انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 29 اردیبهشت1403 - 8:48pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 444 , 445 , 446 , 447 , 448 , 449 , 450 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: نیویورک
Sooorooosh نوشته است:
با خیال راحت دستگاه رو بساز من هم قبل از ساخت مثل شما وسواس داشتم که نکنه مدار جواب نده اولین کاری که کردم با خود عرفان مشورت کردم . بعد که خیالم راحت شد کم کم قطعات رو جور کردم . من خیلی آرام و با حوصله کار کردم و سعی کردم از قطعات باکیفیتی استفاده کنم و این جمع کردن قطعات بیشتر از 1 ماه طول کشید . در نهایت این مدار جواب داده خیالت راحت ولی اپراتوری و تمرین هم باید داشته باشی . و من خودم تازه مدار رو جمع کردم 3 روزی میشه و دارم روی اپراتوری و کالیبره کردن و ریزه کاریهای دیگه کار میکنم و تا چند وقت دیگه اولین نتایج تست دستگاه رو گزارش میدم. تا اینجا که همه چیز طبق گفته های توی فایل آقا عرفان بوده و کم و کاستی نداشتم

تشکر از شما ، حرفتون امید بخشه :-BD ، واقعا لطف میکنید ، بنده هم بزودی میسازم و حتما عکس و نتایجم رو برای دوستان ارایه میکنم ، و البته منتظر لقمه اماده نخواهم بود ، این انجمن نیاز به همیاری و همکاری داره ،و اینکه شخصی فقط بعنوان ظاهر کاری خودش رو نشون بده و به قصد کاوش سوال کنه ، نتیجه بگیره و فردا جواب یه ادم مثه قبل خودشو نده ، دور از انصافه ، از این بابت از شما و دوستانی که هدفشون پیشبرد همگانی طرح هست تشکر میکنم @};- و خوشحالم که سطح انجمن در طول این سالها با عزیزانی چون شما و اساتید محترم بالا و بالاتر رفته :-BD ، خوشا به حال این روزای بنده و ممنون بابت نعمت بودن در انجمن سطح بالای فلزجو :ymparty: ممنون از همگی ~O)

یکشنبه 12 آبان1398 - 11:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جهان بین نوشته است:
Sooorooosh نوشته است:
با خیال راحت دستگاه رو بساز من هم قبل از ساخت مثل شما وسواس داشتم که نکنه مدار جواب نده اولین کاری که کردم با خود عرفان مشورت کردم . بعد که خیالم راحت شد کم کم قطعات رو جور کردم . من خیلی آرام و با حوصله کار کردم و سعی کردم از قطعات باکیفیتی استفاده کنم و این جمع کردن قطعات بیشتر از 1 ماه طول کشید . در نهایت این مدار جواب داده خیالت راحت ولی اپراتوری و تمرین هم باید داشته باشی . و من خودم تازه مدار رو جمع کردم 3 روزی میشه و دارم روی اپراتوری و کالیبره کردن و ریزه کاریهای دیگه کار میکنم و تا چند وقت دیگه اولین نتایج تست دستگاه رو گزارش میدم. تا اینجا که همه چیز طبق گفته های توی فایل آقا عرفان بوده و کم و کاستی نداشتم

تشکر از شما ، حرفتون امید بخشه :-BD ، واقعا لطف میکنید ، بنده هم بزودی میسازم و حتما عکس و نتایجم رو برای دوستان ارایه میکنم ، و البته منتظر لقمه اماده نخواهم بود ، این انجمن نیاز به همیاری و همکاری داره ،و اینکه شخصی فقط بعنوان ظاهر کاری خودش رو نشون بده و به قصد کاوش سوال کنه ، نتیجه بگیره و فردا جواب یه ادم مثه قبل خودشو نده ، دور از انصافه ، از این بابت از شما و دوستانی که هدفشون پیشبرد همگانی طرح هست تشکر میکنم @};- و خوشحالم که سطح انجمن در طول این سالها با عزیزانی چون شما و اساتید محترم بالا و بالاتر رفته :-BD ، خوشا به حال این روزای بنده و ممنون بابت نعمت بودن در انجمن سطح بالای فلزجو :ymparty: ممنون از همگی ~O)

من میدونم که شما از جمله افرادی هستید که واقعا کار کرده و ذهن خلاقی دارید شما هم به جمع ما بپیوند تا با هم یه گروه تیمی از عرفانیان بنا کنیم و از تجارب هم استفاده کنیم . زنده باد

یکشنبه 12 آبان1398 - 11:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

alijooon نوشته است:
حق با شما بود مدار مشکل داشت
ممنون

الان بدون کریستال صفر
با کریستال ۳/۶ولت

خازن های سری ۱پیکو رو تعویض کردم خروجی درومد ۳/۶

دوتا ۲پیکو و ۱دونه۱پیکو سری کردم تا ب این ولتاژ رسیدم

آیا این ۳خازن ک تعویض کردم مقدارشون خیلی زیاد نیست؟
آیا مشکلی نداره؟؟؟

سوال شما رو نمیشه جواب مشخصی داد.چون مقدار درست و مناسب خازنهای 1 پیکویی(یا همونی که شما سری کردی)فقط با تست دریافت اثر آسمون مشخص میشه که مقدار مناسبی هست یا نه.یعنی الان که 2 تا2پیکویی و 1دونه 1 پیکویی رو سری کردی و ولتاژ مدارت شده3.6 ولت در ظاهر مقدار مناسبی هست ولی اگر با همین ولتاژ بری بیرون نتونی اثر آسمون رو بگیری اونوقت به شما جواب میدم که ولتاژ خروجیت مناسب نیست و ظرفیت خازنهای 1 پیکویی شما باید تغییر کنه.هماکنون به مرحله بیرون رفتن و دریافت اثر آسمون نرسیدی چون فعلا ولتاژت بین 2 تا 6 ولت هست فعلا میگیم که ولتاژ مدارت مناسبه.
الان شما باید درفکر اصلاح مدارت و تکمیلش باشی و سپس مقدار مناسب خازنهای 13و14 رو پیدا کنی(که در حالت قطع کریستال ولتاژ خروجی ات بیوفته قبل از صفر ولت،نه خیلی قبل تر از صفر ولت)سپس تست لمس دست رو انجام بدی اگر جواب مثبت داد بری مدار رو اگر تمایل داشتی به حالت اخرین تغییرات،تغییر بدی.اینکه میگم "اگر تمایل داشتی"به این دلیل هست که مدار در حالت اولیه و بدون تغییرات اخیر هم کاملا جوابگو هست و برای دریافت اثر فلزات ارزشمند توانمند هست.زمانی که کار دستگاه تموم شد و رفت تو باکس و شیلد و.... انجام شد و به قولی آماده استفاده بود یه گزارش از ولتاژ همه پایه های ترانزیستورها بده و عملکرد قسمت دیسپلی رو هم با تغییر ولوم ها ملاحظه کن و اعلام کن.اگر همه چیز اوکی بود میشه تا حد زیادی به مدار امیدوار بود.ولی اطمینان 100درصدی زمانی حاصل میشه که شما مدتی بری بیرون بچرخی و واکنشهایی که وسیله ات داره رو اعلام کنی اونوقت میتونم با اطمیان بهت بگم وسیله ات درسته.نگران چیزی نباش.

یکشنبه 12 آبان1398 - 11:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Sooorooosh نوشته است:
جهان بین نوشته است:
Sooorooosh نوشته است:

من میدونم که شما از جمله افرادی هستید که واقعا کار کرده و ذهن خلاقی دارید شما هم به جمع ما بپیوند تا با هم یه گروه تیمی از عرفانیان بنا کنیم و از تجارب هم استفاده کنیم . زنده باد

لطف دارید :ymhug: چشم بنده اگه کمکی از دستم بر بیاد دریغ نمیکنم ، امیدوارم دوستان بنده رو قابل بدونن X_X

دوشنبه 12 آبان1398 - 12:10am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام کسی میتونه نحوه دیجیتالی کردن مدار فرانکو رو با عکس نمایش بده ولی خدا وکیلی کسایی که از مدارشون نتیجه گرفتن یه عکس از پشت و روی مدار با میفیت بزارن تا ماهم به اشتباهات خودمون پی ببریم مرسی داداشای گل

دوشنبه 12 آبان1398 - 3:01am
کاربر فعال
کاربر فعال

درود
به نظر من بحث دیجیتال کردن این مدار اهمیتی نداره چرا؟ چون برای یک کاوشگر همین مدار آنالوگ و ساختنش به روش عرفان و مطالعه ی اون فایل راهنما و توجه به نحوه خاموش و روشن شدن ال ای دی ها میتونه راهگشا باشه دیگه دیجیتالی بودن به چه درد میخوره؟ البته اگه بشه براش برنامه ای نوشت که همین تغییرات ال ال دی ها رو بصورت دیجیتالی نشون بده خوبه ولی برای بحث استفاده تجاری نه برای استفاده عمومی @};- @};-

دوشنبه 13 آبان1398 - 10:59am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام

مجددا آقا عرفان رو زحمت بدم

تو فایل راهنما فرمودین بدون کریستال باید ولتاژ نزدیک صفر و قبل از صفر باشه

آیا منظورتون اینه ولتاژ بدون کریستال منفی باشه؟؟؟؟؟
من الان بدون کریستال ولتاژ مثبت ۵صدم ولت هست و هرکار کردم پایین تر نیومد

فقط بگید بدون کریستال ولتاژ نزدیک صفر ولت باشه آیا باید مثبت باشه یا منفی
ممنون

دوشنبه 13 آبان1398 - 11:54am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

alijooon نوشته است:
سلام

ممنون

بطور کلی منظور من اینه مقدار قبل از صفر باشه ولی به صفر نزدیک باشه.یعنی منفی باشه ولی فاصله زیادی با صفر نداشته باشه(البته مقادیر صدم ولت،مانند همین مقداری که مدار شما در حالت قطع کریستال داره اشکالی نداره و میتونی دیگه تغییرش ندی چون صدم ولت هست.ولی اگر به دهم ولت رسید حتما برو سراغ تغییر و کاهش ظرفیت خازنهای 13و14.تا قبل از صفر بیوفته ولی نزدیک به صفر باشه.

دوشنبه 13 آبان1398 - 1:59pm
کاربر فعال
کاربر فعال

erfan نوشته است:
alijooon نوشته است:
سلام

ممنون

بطور کلی منظور من اینه مقدار قبل از صفر باشه ولی به صفر نزدیک باشه.یعنی منفی باشه ولی فاصله زیادی با صفر نداشته باشه(البته مقادیر صدم ولت،مانند همین مقداری که مدار شما در حالت قطع کریستال داره اشکالی نداره و میتونی دیگه تغییرش ندی چون صدم ولت هست.ولی اگر به دهم ولت رسید حتما برو سراغ تغییر و کاهش ظرفیت خازنهای 13و14.تا قبل از صفر بیوفته ولی نزدیک به صفر باشه.

ممنون آقا عرفان عزیز
تمام مشکلاتم این بود خازن۳۳۰پیکو رو بن کل از قلم افتاده بود و نصب نکرده بودم.الان ۳۶۰پیکو نصب کردم چون۳۳۰نداشتم
از این بابت پوزش منو بپذیرید .اذیت کردم شمارو

الان توی پشت بام وقتی باولوم۲۲کیلو توی حالت آستانه قرار میدم

تست ۱-با لمس چراغ اول روشن میشه
تست ۲-توی زاویه۸۰درجه به سمت آسمون بازم چراغ اول گه گدار چشمک میزنه گه گدار هم روشن میشه.و کلا راحت میتونم بگم تست آسمون رو دارم
تست۳-با چرخش به همه جهات در جهت جنوب غرب یه همسایه پولدار داریم که با۲چراغ روشن درجهت خونه اونا سنس دارم :(( گمونم خانومش طلا زیاد داره :D

البته فرمایشات شما آقا عرفان و دیگر دوستان ملاک هست که توی محیط شهری هیچ چیزی ملاک عملکرد صحیح مدار نیست

اگه موردی به نظرتون میرسه بازم راهنماییم کنید
ممنونم

دوشنبه 13 آبان1398 - 8:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Fpi نوشته است:
درود
به نظر من بحث دیجیتال کردن این مدار اهمیتی نداره چرا؟ چون برای یک کاوشگر همین مدار آنالوگ و ساختنش به روش عرفان و مطالعه ی اون فایل راهنما و توجه به نحوه خاموش و روشن شدن ال ای دی ها میتونه راهگشا باشه دیگه دیجیتالی بودن به چه درد میخوره؟ البته اگه بشه براش برنامه ای نوشت که همین تغییرات ال ال دی ها رو بصورت دیجیتالی نشون بده خوبه ولی برای بحث استفاده تجاری نه برای استفاده عمومی @};- @};-

بله درست میفرمایید - استفاده از میتر دیجیتالی شاید بظاهر بتونه کمک بکنه - اما تمام جذابیت پروژه به ساده بودن مداره که دور از تجملاته - خودم هم عاشق همین چندتا ال ای دی میتر شدم - چون میتونن در عین سادگی نشانگر سنس باشن و همین کافیه - فقط چیزی که خیلی دوست دارم بدونم و روش کار کنم اینه که اگر بشه تعداد led رو بیشتر کرد و محدوده ولتاژ مابین led اول با دوم و سوم و حتی قبل led اول رو بدست آورد - خیلی تجزیه دقیقتری از هدف میتونیم داشته باشیم و سعی میکنم مداری براش طراحی کنم .

از جناب عرفان تقاضا دارم --- برامون بگه خروجی سنسور بتنهایی- - سطح ولتاژش لازم برای روشن کردن led اول - دوم -سوم -چقدره؟ از نقطه خروجی خود سنسور؟

سه شنبه 13 آبان1398 - 12:17am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 444 , 445 , 446 , 447 , 448 , 449 , 450 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 9 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure