انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 6:00am

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 467 , 468 , 469 , 470 , 471 , 472 , 473 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام

استاد حمید عزیز
استاد عرفان عزیز

لطفا منو راهنمایی کنید

در مورد خازن های c13وc14 که برای رفع خودنوسانی و همچنین کالیبره کردن ولتاژ باید مقادیر مختلف رو تست کنیم
حالا
بنده متوجه شدم بدون کریستال وقتی به تغییر این ۲خازن مقدار ولتاژ خروجی رو نزدیک صفر تنظیم میکنم(۲صدم ولت)
با قطع کنتور برق منزل این ولتاژ صفر میشه
حتی مقادیر تا ۱نانو هم تست کردم باز با قطع کنتور برق منزل ولتاژ خروجی صفر میشه

بیرون از منزل انواع تغییرات رو روی این ۲خازن و مقاومت های موازی با اونها انجام دادم
نهایتا
۲مقاومت از ۱کیلو به ۶۶۰اهم
خازن ها از ۵۶۰پیکو به ۱/۴۷نانو
و تونستم با تغییرات بالا در محیط بیرون به ولتاژ۲صدم ولت بدون کریستال برسم

ایا میتونم از این مقادیر استفاده کنم یا حتما باید مقادیر مطابق و نزدیک به مقدار شماتیک باشه

ولتاژ خروجی با مقادیر شماتیک در محیط شهری و منزل به هیچ وجه با بیرون یکسان نیست

چهارشنبه 6 آذر1398 - 6:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: نیویورک
alijooon نوشته است:
با سلام

استاد حمید عزیز
استاد عرفان عزیز

لطفا منو راهنمایی کنید

در مورد خازن های c13وc14 که برای رفع خودنوسانی و همچنین کالیبره کردن ولتاژ باید مقادیر مختلف رو تست کنیم
حالا
بنده متوجه شدم بدون کریستال وقتی به تغییر این ۲خازن مقدار ولتاژ خروجی رو نزدیک صفر تنظیم میکنم(۲صدم ولت)

بیرون از منزل انواع تغییرات رو روی این ۲خازن و مقاومت های موازی با اونها انجام دادم
نهایتا

ایا میتونم از این مقادیر استفاده کنم یا حتما باید مقادیر مطابق و نزدیک به مقدار شماتیک باشه

دوست عزیز ولتازها چه بیرون چه داخل منزل اگر شما دستتون به منفی مدار وصل باشه همون 2 صدم یا 0 میمونن
در غیر این صورت مدارتون از یه جایی حساس شده--لطفا عکس قرار بدید

مقاومت همون 1 کیلو خوبه خازن موازیش رو شما 3 نانو بزار یا کمتر یا بیشتر اصلا نیازی به این کارها نیس

چهارشنبه 6 آذر1398 - 10:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود خدمت دوستان وعرفان عزیز
عرفان جان اگه زحمتی نیس مقدار قطعات رو حتی ب صورت دستی رو پی سی بی خودتون مشخص کنید ک بشه ب عنوان سیلک مدارو با اطمینان ازمقدار وجایگذاری درست قطعات مونتاژ کرد..ممنون از زحمات بی دریغتون

چهارشنبه 6 آذر1398 - 10:27pm
کاربر فعال
کاربر فعال

جهان بین نوشته است:
alijooon نوشته است:
با سلام

استاد حمید عزیز
استاد عرفان عزیز

لطفا منو راهنمایی کنید

حالا

نهایتا

دوست عزیز ولتازها چه بیرون چه داخل منزل اگر شما دستتون به منفی مدار وصل باشه همون 2 صدم یا 0 میمونن

مقاومت همون 1 کیلو خوبه خازن موازیش رو شما 3 نانو بزار یا کمتر یا بیشتر اصلا نیازی به این کارها نیس

من سنس واقعی داشتم و عاشق این مدار شدم
فقط هرچی حساب کتاب میکنم ،حس میکنم یه جای کار ایراد داره
این مدار رادیویی و پسیو هستش و باید ثبات بیشتری داشته باشه
برا همین میخوام درست این مدار رو کالیبره کنم

متاسفانه تو محیط شهری وقتی روی۲صدم ولت تنظیم میکنم ،میرم بیرون و اندازه گیری میکنم ولتاژ صفر مطلق هست.نتیجه میگیریم نویز محیط شهری روی مدار تاثیر داره و ولتاژ ۲صدم فیک بوده
اقا عرفان عزیز تو توضیحات نگفتن این ۲صدم ولت رو توی محیط شهری به دست بیاریم یا بیرون شهر
مدار من برای تنظیم آستانه نزدیک صفر ولت به برق شهر حساسه.
اگه تو محیط شهری به ۲صدم ولت برسم بیرون شهر که میرم صفر ولته
و این نکته منو کمی گیج کرده

پنج شنبه 6 آذر1398 - 12:19am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

alijooon نوشته است:
جهان بین نوشته است:
alijooon نوشته است:
با سلام

استاد حمید عزیز
استاد عرفان عزیز

لطفا منو راهنمایی کنید

حالا

نهایتا

من سنس واقعی داشتم و عاشق این مدار شدم
فقط هرچی حساب کتاب میکنم ،حس میکنم یه جای کار ایراد داره
این مدار رادیویی و پسیو هستش و باید ثبات بیشتری داشته باشه
برا همین میخوام درست این مدار رو کالیبره کنم

متاسفانه تو محیط شهری وقتی روی۲صدم ولت تنظیم میکنم ،میرم بیرون و اندازه گیری میکنم ولتاژ صفر مطلق هست.نتیجه میگیریم نویز محیط شهری روی مدار تاثیر داره و ولتاژ ۲صدم فیک بوده
اقا عرفان عزیز تو توضیحات نگفتن این ۲صدم ولت رو توی محیط شهری به دست بیاریم یا بیرون شهر
مدار من برای تنظیم آستانه نزدیک صفر ولت به برق شهر حساسه.
اگه تو محیط شهری به ۲صدم ولت برسم بیرون شهر که میرم صفر ولته
و این نکته منو کمی گیج کرده

مدار مشکل ثبات نداره-----اگر بی ثباتی رخ بده عیب مداریه و حتی اون 0.02 ولت هم چیز عادیه البته که من حس نکردم تو بیابون و بیرون تقریبا یه اندازه هست ----- کلا این واحدها رو شما بنوعی بیرون از خونه رو 00.01 ولت تنظیم کن دیگه دلیلی برای تغییر نداره بعدش بشه 00.03 اهمیت زیادی نداره

جمعه 8 آذر1398 - 7:07am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

جناب عرفان با برداشتن خازنهای یک پیکو ولتاژ پایه سه ایسی باید حدود چند ولت باشه ؟ با برداشتن برا بنده 5.8 ولت میشه و با جایگذاری 6.3 اگه ولتاژ بنده بدون یک پیکو ها عادی نیست کدوم قسمت و کدوم قطعات ترانزیستور مربوطه رو بازبینی کنم ممنون

برای کسی که می فهمد هیچ توضیحی لازم نیست
و برای کسی که نمی فهمد هر توضیحی اضافه است
آنان که می فهمند عذاب می کشند!و آنان که نمی فهمند عذاب میدهند!
مهم نیست که چه مدرکی دارید! مهم این است که چه درکی دارید.

جمعه 8 آذر1398 - 12:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان در مورد سنس اسمان نتایج شما چجوره

با سیستم بنده سنس اضافی از شمال و جنوب ندارم مگر زاویه ام 15 درجه کج باشه ومیخوام بدونم سیستم شما اینگونه است؟

1-ایا فقط شمال جنوب 80-90 تنظیم میشع؟ ینی اگر به سمت غرب و شرق تمایل پیدا کنیم زاوی سنس اسمان کمتر میشه درسته؟

2- در کاوش از شرق و غرب سنس بیهوده دارید؟

آخرین بار توسط جهان بین در جمعه 8 آذر1398 - 2:40pm ویرایش شده است، در کل 2 بار ویرایش شده است.

جمعه 8 آذر1398 - 2:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

kabahat نوشته است:
جناب عرفان با برداشتن خازنهای یک پیکو ولتاژ پایه سه ایسی باید حدود چند ولت باشه ؟ با برداشتن برا بنده 5.8 ولت میشه و با جایگذاری 6.3 اگه ولتاژ بنده بدون یک پیکو ها عادی نیست کدوم قسمت و کدوم قطعات ترانزیستور مربوطه رو بازبینی کنم ممنون

کاملا نرماله........شما بدون کریستال اگه مرز صفر ولتی ایرادی نداره........فقط ظاهرا باید ترانزیستور اون بخش جایگزین کنی که ولتازت پایین بیاد و همه جا نتیجه بده با تغییر خازن------البته که بهترین حالتش استفاده از دو سیم لاکی پیچ خورده بهم است بجای خازن 1 پیکو

جمعه 8 آذر1398 - 2:34pm
کاربر فعال
کاربر فعال

جهان بین نوشته است:
دوستان در مورد سنس اسمان نتایج شما چجوره

با سیستم بنده سنس اضافی از شمال و جنوب ندارم مگر زاویه ام 15 درجه کج باشه ومیخوام بدونم سیستم شما اینگونه است؟

1-ایا فقط شمال جنوب 80-90 تنظیم میشع؟ ینی اگر به سمت غرب و شرق تمایل پیدا کنیم زاوی سنس اسمان کمتر میشه درسته؟

2- در کاوش از شرق و غرب سنس بیهوده دارید؟

در حال حاضر اگه سیستم رو در استانه قرار بدم ورو به جنوب بخوام کاوش کنم سنس اضاف ندارم .ولی اگه از حدود بیشتر از ۱۵درجه درسمت چپ وبیشتر از ۱۵درجه در سمت راست گردش داشته باشم سنس اضاف دارم .این مسئله بر میگرده به همون حالت قطب نمایی که جهت شرقی غربی رو سنس میکنه .البته در بعضی نقاط به هیچ وجه این حالت رو ندارم.و نمیدونم طبیعیه یا مدار مشکل داره

بله در مورد سنس اسمان اگر در شمالی جنوبی در ۸۰درجه سنس اسمان رو داشته باشم با تمایل به طرفین سنس اسمان زودتر و در زاویه کمتری شروع میشه و نمیدونم طبیعی هست یا مدار مشکل داره

شرقی غربی کاوش نداشتم و دقت نکردم

جمعه 8 آذر1398 - 11:34pm
کاربر فعال
کاربر فعال

kاوه نوشته است:
درود خدمت دوستان وعرفان عزیز
عرفان جان اگه زحمتی نیس مقدار قطعات رو حتی ب صورت دستی رو پی سی بی خودتون مشخص کنید ک بشه ب عنوان سیلک مدارو با اطمینان ازمقدار وجایگذاری درست قطعات مونتاژ کرد..ممنون از زحمات بی دریغتون

دوست عزیز سلام خدمت شما

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 9 آذر1398 - 4:06pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 467 , 468 , 469 , 470 , 471 , 472 , 473 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 43 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure