینکه تجربیات کاوشتون رو در اختیار عموم قرار می دهید بسیار سپاسگذارم
جسارتاً دوتا سوال این اهداف در چه ارتفاعی از سطح زمین سنس شدند؟؟ یعنی اون اثری که برای این 4 انگشتر تشکیل شده بود ارتفاعش از سطح زمین کاوش چقدر بود؟؟
و سوال بعد اینکه آیا هر 4 انگشتر کنار هم کشف شدن یا با هم فاصله داشتند؟؟

هر 4 تا کنار هم بودن.تو انگشت نبودن.هر 4 تا رو خاک کنار هم.
وقتی سنس شد آنتن بصورت افقی بود.ارتفاعش حدود سینه من بود.وقتی آنتن بالای هدف به صورت مایل به زمین حرکت میدادم هیچ سنس رخ نمیداد.یعنی این اثر از ارتفاعی حدود بالاتر از کمر تا سر و صورت رخ میداد.

شنبه 5 بهمن1398 - 7:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

madrek نوشته است:
سلام شرمنده دوستان یکی یه لطفی بکنه اطلاعات کامل این مدار رو یکجا بزاره فقط اطلاعات مداری که جواب داده نه همه رو هر چهار صفحه یه تغییرات دادن .اقاعرفان شما لطفا اطلاعات مدار خودتون رو بزارین تا ما هم دوباره بسازیم

موضوع مشخصه.اون فایل منو دانلود کن اطلاعات ساخت تماما توش هست.اگر فایل طراحی شده پی سی بی رو هم میخوای به چندین صفحه قبل مراجعه کن و مطالعه کن متوجه میشی چی به چیه.موضوع روشن هست ابهام نداره.

شنبه 5 بهمن1398 - 8:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Ali1359 نوشته است:
سلام عرفان عزیز @};- انشاءالله هر روز بیشتر از پیش روزی نصبتون باشه و بشه.....
عرفان عزیز نکته جالبی رو گفتید چون طول دست و فاصله دستگاه از بدن و طول باکس دستگاه و طول آنتن کناره هم که بزاریم خودش عددی میشه که مثلا برای مواردی که عکشس رو گذاشتید 10 سانت پس و پیش حفاری بشه اصلا دیده نمیشه و خصوصا اگر نقطه زن و پبنت پونتر و ... همراهت نباشه یا امکان استفاده نداشته باشی.......
در این بخش از فرمودید:
(باید حتما معیاری داشته باشید که بفهمید کدوم نقطه از آنتن رو ملاک بالای هدف بگیرید.در دفعات بعدی سنس وقتی آرامتر حرکت میکنید سعی کنید سنس رو با طبقه جلویی و یا قبلترش دریافت کنید و اون نقطه بر زمین رو نقطه هدف در نظر بگیرید.تا بحال هر فلز ارزشمندی سنس کردم همیشه سنس رو با طبقه جلویی و یا قبلیش دریافت کردم و در دفعات بعدی سنس هم دیدم جابجایی فرضی در محل آنتن رخ نداده).
منظور از طبقه ی جلویی و یا قبلیش ،از نوک آنتن که ی زآئده کوچک پلاستیکی یا از جنس خود آنتن یا از فلز دیگری رو داره و طبقه ی قبلترش هست دیگه ؟
و این سعی که میفرمایید چگونه باید باشه؟(با تغییر زاویه دست یا تغییر مسیر حرکت یا....).

ممنونم.خواهشمیکنم.
بله منظورم همون طبقه ای هست که جلوتر از همه هست و نوکش همون توپی یا همون پلاستیکه وجود داره و طبقه قبلترش.
منظورم از سعی کردن اینه که شما وقتی برای اولین مرتبه سنس رو مشاهده میکنید نمیدونید که اثر به کجای این آنتن 1 متری برخورد کرده که سنس رخ داده.اگر فلزیاب به همراه نداشته باشید و یا داشته باشید ولی عمق و حجم اون هدف به اندازه ای باشه که فلزیاب توان سنسش رو نداشته باشه باید بدونید که کجای زمین رو بکنید تا دقیقا بالا سر هدف باشه.اگر چه این قبیل اشیاء تو قبر در میاد و بالاخره شما قبر خوب کاوش کنید بالاخره این تعداد رو پیدا میکنید ولی درستش همینه که محل هدف رو بدرستی تشخیص بدید.این 4 انگشتر هم از تو قبر درومد که هم توش مفرغ بود و هم آهن.ولی سنس فقط برای این طلاها رخ داد.در اولین سنس شما نمیدونید اثر به کجای آنتن برخورد کرده.وقتی نمیدونید نمیتونید محل بالای هدف رو تشخیص بدید.
بنابراین در مراحل بعدی سنس زمانی که عقب هستید،به ارومی به سمت پدیده حرکت کنید.انقدر آروم حرکت کنید که یکدفه دو سه طبقه از آنتن به جلو نره.بلکه طبقه طبقه جلو برید و بزارید پدیده با برخورد به طبقه جلویی رخ بده.وقتی رخ داد اون محل رو بالای هدف در نظر بگیرید.این موضوع برای سنسهایی که فقط از یک جهت هست به شما کمک میکنه که محل بالای هدف رو تشخیص بدید.در سنسهایی که از دو جهت شمالی جنوبی و جنوبی شمالی رخ میده فهمیدن محل بالای هدف راحت تره.

شنبه 5 بهمن1398 - 8:15pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سپاس از توضیحاتتون عرفان عزیز تفهیم شد برام :-BD :YMPEACE: @};-

شنبه 5 بهمن1398 - 8:42pm

سلام و خسته نباشید عرض میکنم خدمت دوستان ،خصوصا آقا عرفان عزیز
ببخشید بنده هر چی توی نت و فروشگاه های الکترونیک گشتم این ترانزیستور bc183 پیدا نکردم(ایران میکرو،روبوایکیو،نیکو،پایا هیچکدام نداشتند)
خواهش میکنم بفرمایید این ترانزیستور رو از کجا پیدا کنم.آیا وسیله خاصی مثل تلوزیون یا رادیو وجود داره که از این ترانزیستور در اون استفاده شده باشه؟

یکشنبه 5 بهمن1398 - 1:42am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Ali.sh نوشته است:
سلام و خسته نباشید عرض میکنم خدمت دوستان ،خصوصا آقا عرفان عزیز
ببخشید بنده هر چی توی نت و فروشگاه های الکترونیک گشتم این ترانزیستور bc183 پیدا نکردم(ایران میکرو،روبوایکیو،نیکو،پایا هیچکدام نداشتند)
خواهش میکنم بفرمایید این ترانزیستور رو از کجا پیدا کنم.آیا وسیله خاصی مثل تلوزیون یا رادیو وجود داره که از این ترانزیستور در اون استفاده شده باشه؟

فروشگاه کانون در پاساژ فرقانی تو خیابون جمهوری نبش خیابون سی تیر این ترانزیستور رو داره.ولی خیلی گرون میده.فکر کنم حدود دونه ای 2000 تومن میده.تو بازار الکترونیک جمهوری فقط این فروشگاه این ترانزیستور رو داره.تلفنش رو پیدا میکنم قرار میدم اینجا.پاساژ فرقانی بالاترین طبقه وقتی وارد طبقه میشید اولین واحد دست چپ.مالک فروشگاه اقای رفیعی.صبحها حدود 11 باز میکنه.از ساعت 1ظهر تا حدود 4 نرو اغلب نیستش.ولی 4 به بعد تا 7 عصر هستش.وقتی میگی 183cمیخوام ازت میپرسه قبلا چند ازم میخریدی.شما اگه بگی 2000 تومن میگی الان شده 2500 تومن.شما بگید 4سال پیش خریدم دونه ای 400 تومن.چون من واقعا4 سال پیش ازش میخریدم دونه ای 400 تومن.
اگر 183b رو هم خواستی همون خیابون جمهوری بعد از پاساژ امجد نبش یکی از کوچه ها،فروشگاه بتا الکترونیک داره و فقط همین فروشگاه تو بازار الکترونیک جمهوری این ترانزیستور رو داره.اینم تلفنش پیدا میکنم قرار میدم.

یکشنبه 5 بهمن1398 - 3:14am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان من تو پست صفحه قبل نوشتم زمان سنس با ترانزیستور 183b کار میکردم.این به اون معنی نیست که این ترانزیستور قابلیت مهمی داره یا اینکه این ترانزیستور خاصینت خاصی داره که باعث سنس هدف شده.اصلا اینگونه به هیچ شماره ای از ترانزیستورهای مناسب این مدار نگاه نکنید.هر ترانزیستوری که برای اون شرایط محیطی مناسب افتاد و تونست اثر آسمون رو در زاویه مناسب براتون فراهم کنه همون ترانزیستور مناسبی هست و هیچ خاصیت ویژه یا فوت کوزه گری یا رمز و رازی در هیچ ترانزیستوری از مدار وجود نداره.یعنی اگر 183c یا 183b هم پیدا نکردید جای نگرانی نیست.با ترانزیستورهای دیگه کار کنید.

یکشنبه 5 بهمن1398 - 3:26am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 475 , 476 , 477 , 478 , 479 , 480 , 481 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Valed و 39 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure