انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 6 اردیبهشت1403 - 12:08am

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 459 , 460 , 461 , 462 , 463 , 464 , 465 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

من نمیدونم میزان امپر کشی باتری به شارزر چطور باید بدست بیاد.دستگام در دسترس نیست.

سه شنبه 21 آبان1398 - 3:46am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: نیویورک
erfan نوشته است:
من نمیدونم میزان امپر کشی باتری به شارزر چطور باید بدست بیاد.دستگام در دسترس نیست.

نه حل شد پیداش کردم

سه شنبه 21 آبان1398 - 4:10am
کاربر فعال
کاربر فعال

erfan نوشته است:

با تشکر فراوان از آقا عرفان که مرامش مثال زدنیست و بقیه دوستان که زحمت میکشند اگه امکانش هست دوستانی که از روی برد آقا عرفان درست کردند جاگزاری قطعات رو لطف کنن ممنون میشم و سوال هم خدمت آقا عرفان داشتم اگه فیبر تک رو داشتیم و زمینه رو بیشتر کنیم به جای دو رو اشکال دارد ؟

سه شنبه 21 آبان1398 - 7:34am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محمد کیا نوشته است:
erfan نوشته است:

با تشکر فراوان از آقا عرفان که مرامش مثال زدنیست و بقیه دوستان که زحمت میکشند اگه امکانش هست دوستانی که از روی برد آقا عرفان درست کردند جاگزاری قطعات رو لطف کنن ممنون میشم و سوال هم خدمت آقا عرفان داشتم اگه فیبر تک رو داشتیم و زمینه رو بیشتر کنیم به جای دو رو اشکال دارد ؟

روی دو رو بودن قسمت سنسور خیلی تاکید شده.من خودم اگر بخوام بسازم اصلا تک رو نمیسازم.مدا رو نصفه نیمه نساز،همونجور که تاکید شده بساز.

سه شنبه 21 آبان1398 - 3:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Sooorooosh نوشته است:
جهان بین عزیز چی بگم واله اگه فک میکنی که اینجوری باطریها زودتر خراب میشن پس زودتر دست بجنبون تا یه خرجی نذاشته رو دستمون. به خدا حیفم میاد این باطری خراب شه. چون من اینها رو از قبل داشتم و حالا نمیدونم یه همچین جنسی تو بازار باشه با این کیفیت یا نه . پس بجنب X_X

درود
سروس جان این مدار رو تو پروتوس شبیه سازی کردم - بنظرم طبق تحلیل - جریان وارده به باتری کنترل شده هست بنوعی که بعد شارز شدن عملا جریان اضافی به باتری اعمال نمیشه - و نزدیک به استاندارد هست - اون قسمت نمایشگرم بنوعی بتونه پر شدن باتری رو نشون میده اما اتوماتیک نیست و بنظرم ضرورتی نداره که بعد زمان شارژ بکشید اما جریان نمیکشه که خراب بشه باتری

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 21 آبان1398 - 4:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دستت درد نکنه جهان بین .
ولتاژ ورودی و خروجی چقدر هست؟ جریان با R1 تنظیم میشه؟
کاش میشد با ولتاژ 18 طراحی میکردی. تا دیگه مجبور نباشیم یکی یکی باطریها رو از تو باکس خارج کنیم . اگه با 18 ولت طراحی بشه عالیه

سه شنبه 21 آبان1398 - 5:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Sooorooosh نوشته است:
دستت درد نکنه جهان بین .
کاش میشد با ولتاژ 18 طراحی میکردی. تا دیگه مجبور نباشیم یکی یکی باطریها رو از تو باکس خارج کنیم . اگه با 18 ولت طراحی بشه عالیه

یه خازن 1000 بزار بعد 317 و یا قبل 4148 بعد ولتاژ 18 هم میتونی استفاده کنی ، ولی احتمالا باید بخش نمایشگر رو کمی میزان مقاومتهاش رو کم و زیاد کنی ،

در کل جناب عرفان و دوستان هم چک کنن ببینن تو خود طرح عملا قابل استفاده هست که بشه مستقیم با یه اداپتور معمولی هم شارژش انجام بشه و همه بتونن استفاده کنن با اداپتور مثلا 12 یا9

سه شنبه 21 آبان1398 - 10:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جهان بین نوشته است:
Sooorooosh نوشته است:
دستت درد نکنه جهان بین .

یه خازن 1000 بزار بعد 317 و یا قبل 4148 بعد ولتاژ 18 هم میتونی استفاده کنی ، ولی احتمالا باید بخش نمایشگر رو کمی میزان مقاومتهاش رو کم و زیاد کنی ،

در کل جناب عرفان و دوستان هم چک کنن ببینن تو خود طرح عملا قابل استفاده هست که بشه مستقیم با یه اداپتور معمولی هم شارژش انجام بشه و همه بتونن استفاده کنن با اداپتور مثلا 12 یا9
تشکر بابت مداری که زحمتش رو کشیدی . میسازمش :-BD

سه شنبه 21 آبان1398 - 10:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اینم مدار شارژر جفت باتری کتابی در دو حالت شارژ باتری خالی و فول شارژ _ محدود شدن جریان به 125 میلی آمپر

قطبهای خازن C2 رو در شماتیک برعکس ترسیم کردم ;) اشتباه نزنید منفجر بشه :))
در شماتیک خازن دوم بعد دیود نصب شده اما شما خواستید مونتژ کنید ، قبل دیود 4148 صل کنید

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

آخرین بار توسط جهان بین در چهارشنبه 21 آبان1398 - 12:01am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

سه شنبه 21 آبان1398 - 11:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جهان بین نوشته است:
اینم مدار شارژر جفت باتری کتابی در دو حالت شارژ باتری خالی و فول شارژ _ محدود شدن جریان به 125 میلی آمپر

قطبهای خازن C2 رو در شماتیک برعکس ترسیم کردم ;) اشتباه نزنید منفجر بشه :))
خازن دوم 1000 میکرو ترجیحا به قبل از دیود 4148 نصب شود تا باعث مصرف باتری نشود
عامو دمت گرم فدایی داری داداش جهان بین . میگم مقدار R1 رو چند گذاشتی؟ 10 کیلو ؟ :YMPRAY:

آخرین بار توسط Sooorooosh در چهارشنبه 21 آبان1398 - 12:14am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

چهارشنبه 21 آبان1398 - 12:01am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 459 , 460 , 461 , 462 , 463 , 464 , 465 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mresever و 68 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure