انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 12:05pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 464 , 465 , 466 , 467 , 468 , 469 , 470 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

توی عکس ظاهرا خروجی لامپ ها با مقاومت ۱کیلو به خط مثبت وصل شده
اگه اینجوریه که اشتباهه و این مقاومت هاموازی با لامپ ها هستن

مقاومت ها باید با لامپ ها سری باشن
من مقاومت ها رو نزدم
یه سمت هر سه لامپ به خط مثبت.سمت های دیگه لامپها هم سر جای خودش

مشکل اصلی شما پایه۴آیسی دوم هست که باید به منفی مدار وصل کنی

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 24 آبان1398 - 9:40pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: azarbayjan
جهان بین نوشته است:
erfan نوشته است:
2.ولتاژ همه پایه های ترانزیستورها رو قرار بده.

اهمترم دیجیتاله اما تو رنج بالاتر از پنج ولت دقت نداره ، چون تعمیریه ، اما هر دو ولتاژ با یک اهمتره

خروجی بعد از خرابی نیازمند افزایش 3 نانو به 4/5 نانو بود که به همون 00.02 برسه ولی بدون تغییر خودخودی صفر شده

ولتاژ بیس امیتر شما در چند مورد زیر 6 دهم هست . اگر درست متوجه شده باشم
یعنی اون ترانزیستور ها اصلا درست بایاس نشدند که بخوان برات به عنوان امپلی فایر جواب بدن

جمعه 24 آبان1398 - 10:35pm
کاربر فعال
کاربر فعال

kabahat نوشته است:
تصویر دو

این پی سی بی فایل اش کجا هست. چک شده درست هست همه چی ؟

جمعه 24 آبان1398 - 10:39pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

Pcb مال جناب عرفان عزیز هست چند صفحه قبل ممنون از علی جان و جناب جهانبین مشکل منفی ایسی بود که به زمین مدار وصل نکرده بودم .فقط جناب عرفان یک سوال زمانی که چراغ اول رو در استانه قرار میدم با چرخش ولوم یک مگ دو تا چراغ بعدی هم به نوبت روشن میشن این طبیعی هست ؟ چون پی سی بی جناب پیام. با این قدرت چراغ دوم و سوم با چرخش ولوم یک مگ روشن نمیشن .ممنون

برای کسی که می فهمد هیچ توضیحی لازم نیست
و برای کسی که نمی فهمد هر توضیحی اضافه است
آنان که می فهمند عذاب می کشند!و آنان که نمی فهمند عذاب میدهند!
مهم نیست که چه مدرکی دارید! مهم این است که چه درکی دارید.

جمعه 24 آبان1398 - 10:55pm
کاربر فعال
کاربر فعال

kabahat نوشته است:
Pcb مال جناب عرفان عزیز هست چند صفحه قبل ممنون از علی جان و جناب جهانبین مشکل منفی ایسی بود که به زمین مدار وصل نکرده بودم .فقط جناب عرفان یک سوال زمانی که چراغ اول رو در استانه قرار میدم با چرخش ولوم یک مگ دو تا چراغ بعدی هم به نوبت روشن میشن این طبیعی هست ؟ چون پی سی بی جناب پیام. با این قدرت چراغ دوم و سوم با چرخش ولوم یک مگ روشن نمیشن .ممنون

مدار ساده ای هست
پی سی بی رو لطفا بزارید یا شماره صفحه اش رو بزاریذ
در شماتیک هم فرانکو اومده برای سنسور دو تا طبقه امتر مشترک گذاشته
ولی اشتباهی که کرده اینه که
سیگنالی که از سمت طبقه میکسر میاد بحدی ناچیز هست که ما نیاز نداریم که طبقه اول امیتر مشترک رو سویینگ متقارن کنیم روی کلکتور و میشه با تغییرات مقاومت کلکتور طبقه اول گین رو برد بالا.
و در طبقه دوم این سیگنال رو متقارن کنیم که از بالا و پایین برش نخوره و بفرستیم به مرحله بعدی مدار
با تغییرات مقاومت و خازن موازی شده اون در امیترم میشه جریان کلکتور رو تنظیم کرد و گین ها رو ردیف کرد .
البته اگه این تقویت نیاز باشه و بشه اونو کنترلش کرد .

جمعه 24 آبان1398 - 11:22pm
کاربر فعال
کاربر فعال

hadi-dindar نوشته است:
kabahat نوشته است:

مدار ساده ای هست
سیگنالی که از سمت طبقه میکسر میاد بحدی ناچیز هست که ما نیاز نداریم که طبقه اول امیتر مشترک رو سویینگ متقارن کنیم روی کلکتور و میشه با تغییرات مقاومت کلکتور طبقه اول گین رو برد بالا.
و در طبقه دوم این سیگنال رو متقارن کنیم که از بالا و پایین برش نخوره و بفرستیم به مرحله بعدی مدار
با تغییرات مقاومت و خازن موازی شده اون در امیترم میشه جریان کلکتور رو تنظیم کرد و گین ها رو ردیف کرد .

دقیق یادم نمیاد صفحه چنده
شماتیک که همونه و بعدا یه امپلی و یه سلف و یه ولوم بهش اضافه شده
مطالب مفید و pcbعرفان عزیز از صفحه ۳۶۰ به بعد میتونی پیدا کنی

فقطpcb عرفان رو بزن چون یه سری تغییرات لازمه انجام بدی
یه مقاله هم دوست خوبمون عرفان نوشتن که اونم میتونی پیدا کنی .تمام توضیحات لازم راجع به ساخت گفته شده
دقت کن که مقاله رو جمله به جمله اجرا کنی تا به نتیجه مطلوب برسی

از صفحه400به بعد (دقیق شماره صفحه یادم نمیاد)هم من شروع به ساخت کردم و هزار جور نکته و سوال برام پیش اومد که عرفان عزیز جواب دادن.سوالات من و جواب های عرفان هم میتونه راهنمای خوبی برات باشه.

موفق باشی

جمعه 24 آبان1398 - 11:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

kabahat نوشته است:

اگر ولوم 1 مگ رو جوری نصب کرده باشی که راستگرد افزایش اهم پیدا کنه(با اندازه گیری 2 تا پایه ای که متصل به مدار هستن)،و ولوم استانه رو در حالت استانه بزاری،با چرخوندن ولوم 1 مگ به سمت راست یا همون حداکثر ال ای دی ها روش نمیشن.البته حالاتی در مدار وجود داره که اگر ولتاژ خروجی مدار شما خیلی پائین باشه ممکنه این رفتار ولوم 1 مگ برعکس بشه.یعنی همون مبحثی که چند صفحه قبل با یکی از دوستان در مورد تضاد رفتار ولوم 1 مگ با ال ای دی ها داشتیم.
اول چک کن ببین با گردش ولوم 1 مگ به راست اهم ولوم 1 مگ فزایش پیدا میکنه یا کاهش(با نصب پراب ها به پایه هایی از ولوم که به مدار متصل هستن.

جمعه 24 آبان1398 - 11:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

hadi-dindar نوشته است:
kabahat نوشته است:

مدار ساده ای هست

اخرین پست ص 432 رو ملاحظه کن و فایل مربوطه رو با دقت بخون.اطلاعات ساخت درونش هست ولی پی سی بی درونش نیست.یکی از دوستان در چندین صفحه قبل زحمت کشید و از روی پی سی بی من یک طرح رو طراحی کرد و قرار داد رو تایپیک.من چک نکردم که ببینم ایا درست طرح کرده یا نه.یعنی در نهایت یا خودت باید شماتیک رو طراحی کنی برای پی سی بی و یا از پی سی بی که دوستمون زحمت کشیده و طرح کرده استفاده کنی و قبلش خودت هم چک کنی که درست طرح کرده باشه و طبق شماتیک باشه.

شنبه 24 آبان1398 - 12:09am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

hadi-dindar نوشته است:
kabahat نوشته است:

مدار ساده ای هست

نظ فنی شما رو در خصوص مدار دیدم.خودم تخصص الکترونیک ندارم و هیچی از مباحث فنی حالیم نمیشه.نظر شما میتونه درست باشه و ایده شما هم میتونه راهگشا باشه.ولی توصیه من اینه در ابتدا مدار رو طبق اطلاعات داخل فایل ص 432 بساز و مدتی باهاش بیرون برو.مسلما بعد از فهم چگونگی کارکرد مدار شاید از نظر و ایده خودت منصرف شدی و یا شاید بتونی ایده بهتری بدی که برای ما هم راهگشا باشه.
ازت ممنونم.

شنبه 24 آبان1398 - 12:14am
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت دوستان و اساتید

من مدار فرانکو با سه led رو راه انداختم و خیلی خوب هم داره کار میکنه ولتاژ پایه 3 ای سی رو هم به 4 ولت رسوندم فقط مشکل من تو روشن شدن led ها هستش وقتی دستم رو بالای مدار نگه میدارم led اول روشن میشه وقتی دستم نزدیک تر میشه به مدار صدای بوق بیشتر میشه ولی led های 2 و 3 روشن نمیشن :-s وقتی ولوم تنظیم حساسیت رو زیاد میکنم هر 3 تا led روشن میشن یه فیلم هم از کار کرد مدار گرفتم لینک فیلم رو براتون میزارم

لینک فیلم مدار فرنکو
http://s6.picofile.com/file/8378335734/ ... 9.mov.html

شنبه 24 آبان1398 - 12:34am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 464 , 465 , 466 , 467 , 468 , 469 , 470 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Reza1569 و 45 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure