انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 27 اردیبهشت1403 - 10:36am

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 43 , 44 , 45 , 46 , 47 , 48 , 49 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بسیار خوب آقا بهرام. مبارکه.

اینم اشارات جناب فرانکو خان. امیدوارم نکات خاص و خوبی که کمک حال باشه داشته باشه:

" اولین پی سی بیم یه رو بود ولی دو رو بهتره و شما هم بهتره دورو بکار ببرید. سطح زیری رو شیلد- گراند منظور کنید. در این مورد آمپلیفایر نباید اسیلاسیونی (نوسانی) انجام بده.
آنتن تلسکوپی بهترینه. با توجه به اینکه این یک ردیاب آر-اف/رادیویی( RF) هست در نمونه اولیه ای که خودم ساختم به جهت ظرقیت نویزی(پارازیتی) پی سی بیم اسیلاسونی حدود 5MHz رخ میداد.
قدم بعدی ساخت پی سی بی بهتر بود که اسیلاسیونهای پارازیتی رخ نده و یک اسیلاتور افزوده شد.

اولین اسیلاتور با هدف دستیابی به نوعی تفکیک، از نوع VCO و حاصل از CD4046 بود .( اندازه گیری تغییر فاز) ولی بهترین و ساده ترینش همون اسیلاتور(نوسانگر) کوارتزیه. ( کریستال)

وقتی ساختنتون تموم شد اول C3, C2 و C4 رو وصل نکنید. ببینید در امیتر TR5 ولتاژ دارید یا نه. اگر ندارید همگی رو 1 پیکو بذارید وباز ولتاژو چک کنید(باید 1-5 ولت باشه) اگر بالاتر از 5 ولت شد یک نیم پیکو یا دوتا 1 پیکوی سری شده برای اونا استقاده کنید. اگر اون ولتاژ صفر شد باید گین TR3 و یا TR4 رو با افزایش مقادیر C13 و یا C14 زیاد کنید.

باید ولتاژ ثابت(Stable) داشته باشید که بین 1 تا 5 ولته (مقدار دقیقش مهم نیست). و وقتی آنتنو لمس میکنید باید کاهش پیدا کنه از 2 ولت تا 85/1 ولت. و البته این هم مقدار دقیقش خیلی مهم نیست.
در تست خودم که یه تعداد سکه نقره در 25 سانتیه دفن کردم. تا کنون هم گزارشی از مکشوفات با این ردیاب نبوده. فقط یک مورد اینکه پارسال در جنگل از 2 نقطه یگنال قویی داشتم ولی هیچکدومو فلزیاب تایید نکرد."

دوشنبه 21 اردیبهشت1394 - 6:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون محمود جان تمام کارهایی که اقای فرانک گفتن رو خودم بهشون توجه کرده بودم ودقیقا مشخصات من همینایی بودن که گفتین اما این سیستم به هر سیگنال طبیعی جواب نمیده یا باید خیلی قوی باشه یا ماباید کاری بکنیم واکنش نشون بده که روش دوم سختره اما شدنیه.من کاری کردم که سیگنالهای زیادی میگیره توی خونه و فرصت نشده برم بیرون تازه امروز بارون قطع شده وزمین گل هست وحتما میرم ونتیجه تستهارو میارم اما هنوزم باید روش کار کنم چون بیشترین چیزی که روش تاثیر میزاره با این مد انتن نویز بدن من هست که خیلی تاثیر میزاره به نظر من مدار اقای فرانکو هنوز جای کار داره وناقص مونده وبه این صورت نباید اماده کار بشه :)

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

سه شنبه 22 اردیبهشت1394 - 12:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
ممنون محمود جان تمام کارهایی که اقای فرانک گفتن رو خودم بهشون توجه کرده بودم ودقیقا مشخصات من همینایی بودن که گفتین اما این سیستم به هر سیگنال طبیعی جواب نمیده یا باید خیلی قوی باشه یا ماباید کاری بکنیم واکنش نشون بده که روش دوم سختره اما شدنیه.من کاری کردم که سیگنالهای زیادی میگیره توی خونه و فرصت نشده برم بیرون تازه امروز بارون قطع شده وزمین گل هست وحتما میرم ونتیجه تستهارو میارم اما هنوزم باید روش کار کنم چون بیشترین چیزی که روش تاثیر میزاره با این مد انتن نویز بدن من هست که خیلی تاثیر میزاره به نظر من مدار اقای فرانکو هنوز جای کار داره وناقص مونده وبه این صورت نباید اماده کار بشه :)

خواهش میکنم. بسیار خوب. فقط اینکه توصیه میکنم اگر زمین خیسه و رطوبت هوا نسبتاً بالاست برای تست بیرون نزن. چراکه این فاکتورها تاثیر بس منفیی روی کار این تیپ سیستما دارن ولذا نزدنش نزدن نیست. کمی حوصله کن تا زمینا خشک بشن و اگر هم جایی احیاناً جنسی باشه با تابش خورشید و ... کمی شارژ از دست رفته رو پس بگیرن و بهتر توسط سیستم آشکار بشن.

سه شنبه 22 اردیبهشت1394 - 1:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

به عرض دوستان گل برسونم من تست رو انجام دادم وباز هم به نتیجه مطلوب نرسیدم..

واین داستان ادامه دارد :ymparty:

چهارشنبه 23 اردیبهشت1394 - 3:41pm

سلام دوستان من امروز فیبرو ساختم و تست کردم هرسه لامپ روشن میشه
توی خونه تست کردم کار میکنه و میچرخونمش تو یه جهت لمپ روشن میشه :-BD
ببرم بیرون تست کنم نتیجه رو میگم @};-

جمعه 24 اردیبهشت1394 - 1:53am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
mohammad far نوشته است:

دوست عزیز منتظر نتایجتون هستیم موفق باشی

(( آیا خداوند برای بنده اش کافی نیست)){سوره زمر آیه 36}

جمعه 25 اردیبهشت1394 - 10:16am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام جان از اين هم تعريف شده

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

خدايا مددی کن

جمعه 25 اردیبهشت1394 - 10:53am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

عکسهای مدار

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

خدايا مددی کن

جمعه 25 اردیبهشت1394 - 11:02am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mohammad far نوشته است:
نقل قول:

عالیه. :)

جمعه 25 اردیبهشت1394 - 11:03am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

غضنفر نوشته است:
بهرام جان از اين هم تعريف شده

محسن جان تا حالا این مدارو ندیده بودم .انتن فرستنده وگیرنده فریت باید باشه عکسهای دوم به صفحه فلزی نصب شده :-? بیشتر این مدارات مبهم هستن با اینکه جزیات ساخت هم زیاد پیچیده نیست اما چون مباحث گیرنده وفرستنده خیلی حساس هستن باید دقیق ساخته بشن..اگه اطلاعات سیمپیچ رو هم بزراین یا منبع بهتر میشه روش کار کرد :ymhug:

جمعه 25 اردیبهشت1394 - 11:08am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 43 , 44 , 45 , 46 , 47 , 48 , 49 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 40 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure