انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 11:45pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 469 , 470 , 471 , 472 , 473 , 474 , 475 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Dadson نوشته است:
ببخشید پایین شکل به پایه 3 آی سی 1 درست هست که تو شکل درستش کردم عذر میخوام اشتباه شد

ممنون دوست عزیز لطف کردی

دوشنبه 11 آذر1398 - 10:52pm

سلام خسته نباشید دوستان من تازه به این تاپیک پیوستم خواستم بدونم کدوم مدار برای یون یاب جواب بهتری داده لطفا راهنمایی کنین با تشکر.

سه شنبه 12 آذر1398 - 10:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

hadi1313 نوشته است:
سلام خسته نباشید دوستان من تازه به این تاپیک پیوستم خواستم بدونم کدوم مدار برای یون یاب جواب بهتری داده لطفا راهنمایی کنین با تشکر.

سلام.اگه میپرسیدی من از چه مداری نتیجه گرفتم میگفتم همین مدار فرانکو که این تایپیک بهش اختصاص داره.اما وقتی میپسی چه مدار یونیابی جواب بهتری داده واقعا نمیتونم چیزی بگم چون با همه مدارها که کار نکردم بتونم در مجموع جوابی بهت بگم.
اما اگر میخوای یه کار تحقیقی انجام بدی و بعد از بررسی چند مدار به انتخابی برسی میتونی چندین مداری که در قسمت یونیابها هست رو نگاه کنی.این مدار هم به نوعی یونیاب هست ولی لزوما اون اثر و پدیده ای که بالای هدف تشکیل میش تماما یون نیست و میتونه ماهیت های متفاوت و مختلفی داشته باشه که یونیابها هم شاید بتونن اشکارش کنن.برای اینکه با ماهیت این وسیله که این تایپیک در موردش فعالیت داره و نیز اون روشی که من ساختمش و ازش استفاه میکنم آشنا بشی به صفحه 432 اخرین پست مراجعه کن و فایل مربوطه رو دانلود کن و دقیق بخون.

چهارشنبه 12 آذر1398 - 12:40am
کاربر فعال
کاربر فعال

با عرض سلام حضور اساتید .استاد حمید عزیز سوالی داشتم از خدمتتون آیا در مورد شیلد جعبه مدار حالا چه این مدار چه مدارات دیگه به جای فویل آلومینیم میشه از فویل بسیار نازک مسی مرغوب که تصویرش رو پیوست کردم و دارای چسب در یک طرف آن بوده وراحت تر میشه شیلد کرد استفاده کنیم با تشکر از پاخ های شما @};- ^:)^

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 12 آذر1398 - 1:58am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
اصولا برای شیلد با فرض ثابت بودن ضخامت مس بهتر و قویتر جواب میده. اما مدلی که شبیه چسب نواری باریک هست بنظر من مناسب نیست چون شیلد یکپارچه ای رو ایجاد نمیکنه. مدل ورقه ای مناسب هست.

چهارشنبه 12 آذر1398 - 2:02am
کاربر فعال
کاربر فعال

نقل قول:
منظور شما رو متوجه نمیشم ولی تفاوت و یا کاهش و افزایش 2صدمی و یا در حد چند صدمی نسبت به محیط داخل خونه و بیرون طبیعی هست و نیازی نیست حساسیت در شما ایجاد کنه.البته غالبا تغییری رخ نمیده ولی امکان داره به هر دلیلی که نمیدونیم چیه چند صدمی بالا پائین بشه.بدست آوردن خازنهای مناسب 13و14 برای هر نوع ترانزیستور رو در هرمحیطی میتونید انجام بدید ولی باید حالتی رو ایجاد کنید که مدار در حالت سنس و تاثیر پذیری از عامی نباشه.برای این منظور دو متری از هر عاملی مثل تلویزیون و کیس و تلفن و لامپ و ..... دور نگه دارید و آنتن مدار رو جدا کنید.

ممنون بابت پاسخ
فرمایش شما صحیح هست .

چراغ مطالعه و هویه تاثیری نداره
ولی کلا لامپ های جدید. Led از هر نوعش روی مدار تاثیر داره
لامپ کم مصرف تاثیری نداره
چیزی که باعث شده بود ۲صدم ولت من فیک باشه چراغ مطالعه میزکارم بود که از نوع led بود
و مشکل از برق شهری نبود

ضمنا داش عرفان عزیز دیسپلی رو smd درست کن
۳۵۸ رو از روی مادر برد های قدیمی بردار
متوجه میشی مدارت چقد بهتر عمل میکنه

پنج شنبه 14 آذر1398 - 1:12pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
اصولا برای شیلد با فرض ثابت بودن ضخامت مس بهتر و قویتر جواب میده. اما مدلی که شبیه چسب نواری باریک هست بنظر من مناسب نیست چون شیلد یکپارچه ای رو ایجاد نمیکنه. مدل ورقه ای مناسب هست.

استاد عزیز ۲سوال دارم
۱-داخل باتری های لیتیوم آیون معیوب فویل مسی مرغوب به طول حدود۱متر و عرض۶سانت وجود داره
اگه مدار رو با این فویل شیلد کنیم و درز ها رو لحیم کنیم ،مثلا هر ۲سانتی،یه خال لحیم نیم سانتی بزنیم تا کل نوار ها یکپارچه بشه ایا از نظر شما بزرگوار مورد تایید هست یا نه؟
۲-بنده تعمیر کار تلویزیون هستم .تا جایی که تجربه منو یاری میده هرنوع طبقه if(سیم پیچ و خازن) هرکجا و روی هر مداری دیدم داخل جعبه ای فلزی بوده و شیلد شده.به نظر شما لازمه به غیر از شیلد کل مدار ،pcbرو طوری طراحی کنیم که سیم پیچ و ۲عدد خازن ۵۶۰پیکو و۲۲پیکو داخل جعبه ای فلزی باشه؟؟؟
اگر این کار رو مفید میدونید دقیقا چه قسمت و قطعاتی رو داخل جعبه قرار بدیم؟منظورم از جعبه ،جعبه onboard هستش

ممنون

پنج شنبه 14 آذر1398 - 1:26pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
1- میتونین این کار رو بکنین ولی زیاد فرقی نداره. با فویل آلومینیوم هم اگر درست شیلد کنین خوب جواب میده.
2- قسمت اصلی که باید شیلد باشه بخش سنسور هست که از ورودی آنتن و سیم پیچ تا ترانزیستورهای 2 و 3 و 4 رو در بر میگیره.

پنج شنبه 14 آذر1398 - 2:00pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت اساتید محترم خواستم بدونم با بالا رفتن بتا در ترانزیستورهای مدار ولتاژ نهایی خروجی سنسور بالاتر باید بره یا پایینتر با دونستن این جواب دوستانی که نمیتونن به هر دلیل بتای ترانزیستورها رو اندازه گیری کنند میتونند بفهمند کدام ترانزیستور بتاش بالاتره با تشکر

پنج شنبه 14 آذر1398 - 2:41pm
کاربر فعال
کاربر فعال

استاد حمید گرامی با تشکر از شما

۳نوع دیود دارم
دیود روی مدار از رادیو توشیبا تولید۶۰سال پیش برداشتم با رنگ مشکی
دیود زرد رنگ از یک مدار حساس زیمنس المانی برداشتم به شماره 1n4148
دیود بعدی از یک مدار سونی ژاپنی تولید ۳۰سال پیش با رنگ سبز
هر۳روی مدار کار میکنن
فقط دیود رنگ مشکی ولتاژ بیشتری بیرون میده

از نظر شما کدوم مورد تایید هست و کدوم رو بزارم بهتره؟؟؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 15 آذر1398 - 10:46pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 469 , 470 , 471 , 472 , 473 , 474 , 475 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Valed و 80 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure