انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 28 فروردین1403 - 11:53am

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 462 , 463 , 464 , 465 , 466 , 467 , 468 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

جهان بین نوشته است:
بعد از بار اول دیگه اسمون رو نگرفت و الان شماتیک رو به حالت اول وصل کردم و سلف دوم رو جدا کردم و مدار امپلی رو قطع ، متاسفانه با لمس انتن واکنش نداشت ، مجدد امپلی رو وصل کردم و طبق پستهای گذشته شما مدار رو با این شماتیک قرار دادید رو پیدا کردم ، میخوام بدونم اینجوری عملکردی داره یا حتما یا باید بودن امپلی باشه یا با امپلی و دو سلف؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آقا جهانبین عزیز

کثیفی مدار رو مدار منخیلی تاثیر داشت
بعضی جاها کثیفی روغن لحیم معلوم نیس و بش شک نمیکنی
خوب بشور مدارو
بعضی مواد شوینده هم خودشون یه موادی رو فیبر جا میزارن حالت خازنی پیدامیکنه.بررسی کن

پنج شنبه 23 آبان1398 - 10:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: نیویورک
alijooon نوشته است:
جهان بین نوشته است:
بعد از بار اول دیگه اسمون رو نگرفت و الان شماتیک رو به حالت اول وصل کردم و سلف دوم رو جدا کردم و مدار امپلی رو قطع ، متاسفانه با لمس انتن واکنش نداشت ، مجدد امپلی رو وصل کردم و طبق پستهای گذشته شما مدار رو با این شماتیک قرار دادید رو پیدا کردم ، میخوام بدونم اینجوری عملکردی داره یا حتما یا باید بودن امپلی باشه یا با امپلی و دو سلف؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آقا جهانبین عزیز

خوب بشور مدارو
بعضی مواد شوینده هم خودشون یه موادی رو فیبر جا میزارن حالت خازنی پیدامیکنه.بررسی کن

ممنون alijooon

مدارم رو تمیز میکنم ، اما خب داستان سر اینه که فک کنم تا باتری درست نخرم ، همه چی توش گیر می افته ، اگه اوکی بشه جعبه رو بنحوی ابدی محکم میکنم و دیگه بهیچ راهی برای خراب کردنش فک نمیکنم :D حقیقت خیلی ضد حاله همش بنحوی اسمون رو نزد ، گفتم شاید تو روزها اینجوره ، بار اول شب بود و بعد بارندگی خیلی خوب زد و کار میکرد تعجبم :-?

پنج شنبه 23 آبان1398 - 10:43pm
کاربر فعال
کاربر فعال

جهان بین نوشته است:
alijooon نوشته است:
جهان بین نوشته است:

آقا جهانبین عزیز

خوب بشور مدارو

ممنون alijooon

مدارم رو تمیز میکنم ، اما خب داستان سر اینه که فک کنم تا باتری درست نخرم ، همه چی توش گیر می افته ، اگه اوکی بشه جعبه رو بنحوی ابدی محکم میکنم و دیگه بهیچ راهی برای خراب کردنش فک نمیکنم :D حقیقت خیلی ضد حاله همش بنحوی اسمون رو نزد ، گفتم شاید تو روزها اینجوره ، بار اول شب بود و بعد بارندگی خیلی خوب زد و کار میکرد تعجبم :-?

من ۵تا لیتیوم ایون۳/۷ولتی بستم.شد ۱۱۰تومن.۱۰روزه هنوز کم نکرده .هن.ز همون ولتاژ اولیه اس.حتما بخر.این مدار مصرفی نداره.
به نظر من لیتیوم بخر که به درد فلزیاب هم بخوره .چون ۲تا ۹ولتی قابل شارژ،گرونه و برافلزیاب مناسب نیس.شاید یه روز فرانکو به دردت نخورد.حداقل لیتیوم ها رو جای دیگه استفاده میکنی.

در مورد مدار هم حواست باشه سلف ها رو جابجا وسل نکنی
دور و بر خازن های ۱پیکو رو خوب بشور
زیر سوکت ها روغن میره اونم بشور

من تمام مقاومت ها رو نیم درصد از رو مادربرد کامپیوتر برداشتم.وقتی حرارت میدم بشون حتی یه ذره کم و زیاد نمیشن
سیم کشی ها خیلی تاثیر داره خودم تجربشو دارم.حتی سیمکشی کدوم سمت باشه هم تاثیر داره
امتحان کردم خط اتصال شیلد به شاسی مدار اگه سیم باریک باشه مدار دقیق کار نمیکنه.حتما ضخیم باشه
واقعا هر نکته ای رو که آقا عرفان تو توضیحات گفتن جمله ب جمله باید رعایت بشه. جمله به جمله

پنج شنبه 23 آبان1398 - 11:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جهان بین نوشته است:
عرفان جان ، در خصوص باتری مورد تایید شما یه برد رو نام ببرید _ متاسفانه در بار اول بلافاصله بعد بارش رفتم زمین کشاوری تست کردم ، ثباتش وحشتناک عالی بود و با هیچ حرکتی سنسی نداشتم و فقط اسمون میگرفت در شب تونستم ، 20 دقیقه باهاش کار کردم فقط در زاویه بالای 60 درجه سنس داشتم و اگر دقیق رو به جنوب میبودم و زاویه 80 درجه ال ای دی از چشک زن به ثابت میرسید و در کل مشکل باتری نداشتم ، اما دو بار دیگه رفتم بیرون ، بار دوم دیگه باتری خوابیده بود ، و همون داستان تغییر خودبخودی استانه پیش میومد یا میرفت بالا و چراغ دایم روشن میشد یا کلا بعد دوبار سنس بظاهر اسمون رو میزد بعد دیگه کلا خاموش بود ال ای دی ها ، و با حرکت به چپ و راست واکنش هرز داشتم .......الانم با سه تا باتری معمولی کملیون بهش وصل کردم اصلا نتیجه نگرفتم ، ترجیح میدم دیگه ریسک نکنم ، همین الان باتری بخرم ، ممنون میشم برند معرفی کنید .

بار اخرم دیگه اصلا حساسیت نداشت و هیچی نمیگرفت ، شک کردم که رگوله حالت نیم سوز داشته باشه ، کمی با سه تا باتری کتابی بهش فشار میومد و گرم میشد ، تا الان چهارتا سوزوندم بخاطر باتری 7 امپر قبلی :D الانم سه جفت کتابی معمولی کارم رو حد تست اولیه هم راه نمی انداخت ، :-s الان باتری و شارژر مورد تاییدتون معرفی کنید برند زیر خوبه
سپاس

میتونی همین مارک dbk رو بخری.ولی چون تنها باطری 9 ولتی لیتیوم یون بازار هست هیچ شارژر آماده ای براش پیدا نمیکنی و مجبوری یا مدار شارژر رو بسازی یا با شارژرهای معمولی 9 ولتی شارژرش کنی که حتما از عمر مفیدش کسته میشه و بعد از مدتی عیب پیدا میکنه.من توصیه میکنم 9 ولت کتابی کملیون بخر.شارژر مناسبش موجود هست
ولی 200 یا 250 میلی امپری هست و شاید بیش از 3 ساعت بهت کار نده.بقیه مارکهای چینی مثل بستون و .... هم کاراییشون مثل dbk هست.
میتونی از پیشنهاد alijoon برای باطری هم استفاده کنی ولی مسلما چون امپر باطری های ایشون زیاده من نسبت به این موضوع بدبینم.یعنی حدس میزنم(نه اینکه اطمینان داشته باشم)که اگر امپر دهی باطری ها بیش از 1 آمپر باشه تاثیر منفی بزاره.ولی اطمینان ندارم ازین موضوع.

آخرین بار توسط erfan در جمعه 23 آبان1398 - 12:56am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

جمعه 23 آبان1398 - 12:42am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جهان بین نوشته است:

با فرض درست بودن دستگاهتون ،مدار چه در حالت قبل از تغییرات باشه و چه بعد از تغییرات باشه؛اثر اهداف با ارزش به خوبی دریافت میشه.

جمعه 23 آبان1398 - 12:44am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

alijooon نوشته است:
erfan نوشته است:
alijooon نوشته است:
گمونم این دفه موفق شدم ;;)

تست در محیط منزل:

۱-لامپ کم مصرف رو نمیگیره
۲-لامپ ledرو از ۱سانتی میگیره
۳-فندک کوچیک نهایتا۲سانت میگیره
وقتی در آستانه خاموش قرار میدم با چرخش ۳۶۰درجه به محیط اطراف واکنش نشون میده
وقتی در استانه روشن قرار میدم با لمس دست لامپ خاموش میشه

تست در بیابان و شب:

اگه در آستانه روشن قرار بدم:

با لمس دست به نوک آنتن لامپ خاموش میشه-با لمس ریشه آنتن به سختی خاموش میشه به این معنی که نوک آنتن حساس تره
اگه در آستانه خاموش قرار بدم با لمس دست اتفاقی نمیوفته و حساسیتی نداره
سنس آسمان رو با ولتاژ بین ۵تا۶ دارم و در زاویه حدود ۷۵ درجه دارم
با چرخش به اطراف هیچ واکنشی به قطبین زمین نداره و الکی چراغ نمیزنه
ثباتش عالیه

تا بینم نظر اساتید محترم چی باشه :-?

ظاهرا همه چیز درسته و میتونی کاوش رو شروع کنی.اما واقعا هیچوقت نمیشه به اطمینان رسید مگر اینکه انقدر بیرون بری تا واکنشهایی داشته باشی و نوع و شکل واکنشها رو گزارش کنی و اونوقت میشه با خیال اسوده ای گفت که وسیله درسته.

قربونت عرفان جان .ممنون

یه سوال

هوا کمی ابری باشه تو سنس آسمون چه تاثیزی داره

چون بین زمین و آسمون حائل میشه ،احتمالا سنس آسمون یا ضعیف بشه یا سنس نشه

منظور از کلمه"اثر آسمون"اصلا آسمونی که ماه و ستاره ها توش هستن نیست.منظور همین ارتفاع نزدیک هست.یعنی همین فضایی از بالا که دستان ما بهش میرسه و یا آنتن وسیله بهش میرسه.منظور اصلا اسمان نجومی و کائنات نیست.اسمان ابری و مه آلود اگر به این ارتفاعی که اشاره کردم نرسیده اشکالی وجود نداره و شما میتونی کار کنی و اثر فلز مدفون هم سرجاشه و با رسیدن انتن بهش سنس میشه.

جمعه 23 آبان1398 - 12:49am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

erfan نوشته است:
جهان بین نوشته است:

با فرض درست بودن دستگاهتون ،مدار چه در حالت قبل از تغییرات باشه و چه بعد از تغییرات باشه؛اثر اهداف با ارزش به خوبی دریافت میشه.[/quote

اگر کریستال رو برداریم و ولوم امپلی رو باز کنیم ، چند ولت تو خروجی بهمون بده نرماله الان مدار من تا 7/5 ولت با ولوم باز ولتاژ میده اونم بدون کریستال _ با ولوم بسته با کریستال هم ولتاژ با خازن یک پیکو قابل تنظیمه و ولوم بسته همون ولتاژ 00/02 هست ،اگر کریستال 8 مگ 6 ولت بهم بده با بردن ولوم تا انتها تنها 300 میلی بهش اضاف میشه ، ایا باید حدود دو ولت اضاف بشه.؟؟؟ فک کنم قبلا برای مدارم همینقدر زیاد میشد ، الان با وجود اینکه بار اول اسمون رو سنس داشتم و دستی داخل مدارم نیاوردم ، اسمونو نتونستم بار دوم و سوم بگیرم ، بغییر اینکه مدارم از قسمت رگوله میتونه مشکل داشته باشه و ولوم ها میتونه باشه ایده ای ندارید ، ترانزیستورها ولتاژشون درسته و که چرا سنس ندارم؟؟؟؟؟

البته جناب عرفان یه تغییری تو رفتار مدارم بوجود اومده بود مجبور شدم خازن 3 نانو رو به 4.5 نانو ارتقا بدم ، چون خودبخودی مرز صفرم عوض شده بود و رفته بود جلوتر

جمعه 23 آبان1398 - 1:24am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جهان بین نوشته است:
erfan نوشته است:
جهان بین نوشته است:

با فرض درست بودن دستگاهتون ،مدار چه در حالت قبل از تغییرات باشه و چه بعد از تغییرات باشه؛اثر اهداف با ارزش به خوبی دریافت میشه.[/quote

اگر کریستال رو برداریم و ولوم امپلی رو باز کنیم ، چند ولت تو خروجی بهمون بده نرماله الان مدار من تا 7/5 ولت با ولوم باز ولتاژ میده اونم بدون کریستال _ با ولوم بسته با کریستال هم ولتاژ با خازن یک پیکو قابل تنظیمه و ولوم بسته همون ولتاژ 00/02 هست ،اگر کریستال 8 مگ 6 ولت بهم بده با بردن ولوم تا انتها تنها 300 میلی بهش اضاف میشه ، ایا باید حدود دو ولت اضاف بشه.؟؟؟ فک کنم قبلا برای مدارم همینقدر زیاد میشد ، الان با وجود اینکه بار اول اسمون رو سنس داشتم و دستی داخل مدارم نیاوردم ، اسمونو نتونستم بار دوم و سوم بگیرم ، بغییر اینکه مدارم از قسمت رگوله میتونه مشکل داشته باشه و ولوم ها میتونه باشه ایده ای ندارید ، ترانزیستورها ولتاژشون درسته و که چرا سنس ندارم؟؟؟؟؟

البته جناب عرفان یه تغییری تو رفتار مدارم بوجود اومده بود مجبور شدم خازن 3 نانو رو به 5 نانو ارتقا بدم ، چون خودبخودی به قبل صفر برگشته بود ،

چون موضوعات رو باهم و درهم توضیح میدی نمیتونم بفهممت.من سوال میپرسم و شما جواب بده.فقط سوالی رو که میپرسم رو جواب بده و اگر توضیح بیشتری خواستم خودم بهت میگم.
1.ترانزیستوری که استفاده میکنی چه شماره ای هست و چه بتایی داره؟آیا بتای ترانزیستورهات به هم نزدیک هست یا خیلی تفاوت دارن باهم؟
2.وقتی کریستال 8 میزاری و 3تا 1 پیکو رو سری میکنی و قرار میدی،ولتاژ خروجی در حالت حداقلی و حداکثری ولوم امپلی چقدره؟
4.وقتی این ترانزیستور رو میزاری و کریستال قطع میکنی و ولوم امپلی حداقل هست خروجی چنده؟و وقتی در همین حالت ولوم امپلی رو حداکثر میزاری خروجی چنده؟

خیلی از مواقع پیش میاد که مثلا شما دیشب رفتید تو یه منطقه و با ولتاژ مثلا 5 اسمون تو 80 گرفتید و فردا شب یا شبهای دیگه ای میرید و میبینید این شب دیگه با اون تنظیم قادر به دریافت اثر اسمون نیستید و تغییراتی تو سنس اثر اسمون میبینید.با فرض درست بودن مدار شما این موضوع طبیعی هست و اصلا منتظر نباشید که دفعه قبل که اسمون گرفتید امشب هم با همون تنظیم و ترکیب قطعات بازم اسمون رو بگیرید بلکه امکان داره فرق کنه.قدیم اگر با رادیو این ور اونور میرفتید و یا به قولی اهل صدا بودید حتما متوجه میشدید که دیشب همین ساعت این موج رو صاف و بدون پارازیت میگرفت و امشب با پارازیت میگیره.تمام مکانها میتونن تحت شرایطی ،وضعیت و شرایطشون تغییر کنه.

جمعه 23 آبان1398 - 2:31am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

چون موضوعات رو باهم و درهم توضیح میدی نمیتونم بفهممت.من سوال میپرسم و شما جواب بده.فقط سوالی رو که میپرسم رو جواب بده و اگر توضیح بیشتری خواستم خودم بهت میگم.
1.ترانزیستوری که استفاده میکنی چه شماره ای هست و چه بتایی داره؟آیا بتای ترانزیستورهات به هم نزدیک هست یا خیلی تفاوت دارن باهم؟
2.وقتی کریستال 8 میزاری و 3تا 1 پیکو رو سری میکنی و قرار میدی،ولتاژ خروجی در حالت حداقلی و حداکثری ولوم امپلی چقدره؟
4.وقتی این ترانزیستور رو میزاری و کریستال قطع میکنی و ولوم امپلی حداقل هست خروجی چنده؟و وقتی در همین حالت ولوم امپلی رو حداکثر میزاری خروجی چنده؟

خیلی از مواقع پیش میاد که مثلا شما دیشب رفتید تو یه منطقه و با ولتاژ مثلا 5 اسمون تو 80 گرفتید و فردا شب یا شبهای دیگه ای میرید و میبینید این شب دیگه با اون تنظیم قادر به دریافت اثر اسمون نیستید و تغییراتی تو سنس اثر اسمون میبینید.با فرض درست بودن مدار شما این موضوع طبیعی هست و اصلا منتظر نباشید که دفعه قبل که اسمون گرفتید امشب هم با همون تنظیم و ترکیب قطعات بازم اسمون رو بگیرید بلکه امکان داره فرق کنه.قدیم اگر با رادیو این ور اونور میرفتید و یا به قولی اهل صدا بودید حتما متوجه میشدید که دیشب همین ساعت این موج رو صاف و بدون پارازیت میگرفت و امشب با پارازیت میگیره.تمام مکانها میتونن تحت شرایطی ،وضعیت و شرایطشون تغییر کنه.[/quote]

1- همه ترانزیستورهای مدار رو BC548B قرار دادم.......بتا رو نمیدونم .فقط اینو میدونم از ترانزیستور مثل BC547C اندکی تقویش قویتره .

2. با کریستال 8 _ سه تا خازن 1 پیکو ، حداقلی 6/22 ولت حداکثر ولوم 6/42

3- بدون کریستال _ حداقلی 00/02 ولت حداکثری 7/95 ولت

جمعه 24 آبان1398 - 7:11am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

2.ولتاژ همه پایه های ترانزیستورها رو قرار بده.

جمعه 24 آبان1398 - 11:43am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 462 , 463 , 464 , 465 , 466 , 467 , 468 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 33 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure