انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 16 اردیبهشت1403 - 1:26am

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 446 , 447 , 448 , 449 , 450 , 451 , 452 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خدمت دوستان و اساتید محترم خسته نباشید میگم به همه دوستانی که روی این مدار یون یاب کار کردن من میخواستم این یون یاب رو بسازم ولی انقدر مطالب و فیبر های مختلف هستش نمیدونم کدوم فیبر درسته و باید از کجا شروع کنم به ساخت اگه میشه منو راهنمایی کنید که کدوم پی سی بی رو باید درست کنم

سه شنبه 14 آبان1398 - 9:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: نیویورک
erfan نوشته است:
جهان بین نوشته است:
تو مرحله اخر گیر کردم :(( این دقیقا کدوم تغذیه هس کدوم ورودی کدوم ولومها....... چون هیچ سیمی به منفی وصل نیس فقط ولوم منفی داره

اونی که نوشتی 4.7 کیلو،سوکت سیم های ورودی از سنسور و تغذیه دیسپلی و زمین مدار هست.ولوم 4.7 کیلو که ولوم آمپلی جدید هست از دیسپلی گرفته نمیشه بلکه از خود سنسور و از قسمت اتصالات آمپلی جدید که تو سنسور هست گرفته میشه و میره به ولوم 4.7 کیلو و به مرحله دیسپلی کاری نداره.
اونی که نوشتی اینپوت سوکت سیمهای ولوم آستانه یا همون ولوم 20یا 22(میشه 25 کیلو هم انتخاب کرد)کیلو هست.یکی به زمین مدار متصل میشه ،یکی به تغذیه دیسپلی و دیگری به مقاومت مربوطه که همون r1 هست متصل میشه.
اونی که نوشتی 1 مگ،درست هست و سیمهای ولوم 1 مگ هست.

ممنون ، منظورم همون 20 کیلو بود در کل مشکل دیسپلی رو حل کردم و مدار رو مونتاژ کردم _ الان خازنهای موازی با مقاومت رو پیشفرض 1 نانو گذاشتم و تو میحط نویزی خونه واکنشهایی ال ای دی رو دارم ... گاهی با نزدیک شدن دست از ال ای دی اول تا سوم بترتیب پر میشه و گاهی برعکسش ....حساسیت خوبه اما از انتن حساس تیست از طبق قبل یعنی ولوم 4/7 حساسه ، با نزدیک شدن دستم به ولوم ال ای دی ها واکنش دارن بنظرتون مشکل سیم پیچ میتونه باشه؟؟؟
دیسپلی با تغییرات جدید اعمال شده ، الان نمیدونم دقیقا چطور متوحه بشم که الان اسیلاتور داره نقش ایفا میکنه چون بدون اونم مدار واکنش داره

آخرین بار توسط جهان بین در سه شنبه 14 آبان1398 - 10:59pm ویرایش شده است، در کل 2 بار ویرایش شده است.

سه شنبه 14 آبان1398 - 10:38pm
کاربر فعال
کاربر فعال

erfan نوشته است:
alijooon نوشته است:
آقا عرفان عزیز کنید لطفا ولتاژهای مدار رو چک کنید

ولتاژ ها بدون نصب آنتن گرفتم

با نصب آنتن کمی ولتاژ ها تغییر میکنه

تغییر ترانزیستور میتونه تغییر محسوسی تو این اندازه ها بزاره.ولی این اندازه هایی که گرفتی معقول و منطقی هست وبنظر درست میاد ،به غیر از مقدری که برای پایه کلکتور و امیتر ترانزیستور اول نوشتی که اصلا درست نیست و بنظرم جابجا نوشتی.پایه کلکتور ترانزیستور اول باید مقداری حدود 10.5 باشه و امیتر ترانزیستور اول هم باید مقداری نزدیک به پایه بیس این ترانزیستور باشه.دوباره چک کن.

سلام
درست فرمودین داش عرفان
ولتاژ پایه های اون ترانزیستور صحیح هستن ولی تو نوشتن جابجا نوشتم

حالا یه سوال دارم

طبق فرمایشات شما با بالا پایین کردن ۳خازن ۱پیکو ولتاژ خروجی مناسب با سنس آسمان رو باید پیدا کنیم

حالا برای راحتی کار و اینکه زودتر ولتاژ سنس آسمان رو پیدا کنیم،بهتر نیست به روش استاد حمید استفاده کنیم؟؟؟
یعنی اول با قرار دادن ۲عدد سیم کنار هم و کم و زیاد کردن فاصله ولتاژ مناسب رو پیدا کنیم و یادداشت کنیم،سپس ۲تیکه سیم رو خارج کنیم و چون از قبل ولتاژ مورد نظر رو شناسایی کردیم با قرار دادن خازن های مختلف به اون ولتاژ برسیم .
منظورم اینه شناسایی ولتاژ آسمون با ۲عدد سیم باشه
بعدش با خازن اون ولتاژ رو درست کنیم

ممنون میشم نظرتون رو بفرمایید

سه شنبه 14 آبان1398 - 10:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان کسی میدونه حساس بودن ولوم 4/7 کیلو که البته 10 گذاشتم که با لمس و نزدیک شدن دست واکنش داره ایا عادیه؟؟؟ یک سوم ولوم هم بچرخونم خود ولوم حساستر از خود انتن عمل میکنه مشکل چیه؟؟؟

بعد مقدار c1 باید چند باشه؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 14 آبان1398 - 1:21am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خازنهای مدار بنده اکثرا معمولیه --- بحز دوتا پلی استر 22 نانو ----و خازن 1 نانو سنسور مولتی لایر ---دو خازن خروجی هم مولتی لایر هست - بنظرتون الان مشکل اصلی مدار چیه - ترانزیستورها همس bc547b هستن 548 , 550 هم دارم

در کل این اساس لمس دست ذقیقا چجوره - ایا فقط به کف دست بچسبونی حسلسه؟ یا به هر قسمتی از دست؟ کلا اگه ایرادی تو مدار هست به بنده بگید برطرف کنم ممنون

چهارشنبه 14 آبان1398 - 2:27am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

alijooon نوشته است:
erfan نوشته است:
alijooon نوشته است:
آقا عرفان عزیز کنید لطفا ولتاژهای مدار رو چک کنید

ولتاژ ها بدون نصب آنتن گرفتم

با نصب آنتن کمی ولتاژ ها تغییر میکنه

تغییر ترانزیستور میتونه تغییر محسوسی تو این اندازه ها بزاره.ولی این اندازه هایی که گرفتی معقول و منطقی هست وبنظر درست میاد ،به غیر از مقدری که برای پایه کلکتور و امیتر ترانزیستور اول نوشتی که اصلا درست نیست و بنظرم جابجا نوشتی.پایه کلکتور ترانزیستور اول باید مقداری حدود 10.5 باشه و امیتر ترانزیستور اول هم باید مقداری نزدیک به پایه بیس این ترانزیستور باشه.دوباره چک کن.

سلام
درست فرمودین داش عرفان
ولتاژ پایه های اون ترانزیستور صحیح هستن ولی تو نوشتن جابجا نوشتم

حالا یه سوال دارم

طبق فرمایشات شما با بالا پایین کردن ۳خازن ۱پیکو ولتاژ خروجی مناسب با سنس آسمان رو باید پیدا کنیم

حالا برای راحتی کار و اینکه زودتر ولتاژ سنس آسمان رو پیدا کنیم،بهتر نیست به روش استاد حمید استفاده کنیم؟؟؟
یعنی اول با قرار دادن ۲عدد سیم کنار هم و کم و زیاد کردن فاصله ولتاژ مناسب رو پیدا کنیم و یادداشت کنیم،سپس ۲تیکه سیم رو خارج کنیم و چون از قبل ولتاژ مورد نظر رو شناسایی کردیم با قرار دادن خازن های مختلف به اون ولتاژ برسیم .
منظورم اینه شناسایی ولتاژ آسمون با ۲عدد سیم باشه

بعدش با خازن اون ولتاژ رو درست کنیم

ممنون میشم نظرتون رو بفرمایید

اگر تصمیم داری با این وسیله فقط جاهای معدود و مشخصی بری و هدفت فقط چند جای مشخص هست میتونی بری به هرکدوم ازون جاها و این کاری که گفتی رو انجام بدی.اما اگر وسیله ای میخوای که بتونی باهاش هر جایی که رفتی اثر اسمون رو دریافت کنی این روش مناسب نیست.بعد در نظر داشته باش که فقط قسمتی از کار دریافت اثر اسمون با تغییر خازنهای 1 پیکویی هست.یعنی در بعضی مکانها هر چقدر این خازنها رو تغییر بدید بازم اثر اسمون دریافت نمیشه.

چهارشنبه 15 آبان1398 - 12:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جهان بین نوشته است:
خازنهای مدار بنده اکثرا معمولیه --- بحز دوتا پلی استر 22 نانو ----و خازن 1 نانو سنسور مولتی لایر ---دو خازن خروجی هم مولتی لایر هست - بنظرتون الان مشکل اصلی مدار چیه - ترانزیستورها همس bc547b هستن 548 , 550 هم دارم

در کل این اساس لمس دست ذقیقا چجوره - ایا فقط به کف دست بچسبونی حسلسه؟ یا به هر قسمتی از دست؟ کلا اگه ایرادی تو مدار هست به بنده بگید برطرف کنم ممنون

اینکه دست رو به قسمت سلف ها یا خازنهای 1 پیکویی یا آمپلی جدید نزدیک میکنی و واکنش داری عیب نیست و مدار من هم اینچنین هست.
مدار رو اگر به حالت بعد از تغییرات ساختی احتمالا تست لمس دست جواب نده.تست لمس دست برای حالت قبل از تغییرات هست.حالا میخوای انجام بده شاید جواب بده.
نزدیک کردن دست به اجزاء و خوده مدار میتونه واکنش مدار رو در پی داشته باشه و این عیب نیست.و این واکنشها اصلا نشوندهنده درستی مدار یا عیبی تو مدار نیست.شما اگر مدار رو به حالت تغییرات سلف و آمپلی ساختی فقط بصورت چشمی و یا تست اتصال کوتاه و یا اندازه گیری ولتاژ های قسمتهای مختلف مدار میتونی نسبت به درستی و سلامت مدار به حد زیادی اطمینان پیدا کنی.اما اطمینان 100درصدی فقط با بیرون رفتن و دیدن واکنش ها بدست میاد.

چهارشنبه 15 آبان1398 - 12:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

علي مولايي نوشته است:
سلام خدمت دوستان و اساتید محترم خسته نباشید میگم به همه دوستانی که روی این مدار یون یاب کار کردن من میخواستم این یون یاب رو بسازم ولی انقدر مطالب و فیبر های مختلف هستش نمیدونم کدوم فیبر درسته و باید از کجا شروع کنم به ساخت اگه میشه منو راهنمایی کنید که کدوم پی سی بی رو باید درست کنم

به صفحه 432 اخرین پست مراجعه کن و فایل مربوطه رو دانلود کن و توضیحات فایل رو بدقت بخون.و صفحات بعد از اون رو دنبال کن.

چهارشنبه 15 آبان1398 - 12:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

asad135959 نوشته است:
سلام برهمگی یه نفر بزرگی کنه اخرین تغیرات همراهpcbتو یه فایل بزاره،ماهم استفاده کنیم با تشکر از همه

به صفحه 432 اخرین پست مراجعه کن.فایل مربوطه رو دانلود کن و توضیحات فایل رو بدقت بخون.و صفحات بعد از اون رو دنبال کن.

چهارشنبه 15 آبان1398 - 12:52pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام

۳-تا سوال دارم

۱- قبل از شستشوی مدار با لمس انتن چراغ اول روشن میشد
بعد از شستشو با لمس چراغ اول خاموش میشه
دلیلش چی هست و آیا عیب محسوب میشه؟؟؟

۲-bc547bنصب کرده بودم با بتای ۳۰۰تا۳۵۰ و خروجی نزدیک۴ولت
اومدم ترانزیستورها رو با bc548cبا بتای۶۰۰ تعویض کردم و خرجی شد۱/۹ولت
دلیلش چی میتونه باشه و کدوم ترانزیستورها ب نظرتون بهتره

۳-این ولوم ۱مگ منو گیج کرده

وقتی با ۲۲کیلو لامپ اول رو در آستانه قرار میرم و لامپ خاموشه:

برای تحریک و سوسو زدن و کامل روشن کردن لامپ اول باید ولوم۱مگ رو ب راست بچرخونم
ولی برای لامپ دوم و سوم برای تحریک و سوسو زدن و روشن کردن کامل باید به چپ بچرخونم

دلیلش چی هست ؟

چهارشنبه 15 آبان1398 - 2:09pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 446 , 447 , 448 , 449 , 450 , 451 , 452 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 57 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure