انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 30 فروردین1403 - 2:47am

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 461 , 462 , 463 , 464 , 465 , 466 , 467 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جهان بین نوشته است:
جناب عرفان
در مورد نقطه گرفتن هدف ، ایا به محض رسیدن نوک انتن به بالای هدف سنس رخ میده یا باید کل هدف رو بپوشونه که بنحوی اگر فلز ده سانتی باشه انتن هم ده سانتش رو فلز عمود باشه؟؟

و سوال بعد اینکه اگر فرض کنیم ، اثر دفینه نسبت به سطح خاک تنظیم شده است و بیشتر از 3 متر بالا نمیره ، اگر هدفی رو بگیریم بعد با حفظ حالت عمود بنشینیم ایا سنس قطع نمیشه یا تا مرز رساندن به زمین عمود باشه سنس رخ میده یا نه؟؟؟؟؟؟

به محض رسیدن آنتن به اثر واکنش در دستگاه رخ میده.و اون اثری که با این دستگاه دریافت میشه در بالای هدف و هم اندازه با هدف تشکیل میشه.و نیازی نیست آنتن با همه اثر برخورد داشته باشه تا واکنش رخ بده.به محض ورود به محدوده اثر واکنش رخ میده.
سوال دومت رو متوجه نمیشم.

پنج شنبه 22 آبان1398 - 1:53am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: نیویورک
erfan نوشته است:
جهان بین نوشته است:
جناب عرفان
در مورد نقطه گرفتن هدف ، ایا به محض رسیدن نوک انتن به بالای هدف سنس رخ میده یا باید کل هدف رو بپوشونه که بنحوی اگر فلز ده سانتی باشه انتن هم ده سانتش رو فلز عمود باشه؟؟

و سوال بعد اینکه اگر فرض کنیم ، اثر دفینه نسبت به سطح خاک تنظیم شده است و بیشتر از 3 متر بالا نمیره ، اگر هدفی رو بگیریم بعد با حفظ حالت عمود بنشینیم ایا سنس قطع نمیشه یا تا مرز رساندن به زمین عمود باشه سنس رخ میده یا نه؟؟؟؟؟؟

به محض رسیدن آنتن به اثر واکنش در دستگاه رخ میده.و اون اثری که با این دستگاه دریافت میشه در بالای هدف و هم اندازه با هدف تشکیل میشه.و نیازی نیست آنتن با همه اثر برخورد داشته باشه تا واکنش رخ بده.به محض ورود به محدوده اثر واکنش رخ میده.
سوال دومت رو متوجه نمیشم.

منظورم زمانی که به هدف رسیدیم و سنس داریم اون لحظه بدون اینکه زاویه دست رو کم و زیاد کنم ، و فقط ارتفاع دستم رو پایین بیارم مثلا از 170 که مقابل صورتمه بیارم تو ارتفاع یک متری یا کمتر بازم انتن هدف رو میگیره؟ ( حالت نشسته این کار رو انجام بدم )

پنج شنبه 23 آبان1398 - 10:44am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

به حجم و عمق و عمرشون بستگی داره.شاید در برخی موارد بگیره و شاید هم نگیره.

پنج شنبه 23 آبان1398 - 11:18am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

erfan نوشته است:

تشکر ، در مورد دسته الان دسته ام کوتاهه و شیلدم نداره جعبه ام در بیابان بنظر شما اختلالات غیر امواج میتونه رو دستگاه اثر بزاره که مجبور باشم شیلد رو انجام بدم و حتی دسته رو بلندتر کنم؟

پنج شنبه 23 آبان1398 - 11:28am
کاربر فعال
کاربر فعال

گمونم این دفه موفق شدم ;;)

تست در محیط منزل:

۱-لامپ کم مصرف رو نمیگیره
۲-لامپ ledرو از ۱سانتی میگیره
۳-فندک کوچیک نهایتا۲سانت میگیره
وقتی در آستانه خاموش قرار میدم با چرخش ۳۶۰درجه به محیط اطراف واکنش نشون میده
وقتی در استانه روشن قرار میدم با لمس دست لامپ خاموش میشه

تست در بیابان و شب:

اگه در آستانه روشن قرار بدم:

با لمس دست به نوک آنتن لامپ خاموش میشه-با لمس ریشه آنتن به سختی خاموش میشه به این معنی که نوک آنتن حساس تره
اگه در آستانه خاموش قرار بدم با لمس دست اتفاقی نمیوفته و حساسیتی نداره
سنس آسمان رو با ولتاژ بین ۵تا۶ دارم و در زاویه حدود ۷۵ درجه دارم
با چرخش به اطراف هیچ واکنشی به قطبین زمین نداره و الکی چراغ نمیزنه
ثباتش عالیه

تا بینم نظر اساتید محترم چی باشه :-?

پنج شنبه 23 آبان1398 - 7:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جهان بین نوشته است:
erfan نوشته است:

تشکر ، در مورد دسته الان دسته ام کوتاهه و شیلدم نداره جعبه ام در بیابان بنظر شما اختلالات غیر امواج میتونه رو دستگاه اثر بزاره که مجبور باشم شیلد رو انجام بدم و حتی دسته رو بلندتر کنم؟

اصلا نمیشه پیش بینی دقیقی کرد.شاید بری و بدون مشکل راحت کار کنی و شاید هم عاملی باعث بشه که روی وسیله اختلال و یا تاثیر منفی ببینی.نمیشه گفت به این دلیل که دورافتاده و پرت هستن پس دیگه عاملی باعث اختلال در وسیله نمیشه.

پنج شنبه 23 آبان1398 - 8:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

alijooon نوشته است:

تست در محیط منزل:

تست در بیابان و شب:

با لمس دست به نوک آنتن لامپ خاموش میشه-با لمس ریشه آنتن به سختی خاموش میشه به این معنی که نوک آنتن حساس تره
ثباتش عالیه

ظاهرا همه چیز درسته و میتونی کاوش رو شروع کنی.اما واقعا هیچوقت نمیشه به اطمینان رسید مگر اینکه انقدر بیرون بری تا واکنشهایی داشته باشی و نوع و شکل واکنشها رو گزارش کنی و اونوقت میشه با خیال اسوده ای گفت که وسیله درسته.

پنج شنبه 23 آبان1398 - 8:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

عرفان جان ، در خصوص باتری مورد تایید شما یه برد رو نام ببرید _ متاسفانه در بار اول بلافاصله بعد بارش رفتم زمین کشاوری تست کردم ، ثباتش وحشتناک عالی بود و با هیچ حرکتی سنسی نداشتم و فقط اسمون میگرفت در شب تونستم ، 20 دقیقه باهاش کار کردم فقط در زاویه بالای 60 درجه سنس داشتم و اگر دقیق رو به جنوب میبودم و زاویه 80 درجه ال ای دی از چشک زن به ثابت میرسید و در کل مشکل باتری نداشتم ، اما دو بار دیگه رفتم بیرون ، بار دوم دیگه باتری خوابیده بود ، و همون داستان تغییر خودبخودی استانه پیش میومد یا میرفت بالا و چراغ دایم روشن میشد یا کلا بعد دوبار سنس بظاهر اسمون رو میزد بعد دیگه کلا خاموش بود ال ای دی ها ، و با حرکت به چپ و راست واکنش هرز داشتم .......الانم با سه تا باتری معمولی کملیون بهش وصل کردم اصلا نتیجه نگرفتم ، ترجیح میدم دیگه ریسک نکنم ، همین الان باتری بخرم ، ممنون میشم برند معرفی کنید .

بار اخرم دیگه اصلا حساسیت نداشت و هیچی نمیگرفت ، شک کردم که رگوله حالت نیم سوز داشته باشه ، کمی با سه تا باتری کتابی بهش فشار میومد و گرم میشد ، تا الان چهارتا سوزوندم بخاطر باتری 7 امپر قبلی :D الانم سه جفت کتابی معمولی کارم رو حد تست اولیه هم راه نمی انداخت ، :-s الان باتری و شارژر مورد تاییدتون معرفی کنید برند زیر خوبه
سپاس

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

آخرین بار توسط جهان بین در پنج شنبه 23 آبان1398 - 10:37pm ویرایش شده است، در کل 2 بار ویرایش شده است.

پنج شنبه 23 آبان1398 - 9:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بعد از بار اول دیگه اسمون رو نگرفت و الان شماتیک رو به حالت اول وصل کردم و سلف دوم رو جدا کردم و مدار امپلی رو قطع ، متاسفانه با لمس انتن واکنش نداشت ، مجدد امپلی رو وصل کردم و طبق پستهای گذشته شما مدار رو با این شماتیک قرار دادید رو پیدا کردم ، میخوام بدونم اینجوری عملکردی داره یا حتما یا باید بودن امپلی باشه یا با امپلی و دو سلف؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 23 آبان1398 - 10:14pm
کاربر فعال
کاربر فعال

erfan نوشته است:
alijooon نوشته است:

تست در محیط منزل:

تست در بیابان و شب:

ثباتش عالیه

ظاهرا همه چیز درسته و میتونی کاوش رو شروع کنی.اما واقعا هیچوقت نمیشه به اطمینان رسید مگر اینکه انقدر بیرون بری تا واکنشهایی داشته باشی و نوع و شکل واکنشها رو گزارش کنی و اونوقت میشه با خیال اسوده ای گفت که وسیله درسته.

قربونت عرفان جان .ممنون

یه سوال

هوا کمی ابری باشه تو سنس آسمون چه تاثیزی داره

چون بین زمین و آسمون حائل میشه ،احتمالا سنس آسمون یا ضعیف بشه یا سنس نشه

پنج شنبه 23 آبان1398 - 10:27pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 461 , 462 , 463 , 464 , 465 , 466 , 467 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 48 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure